Atslēgvārdi:

Par Puzes ķeizaru un viņa informācijas avotiem -- un vēlreiz par Ameriku 8

Labrīt, lasītāji!

Par to, ka Latvijas politiskajai "elitei" vienmēr ir gribējies visās likuma aizsardzības iestādēs nodrošināt kādu "savējo," par to jau sen nav bijušas nekādas šaubas. Tieši tas bija patiesais pamats Kalvīša kliķes slepenībā izstrādātajiem drošības likumu grozījumiem, kurus apturēja vienīgi Valsts prezidentes noraidījums un tam sekojošais referendums. Atcerēsimies, toreiz banda centās apstiprināt noteikumus par vārdā nenosauktu "Saeimas deputātu autorizētu personu" pielaišanu izmeklēšanas iestāžu darbam un noslēpumiem. Un paldies Dievam par Valsts prezidenti, bet arī par tiem drošības un citu izmeklēšanas iestāžu vadītājiem, kuri šādu politikānisku iejaukšanos viņu darbā nepieņem un noraida.

Iesaki citiem:

Šodien Dienā ir melns uz balta redzams, cik lielā panikā politikāņi iekrīt tad, kad "savējais" iekuļas nepatikšanās. Baibas Rulles sagatavots garš fragments no audio ieraksta, kurā Puzes ķeizars cenšas iestāstīt KNAB direktoram, ka nevajag no amata padzīt izmeklētāju Ilmāru Bodi. Lasiet un brīnieties. Runā Lembergs: "Tagad es gribēju parunāt par to Bodi. Pilnīgi atklāti. Jā? Tātad, man ar viņu ir neslikts kontakts. Es to pilnīgi atklāti pasaku. (..) Un viņš man dod iespēju būt daudz maz lietas kursā, ko tas Maizītis un visa tā Šaraškina kantora pret mani tur dara. Jā?"

Pārfrāzēsim. Latvijas Republikas Korupcijas Novēršanas un apkarošanas birojā strādāja cilvēks, kurš smagos noziegumos apsūdzētam pašvaldības censonim piegādāja izmeklēšanas informāciju. No Puzes imperatora viedokļa raugoties, nelāgi, ka šis informants kādā jaukā dienā, cik var spriest pēc KNAB vadības stāstītā, ieradās darbā kaut ko "sarijies." Gluži loģiski, KNAB vadība viņam parādīja durvis. Tad procesā iesaistījās "stabilitātes garants" Kalvītis, pie kura, tā viņš pats stāstījis, Bode ieradās, lai pasūdzētos par KNAB vadības represijām. Tas jau pats par sevi ir interesanti, ka KNAB padotais jūtas pilnvarots doties pie valsts premjerministra. Taču vēl "interesantāk" ir tas, ka acīmredzot "stabilitātes garanta" satraukums par cilvēku tomēr bija saistīts ar to, ko cilvēks darīja no darba brīvajā laikā -- nopludināja izmeklēšanas informāciju. Acīmredzot -- un būdams pagalam rūpīgs cilvēks, nevienu es vārdā te nesaucu, negribu saukt un nesaukšu, neko neapgalvoju -- Puzes ķeizara ilggadīgi maksātās "stipendijas" ir nesušas rezultātus. Pretīgi. Pagalam, pagalam pretīgi.

Tieši šajā kontekstā būtu vērts satraukties par to, kā politiskā banda plāno sameklēt nākamo KNAB priekšnieku. Tieslietu ministrija nu acīmredzot ir nospriedusi, ka nekāda konkursa nebūs. Ļoti iespējams, labi vien, ka tā, jo atklāti konkursi uz dažādiem amatiem mūsu valstī mēdz reizēm kļūt par klaunādēm, kurās pavisam nopietni kandidāti nevēlas piedalīties. Taču, kā redzam no stāsta par Puzes Ķeizaru, KNAB vadību, "stabilitātes garantu" un Bodi, politikāņu attieksme pret korupcijas novēršanu mūsu valstī ir bijusi ... nu, neteiksim, ka īpaši atbalstoša. Tāpēc, tiklīdz tiek pateikts, ka KNAB direktors tiks meklēts ārpus atklāta konkursa ietvariem, momentā prātā nāk zoodārzi. Un jā, arī mērkaķošanās.

***

Un vēl. Kolēģis Pēteris Timofejevs portālā publicējis repliku par to, kas man vakar bija sakāms par ASV politiku. Nekādi nevēlējos atstāt iespaidu, ka uzskatu Sāras Peilinas izvēli kā tādu par vieglprātīgu. Piekrītu Pēterim, ka no Džona Makkeina puses tas ir bijis stratēģisks un taktisks gājiens. Jēdzienu "vieglprātīgs" es attiecināju uz Dž. Makkeina pārstāvēto Republikāņu partiju un tās attieksmi pret valsts pārvaldīšanu. Jo, ja arī Sāra Peilina savā Aļaskā ir bijusi kaismīga cīnītāja pret korupciju (un stāsts par S. Peilinu, viņas māsu, viņas māsas šķirto vīru un Aļaskas štata drošības komisāru (angļu valodā http://www.ktva.com/ci_10026165) nemaz tik ļoti par to neļauj pārliecināties -- skat. iepriekšējās piezīmes par politikāņiem un "savējiem"), tad vienalga Republikāņi piedāvā ievēlēt 72 gadus vecu cilvēku, kurš cita starpā ir pārcietis ādas vēzi. Lai Dievs viņam stāv klāt, nepārprotiet -- mamma kandidātam ir jau krietni vecāka par 90 gadiem, nesaku, ka viņš ir nevesels. Taču, ja gadījumā kaut kas ar viņu notiks, tad par ASV prezidentu kļūs tā pati sieviete, kura uzskata, ka vides aizsardzība Aļaskā ir mazāk svarīga par naftas pumpēšanu, kura ir nāves soda fane, kura noliedz sievietes reproduktīvās tiesības u.tml. Tomēr paturēšos pie domas, ka tas ir aprakstāms ar vārdu "vieglprātīgi," un atkārtoju cerības, ka novembrī ASV vēlētāji nosūtīs Makkeinu atpakaļ uz ASV Senātu un Peilinu -- atpakaļ uz savu Aļasku. Starp citu, viņas pārstāvētās partijas viens no lielākajiem grandiem ir Aļaskas senators Teds Stīvenss, viņš pēc 40 gadiem ASV Senātā ir iekūlies korupcijas skandālā, kura rezultātā, ļoti iespējams, viņš novembra vēlēšanās zaudēs.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (8) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 03.09.2008 09:15
reti kad liekulis nesodiiti raxta shitaadus komentaarus, paarmetot citiem liekuliibu, kameer pasham pilns skapis ar skeletiem. amerikaa jau sen buutu pakaarts pie kauna staba KKKaarklu KKKaarlis :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

smatrii 03.09.2008 02:09
republikaanju piedaavaajums tieshaam ir pavaajsh..neticami, ka reitingi turas liidzsvaraa.

bet ar latvieshu politiku, man liekas, vareetu denu braunu paarsplajut.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 02.09.2008 21:21
Un Pēteri (vai tas pats Pēteris, kurš te blogu raksta) ... es ne vārda neteicu par to, ka nav loģiski, ka Makkeins tiek izvirzīts par kandidātu. Jā, par viņu balsoja vairāk, un Dievs pasargi, kas notiktu, ja Republikāņi būtu izvēlējušies to, kurš ieguva otro vietu - cilvēks, kurš apgalvo, ka pasaule ir 7000 gadus veca, jo tā esot rakstīts Bībelē. Un Čērčils, kurš pēc 1951. gada ilgi prejmers nebija, bija Čerčils. Makkeinu drīzāk var salīdzināt ar ar Ronaldu Reigenu kurš, tagad ir vairāk nekā skaidrs, ar Alcheimera slimību sāka sirgt vēl tad, kad bija prezidents un ar roku uz kodolieroču pogas. Makkeins par Reiganu ir vēl vecāks. Bet katrā gadījumā materiāls nebija par Makkeinu, bet par sievieti, kuru viņš izvēlējās viceprezidenta amatam. Tas joprojām ir vieglprātīgi. Starp citu, vai pamanījāt, ka šai sievietei 17 gadus vecā un ļoti konkrēti neprecētā meita ir kļuvusi par grūtnieci? Liekulība "konservatīvajos kristiešos" Amerikā nav nekas neierasts, bet reti kad liekule tiek izvirzīta uz otru galveno amatu valstī. Jauku arī Jums vakaru.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 02.09.2008 21:14
Rita, ko man vajadzētu darīt, katru dienu rakstīt par kaķīšiem un zaķīšiem? Jūs lietojat svešvārdu "frustrācija." Tas ir vārds, kuram latviešu valodā nav analoga, un, ja nu reiz ir viena tauta, kurai vajadzētu saprast, kas tas ir, tā ir latviešu tauta. Es saprotu frustrācijas. Un tāpēc arī par tām rakstu. Jums varu pateikt to pašu, ko citiem komentētājiem, kuriem nav nekā teikt par tēmu un prot tikai kašķēties par autoru. Ja nepatīk, cienītā, nelasiet. Jauku Jums vakaru.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 02.09.2008 19:00
Es tur nekā vieglprātīga neredzu. Republikāņu partijas biedri priekšvēlēšanās balsoja visvairāk par Makkeinu, tādēļ ir tikai loģiski, ka viņš tiks nominēts par prezidenta kandidātu. Atklāti sakot pret cienījamu vecumu nevajadzētu izturēties kā pret "draudu" - kad Vinstons Čērčils tika ievēlēts 1951. gadā par premjeru viņš bija 77 gadus vecs. Tad jau Makkeina 72 gadi ir vēl tīrais nieks.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

rita 02.09.2008 18:03
Karli, apnikusas Jusu frustracijas, jus tomer esat labs petnieks, un kapec jus nodarbojaties ar frustracijam...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 02.09.2008 11:20
Atsauce uz augšminēto: "Aptauja: Referendumā varētu piedalīties vairāk nekā puse balstiesīgo" - http://www.diena.lv/lat/politics/sabiedriba/aptauja-referend... .

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 02.09.2008 11:17
No vienas puses varu K.Streipa argumentiem piekrist - ekonomiskā situācija valstī ir slikta; joprojām turpinās divi nepopulāri kari; tik tiešām ir tradīcija šādos gadījumos nomainīt partijas. Ja demokrātu kandidāte būtu H.Klintone, tad viss būtu diezgan skaidrs... Bet neesmu tik sliktās domās par amerikāņiem, lai viņi gribētu masveidā balsot par nepieredzējušu 2.paaudzes imigrantu, kaut arī diezgan daiļrunīgu.

Varbūt tomēr pieredzēsim sabiedriskās domas aptauju gļukus; arī Latvijā pirms pensiju referenduma 44.3% no visiem balstiesīgajiem taču uzskatīja, ka "noteikti piedalīsies". Beigās tomēr uzvarēja veselais saprāts un pārbaudītas vērtības. Ja es būtu ASV pilsonis, tad arī es aptauju veicējiem teiktu, ka protams, atbalstu "audacity of hope" (cerības pārdrošību?) un tumšādainu afrikāni par prezidentu ;) Īsi sakot, dzīvosim - redzēsim.

Nāvessodi, starp citu, ir štatu kompetencē. Viskonsinā nekad nebūs tādi paši likumi kā Teksasā - tur neko nemainīs nedz Barahs Obama, nedz Sāra Peilina... Un, runājot, par sieviešu reproduktīvajām tiesībām - ASV likumodošanas ētikā būtiskākās debates, manuprāt, ir par nedzimušo bērnu tiesībām - sk. http://goliath.ecnext.com/coms2/gi_0199-5472226/The-rights-o... ; http://news.in.msn.com/international/article.aspx?cp-documen... . Senatoram Dž.Makkeinam vismaz ir skaidra nostāja šajā jautājumā, savukār B.Obama jūtas spiests laipot un izlocīties: "He put off a question about when the rights of an unborn child begin. 'I think whether you are looking at it from a theological perspective or a culture perspective, to answer it with that specificity is above my pay grade.'"

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips