Atslēgvārdi:

Par Pēteri Šmidri un viņa radītām pārdomām 8

Labrīt, lasītāji!

Šorīt kādā no mūsu masu informācijas līdzekļiem lasīju plašu interviju ar uzņēmēju Pēteri Šmidri, kurš visnotaļ atklātā tekstā pateica, ka valdība ir pilna ar nekompetentiem ļaudīm, un pavisam precīzi visas mūsu valsts ekonomiskās lietas salika pa plauktiņiem -- nodokļus vajag nevis paaugstināt, bet samazināt u.tml. Taču intervijā nesameklēju citu domu, proti -- "Es, Pēteris, zinu, kā šīs lietas jādara, un tāpēc nākamajās vēlēšanās, vai tās būtu šogad vai pēc pusotra gada, manu uzvārdu kandidātu sarakstā jūs atradīsit."

Iesaki citiem:

Vispār Latvijā esam apdāvināti ar ļaudīm, kuri biznesa un finanšu lietās ir zinoši. Uldis Osis, Ojārs Kehris, Ingrīda Blūma, Inguna Sudraba, Ilmārs Rimševics, Nils Melngailis -- bet tie visi ir ļaudis ārpus elektorālās politikas (lai arī pirmie divi kādreiz ir bijuši valdības ministri). Par to ir jādomā ne vien kontekstā ar pagājušajā nedēļā izskanējušām pārdomām par profesionāliem ministriem no ārpus partiju loka, bet arī plašākā ziņā -- pašreizējā valdošā "elite" savu nekompetenci finanšu situācijas risināšanā ir pierādījusi jau ļoti sen, ja arī tās uzskatos situācija ir "nasing spešal," bet ekonomiskā krīze valstī rīt un nākamnedēļ nebeigsies. Ja gadījumā mēs tomēr šovasar nonāksim līdz ārkārtas vēlēšanām, tad no pašreizējās bandas nekādus konkrētus risinājumus pilnīgi noteikti nedzirdēsim. Vairākas no valdošajām partijām noteikti veltīs lielākos pūliņus "administratīvo resursu" paslepenai izmantošanai un pārdomām par to, kā apiet arī jauno aģitācijas finansēšanas likumu, vēl cita būs spiesta domāt par savu slavenāko bezdarbnieku, kuru kādreiz tā centās prezentēt iespējama premjerministra lomā. Un, protams, tie, kuri ir nodedzinājuši māju -- no tiem sanāk ļoti švaki pažarnieki un uguns drošības eksperti.

Gribas tādiem ļaudīm, kā Pēteris Šmidre teikt: "Cienītais, laiks iet politikā!" Cerams, ne kādā no valdošajām partijām, jo tās nu ir līķis, kurā jau ir sākusies trunēšana un smaka. Varbūt kādā no opozīcijas vai jaunveidotajām partijām, varbūt pavisam jaunā. Ne no katra sanāk politiķis vai pat politikānis. Gribas cerēt, ka mūsu valstī joprojām ir ļaudis ar pietiekami rafinētu sirdsapziņu, lai viņi nekad nevarētu piedalīties tajā kompromisu bedrē, kāda ir politika. Bet tie, kuriem ir stiprāki nervi un, pats galvenais, patiešām konkrēti uzskati par to, kā valsts būtu jāvada, tomēr varētu padomāt par sevis upurēšanu uz tautas interešu altāra un vismaz uz vienu sasaukumu centies nokļūt Saeimā. Un tas, starp citu, attiecas ne tikai uz tiem, kuri saprot ekonomiku, bet arī uz tiem, kuri tomēr zina, ka valsts vadībā nedrīkst būt "sistēma," kuras centrālie principi ir korupcija un "savējo" glābšana visos iespējamos veidos.

Taču joprojām māc šaubas par ārkārtas vēlēšanu gudrību vispār. Nepārprotami izdevīgas tās būtu pirmkārt jau "Saskaņas centram," kurš vienīgais patlaban vairs bauda puslīdz normālu reitingu. Savukārt nosacītajā "latviešu spārnā," kā jau vienmēr, kur ir divi latvieši, tur ir trīs latviešu luterāņu baznīcas (partijas). Cik man zināms, nupat pagājušajās brīvdienās notikušas visai intensīvas konsultācijas atsevišķu labā spārna opozīcijas partiju starpā. Varu iedomāties, ka tajās valda arī netīkamas emocijas, galu galā, "Pilsonisko savienību" lielākoties izveidoja ļaudis, kuri, tā teikt, uzmeta "Jauno laiku." Taču nupat situācija ir biedējoša. Un vēl biedējošāku to dara tas, ka man ir grūti iedomāties, kā PS un JL, nemaz neko nesakot par organizāciju "Sabiedrība citai politikai," varētu runāt ar pašreizējām valdošajām partijām. Tas būtu tas pats, kas zaķīšiem, caunām un pūcēm censties ar sesku sarunāt, ka turpmāk mežā smaka būs mazāka. Veidot kopējus sarakstus ar tiem, kuri ir vistiešākā veidā vainīgi pie valsts sagraušanas? Nu, nē. Un tāpēc vēl jo svarīgāk ir attiecīgajā jomā pārvarēt aizvainojumu un tomēr domāt par nākotni. Un, jā -- censties arī aktīvi piesaistīt tos, kuriem par patlaban vajadzīgo ir skaidrs, neaizmiglots skats.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (8) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis 20.01.2009 04:00
Kārlis pats zinās kāda loma viņam vislabāk piestāv... bet ja viņš iestātos aktīvi politikā ar viņu apietos gluži kā zinamas noslieces "žurnalisti" apejas ar, piemēram VVF.
Piesienas pie katra.... pat izdomātiem sīkumiem un mētājās ar pieklājīgi sakot dubļiem cerībā ka kautkas pielips... bet ir jau pienācis laiks visiem kuri to spēj glābt mūsu postā iedzīto valsti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

leo 19.01.2009 22:37
Es domaju ka pienacis pedejais laiks Karlim Streipam iesaistities LV lielajaa polotikaa, izvirzit savu kandidaturu kadam no svarigiem valsts amatiem! Laba izglitiba, laba audzinashana, nav bijushais komunists, utt.
Mums vajaga gudrus cilvekus labakajos gados!!
Ja Slakteris, Shlesers, Pauls uc . var un vareja but ministri, tad katrs var but shajos kreslos jo nebus daudz cilveku stulbaku par ieprieksh nosauktiem. Ir jau ari citi izcili dauni, kuri ir kompanijaa Godmanis & Co!
Kaa ir Karli?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Latweets 19.01.2009 13:28
Ja Šmidre teica, ka nodokļi ir jāsamazina, tas liecina, ka viņš maz ko jēdz no ekonomikas. Protams, protams, katrs, kas avīzē pateiks ka nodokļi jāsamazina, automātiski tautas acēs paliks par kapeiku labāks, smukāks, pievilcīgāks etc, bet jāsaprot, ka tas ir tīrs populisms, pašreizējā budžeta situācija nebūt nav tāda, kas pieļautu vēl lielāku ienākumu daļas samazinājumu.

Un jebkurā gadījumā, ja jau visi prasa lai vadlībā strādātu profesionāli, Šmidre nav profesionālis. Kura ministra vietā viņu likt? Kādas ir viņa specifiskās zināšanas, ja neskaita apsviedīgumu, ko varētu izmantot valsts pārvaldē?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Priors 19.01.2009 12:31
Vēl neliels papildinājums iepriekš teiktajam. Gribēju ar faktiem, bet nu nāksies vienkārši piesaukt pēc atmiņas. Tepat politika.lv pirms laiciņa bija auditorijas pētījuma sadaļā starp visām citām diagramma, kas rādīja, ar kādu nolūku ļaudis apmeklē šo portālu. Nu gan tā ir pazudusi. Un ir arī pamats pazust, jo procentuāli, liekas, ka lielākā grupa (~50%) norādīja, ka apmeklē to - izklaidei! Varam tikai izdarīt secinājumus.
P.S. Atvainojos, ja skaitļi neprecīzi, bet pamatdoma no tā nemainās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Priors 19.01.2009 12:18
Mani pārsteidz viena lieta Latvijā. Vairums no tiem, kas darbojas ap un ar politiku, ir dziļi pārliecināti (vai vismaz tā izturas) par to, ka tauta (respektīvi, lielākā tautas daļa) padziļināti interesējas par politiku, seko līdzi politiķu izteikumiem, analizē, izdara secinājumus. Nu nav tā!!! Bet nesaku jau uzreiz, ka tauta ir stulba. Jo ne jau tas pircējs veikalā ir stulbs, bet gan pārdevējs, ja nespēj paskaidrot pircējam saprotamā valodā un rezultātā to preci pārdot.
Rezultātā visi var "cepties" no rīta līdz vakaram, Tv, avīzes, internets u.c. - visi tādi neapmierināti, visiem slikti, bet, kā vēlēšanas - rezultāti praktiski bez izmaiņām.
Rodas sajūta, ka MŪS PĀRĒJOS politikā tur vienkārši nevienam nevajag. Ne opozīcijai, ne vēl vairāk valdošajiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

pt 19.01.2009 11:52
Nu līdzīgi kā uzskaitītajiem ļaudīm, arī Kārlim varētu teikt - ja jau esat tik gudrs, ejat politikā pats.
bet nevienam dakterim paša izrakstītās zāles laikam īpaši netīk..
par ideju, ka parlamentā būtu jāsēž biznesmeņiem - manuprāt, zaudētāji būtu abas puses. Parlamenta darba stils, pat tuvojoties ideālam, puslīdz enerģiskam biznesmenim varētu nepatikt. Un arī lemšana par likumiem savā ideālā nav biznesa plāns.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zaigonis 19.01.2009 11:30
Par nosauktajām personām neesmu vienisprātis,jo Kehris tikai izskatās gudrs.Pats būtiskākais mainīt
vēlēšanu likumu,lai nebūtu lokomotīves,kuras ievelk
Saeimā treknos runčus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Reinis 19.01.2009 10:26
Es tā kā nebūtu tik pozitīvs noskaņots pret tiem, kuri saka, ka vajadzēja pazemināt nodokļus. Jā, teorētiski vajadzēja. Bet, ja mēs pievienojam vevselo saprātu, tad var secināt, ka līdzekļu trūkuma (lasi: iepriekšējo gadu budžeta deficīta) dēļ gluži vienkārši šāds solis nav iespējams.

Ja cilvēks nesaprot tik vienkāršu likumsakarību, tad ko viņš darīs ministra krēslā?

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips