Par prognozēm, horoskopiem un milžiem - pārdomas trešdienā 28

Labrīt, lasītāji!

Optimisms no Latvijas Avīzes: "Pašreizējās prognozes liecina, ka Līgo dienā un Jāņos lietus, visticamāk, nelīs vai arī gaidāms tikai vietām un nedaudz."

Iesaki citiem:

Mazāks optimisms no Dienas: "Dabas zīmju vērojumi ziemā un pavasarī ļauj prognozēt, ka Jāņos iespējams lietus, dažviet pat stiprs."

Šīs prognozes abas vienā un tajā pašā dienā. Gadās arī tā. Man šonedēļ divās atsevišķās avīzēs un divās atsevišķās dienās horoskopā bijis teikts, ka man jānodarbojas ar tekstilmākslu. Nespīd. Un nudien nav pārliecības, ka mūsu platuma grādos ar visaugstāko tehnoloģiju un ar visdetalizētāko izpratni par sūnām, putniem, ticējumiem, buramvārdiem u.tml., ir iespējams paredzēt laika apstākļus septiņas dienas uz priekšu. Dzīvosim, redzēsim.

***

Villošanos atsevišķos iecirkņos radījusi Latvijas televīzijas atteikšanās no tā dēvētajām "Milžu cīņām." Kolēģis Jānis Domburs to ir nosaucis par "bezkaunību" un "traģisku acu aizmālēšanu." Stafeti pārņemt esot gatavs LNT šefs Andrejs Ēķis. Manuprāt, te ir sakāmas vairākas lietas. Pirmkārt, nav jau tā, ka Latvijas televīzija gatavojas oktobrī gaidāmās Saeimas vēlēšanas ignorēt . LTV diskusiju raidījumi pēc vasaras brīvdienām visi pievērsīsies priekšvēlēšanu kampaņu, katrs savā lauciņā. Viens par tautsaimniecību, viens par sociāliem jautājumiem. Skats no malas par visu pēc kārtas. Kas notiek Latvijā par visu pēc kārtas. 100. pants katru vakaru. Kāpēc ne arī 100 grami kultūras par kultūrpolitiku un Sams par jauniešu politiku?

Otrkārt, kā cilvēks, kurš Milžu cīņu veidošanā iepriekšējos gados ir bijis iesaistīts visnotaļ cieši, varu pateikt arī ko citu, un proti -- vienlaikus intervēt astoņus vai deviņus cilvēkus nav tas pats labākais veids, kā no viņiem dabūt laukā informāciju. Ja raidījums ir 90 minūtes garš, tad katram no deviņiem dalībniekiem it kā sanāk 10 minūtes (piedevām neņemot vērā laiku, kas ir vajadzīgs raidījuma ievadīšanai, jautājumu uzdošanai u.tml.), bet, ja katram dalībniekam ir jāuzdod pašam "savs" jautājums, uz kuru var atbildēt un vajag atbildēt arī vienam vai vairākiem citiem, tad redzams, ka ļoti iedziļināta diskusija nesanāk. Jo, ja rodas iespaids, ka vienam kandidātam (partijai) tiek dots vairāk laika nekā citām, citi sāk gražoties. Pietiek jau ar to, ka nav iespējams studijā ielikt visu divdesmit-un-cik-tur partiju un partijeļu pārstāvjus -- arī par to reizi četros gados notiek pietiekami liela kašķēšanās. Piedevām, Latvijas politisko partiju pārstāvji jau nav nupat nokrituši no koka, viņi ir pietiekami rūdīti, lai atpazītu glancētas frāzes, kuras izklausās jau smuki, bet patiesībā neko nepasaka. Dombura raidījuma formāts ļauj raidījuma vadītājam ciešāk izprašņāt tos, kuri lavierē un muld. Strukturētās debatēs, kurās uz vienlīdzības pamata piedalās daudz cilvēku, tas diemžēl ir daudz mazāk iespējams.

Protams, šogad LTV varētu sakost zobus un priekšvēlēšanu diskusijas rīkot tikai to politiķu starpā, kuru pārstāvētajiem spēkiem ir reālas iespējas iekļūt Saeimā. Bet tad radīsies jautājums par jēdzienu "reālas." Vismaz patlaban šķiet, ka reālas iespējas 2. oktobrī būs Saskaņai, Vienotībai, zaļzemniekiem, un AŠajam biznesa projektam. Varbūt vēl tēvzemiešiem -- un tur, lūk, rodas jautājums. Ja uz "varbūt" pamata tēvzemiešus, tad kāpēc ne Visu Latvijai! vai sociķus?

Taču, ja politiķu debates taisās rīkot LNT, tad ir visas iespējamās bažas par to, kā tas notiks. Andrejs Ēķis nav politiski neitrāla persona un pat nemēģina par tādu izlikties. Atceros, ka pirms vienām vēlēšanām vienā no privātajiem kanāliem bija politiķu debates uz kurām, pēcāk izrādījās, tika aicināti tikai to partiju pārstāvji, kuras par to prieku bija samaksājušas. Pašā LNT svaigā atmiņā ir "politiski neitrālā" raidījumu sērija, kura, ja tā bija politiski neitrāla, tad Elviss Preslijs ir dzīvs un dzīvo Ziemeļpolā kopā ar Santaklausu. Protams, politikāņiem nekas netīk labāk, kā uzpērkams medijs. No tā viedokļa, protams, labāk būtu, ja LTV tomēr atrastu finansējumu vienotam debašu ciklam. Bet tomēr paturot prātā iepriekš minētās problēmas. Ja kāds var izstrādāt metodi, kurā ar lielu baru rafinētu politikāņu ir iespējamas saturīgas debates, tad es būšu tikai par, bet nebūs šoruden tā, kā Lielbritānijā, kur debatēs piedalās trīs, bet Amerikā -- tikai divi kandidāti. Tiesa, var arī piekrist kolēģa Dmitrija Petrenko šodien Dienā teiktajam, ka vēlēšanas tomēr nav kā zibens spēriens no skaidrām debesīm, par to, ka 2. oktobrī notiks vēlēšanas, visi ir zinājuši ... nu, kopš tika noteikts, ka vēlēšanas ir oktobra pirmajā sestdienā, un tas bija visnotaļ sen. Varbūt finansējumu varēja paredzēt savlaicīgāk. Bet LTV finanšu problēmas tomēr ir pietiekami objektīva lieta, tas tā turpināsies līdz brīdim, kad politikāņi beidzot sadūšosies, lai sabiedriskajai televīzijai (un radio) nodrošinātu to finansējumu, kāds ir nepieciešams, lai pilnvērtīgi izpildītu tā dēvēto valsts pasūtījumu. Patlaban, manuprāt, abos medijos šis uzdevums tiek veikts pašaizliedzīgi un kvalitatīvi. Bet visu tomēr nevar atļauties.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (28) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips 18.06.2010 14:44
Aina, diez vai es īpaši gribu Jūs kaut kur redzēt, jo tas, ko pārmetat man, Jums piemīt dubulti. Jūs neesat atradusi par vajadzīgu atbildēt uz to jautājumu, kādu es Jums (un ne tikai Jums) uzdevu. Arī tā droši vien būtu uzskatāma par gara vājuma izpausmi. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


aina semita 18.06.2010 14:33
Palasīju Jūsu saraksti ar drakonu. Redzams, ka tad, kad Jums nav argumentu Jūs aizrādāt par latviešu valodas pareizrakstību, sākat cilvēku publiski pat apvainot pakaļas laizīšanā.
No kurienes Jūsos ir tāds naids un viegla valoda, pat teiktu - prasta latviešu valoda?
Balsojumu Jūs neatklājat, bet savas politiskās simpātijas Vienotības atbalstam gan, jo tas ir diezgan acīmredzams.
Viena pārdoma.
Dubultmorāle, ir tas pats, kas liekulība. Filozofijā dubutmorāle tiek raksturota, kā cilvēka gara vājuma izpausme un vēlme saskatīt tikai savas rīcības, viedokļa, domu pareizību, bet nepiedot citas identiskas rīcības, viedokļa, domu pareizību.
Uz redzēšanos Streipa kungs!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > drakonam 18.06.2010 07:08
Anonīmo gļēvuli, aicinu vēlreiz aplūkot to, ko par latviešu valodas pareizrakstību Jūs vismaz teorētiski iemācījāties piektajā klasē. Un runājot par spītīgiem āžiem, varbūt paskatieties tomēr spogulī. Tieši tādu radījumu tur ieraudzīsit. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


drakons 17.06.2010 20:17
Kārli Streip, jums kā Vienotības aģitatoram jāpazūd no nodokļu maksātāju, proti, sabiedriskajiem medijiem. Jūs taču pats saprotiet, ka īsti godīgi slavināt vienu partiju, bet otru lamāt no pancām ārā nav. Saprotiet, tāpēc taisnojieties, bet kā spītīgs āzis paliekiet pie sava. Žēl gan.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > drakons 17.06.2010 18:26
Pirmkārt, iemācieties kārtīgu latviešu valodu, jo Jūs nevis patlaban esat man teicis ko es daru, bet esat licis to darīt. Otrkārt, KOMENTĒŠANA NEVAR BŪT OBJEKTĪVA. Ja Jūs esat pārāk aprobežots, lai to saprastu, tad tās ir Jūsu problēmas. Ejiet vien un turpiniet laizīt sava politiskā spēka pēcpusi un gļēvi te uzstāties kā anonīms mošķis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 17.06.2010 17:31
Kārli Streip, diskusijā ar ainu jūs pats negribas atzīt to, ko pats labi ziniet un negribiet teikt, saucot to par viedokli. Jūs esiet Vienotības aģitators sabiedriskajos medijos. Jūs slaviniet vienu politisko spēku un lamājiet citus politiskos spēkus. To sauc par neobjektivitāti, nekritisku žurnālistiku (turpinājumā variet lietot visus apzīmējumus, kas ir sinonīmi). Kā to pierādīt? Skatoties radiījumu Skats no malas, lasot jūsu blogus, komentārus, viedokļus, rakstus un visu pārējo.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > ainai 17.06.2010 16:25
Es nekad nevienam neesmu teicis, par ko es balsoju, cienītā, un nekad arī to nedarīšu. Bet Jūs kārtējo reizi neesat atbildējusi uz jautājumu, kuru Jums uzdevu? Varbūt Jums tas vienkārši ir pārāk sarežģīts? Ja tā, tad man Jūsu ir žēl. Kā teica Karlsons Bokas jaunkundzei -- nebēdājieties, visi jau nevar būt apdāvināti. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

aina semita autoram 17.06.2010 14:39
Izskatās, ka Jums ir ļoti ērti slēpties aiz vārda komentārs, komentēt, viedoklis. Kāpēc Jūs visu bāžat vienā maisā? Jūs pat nemēģināt noliegt savā atbildē man, ka atbalstāt Vienotību, to var saprast, tāpat, kā es saprotu, ka agrāk atbalstījāt TP, bet ir absolūti nepieļaujams, ka un kā Jūs to darāt sabiedriskajā medijā. Un kāpēc Jūs to darāt par manu nodokļu maksātājas naudu? Jā, Streipa kungs, likums Jums paģēr objektivitāti, vienalga vai tās ir ziņas, vai Jūsu iemīļotie - viedoklis, komentārs utt, ja reiz vēlaties saņemt algu par savu komentēšanu no nodokļu maksātājiem. Un, izskatās, ka Jūs spītīgi cenšaties to neievērot un, kā teica senie latvieši, pūst miglu acīs.
Turklāt, Jūs zināt, ka cilvēki klausās un skatās Jūs, uztverot viedokli, komentāru kā patiesību. Jums patīk manipulēt ar sabiedrības domu, slēpjoties aiz tukāšam frāzem par komentēšanu?
Visbeidzot, ņemiet piemēru no Sarmītes Ēlertes un stājaties partijā, ja reiz vēlaties paust savu atbalstu Vienotībai, vai es kļūdos par Jūsu pol.simpātijām?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 17.06.2010 13:49
Ir pilnīgi neauglīgi iesaistīties polemikā ar profesionālu propagandistu - tas vispirms jūs novilks līdz savam līmenim un tad uzveiks ar pieredzi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips 17.06.2010 13:24
Arī Aina varētu, lūdzu, atbildēt uz jautājumu, uz kuru neviens no tiem, kuri par šo lietu kreņķējas, nav atbildējis, proti: Pasakiet ļoti, ļoti precīzi, kā raidījumā, kurā žurnālisti KOMENTĒ notikumus, būtu jāatspoguļo notikumi veidā, kādus Jūs personīgi uzskatītu par "objektīvu un kritisku." Lūdzu, pasakiet. Lūdzu. Jo no Jūsu teiktā izriet, ka Latvijas televīzijā viedokli nedrīkst paust neviens. Un tas jau būtu visnotaļ absurdi. Jauku Jums dienu. Bet atbildiet, lūdzu. Pierādiet, ka Jūs neesat šī portāla lasītāju tukšo bļaustītāju grupā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 17.06.2010 12:47
Diesel - tas ir Streipa vārdiem runājot "viedoklis". Ja nav ko teikt, var jau arī neko neteikt. Es nepretendēju uz leksikas etalonu, jo tāds nemaz neesmu.
Starp citu, a kādi ir jūsu sākotnējie secinājumi?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

aina semita 17.06.2010 11:00
Te jau pareizi daži norādīja.
Pirmkārt, K.Streips pats vienā savā blogā skaidri un gaiši norādīja, ka nav politiski neitrāls;
Otrkārt, privātie kanāli, prese utt. var paust savas politiskās simpātijas tā tas ir gan Vācijā, gan Lielbritānijā, gan Beļģijā.
Treškārt, sabiedriskie mediji nedrīkst nostāties kāda pusē un ir jāatspoguļo objektīvi un kritiski politiskie notikumi un vēlēšanu kampaņa, galu galā tas ir ierakstīts Radio un televīzijas likumā;
Ceturtkārt, vai Kārlis Streips šeit žēlojas par to, ka LNT vai kāds cits kanāls nedala viņa domas par atbalstu Vienotībai?
Pietkārt, joprojām ir neatbildēts jautājums, kā tas var būt, ka K.Streips nodokļu maksātājiem, kas maksā viņam algu grib uzspiest vienu - Vienotības atbalstošu viedokli un citu partiju nomelnojošu viedokli?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Diesel - Drakons 17.06.2010 10:37
Primitīvi ir komentēt, ignorējot elementāras latviešu valodas lietojuma normas. Šāda rīcība uzreiz liek veikt sākotnējos secinājumus par komentārā izteiktā viedokļa pamatotību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 17.06.2010 10:20
K.Streipa izpratnē politiski neitrāls (tobiš labs) ir tāds, kas slavina Vienotību un tās pilsoniskās sabiedrības (ups nu jau PiSeniekus) piekabi, bet politiski angažēts (tobiš slikts) ir viss, kas kritizē Vienotību un pasarg Dievs vēl atļaujas labi runāt par citiem, izņemot Vienotību. Primitīvi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 17.06.2010 09:59
No šitais izklausās pēc: tā kā nevaru kļūt par baletdejotāju, griezīšu kājas nost (tā vietā lai patrennētos...). Protams, ka tais milžu cīņās no diskusijām nebija ne smakas- tikai vienkārša attiecīgās tēmas atļurināšana, taču cilvēki, kas nestudē programmas, šo to varēja tomēr redzēt, ieskaitot neverbālo komunikāciju....Un jebkurā gadījumā 100. pants ir vēl īsāks. Var, protams, uzaicināt tikai vienu un mēģināt viņu par kaut ko nointervēt, taču tā kā līdzšinējiem vadītājiem neko vairāk kā atļurināšanu no saviem viesiem nav izdevies izspiest (protams, izņemot inteliģentos, bet tie parasti no politikas turas pa gabalu....)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


G.D. 17.06.2010 04:37
Milži cīņas tiešām ir tā lieta, uz ko var ietaupīt. Nebija no tiem raidījumiem tiešām nekāda jēga.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Rinalds 17.06.2010 01:04
Elvis nav gejs un tāpēc, visticamāk, dzīvo kopā ar sniegbaltīti! Kārli, brauc mājās pie tēvoča Sema. Lūdzu, apsolu iedot buču...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mg 16.06.2010 19:27
Izskatās, ka ar to „politiski neitrāls” mēs katrs saprotam kaut ko nedaudz savādāku. Skaidrs, ka jebkurš aktīvs pilsonis nav politiski neitrāls, viņš piedalās vēlēšanās, viņam ir sava pozīcija, savs viedoklis. Arī jebkuram žurnālistam ir savs viedoklis un viņš to drīkst paust ne tikai pie alus kausa, bet arī uzstājoties TV, radio raidījumos, u.c. Taču es domāju, ka labam žurnālistam šo, sava viedokļa paušanu, vajadzētu nodalīt no raidījuma vadīšanas, cilvēku intervēšanas. Ja "Skats no malas" tiek pasniegts nevis kā raidījums ar 3 žurnālistiem un 1 vadītāju, bet kā 4 žurnālistu, no kuriem ceturtais vienmēr ir Kārlis Streips, raidījums, tad lai tā būtu. Bet citos raidījumos tomēr gribētos, lai intervijas nav „vienos vārtos”, lai jautājumos jau nebūtu ietverts intervētāja viedoklis. Raidījums jau arī saucas "Aktuālā intervija", nevis "Saruna ar Kārli Streipu" :)
Manuprāt daudziem citiem labiem žurnālistiem tas izdodas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

aka saka 16.06.2010 19:18
kļūda - politiķa vietā -žurnālists.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


aka saka 16.06.2010 19:17
Mans hobijs - noteikt, kuru politisku spēku atbalsta konkrēts politiķis.Iepriekšējās Saeimas vēlēšanās nespēju noteikt J.Dombura simpātijas .

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mārtiņš 16.06.2010 16:48
Ēķa doma ir vienkārša - ar pēdējo filmu viņš cenšas tautā nostiprināt pārliecību, ka nepieciešams viens cilvēks, kas varētu visas šmuces sakārtot. Kur vēl spilgtāku līderi kā Šķēli?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


MB - Kārlis 16.06.2010 15:51
Ja nopietni, tad nesaprotu kādēļ Ēkis - cilvēks, kurš taisa vērienīgas, patriotiskas filmas par Latviju tik aktīvi atbalsta personas, kas šo pašu brīvību gatavas pārdot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


€ 16.06.2010 15:06
Elviss nenomira, viņš vienkārši atgriezās uz savas planētas!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > MB 16.06.2010 13:52
Un Ēķa veidotais raidījums nebija politiski neitrāls. Lūk, kā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


MB 16.06.2010 13:44
Kārli, Elviss Preslijs nav dzīvs un nedzīvo Ziemeļpolā kopā ar Santaklausu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ĀL 16.06.2010 11:38
Vatbūt esmu aprobežots, bet Ēķa televīzija politiskos raidījumus cenšos neskatīties.Uzskatu ka objektīvāku informāciju par Latviju un notikumiem šajā valstī var sniegt TV3 un LTV.Kaut kā no atmiņas neiziet pagājošo vēlēšanu izdarības.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > Mg 16.06.2010 10:58
Atšķirība ir tāda, ka Skatā no malas politiķi nepiedalās. Debašu tipa raidījumā būtisks ir jautājums par to, kuri politiķi tiek vai netiek aicināti piedalīties un kāpēc, kā arī kuriem politiķiem tiek vai netiek dotas lielākas iespējas izteikties un kāpēc. Un joprojām no Jums un citiem šīs domas bīdītājiem neesmu saņēmis atbildi uz lūk, kādu jautājumu: Kā jūsuprāt es Skatu vadītu, ja es atbilstoši Jūsu izpratnei būtu "politiski neitrāls." Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mg 16.06.2010 10:53
Kur ir tā lielā atšķirība, ka Kārlis Streips savā autorraidījumā drīkst nebūt politiski neitrāls, bet LNT raidījumam jābūt politiski neitrālam?

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips