Par politikāņu politikāniski politizēto uzvedību 8

Labrīt, lasītāji!

Par to, ka mūsu valsts politikāņiem sajēga nestiepjas tālāk par politikānismu, varam pārliecināties vai ik dienas. Šorīt, piemēram, varam aplūkot pat gaužām aizkustinošu paziņojumu: "Tautas" partijas un "zaļo zemnieku" frakciju vadītāji Saeimā ir nolēmuši, ka Izglītības ministrijas valsts sekretārs tomēr varēs palikt amatā. Tas, lūk, ir galvenais jautājums, ja domājam par apstākli, ka rudenī, iespējams, vesela strīpa skolotāju pazaudēs darbu un ienākumus.

Iesaki citiem:

"Tautas" partijas frakcijas vadītājs Kučinskis vēl ir paguvis ziņu aģentūrai LETA piebilst, ka bez viņa partijas piekrišanas, Izglītības ministrijas valsts sekretāru no darba nevar padzīt vispār, jo tā esot noteikts koalīcijas līgumā. Droši vien tas ir tas pats līgums, kurā bija paredzēta valsts bankrota galvenā organizētāja apbalvošana ar dāsni apmaksātu darbu Lattelecom padomē. Nožēlojami. Un vēl nožēlojamāk ir tas, ka valsts sekretāra amats Izglītības vai jebkurā citā ministrijā vispār ir politiskās tirgošanas objekts. Valsts sekretāriem tomēr vajadzētu būt nepolitiskām personām, it īpaši ņemot vērā to, ka mūsu valstī pietiekami bieži par ministriem kļūst ļaudis, kuri, ļoti maigi sakot, amatam nav īpaši piemēroti, bet politiskā konjunktūra prasa viņus kaut kur iebīdīt. Mums tomēr ir tāda lieta, kā Civildienests, un normālās valstīs tieši civildienests ir tas, kurš nodrošina funkcijas, kamēr politikāņi ākstās un nodarbojas ar savām darīšanām. Abu partiju līderi LETAi skaidroja, ka viņi nebūt negrib jautājumu par skolotāju padzīšanu no darba padarīt "politisku," bet kā citādi to uztvert, ja tas ir kļuvis par cīņas objektu starp divām politiskām partijām?

***

Par politikānismu jādomā arī pašreiz notiekošās pašvaldību kampaņas kontekstā. Kā šodien laikrakstā Latvijas Avīze ziņo kolēģis Lemešonoks, lielie "saskaņas" solītāji no minētajā vārdā nosauktās partijas ir izdevuši avīzi, kura ir iegūstama i latviešu, i krievu valodā. Taču saturs tām ir atšķirīgs. Tikai krievu, nevis latviešu valodā lasošajiem lemts lasīt par 9. maija svinībām, par "lielā tēvijas kara" varoņiem, nedz arī par kādreizējo "cīnītāju uz Aukstā kara frontes līnijām," padomju admirāli Ločmeli. Lūk, "saskaņa."

Tikām valsts dārgākais buldozers rīkojas tikai un vienīgi pa savam. Kārtējo reizi piemeklēts caurums priekšvēlēšanu kampaņas likumā. Partijas drīkst izdot pašas savas avīzes. Avīze no LPP/LC pagājušajā nedēļā iekrita manā pastkastītē un tad nekavējoties iekrita miskastē, kur tai bija pareizā vieta. Taču ne jau pats buldozers rakstīja visus rakstiņus un rediģēja maketu. Ja tie neskaitās kampaņas izdevumi, tad kārtējo reizi kaut kas smird. Vēl buldozers ir piedraudējis ar "lielāko notikumu Rīgas politiskajā vēsturē" -- tā būs sapulce Arēnā Rīga, kuru LPP/LC centīsies iebīdīt zem jēdziena "tikšanās ar vēlētājiem," lai arī par to nebūtu jāatskaitās. Varbūt salīdzināsim "notikumus" Rīgas politiskajā vēsturē:

1. Ulmaņa apvērsums

2. Sapulce Nacionālajā teātrī, kurā tika pasludināta Latvijas valsts neatkarība

3. Višinska uzruna no Padomju vēstniecības balkona, lai apliecinātu okupācijas sākumu

4. Deviņas Saeimas vēlēšanas

5. Buldozera organizēta sapulce arēnā.

Te ir skaidri redzama šī dīvainā cilvēka lielummānija. Un arī te ir jādomā par izdevumiem, jo jādomā, taču, ka Arēnu Rīga buldozeram neviens par velti nepiešķīra. Diemžēl, mūsējā ir valsts, kurā Temīdas dzirnas lēni maļ. Nākamā tiesas sēde par "Tautas" partijas rupjo krāpšanos laikā pirms 9. Saeimas vēlēšanām ir paredzēta vien oktobrī. Taču gribas tomēr ticēt, ka ar laiku -- varbūt uz valsts divsimtgadi -- mēs nonāksim pie politiskas sistēmas, kurā cilvēki tomēr ievēro ne vien likuma skrupulozi izlasīto burtu, bet arī likuma garu. Un kurā tomēr ļaudis, kuri sevi atkārtoti ir pierādījuši no sliktās puses, nebauda vēlētāju uzticību.

Jauku visiem dienu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (8) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zaigonis 31.05.2009 08:53
Eiropas Saviebai nobalsošu par S.Kalnietes pārstāvēto sarakstu,bet Jelgavā par Jaunā laika
deputāta kandidātiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aina E. 27.05.2009 19:45
Es savu balsi atdoshu A. Loskutovam! Izglitiba laba, intelegents un LV netiras politikas upuris!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 27.05.2009 10:39
Protams ... LPP/LC avīze, ne vēstule. Pardon.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - aka 27.05.2009 10:38
Manā pastkastītē līdz šim ir iekritusi tikai LPP/LC vēstule, plus viena A4 lapa no Sandras Kalnietes. Varbūt varēju rakstīt arī par vienu A4 lapu no Sandras Kalnietes, bet viņa, atšķirībā no LPP/LC, nav piedalījusies valsts graušanā. Un tāpēc, nē -- tas nav nožēlojami. Protams, Jums atbildēt būtu loģiskāk, ja Jūs nebūtu izvēlējies (izvēlējusies) riet anonīmi un, tātad -- gļēvi. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

aka saka 26.05.2009 21:56
Avīzes uz vēlēšanām izdod gandrīz visas partijas, bet Streips redz tikai Šleseru . Vai tas nav nožēlojami?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

M 26.05.2009 19:22
Nu labi, ka Kristovskis stājas pretīm Šleseram, vai citas partijas nepievienosies?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gt 26.05.2009 16:06
Jūs K.S. esiet ļoti liels optimists. Pārsteidzoši liels, ņemot vērā Jūsu informētību.
... uz valsts divsimtgadi -- mēs nonāksim pie politiskās sistēmas utt !!!
Es arī vēlētos ticēt, ka šāds tāds pavērsiens uz civilizētas demokrātijas valsts pusi, un uz valsti, kur tik tiešām būs realizēts princips - viens likums, viena taisnība visiem, notiks ātrāk, bet... mana dzīves pieredze (un tā nav maza) gan liek būt daudz realistiski skeptiskākam.
Šī pretīgā tirgošanās ap tēmu "atļauts ir viss, kas nav aizliegts"! Un šī "aitu/aunu" bara blēšana, kas dzirdama telefona zvanos raidījumā pēc 13-tiem, kad skaidrā, ne iemācītā latviešu valodā, tiek solīts atbalsts tam (un tiem), kurš/kuri savā laikā teica, ka "te tiks pieņemti stingri mēri".
Man šķiet, ka katru dienu radio pārraidēs vajadzētu lasīt Krilova fabulas. Un visas pēc kārtas. Un atkārtoti.
Tad -- varbūt, varbūt...
Lai gan neticu! Šķiet, ka tā ap 12.jūniju jau sāks skanēt žēlabas un gaudas par to, ko esam sadarījuši.
Man ļoti žēl, bet ļoti baidos, ka tautas organisms jau ir ļaundabīga audzēja pārņemts.
Bet varbūt tomēr, ne līdz fatālam iznākumam?
Būšu viens no vispriecīgākajiem cilvēkiem Latvijā, ja 7.jūnijā varēšu teikt - esmu kļūdījies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Normunds 26.05.2009 15:46
Domāju, ka Arēna Rīga Šleseram telpas pasākumam tiešām izīrē par brīvu, jo savulaik Šlesers savējiem čomiem to palīdzēja iegūt (Lipmans šai sakarā pat runāja par draudiem savai dzīvībai). Diena rakstā IVANOVAS LIETA precīzi izgaismoja Arēna Rīga līdzīpašnieka Ivanova reputāciju (šī persona tika turēta aizdomās par Peimaņa slepkavību - vai Latvijas Balzāmu pēc tam neieguva Солнцевская ОПГ?).

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips