Par pašvaldību vēlēšanām un Latgalīti -- pārdomas otrdienā 8

Labrīt, lasītāji! Šorīt pārdomas par dažādām tēmām.

Vispirms, vai esmu vienīgais, kuram liekas mazliet dīvaini, ka buldozertipa kombains, kurš patlaban cenšas visus pārliecināt, ka viņš un tikai viņš ir pietiekami vieds, skaists, lielisks, darbīgs, superīgs, kruts un visādā citādā veidā perfekti perfektākais kandidāts pilsētas mēra amatam (jaunākais atzinums uz reklāmas dēļa Stacijas laukumā vēsta, ka kandidāts sevi neuzskatot par "gudru filozofētāju", un tas nu ir līdz ārprātam maigi teikts -- tā laikam ir doma, kura nudien ir nākuši no iekšām) sev jaunu māju būvē ... Jūrmalā? Vai Rīgas mēram nevajadzētu dzīvot ... Rīgā? Protams, turu visus iespējamos īkšķus un citas darbam nevajadzīgas ķermeņa daļas cerībā, ka buldozers par Rīgas mēru nekļūs nekad, bet tomēr. Piedevām, kā jau mūsu politiskajai "elitei" tas ir raksturīgi, buldozers vēlas būvēties aizsargjoslā, tas nozīmēs 60 koku izciršanu, tas savukārt laikam liek cerēt, ka Jūrmalas pašvaldības vēlēšanās šoreiz patiešām tiks ievēlēti lielākie kretini (lasi -- tie, kuri ir gatavi turpināt politiku, kuras centrā ir vides aizsardzības virzienā slaidi paceltais rokas vidējais pirksts). Un tādā gadījumā, kāpēc buldozers nekandidē Jūrmalas vēlēšanās?

Iesaki citiem:

***

Savukārt Rīgas pašvaldības vēlēšanās kārtējo reizi ar klaunādi izceļas ekstravagantā Žuravļovu dzimta, kura acīmredzot ir izpētījusi telefona sarakstus un atradusi kandidātus savai partijai, kuru galvenā kvalifikācija amatam ir ... tas pats uzvārds, kas slaveniem krievu politiķiem. Partijai ir i viens Putins, i viens Medvedevs, i viens Suvorovs. Reti ir redzēti politiķi, kuri savus vēlētājus notur par tik ārprātīgi stulbu aunu baru, lai gan šeit vērts atcerēties veco parunu par aitām un cērpējiem. Žuravļovu dinastija ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc visi varam būt pat ļoti pateicīgi, ka šogad pašvaldības vēlēšanās būs 5% barjera.

Par auniskumu ir jādomā arī citas tā dēvētās "kreisās" partijas kontekstā. PCTVL acīmredzot nevarēja atrast pietiekami "kvalitatīvus" kadrus pašmājās, un tāpēc uz Eiropas Parlamentu šoreiz vēlas sūtīt ... itāli. PCTVL runasvīri un sievas itāli ir uzslavējuši par valodas prasmi. Lieki teikt, ja domājam par tādiem kadriem, kā Ždanoka un Pliners, latviešu valodas prasme iespējamajam deputātam no Latvijas nav un acīmredzot nav arī svarīga. Toties viņš prot krievu valodu. Par to derētu padomāt visiem tiem latviešiem un latvietīšiem, kuri patlaban domā, ka Eiropas vēlēšanas viņiem nav interesantas.

***

Un pēdīgi, pēdējās pāris dienas esmu bāries par laikraksta Diena interneta versiju, kura veidotāji acīmredzot ir pilnīgi nespējīgi kontrolēt monstru, kādu viņi paši ir radījuši. Turklāt ļoti pamatīgi krīt uz nerviem tas, ka pēdējā laikā Dienas portālā nevar atvērt nevienu lapu bez visvisādām "popup" reklāmām, lai gan to pašreizējās krīzes apstākļos laikam daļēji var saprast. Taču arī esmu teicis, ka Diena joprojām ir man tuvākais laikraksts (godīgi sakot, daļēji tāpēc, ka alternatīvas taču nav), un tas ir pateicoties atsevišķiem ļaudīm, kuri tur strādā. Piemēram, Baiba Rulle. Un it īpaši Ieva Alberte, kura var rakstīt par sevis redzēto i tuvu, i tālu, un to darīt tik ļoti, ļoti interesanti. Paņemiet rokā Ievas šodien publicēto rakstu par Latgalītes tirgu. Nu, brīnišķīgi!

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (8) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

To Tenis from Karlim 12.05.2009 21:31
Tas atkariigs uz kurieni izbrauc ja uz Ziemelkoreju, Kaadu diktaturisku afrikas valsti tad gan dzive Latvijaa liksies salda jo salda, bet ja aizbrauc piemeram uz kadu no vecajaam ES valstiim tad jaa, Jums ir taisniba!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tenis 12.05.2009 15:47
Karlim,
Ziniet, nemaz nav jābrauc tik tālu. Pietiek izbraukt no Latvijas, lai saprastu, ka dzīvei nav jābūt negatīvisma sagraustai un ka tas nav normāli, ka politikā valda korupcija un ka tur nekas nav svēts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gt 12.05.2009 15:45
A.god.Šlesera k-ga pārziņā līdz nesenai pagātnei bija "Latvijas Dzelzceļš". Nupat kādā TV raidījumā Krievijas tūrisma organizētāji, kas bija atbraukuši iepazīties ar Vidzemes un citiem tūrisma objektiem, izteicās, ka viss redzētais esot ļoti interesants un atraktīvs. Tikai - potenciālie Krievijas tūristi žēlojoties par augstajām Latvijas dzelzceļa biļešu cenām. Jauki tas saskan ar kunga Šlesera kā Rīgas mēra kandidāta solījumiem intensificēt tūrisma plūsmu uz Rīgu un Latviju. Šķiet, ka te ir kārtējo reizi vietā vecais teiciens - "klausieties uz maniem vārdiem, neskatieties uz maniem darbiem."

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Karlim 12.05.2009 13:27
Alternativa vienmer pastaav, ja viss ir tik slikti, brauciet uz ASV, tur tagad valda Obama, viss ir labi un skaisti, zaale zaljaka kluvusi peec busa nomainas, arii avizes gan jau n-taas reizes lielakaa izvelee!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IEsalusais 12.05.2009 12:58
man ari kaitina reklamas, tacu es aiz tam redzu kvalitativu informaciju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

zemniece 12.05.2009 12:10
Nesaprotu Šlesera fenomenu. Viņš klaji atļaujas pārkāpt likumu un ētikas normas, izcērtot kokus, bet ir populārākais Rīgas mēra kandidāts. Nez, kur vēl ir tāda vēlētāju pacietības robeža? Kur vēl tā ļauj par sevi atklāti ņirgāties?

Tagad visu acu priekšā cenšas slēgt Misiņa bibliotēku (kur krīze, acīmredzot, ir tikai formāls iemesls) - inteliģence šausminās, bet neviens nerīkojas. Liekas, protesta akcijas šajā gadījumā kārtējo reizi būtu neefektīvas. Problēma jārisina likumdevēja līmenī.

Kas ir atļauts Jupiteram, nav atļauts vērsim.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

bika 12.05.2009 11:58
Ieteikums cinjaa pret reklamaam - ja lietojat FireFox, ir pieejams Adblock Plus, kas noblokjee ne tikai pop up reklaamas (Dienas gadijumaa gan nepalidzees - lielo logu sakumaa gan radiis, bet reklamu redzeet gan nevarees), bet arii taas, kas mirgo, izlec un mainaas gar lapas malaam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 12.05.2009 11:33
Baiba Rulle savulaik pievērsa sev uzmanību, uzdodot jautājumus Valdim Zatleram drīz pēc viņa ievēlēšanas. Lai nodarbotos ar "hard talk" žurnālismu, ir labi jāsagatavojas un - vajadzīga vismaz elementāra sabiedrības gatavība, ka šādi var runāt ar visaugstākām amatpersonām.

Internets, šķiet, ar laiku "apēdīs" papīra avīzes. Ja "Dienas" rakstītāji un informācijas agregatori (par žurnālistiem dažus no viņiem tā īsti negribas saukt) vēlas pelnīt iztiku arī nākotnē, viņiem ar steigu jāmācās "monetizēt" Interneta lasītāju - izpurināt naudu no viņa. Sk. http://american.com/archive/2009/february-2009/preparing-the... .

Mums darbavieta abonē "Dienu" - ja piecdesmit rīdzinieki vienu avīzes eksemplāru pāršķirsta darbā, tad tas nozīmē, ka nez vai kaut viens no viņiem to abonē; no šejienes arī "Dienas" jocīgās izdarības ar Interneta reklāmām. Vilcienā pa ceļam uz darbu toties pērku un lasu "Latvijas avīzi"; man viņa patīk, jo tomēr ir nacionālāk domājoša.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips