Atslēgvārdi:

Par partijām un vadoņiem 19

Labdien, lasītāji!

Nu, ko -- tas ir noticis. "Tautas" partija no savām aprindām ir izslēgusi deputātu Dzintaru Ābiķi. Cik viņš pats ir teicis, viņam par to nezinot, bez viņa klātbūtnes. Tāpat, kā kādreiz partija izslēdza Aigaru Štokenbergu brīdī, kad viņš bija ārzemēs. Tipiska uzvedība. Protams, jebkurai partijai ir visas tiesības savās aprindās pieprasīt disciplīnu. Taču, vai šis bija tas gadījums? Dz. Ābiķim ir absolūta taisnība sakot, ka viņš nebalsoja par nodokļa ieviešanu, viņš balsoja par jautājuma iesniegšanu Saeimas komisijām. Citiem vārdiem sakot, viņš balsoja precīzi par to, ko pāris nedēļas pirms tam pati "Tautas" partija bija pieprasījusi -- jautājumu par mājokļa nodokli skatīt atsevišķi un trīs lasījumos. Un par to nu viņš no partijas ir izslēgts.

Iesaki citiem:

Vispirms par partiju. Ja tā tagad ir pateikusi, ka partijas līdera parakstītā vēstule Starptautiskajam valūtas fondam ir aizmirstama (partijai, kā zināms, ir ļoti, ļoti īsa atmiņa), un patlaban valstī nav ceļami nekādi nodokļi, tad ko tā piedāvā vietā? Jau mēnešiem ilgi runa ir par kaut kādu mistisku "Zalāna plānu," šodien presē lasāms, ka tas nemaz vēl nav gatavs. Piedevām, ja arī partija par SVF vēstuli ir aizmirsusi, varam būt pavisam droši, ka starptautiskie aizdevēji par to nav aizmirsuši. Ne velti šurpu steidzas Eiropas komisijas monetāro lietu komisārs Almunija. Jādomā, ka viņš Latvijas politikāņiem lasīs ļoti stingru morāli -- redziet, puiši un meitenes, ja jūs vēlaties uzvesties kā niķīgi bērnudārza audzēkņi, tad par tālākiem aizdevumiem gan nedomājiet, jo haotiski pārvaldītā valstī mest iekšā papildus naudu? Nu, nē. Un pie tā, ka patlaban šādas šaubas rodas, vainīga ir tieši "Tautas" partija ar visu savu bezgalīgo ampelēšanos, nemaz nerunājot par to, ka tieši tā bija pie teikšanas tad, kad Latvijas tautsaimniecība gandrīz tika sagrauta. Partijas valdē ir divi TP ministri -- ārlietu ministrs Māris Riekstiņš un reģionālās attīstības ministrs Egars Zalāns. Manuprāt, nebūtu par daudz prasīts no premjerministra Valda Dombrovska, ja viņš pieprasītu abu ministru demisiju, ja jau arī viņi balsoja par to, ka no partijas ir jāizraida cilvēks, kurš vienkārši darīja to, ko partija jau laikus valdībai bija apsolījusi. Protams, tas nozīmētu valdības krahu, bet kāds labums ir no valdības, kurā viena no lielākajām partijām nepārtraukti darbu vienkārši sabotē? Tad jau gandrīz labāk būtu "Tautas" partijas vietā ņemt Saskaņas centru, vismaz tādā gadījumā Rīgā un valsts valdībā būtu vieni un tie paši teicēji. Protams, uzticēt ārlietas partijai, kurā pietiekami daudzi censoņi joprojām noliedz Latvijas okupāciju -- to ne, bet, piemēram, reģionālā attīstība nav kaut kas tāds, kurā etniskums ir būtisks. Valsts prezidents patlaban ir Ņujorkā, pārbraucot viņam būtu par to jāpadomā gan.

Kas attiecas uz pašu Ābiķi, vakar televīzijā viņš teica, ka vēl nav nolēmis, vai pievienoties kādai citai partijai, turklāt Saeimā viņš nekāds opozicionārs nebūšot. Personīgi ceru, ka viņš piesliesies Pilsoniskajai savienībai. Dzintars ir gaišs cilvēks, viņu pazīstu jau kopš atmodas laikiem. Viņš vairāk nekā jebkurš cits visu laiku bijis gatavs "Tautas" partijai pateikt, ka tā alojas. Tiesa, viņam arī jāuzņemas atbildība par visiem muļķīgajiem lēmumiem, kādus "stabilitātes garanta" laikā partija iniciēja. Bet labāk vēlāk, nekā nekad. Tāpat ļoti ceru, ka viņa izraidīšana liks vairākiem citiem TP pārstāvjiem no partijas aiziet. Kuluāros runā, ka neapmierinātība partijā rūgstot arī par Oskaru Spurdziņu. Sašķelšanās partijā būtu svētīga lieta, jo nudien gribu ticēt, ka tajā tomēr ir pietiekami daudz cilvēku, kuri saprot, ka melošana starptautiskajiem aizdevējiem nav prāta darbs, un valsts tālāka sagraušana tomēr nedrīkst būt par mērķi, vienalga, cik ļoti tas varbūt kalpotu atsevišķiem partijas vadoņiem.

***

Un, starp citu, ja par vadoņiem. Šodien Dienā ir divas absolūti iznīcinošas recenzijas par Zigmāra Liepiņa sakomponēto un demagoga Dimitera it kā sacerēto balagānu par Kārli Ulmani. Silvija Radzobe raksta, ka viņa vispār to nevarot vērtēt, jo pasākums ir domāts sabiedrības "zemiskāko instinktu" uzkurbulēšanai. Savukārt Normunds Naumanis raksta, ka balagāna vērtēšana no mākslas viedokļa būtu "smieklīga." Paldies abiem. Kā esmu teicis citreiz, es "Vadoni" neapmeklēšu, jo man nav nekādas vajadzības likt naudu Dimitera kabatā. Taču Nacionālajam teātrim Ojāra Rubeņa personā nudien būtu jāpadomā, kas tiek likts uz skatuves. Doma, ka valstij ir vajadzīga "stiprā dūre," ir bīstama, vienalga, vai tā rodas politikā vai teātrī. Vēl jo vairāk, ja cita starpā "Vadonī" tiek apņirgta Latvijas valsts himna.

Jauku visiem dienu. Izņemot TP valdes locekļiem. Viņi to nav pelnījuši.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (19) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kaspars Gasūns -> IM 25.09.2009 06:39
Iepriekšējais komentārs bija adresēts IM.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kaspars Gasūns -> 25.09.2009 06:39
Man šķiet Jūs mēģinat saskatīt TP darbībā vairāk pozītīvā kā viņi paši to spēj. :)

Apgalvojums, ka vairs nav iespējams maksāt nodokļus un ka jau sen (vai "treknajos" gados?) ir sasniegta kaut kāda nodokļu nestspējas robeža, šķiet ne visai pamatots. Arī par skolotājiem, mediķiem un ierēdņiem var padomāt arī citā perspektīvā - to, ko nepaņems no sabiedrības kopumā (tostarp tās bagātākās daļas), nāksies paņemt no budžetniekiem.

Pārējos patētiskos izteikumus par TP un SVF nekomentēšu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - neapmierinātajam 23.09.2009 14:23
Liela gudrība nav vajadzīga, lai izdomātu, ka komentārs ir atrodams Dienas mājas lapā. Un slikta audzināšana ir vajadzīga, lai sev nezināmu cilvēku uzrunātu uz "tu." Mamma Jūs acīmredzot slikti audzināja. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lasītājs neapmierināts 23.09.2009 10:33
Streip! Lūdzu, lūdzu, turpmāk ierakstos norādi arī linkus uz attiecīgajiem avotiem. Riebjas man tagad meklēt Naumaņa komentāru pa visu pasauli. Paldies!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Taa vins ir 23.09.2009 02:08
Es arii negribu likt Dimiteru gimenes budzetaa savu naudu, un bez taa kaa otrs iemesls neiet uz so pasakumu - ir skandaals kas ir apvijies ap so Teatra izradi!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Clash 22.09.2009 22:43
Tas ir apmēram tā pat, kad Hitlers pēdējās kara dienās, sēžot bunkurā, no partijas izslēdza Himleru par mēginājumiem gūt kontaktus ar rietumiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>veesums 22.09.2009 21:29
Nodokļu maksāšanai pastāv zināma robeža. Pastāvošie nodokļi jau sen ir pie šīs robežas , pie robežas kad iekasēt vairāk ar parastām tiesiskām metodēm nav iespējams. Ja grib vēl vairāk iekasēt , tad jāmaina iekasēšanas metodes. Tas ir ja pieķer kādu kas bez piereģistrācijas par nodokļu maksātāju , teiksim lasa ogas un sēnes pārdošanai , vai kāds celtnieks pa kluso kaut kur piehaltūrē , tad pa taisno neadekvāti bargi sodi. Tas ir kapitāla iebiedēšana uz nodokļu nemaksāšanu. JL komisāri jau uz to būtu gatavi. Bet vai tas ir to vērts? Policejiska valsts? Un vai tas ko atrisina? Neko. Lai nāktu nodokļi ir jābūt saimnieciskai darbībai. Kredītu ņēmējus ar policejiskām metodēm visus pabāzīs zem ūdens. Būs kredīts uz kakla un vēl arī cietuma maize par nodokļu nemaksāšanu. Varbūt ka kredītņēmēji pat tīšām metīsies uz šo ambrazūru. Ka nav ta nav. Katrā ziņā skaidrs ka daudzi no tiem vairs nekādi nodokļu maksātāji nebūs ne tā ne tā. Kas tad maksās tos nodokļus? Skolotāji , mediķi , ierēdņi ? Tiem kas paliek pāri nemaz nav iespējams samaksāt nodokļus priekš visiem tiem aizņēmuma procentiem , pat un it īpaši ja tos vēl spiedīs un nospiedīs ar policejiskām metodēm. Lai SVF un ES beidz mūs aplaupīt aizdodot , lai palīdz solidāri ar došanu. Dots devējam atmaksājas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

veesums > IM 22.09.2009 20:53
Izskatās, ka Tevi apmierina līdz šim piekoptā prakse - nemaksāt nodokļus. Nesaprotu tos vaimanātājus, kuri piesedzas ar nabaga tautas aizstāvēšanu pret nodokļu paaugstināšanu. Jūs savā divkosībā vai aklumā esat vislielākie kaitēkļi - neieviešot nodokļus it kā nabago dēļ, Jūs atvieglojat dzīvi bagātajiem, jo tieši tiem pienāktos maksāt nesalīdzināmi lielākā nodokļa daļa. Bet tagad nemaksās neviens - ne nabagais latgalietis, ne bagātais mākoņtēvs, ne "bankrotējušie" baņķieri. Šitādi īdētāji un tautas "aizstāvji" ir vislielākais ļaunums!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mustafā 22.09.2009 18:07
Vēl kaut ko atcerējos.Tas,ka poļu premjeram zvanīja nakts vidū ir parast lielas tautas ierēdņu paviršība.Sākumā taču štati ļoti atgādina senās romas vergturu republiku.Kādreiz man trāpījās padomju grāmata,kur bija uzskaitītas visas vietas,kur ASV karaspēks pasaulē kaut uz brītiņu parādījies.Viņi faktiski bijuši visur,kur vien pa ūdeni var tikt klāt un tagad arī pa gaisu.Bet nopietni viņi reti,kur ir iesaistījušies,tikai droši vien meklējuši iespēju nopelnīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 22.09.2009 17:23
Nabaga naivais Ābiķis. Saklausījies masu mēdijus par TP un noticējis mēdiju zombēšanai. Un pats gribēdams būt labais grauj partiju no iekšienes. Skaidrs ka jāparāda durvis.
TP jau ar nav nekāda labā , bet ar JL pat salīdzināt nevar. Nu tā , antidemokrātiski un antivalstiski uz vienu roku ar dumpiniekiem TP pie varas nekad nav rāvusies un ceru ka arī nerausies. Vismaz līdz šim viņiem tikšanai pie varas pietiekami bija citas kvalitātes. Ja nu vien Jaunais Laiks nebūs iedibinājis tradīciju , ka tikšanai pie varas visi līdzekļi labi.
Jā , nu JL jau ir gatavs visus nodot verdzībā SVF , Eiropas visādiem birokrātiem un zviedru bankām. JL gatavs celt nodokļus kamēr vien cilvēks vēl velk dzīvību. Tādu cinismu TP vismaz neatļaujas. TP vismaz izskatās ka ir pret Latvijas finansiālu paverdzinšanu. Interesanti ka Streipa kungu tas kaut kā neapmierina. Streipa kungs tagad iestājas par Latvijas bezierunu pakļāvību visādiem aizdevējiem , pie apstākļiem ka Latvija ir smagi finansiāli apkrāpta. Vai tik nav kāds finansiālo noslaucēju aģents?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zina 22.09.2009 17:20
"Dzintars ir gaišs cilvēks"

Nu nezinu gan. Šodien Dzintaram gaišs krekls mugurā, bet tas jau arī viss viņa gaišums. Man tā domāt, ka Dzintars tikpat gaišs kā Lagzdiņš, tikai nav parādījis publiski attiecīgo žestu, taču to žesta attieksmi ir visu laiku demonstrējis, 10 gadus (desmit !!!!) esot tajā zagļu partijā.

Kāds tur gaišums?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

babbara 22.09.2009 15:36
ko ta nemuka no taukmūļu bandas tad, kad tai bija labie laiki, jā , naivs jautajums.
Bet neiesaku ne PS ne JL sitos parbēdzējus neņemt, jo viņi nav ta vērti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

aka saka 22.09.2009 14:51
Tas nu ir noticis, K.Streips pieļauj iespēju valdībā ņemt Saskaņas Centru.Pareizi ir teikts "nekad nesaki nekad".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mustafā 22.09.2009 14:32
Par TP nekas piebilstamsnav.Kaut viņi vienreiz...Par pēdējā skata no malas otro jautājumu.Raķetēm.Kādreiz sensenos laikos antiballistiskās pārtvērējraķetes bija aprīkotas ar kodollādiņiem.Kad no šiem kodollādiņiem atteicās,tad parādījās problēmas ar īstā mērķa atpazīšanu starp viltus mērķiem.Šobrīd neviena pārtvērējraķete nav īsti droša.Vislabākā ir sm-3.Arī tās ko Bušs bija paredzējis Polijai īsti labi izmēģinājumos nedarbojās.Nu jau Polija lika saprast ,ka pati taisīšot savu pārtvērējraķeti.Vārdu sakot pretraķešu aizsardzībā vēl ir šausmīgi daudz darba.Varbūt parādīsies kāds pricipiāli jauns ierocis,tad situācija mainīsies,vai arī to mainīs jaunākā elektronika.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gm 22.09.2009 14:26
Atnaak Andris Shkj. pie Mareka G.
- Klau, nav kaartiibas partijaa. Dereetu kaadu izsleegt.
- Kuru no mums abiem?
- Eu, Kristiaanu arii jau izsleedzi?
- Naacaas, pagaajusho reizi, kad likti kaadu izsleegt vien mees 3 bijaam palikushi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

janka 22.09.2009 14:18
Nekaadas cienjas pret ''Dzintars ir gaišs cilvēks, viņu pazīstu jau kopš atmodas laikiem.''Vinjs ir pelnijis tadu pat sodu kaa citi TP bandas dalibnieki, ilgus gadus kopaa barojoties.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 22.09.2009 13:39
Vakar uzmanīgi skatījos un klausījos Elksnes 100.pantu ar Dz. Ābiķi. Palika iespaids, ka Ābiķa izraidīšana no Tp ir tikai viņa ieguvums, pat ja šobrīd viņš ir aizvaints par veidu,kādā tā notika.Bet laiks visu noliks savās vietās. ar TP ir cauri, šis moments nostrādāja tikai viņiem par ļaunu. Jābrīnās, ka nav neviens, kas to tiem dumiķiem pasaka, ja paši nesaprot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ingmars 22.09.2009 13:33
>>> Silvija Radzobe raksta, ka viņa vispār to nevarot vērtēt, jo pasākums ir domāts sabiedrības "zemiskāko instinktu" uzkurbulēšanai.
======
Andrejs Upīts, kad viņam lūdza uzrakstīt literāru recenziju par kārtējo Viļa Lāča romānu, esot teicis, ka viņš rakstot literāras recenzijas tikai par literāriem darbiem :)

No otras puses, sabiedrības "zemāko instinktu" uzkurbulēšanai ir domātas arī liela daļa izrāžu, piemēram Nacionālajā Operā. Noskatoties A.Žagara uzvedumus (piemēram, "Mcenskas apriņķa lēdija Makbete") man radās viena vienīga vēlēšanās - prasīt, lai LNO katrai izrādei pieliek klāt nepieklājības reitingu tāpat kā Holivudā (sākot no G, PG un PG-13, un beidzot ar R vai NC-17). Un riktīgi sadistiskus, bezgaumīgus vai pārseksualizētus uzvedumus mūsu operas "Baltajā namā" vajadzētu apzīmēt ar R vai NC-17, lai kāds nesadomātu uz operas izrādi vest līdzi bērnus, kā to varēja darīt padomju laikā.

Diemžēl, profanitāte un piedauzība ir izplatījusies visur - sākot ar popsas uzvedumu "Vadonis", un beidzot ar "augsto mākslu" nacionālajā operā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 22.09.2009 12:57
Paldies Tautas Partijas viskvēlākajam biogrāfam par kārtējo, regulāro un neiztrūkstošo norišu apkopojumu!
Palika neskaidrība, kas tas par dokumentu, kurā apsolīta bezalternatīvā nodokļu celšana, kuru esot apsolījuši un parakstījusi TP pārstāvji?
Atceros, ka medijos bija pieminēts solījums celt nodokļus, ja neizdodas izturēt apsolīto budžeta deficīta procentu.
Obligāto nodokļu celšanu neatceros - bet man jau i atmiņa slikta, i laika nav skrupulozi iedziļināties TP dzīves visslēptākajās dzīlēs.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips