Atslēgvārdi:

Par ofšoriem un Šķēlem līdzīgajiem 27

Labrīt, lasītāji!

Šorīt vēlos pievērst uzmanību komentāram, kāds šodien publicēts Delfos. Tā autors ir Amerikā dzīvojošais ārsts un profesors Uģis Gruntmanis, un temats ir par Andri Šķēli (un viņam līdzīgajiem) un ofšoriem. Links: http://www.delfi.lv/news/comment/comment/article.php?id=33480925.

Iesaki citiem:

Gadījumā, ja kāds vēlas paslinkot un rakstu nelasīt, rezumēšu to, kas U. Gruntmanim tajā ir sakāms:

1) Investīcijas un depozīti ofšoros lielākoties tiek veikti ne jau pozitīvu mērķu dēļ. Tie tiek veikti, lai slēptu ienākumus, izvairītos no nodokļiem u.tml.

2) Civilizētās valstīs politikāņi saprot, ka šāda darbība ir kaitīga pirmkārt jau savai valstij, jo investīcijas, kuras varētu tikt veiktas, piemēram, Latvijā, tā vietā pazūd kaut kur Gērnsijā vai Džersijā vai Lihtenšteinā.

3) Acīmredzot Latvija šajā ziņā nav civilizēta valsts, jo, piemēram, to kādreiz vadīja un atkal grasās vadīt tāda persona, kā Andris Šķēle, kurš visu savu lielu darīšanu ar ofšoriem ir aprakstījis ar vārdiem "uzticības darījumi."

Parakstos. U. Gruntmaņa tekstu esmu centies izreklamēt Tviterī un Facebook. Parakstos zem katra vārda. Atliek tikai paskatīties uz Ventspils lietu un digitalizācijas lietu, lai redzētu, ka tajās ir iesaistīti ļoti, ļoti, ļoti, ļoti, ļoti, ļoti, ļoti daudzi ofšora un pastkastītes uzņēmumi. Kāpēc? Kāpēc Ventspils nafta pieder uzņēmumiem, kuru īpašnieki un patiesā labuma guvēji vienkārši nav zināmi? Kā tas varēja būt, ka ilgus gadus Latvijas Republika valsts personā bija līdzīpašniece VN un nezināja, kam pieder uzņēmuma atlikusī daļa? Protams, tas bija laikā, kad tā dēvētās "Ventspils intereses" deputātiem maksāja dāsnas "stipendijas," lai kādam neienāktu prātā uzdot ne tos jautājumus, bet tomēr. Tagad esam tikuši vairākus gadus uz priekšu, bet turpat vien mīņājamies. Šķēle ir attiecies žurnālistiem stāstīt, kas īsti ir viņa Yew Tree Trust uzņēmums un ar ko tas nodarbojas. Acīmredzot pārliecība ir tāda, ka sabiedrībai nav tiesību interesēties par to, ko savā finanšu dzīvē dara tie, kuri vēlas sabiedrību vadīt un pārvaldīt. Tieši tāda pati pārliecība acīmredzot ir tiem mūsu valsts politikāņiem, kuri nesarkstot uzrāda lielus "skaidras naudas" krājumus, kas acīmredzot glabājas zeķē vai atvilktnē.

Eiropas savienībā patlaban ir likums, kas ārzonu bankām liek ieturēt nodokli (patlaban -- 20%) no depozītiem, par kuriem attiecīgo kontu īpašnieki nav ziņojuši savas valsts nodokļu instancēm. Bet, pirmkārt, ārzonas nemēdz būt ES dalībvalstis, un tās par ES noteikumiem var pasmīkņāt. Otrkārt, kā zināms, ne vienmēr ir pavisam vai pat mazliet vienkārši uzzināt, kas ir attiecīgo investīciju patiesais īpašnieks. Un, treškārt, galvenais tomēr it tas, kā pret ofšoriem izturas katra valsts atsevišķi. Amerikā 15 tūkstoši bagātnieku samaksāja nodokli un soda naudu pēc tam, kad viņiem tika pateikts, ka citādi pret viņiem tiks izvērsta kriminālapsūdzība. Mūsu valstī, protams, nevienam politikānim pret ofšoriem roka neceļas, pārāk izplatīta ir šī sērga, vismaz to politikāņu starpā, pie kuru pupiem citi zīdās. Taču atkal ir jāsaka, ka ir tīri brīnums, ka Saeimas virzienā šogad cierē tik daudz censoņu, kuriem atklātība ir pilnīgs un absolūts svešvārds. Un pārliecība, ka savu naudu politikānis drīkst glabāt zeķē vai Menas salā, ir tieši tā pati pārliecība, kas liek viņiem domāt, ka Valsts prezidentu var atrast zoodārzā, likumprojekti ir izrunājami "koalīcijas padomē" un tad bīdāmi ar lielu steigu un bez debatēm, ik pa brīdim var pacensties legalizēt naudas atmazgāšanu, nolaizīt pēcpusi lielajiem zemju īpašniekiem u.tml. Ofšori un pārliecība, ka tie reprezentē "uzticību" -- lūk, kārtējais piemērs par mūsu republiaks banānismu.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (27) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Jānis Ozols 13.08.2010 10:08
Tātad cienījamais Juri1, to, ko es varu pateikt ir, ka Tev kūtī augot laikam , tomēr būs šķietami gājis secen izpratne par to , kas ir demokrātija un , kā darbojas politika un šķietami esi piemirsis arī vēsturi. Belgradas bombardēšana bija NATO akcija, lai gāztu Miloševiču un pārtrauktu etnisko tīrīšanu Diencidslāvijā. Jā Amerika ir iesaistījusies stulbos un apšaubāmos karos, bet tas jau nav demokrātijas pakāpi raksturojošs lielums.
Neviena sabiedrība nav ideāla un to nevienā vietā es nemēģinu apgalvot, bet ir ļoti lielas atšķirības, kuras izpaužas tajā kā cilvēki vērtē savus pārstāvjus. Latvijā neviens pat neiedomātos uzsākt impīčmenta procedūru pret prezidentu, ja tas būtu krāpis savu sievu, kur nu vēl piespiestu milijonu auditorijas priekšā pa TV publiski atvainoties.

Savukārt par ētikas normu trūkumu un pakļaušanu kritiskam izvērtējumam spilgti atspoguļo drakona kunga komentārs, kur tiek norādīts uz to, ka šis stipendiātu saraksts nav pierādīts un par to nav tiesas sprieduma. Proti, daudzu cilvēku apziņā valda uzskats, ka neētisks ir tikai tas par ko ir tiesas spriedums. Tas attiecināms gan uz politiķu spītīgo atkāpšanos, tad, kad tiem ir izvirzītas apzūdzības vai nu nolaidībā, vai kādā citā šķietami neetiskā darbībā. Un skumji ir ne tikai , ka šādas darbības notiek( un tādas notiek absolūti visās valstīs), bet gan tas, ka cilvēki pret to izturās tik vienaldzīgi un gaida, kad visu atrisinās prokuratūra. Daudzas politiķu darbības nav nelikumīgas, bet tās ir klaji pretrunā ar sabiedrībā pastāvošajām ētikas normām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ugis gruntmanis 12.08.2010 23:36
Paldies visiem par so interesanto diskusiju.
Kristine 1, ludzu aizejiet uz raksta originalu Delfos, kur esmu paskaidrojis savu viedokli naudas jautajuma. Liels paldies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


drakons 12.08.2010 22:42
Ozola kungam - jūsu piemērs ar t.s. stipendiātu sarakstiem diemžēl nav nekāds pierādījums, citādi prokuratūra jau sen būtu uzrādījusi apsūdzības. Starp citu, Lembergs ir devis naudu arī Repšes partijai, ko nu? Vai tas met ēnu arī uz Jauno Laiku - jūsu svēto govi politikā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

juris1 12.08.2010 17:11
Jāni Ozol -kur tad Jūs redzat to "attīstīto demokrātiju".Savus prezidentus ASV pa laikam nošauj kā zaķus M.L.Kingu arī -ne jau kādos aizlaikos bet manas dzīves laikā.Belgradu demokrātiski bombardēja pavisam nesen.Un nerunāsim par vēl citiem varoņdarbiem ar kuriem viņi ir izpelnījušies 11.septembri.
Man kā kūtī augušam....jā droši vien jau augu pa to laiku kuru pavadīju kūtī.Vēl tagad atceros svaigā siena smaržu aitu redelēs kur mūsu mamma mūs iesēdināja kamēr slauca gotiņas.Mūsu kūts nekad nesmirdēja bet smaržoja pēc svaigiem pakaišiem.Arī mamma nebija alkoholiķe bet beigusi Rūjienas mājturības skolu un katru svētdienu pārklāja ar pašas austu baltu dreļļu segu mūsu gultas...(Kārlis atkal muld to ko nezin)Un tad nu es uzliku jutubā Kārlis Streips un parādīju to manam draugam Volodjam tas muti vien ieplēta ...вот блин мужик дает...(to nu iesaku noskatīties visiem Streipa faniem)
Un attīstījusies tā demokrātija ir tik tālu ka prezidents ar Moniku apgāna ovālā kabineta apspriežu galdu.
To visu un ja vajadzēs tad vēl saku tāpēc ka sava mūža lielāko daļu esmu nodzīvojis sabiedrībā ar daudz augstāku morāli par to kādu šit cenšas ieviest uz mūsu pieminekļiem čurātāji.
Vienmēr esmu atcerējies to -aizbraučot svešā vietā pēc tevis spriedīs par tavu ģimeni,tautu un vqalsti.Ceru ka Streipa personā esmu iepazinis tikai Amerikas sliktāko daļu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


zoss 12.08.2010 16:08
Sitiet nost,nesaprotu kā drīkst būt deputāts vai augsta ranga ierēdnis un turēt savu naudu ārzonās bankās!Šie cilvēki apzog valsti,viņus ievēl gadu gadiem...Un nav ko brīnīties un gaidīt kad muļķu zemē uzlēks saule.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


John Doe 12.08.2010 12:33
Ziniet, kas ir vel tragjiskak? Ne jau offshori un negodpratigi politikji (kas, saprotams, ir ljoti slikti), bet gan tadi 'gjeniali' zhurnalisti ka Streipa kungs - arkartigi labas domas par savu izglitibu un erudiciju, diemzhel pilnigi bez seguma. Shis bloga ieraksts, piemeram, ir lielisks apliecinajums Streipa kunga aprobezhotibai finanshu jautajumos, vinjam pat nav ne jausmas, kas vispar ir trasts vai offshors (for God sake, aizejiet ta hu vismaz wikipedias ierakstus izlasiet!), tik vien ka - ja tas ir saistits ar Shkjeli, tatad slikti. Tik mazzinoshi zhurnalisti tad ari nevar nekad uzdot precizus un, ja velaties, atmaskojoshus jautajumus, attiecigi tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kapec politika Latvija ir tik zema kvalitate. Jaa, tieshi taa, viens no iemesliem, kapec shkjeles un lembergi var iebazt sabiedribu kabata, ir pashapmierinatais un vizdegunigais Streipa kungs.

Slikti ari tas, ka diemzhel lielakais vairums sabiedribas ir tikpat maziglitoti finanshu joma ka bloga autors. Tas diemzhel pat lenam velk jau uz tragjisma pusi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

pamela 12.08.2010 11:58
kristīneI,drakons,juris1,kādas neiedomāqjamas šausmas,Streips piekrīt vienam objektīvaqm,analītiskam rakstam ko pasniedzis U.Gruntmanis!Nošaut abus un iebalzamēt par biedu Ēķim un Co !!!Vienotības un varbūt Streipa nīdēji vai esat izpētījuši SC,PLL ,ZZS u.c. sagrautās,bet nu jau daudz maz atkopušās Latvijas zākātāju un komunisma cēlāju partiju kontu pildītājus lai ko pārmestu Vienotībai un Streipam.Pie tam ,cik noprotu šis raksta kungs no ASV ,atšķirībā no Šķēles un Co nav Latviju izsusinājis un NEGRASĀS to TURPINĀT darīt!
Prof.Taivāns arī daudz ko samurgoja Krustpunktos,BET dabūja pa bārdu LA no čekista,BET ne Saviska vai Godmaņa,BET J.Bojāra - OFICIALĀ ČEKISTA,KURAM NAV JĀSLĒPJAS AR SKELETIEM skapī.
Ar šausmān domaju ,ka drīz beigsies atvaļinājums Tomsonam.Streipa k-gs ,jūs esat LIELISKS!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Jānis Ozols 12.08.2010 11:57
Pirmkārt es neesmu nedz naivs nedz izplatu nepatiesu informāciju. Labi apzinos, ka politika nav tīra spēle un, ka politikai ir ļoti cieša saikne ar biznesa lobiju, bet es runāju par vēlēšanām.

Tas uz ko es norādu ir, ka attīstītā demokrātijā, tomēr politiķi tiek pakļauti kādam morālam izvērtējumam. Andra šķēles vārds ir figurējis ļoti daudzos skandālos, tāpat visnotaļ neskaidri ir viņa finanšu darījumi. Nemaz nerunājot par Lemberga, kungu pret kuru ir vērstas neskaitāmas apsūdzības smagos finanšu noziegumos, bet vēl joprojām viņš ir iemantojis tādu kā Robina Huda tēlu sabiedrībā.

Kā 'Jūs domājat kāda bija Dika Čeinija popularitāte pēc tā, kad gaismā nāca šie fakti. Turklāt tā piesauktajā gadījumā tas ir lobijs nevis atklāta korupcija. Savukārt Lemberga stipendiātu saraksts, lai arī līdz galam nepierādīts, tomēr vedina uz domām par atklātu likumu pirkšanu. Runa ir par to, ka šādi cilvēki pārkuriem krīt tik liela šaubu ēna nevarētu tikt ievēlēti, vai būt populāri politiķi- tur arī morāles normas un ētikas principi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Lasītājs - streipulim 12.08.2010 11:37
Kārlīt lasies, ka ātrāk atpakaļ uz savu Ameriku. Vai nejūti, ka tu te visiem esi jau sen apriebies ar savu jenotības bāšanu citiem degunā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


drakons 12.08.2010 11:19
Kā reizi gribēju rakstīt par Buša administrācijas cilvēku nepārprotamo un tiešo saistību ar naftas biznesu un skatos, ka jau kāds pasteidzās. Jānis Ozols ir vai nu ļoti naivs vai nu ļoti slīpēts un apzināti izplata nepatiesu informāciju. Amerikā politika ir bizness un bizness ir politika. Tā kā par šo visu iespēju zemi labāk kā piemēru nerunāt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

kristīne l 12.08.2010 11:15
Kārli, kāpēc Jūs neesat atbildējis uz manu jautājumu par Teksasas ārstu, kas ziedojis Vienotībai?

Jāni Ozol, par kādām augstām ASV ētikas normām Jūs runājāt, ja miljardu vērti naftas līgumi Irākā tika iedalīti viceprezidenta Čeinija bijušajai firmai "Halliburton"?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Jānis Ozols 12.08.2010 10:26
Es teiktu, ka traģiska ir nevis šo ofšoru pastāvēšana, bet gan fakts, ka politiķi ar šaubīgiem darījumie, korupcijas ēnu un vēl visādiem citiem trūkumiem var tikt ievēlēti. Nu izmantojot to pašu ASV piemēru, nekad nevarētu tikt ievēlēts prezidents, kurš atteiktos publiskot savu finanšu darbību. Protams, ASV izceļas ar savām ētikas normām, bet nu Latvija ir tipisks Itālijas papakaļdarinājums, kur premjers var izmantot prostitūcijas pakalpojumus, uzurpēt mēdijus un būt saistīts ar šaubīgiem finanšu darījumiem. Lūk tas ir skumji...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


archivārs 11.08.2010 22:41
Viss pareizi.Slikti,ka dienesta stāvoklis tiek izmantots,lai prihvatizētu tautas īpašumu un piesavinātās bagātības noslēptu ārzonu un pastkastīšu firmu labirintos.Par ofšoru virtozauriem Andri un Aivaru masu medijiem sabiedrību vajadzēja plaši informēt jau pirms gadiem desmit vai piecpadsmit.Tad viņiem nebūtu augsti reitingi un stipendiāti Saeimā.Tā vietā žurnālisti novērsa vēlētāju uzmanību ar mistisku Sorosu vai Šleseru,kuram nav ne prihvatizācijas miljonu,ne ošoru,ne pastkastīšu firmu,ne ielūguma uz zvēru dārzu prezidenta izraudzīšanai.Ja mums būtu ceturtā vara,ja žurnālisti būtu sabiedrības,nevis oligarhu sargsuņi,valsts nozagšana un glabāšana ofšoros neatstātu tik katastrofālu iespaidu uz mūsu labklājību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


juris1 11.08.2010 22:21
Kārlīt atvaino par tām biksēm ,bet tavu 'bandu'(tas protams ir Tavs apzīmējums Tevis apčubinātajiem deputātiem)es apsolos graust tikpat cītīgi kā grauzu komunistus 1989 g.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


o gol andris-2 11.08.2010 20:04
Streips nekad neagjitee par VIENOTIIBU.Vinjs agjitee PRET visiem paareejiem. Sofistika!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Jurim 11.08.2010 19:55
Re nu, kārtējais kūtī audzis vai alkoholiķes audzināts tipiņš, kas prot tikai atraugāties, bet par tēmu absolūti neko. Pareizi salikāt sevi kopā ar drakonu, kurš ir precīzi tas pats bļausteklīgais variants. Varbūt pazūdiet un paaudziet mazliet lielāks, tad kāds, iespējams Jūs ņems nopietni. Vai, droši vien, arī nē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


aka saka 11.08.2010 19:03
likumprojekti ir izrunājami "koalīcijas padomē" un tad bīdāmi ar lielu steigu un bez debatēm..;tas ir teikts par Vienotību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 11.08.2010 17:48
kristīne l 11.08.2010 15:07 ...Tā kā vajadzēja blogā tomēr norādīt, ka Vienotības atbalstītājs šodien raksta par Šķēli, aicinu...
-------------------------
Atļaušos apsteigt Streipu un atgādināt viņa vietā, ka Streips nekad neaģitē par Vienotību un neatklāj, par ko viņš balsošot...
Viņš nekad ne ar burtu nepiemin, ka pie kafejas liek cukuru - viņš vienmēr stāsta, ka kafiju sagandē nafta, pesticīdi un šķidrums no miskastes spaiņa dibena pēc maisiņa izmešanas (kas gan par to šaubītos), bet kafejā viņš lieto vārdā nenosauktu vielu baltā krāsā, kristāliņos ap 1/10 mm3 tilpumā, no kuras sāp zobi, ja tie ilgi nav laboti un tas nav ne spridzināmais salpetris ne arī sāls govju piebarošanai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

juris1 11.08.2010 17:06
Re nu Kārlīt (pēc Kristīnes un Drakona) Tev tā pat kā savulaik Repšem -kā laiž tā biķsēs,kā laiž tā biksēs...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

rakons 11.08.2010 16:42
Kas traucē vai traucēja Vienotībai izstrādāt konkrētus pasākumus ofšoru ierobežošanai vai de facto aizliegšanai Latvijā? a)Šķēle, b)Lembergs, c)Šlesers d)nezinu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


kristīne l 11.08.2010 15:07
Streipa kungs, bet Jūsu minētajam profesoram tāpat, kā Jums patīk vienotība, jo raugi, saskaņā ar KNAB majās lapu VIENOTĪBA
Nauda Ls 1000.00 Uģis Gruntmanis
(151268-*****) 20.07.2010.
Tas taču ir tas pats cilvēks? Tā kā vajadzēja blogā tomēr norādīt, ka Vienotības atbalstītājs šodien raksta par Šķēli, aicinu izlasīt!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ES 11.08.2010 15:05
"...tīri brīnums, ka Saeimas virzienā šogad cierē tik daudz censoņu, kuriem atklātība ir pilnīgs un absolūts svešvārds. " Mani gan tas neizbrīnī. Deputāta krēsls ir lieliskas bruņas pret draudiem, ko rada atklātība, un, ja paveicas, var pie jau esošā piekampt klāt vēl kautko un pat puslīdz likumīgi, jo likuma pagrozīšana savējiem par labu vai informācijas nopludināšana, pirms tā kļuvusi visiem pieejama, ir nrētiska, bet ne vairāk. Un kurš gan, pie siles ticis, ies ar ētiku krāmēties? Bet par partijām runājot, jāatzīst, ka tādu kreiso mums nemaz nav. SD ir sašķēlušies un katra no daļām karo ar pārējām par ticības tīrību, I.Burvis, kas vienu brīdi rakstīja cerības raisošus blogus, sagāja sviestā un kļuva par Daugavas racēju, un pārējie, ko MM dēvē par kreisajiem, ir tie paši lielā biznesa, tikai krieviskā, aizstāvji. Šādas tādas kreisuma (sociālā nozīmē) pazīmes piemīt SC un ļoti iespējams, ka tas ir viens no viņu popularitātes iemesliem. Bet tagadējo vēžu, kas pa šiem gadiem tikai mainījuši kulīšu nosaukumus, patiesās intereses vilabāk raksturo ,tas, ka par nulles deklarāciju, īpašuma nodokļiem un ofšoriem ir runāts vairāk nekā 10 gadus, bet rezultāts it tuvs nullei. Pa visiem gadiem, ja nemaldos, tikai Raitim Kononovam uzdeva jautājumu, no kurienes viņam, valsts dienestā strādājot, tāda māja gadījusies. Un uzdeva, visticamāk, ne jau vispārējo noteikumu dēļ, bet kāda iekšējā konflikta dēļ, sak, proties kaunu, puika! Un puika pratās, cik var noprast no tā, ka skaidrojums par viņa māmiņas ļoti sekmīgo sivēnu biznesu visi pieņēma kā izsmeļošus un ticamus. Pārējo valsts darba jūgu pavilkušo pēkšņās labklājības pamats it nevienu tā īsti neinteresē. Dīvaini. Ja pabraukā pa Igauniju, tad viņu jaunbūvju rajonos sabūvētās mājas izskatās pavisam necilas uz mūsējo fona. Un, ak sagadīšanās, viņu budžeta problēmas uz mūsējo fonā izskatās vēl necilākas. Savādi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


MB 11.08.2010 15:04
Bertolds Fliks.
"Būt bagātam Latvijā ir ļoti lēti, un man tā nodokļu sistēma perfekti der. Bet būt nabagam Latvijā ir ļoti dārgi, un tas ir briesmīgi."

Es domāju, ka labējie politiķi Latvijā ir kretīni.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kamielis 11.08.2010 13:48
Tā jau tas, Kārli, ir par tiem ofšoriem un Latviju.
Bet neviena partija neredz vai izliekas, ka neredz ofšoru problēmu Latvijā, caur kuriem tiek "optimizēti" mūsu nodokļi, bet kuri piedalās privatizācijās un valsts/pašvaldību pasūtījumu saņemšanā.
Uzskatu, ka nekas nemainīsies Latvijas politiskajā vidē, ja nemainīs ofšorveidīgo organizāciju darbību Latvijā un neieviesīs nulles un vispārējo ienākumu deklarāciju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


m. 11.08.2010 12:41
to x

Man personīgi ļoti gribas atteikties no komentāru rakstīšanas, bet ir grūti pieciest 'eskpertu' un 'žurnālistu' puspatiesības.

Protams, ka štatos ir ofshori un protams, ka štatos ir laiki kad IRS (viņu VID) nestrādā kā nākas un kad amerikāņu bagātnieki dodas uz ārzonām. Bet tas notiek republikāņu - labējo (bušistu, hūveristu) valdīšanas laikā. ASV sāka nopietni raudzīties uz ofshoriem tikai tad, kad pie varas nāca demokrāti (kreisie) un Obama - tad tika uzsāktas kampaņas pret ārzonām. Piem., tika panākta smaga starpvalstu vienošānās ar Šveici, kas piespieda Šveices bankas atteikties no leģendārās slepenības un izdot datus (piem., no UBS) par vairākiem tūkstošiem bagāto amerikāņu, kas nemaksā nodokļus. Aprēķināts, ka bagāto amerikāņu ārzonās nenomaksātie nodokļi ir aptuveni 300 miljardu$ gadā, kas nav maza summa pat amerikāņiem.

Vēl Amerikā ir cita republikāņu atbalstīta nodokļu nemaksāšanas shēma: liela amerikāņu kroporācija simboliski nopērk kādas Vācijas pilsētas visu notekūdeņu vai dambju infrastruktūru (kam nav nekāda sakara ar korporācijas pamatdarbību) un uzņem savā bilancē (un formāli to iznomā atpakaļ lietošanai), kas dod iespēju norakstīt amortizācijas izdevumos milzīgas summas un tas samazina bāzes summu, no kā jāmaksā nodokļi. Protams, ka demokrāti ir pret šādām darbībām.

Bagāto nodokļu nemaksāšanu (samazināšanu utt.) aizstāv labējās partijas un tā ir labējo ideoloģija un labējo loģika. Latvijā Jaunais Laiks ir labēja partija - tas ir skaidri pateikts viņu mājaslapā. Latvijā pa labi ir arī Pilsoniskā Savienība, lai gan viņi dažreiz baidās atzīt. Bet to ir atzinusi piem., Kalniete ļoti atklāti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 11.08.2010 12:18
vai tad pashu Shtatu teritorijaa nav ofshora zonas? delaveras visaadas?
vispaar nodoklju optimizeeshana ir legaali, likumiigi un Latvijaa praatiigaak buutu domaat par normaalu nodoklju politiku un VID-a attieksmi. tad daudzi nemaz nebuus ieintereseeti "chakareeties".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Esmu no Ogres 11.08.2010 12:12
Republikas banānisms - tas tik ir rādītājs! Man patīk.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips