Atslēgvārdi:

Par neciešamu uzpūtību, seksu un Dienu -- pārdomas piektdienā 31

Labrīt, lasītāji!

"Ekonomikas ministram Artim Kamparam nav nekādu tiesību prasīt paskaidrojumus par manām privātajām darbībām" -- tā televīzijas raidījumā šorīt paziņojis kādreizējais mūsu valsts "stabilitātes garants" jautājumā par viņa neseno tikšanos ar Krievijas caru Vladimiru piekto. Kā vēstīts presē, Aigars Kalvītis Maskavā apmeklējis pasākumu "Krievija sauc," kuras laikā viņš ar caru Vladimiru pārrunājis pašreizējās starpvalstu attiecības un to attīstības iespējas.

Iesaki citiem:

Tā nu gluži nav, ka šis ir bijis pavisam privāts pasākums. Kalvītim kā bijušajam "Tautas" partijas priekšsēdētājam partijas valdē ir padomdevēja tiesības. Vēl vairāk, cars Vladimirs nu nekādi nav privāta persona, un Latvijas valdībai ir visas tiesības vēlēties zināt, ko viņš ar Kalvīti ir runājis. Jo viens gan ir skaidrs -- kaimiņvalsts fīrers tā vienkārši ar privātpersonām nemēdz tikties. Krievijai mūsu valstī ir gana nopietnas intereses, un cita starpā Kalvītis ir viens no Krievijas energoresursu giganta Gazprom sponsorētā Dinamo hokeja kluba dibinātājiem, un Gazprom, kā visi zinām, ir viens no Krievijas ārpolitikas ieročiem.

Zināmā mērā te var vilkt paraleles ar bijušā ASV prezidenta Bila Klintona neseno viesošanos Ziemeļkorejā, kur viņš (arī kā privātpersona) ieradās, lai glābtu divas amerikāņu žurnālistes, kuras minētā diktatūra turēja aizdomās par spiegošanu. Cita starpā viņš tikās arī ar diktatūras maniakālo diktatoru. Varam būt pat ļoti pārliecināti, ka par B. Klintona vizīti Amerikas valdība (un it īpaši bijušā prezidenta kundze, kura, kā nekā, ir savas valsts ārlietu ministre) bija pilnīgi lietas kursā. Ja Kalvītis ar caru Vladimiru runāja par starpvalstu attiecībām, tad par to ir pavisam loģiska interese tiem, kuri par šīm attiecībām patlaban ir atbildīgi valdības līmenī. Diemžēl, te kārtējo reizi ir redzama "stabilitātes garanta" neciešamā uzpūtība -- man nekas nav jāskaidro, vaukšķi var iet zīst īkšķi.

***

Vēl šorīt nākas domāt par seksu. Mulsina stāsts par slaveno kinorežisoru Romānu Poļanski, kurš patlaban atrodas Šveices cietumā, jo Amerika vēlas panākt viņa ekstradīciju jautājumā par seksuālām attiecībām, kādas viņam pirms 30 un vairāk gadiem bija ar mazgadīgu meiteni. Meitene tagad ir pieaugusi, režisoram viņa sen ir piedevusi. Cita starpā R. Poļanska aizturēšana izjauca kinofestivālu, kurā bija paredzēts viņu godināt. Šķiet, ka te galvenokārt ir runa par viena tiesneša ambīcijām. Ar to es negribu teikt, ka sekss ar mazgadīgām meitenēm ir akceptējams, ne mirkli ne. Taču kāpēc Šveice tieši tagad piekrita režisoru apcietināt? Viņam tur ir dāča, nav tā, ka viņš tur nekad nebija bijis un šveicieši to vien gaidīja, ka viņš spers soli pāri robežai.

***

Un pēdīgi, ne vien mulsumu, bet pamatīgu sašutumu rada situācija Dienā, kuras jaunais īpašnieks jau atkal ir atteicies atklāt sava pirkuma finansētājus, jo vēl viņš neesot gatavs tā darīt. Arī te ir neciešama uzpūtība -- laikrakstam ar slepeniem īpašniekiem ir ļoti grūti veidot atklātuma un godīguma tēlu. Redakcija ir pateikusi, ka tā īpašniekam dos "vēl pēdējo iespēju." Un pēc tam?

Jauku visiem dienu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (31) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 08.10.2009 09:03
Par Polaņski-droši vien, ka ambīcijas, tikai, ko sapratīs visi pārējie pedofili pēc tam, kad režisoram vienkārši padraudēs ar pirkstu: "Ai, ai, ai, Romāniņ, nu kā tu tā varēji..."?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 06.10.2009 11:15
gm 06.10.2009 01:02 ...Kalvītis jūtas tā it kā puberitātes uzbriedinātāts tīnis...
-------------------------------------
Šausmīgi interesanti ir tas, ka šādi salīdzinājumi daudz vairāk raksturo to, kuram tas ir ienācis parātā, nevis, kā šajā reizē, Kalvīti.
Visticamāk var izteikt šaubas par psihes veselīgumu, ja bučošanās un Pamela uzaust iztēlē pēc raksta par politiķu vakariņām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


gm 06.10.2009 01:02
Vienīgais kas patiesi mulsina ir fakts, ka Kalvītis jūtas tā it kā puberitātes uzbriedinātāts tīnis būtu nupat bučojies ar Pamelu Andersoni. To no blakus podjezda. Vot šito Štreipam nesaprats - kas ir podjezds.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


K.Streips 05.10.2009 22:03
Kalvītis mīksts un smuks, bet man savu dirsu nedod!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 04.10.2009 22:40
Kalvis > Andrim_2 ...Gan jau ka var arī tā interpretēt...gadās, ka svešvārdu nozīme latviešu valodā var būt pilnīgi pretēja angļu valodai...
-----------------
Vai zināt, kas ir muļķīgāks par nesmieklīgu un nūģisku anekdoti? Stāstīt, kas tajā esot bijis.

Jūs to saucat par vienkārši interpretāciju?! Šim "mīlvārdiņam" uz Kristietību balstīto Eiropas tautu kultūrās ir viena vienīga dominējoša nozīme.

Vai nu nopietni vai māžojoties, Jums ir izdevies paust to, ka neesat lietas kursā par elementārākajām Jaunās derības epizodēm. Man, kad lietoju šo "mīļvārdiņu", īsti nelikās, ka komentētājs ar tādu komentēšanas apjomu un stilu, to varētu nezināt.
Laikam kļūstu vecs un jāsāk laikam pieņemt, ka laiki mainās un mainās arī pašsaprotamās lietas.
Īsti gan nesaprotu, kā var dzīvot Eiropas kultūras vidē un nepārzināt galveno kodu komplektu, ko savos darbos lieto visi autori un uz kā balsta jebkurus zemtekstus jebkurās mākslas jomās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mustafā>drakonam 03.10.2009 14:19
Drakons nesaprot vienkāršu lietu.Jo spēcīgāks sabiedrotais,jo tālākai jābūt viņa vēlamajai atrašanās vietai.Tas lai nejauši nenomītu varžacis.
Kas attiecas uz Sorosu,tad īsts liberālis Sorosā neko sevišķu nesaskata(talantīgs spekulants nu un tad,tak ne jau dievs)
Bet,kas tā seksuālā vienlīdzība tāda,vai tas ir kāds komunisma paveids,pēc Voinoviča,kad katram izsniedz savu plastmasas spainīti?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


drakons 03.10.2009 13:37
Neredzu nekādu problēmu, kad Kalvītis tiekas ar Putinu. Kārli Streip, jums acīmredzot ir vienalga, kas Latvijai kaimiņos dzīvo un ar šiem kaimiņiem jūs vislabprātāk vispār nesarunātos, vai tā? Šādu nerunāšanu tiešām varētu dēvēt par uzpūtību, varbūt pat par muļķību (diplomātiski - netālredzīgu rīcību). Kad Kalvītis devās uz demokrātu partijas kongresu Lasvegasā, neviens pat neiepīkstējās, pat vietējie "Tautas" partijas nīdēji. Visbeidzot par t.s. sorosīdu morāli. Esmu pamanījis, ka sorosīdi (pārsvarā sastopami diena.lv un politika.lv) ir ļoti neiecietīgi pret visām politiskajām partijām, izņemot tām, kuras plāno konsolidēt sorosīdu vadone Ēlerte. Lamā, raksta indīgus komentāriņus, piedzejo, piemelo un piestāsta pilnas ausis ar muļķībām, meliem un puspatiesībām. Taču no otras puses sorosīdi māca Latvijas tautai iecietību pret visādām "demokrātiskām" vērtībām, no kurām visspilgtāk šī autora blogos ir seksuālā vienlīdzība. Tiem, kas nav tik iecietīgi kā sorosīdi vēlas un piecieš viņu ideoloģijas tvanu, tie tiek dēvēti par homofobiem. Lielisks apzīmējums. Tikpat labi var uzskatīt, ka Kārlis Streips ir Kalvīšfobs, Šleserfobs un Segliņfobs. Katrā otrajā blogā ir par gejiem un Tautas partiju. Vai tiešām nekā cita nav, ko rakstīt?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kalvis > Andrim_2 03.10.2009 12:21
Gan jau ka var arī tā interpretēt. Man vienkārši vakar bija tāds piekasīgs noskaņojums. Atvainojos, ka tā sanāca.

Lai izvairītos no pārpratumiem, mēģināšu paskaidrot savu domu gaitu par vārdu "farizejisms". Vikipēdijā teikts (sk. http://en.wikipedia.org/wiki/Pharisees ), ka farizeji ir tas judaisma novirziens, kas ir tiešs priekštecis rabīniskajam judaismam. Tātad farizejs - tas sanāk kaut kas ļoti cienījams - skolotājs/rabīns, kurš labi pārzina judaismu un var mācīt to citiem. Būtu jau liels gods, bet es nekādā saistībā ar judaisma ticības mācīšanu neesmu.

Protams allaž gadās, ka svešvārdu nozīme latviešu valodā var būt pilnīgi pretēja angļu valodai (piemēram, "preservative" angļu valodā nozīmē nevis prezervatīvs, bet gan konservants). Tomēr farizeji - tas nav vienkārši svešvārds, kura nozīme katrā valodā veidojas neatkarīgi. Tā tomēr ir noteikta vēsturiska realitāte.

Pēc Jeruzalemes tempļa nopostīšanas mūsu ēras 70-71.g. - farizejisms kļuva par dominējošo virzienu judaisma reliģijā (līdz tam bija ļoti svarīgi arī saduceji jeb kā senāk Bībelē rakstīja - "saduķeji", eseni un varbūt vēl citi).

Tādēļ mūsdienās, nedaudz vienkāršojot, var teikt, ka FARIZEJS=JUDAISTS. Varbūt senos laikos tas ticis lietots kā sava veida negatīvs apzīmējums (galu galā - manā padomjlaiku bērnībā reizēm mēdza uzskatīt, ka "jezuītisks" - tas ir kas ļoti viltīgs, divkosīgs un demagoģisks). Bet īstie mūsdienu judaisti (vai jezuītu ordeņa brāļi) nemaz nepriecātos, ja mēs vārdus "farizejisms" un "jezuītisms" sāktu lietot kā lamuvārdus...

Tieši šī paša iemesla dēļ es neatbalstītu dažu interfrontistu iecienīto lamuvārdu "fašisti" - jo, lietojot šādu vārdu vietā un nevietā, ar to varam aizskart normālus, īstus fašistus, kuri tiešām cenšas politikā pielietot Benito Musolīni vai Alfrēda Rozenberga idejas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 02.10.2009 22:35
1. Senās Jūdejas reliģiski politiskas kustības pārstāvji, kas uzsvēra reliģisko tradīciju nozīmi un ārišķīgi demonstrēja, ka ir dievbijīgi un fanātiski pilda reliģiskos priekšrakstus; Jaunās derības grāmatās dēvēti par liekuļiem.
2. Liekuļi, svētuļi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 02.10.2009 22:34
Kalvis > Andrim_2 ...Kāds ebreju reliģijai sakars ar....
------------------------
ne jau Kalvīša, bet Jūsu
>>>>>>>>>>>>>>
Svešvārdu vārdnīca
- Izcelsme - sengrieķu pharisaioi >>>>>>>>>>>>>

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis > Andrim_2 02.10.2009 22:04
>>> Andris_2: Ir ārkārtīgi bezgaumīgs, pat piedauzīgs farizejisms paģērēt, lai Kalvītis - tagad, kad juridiski ir pilnīgi brīvs putns - kaut ko kādam skaidrotu.
========
Es neesmu iebraucis Jūsu mīļvārdiņu pasaulē. Farizejisms - tas ir judaisma novirziens, kas uzsver kopienas dievkalpošanu sinagogās (atšķirībā no saducejiem un eseniem)? Kāds ebreju reliģijai sakars ar Kalvīša izdarībām?

Un kāds gan viņš būtu "brīvs putns"? Mēs varam uzskatīt, ka V.Putins tikās ar A.Kalvīti kā ar privātu personu, kādreizēju piensaimnieku, kurš, iespējams, drīz sēdēs uzņēmuma "Latvijas Balzams" padomē. Varam arī uzskatīt, ka V.Putins tikās ar A.Kalvīti tādēļ, ka viņš ir bijis Latvijas premjerministrs - viena no augstākajām vēlētajām amatpersonām valsī, un joprojām ir labi informēts un ietekmīgs valdošās partijas politiķis.

Jebkurā gadījumā - politiķa pienākums ir pareizi komunicēt ar sabiedrību. Man vienalga kur un kā - bet tie, kuri nekomunicē, tie rada aizdomu atmosfēru. Mums visiem ir labā atmiņā G.Šrēdera piemērs - kur bijušais Vācijas kanclers (iespējams, par kaut kādiem politiska satura pakalpojumiem) pēc politiķa karjeras beigām ieguva labi apmaksātu amatu "Gazpromā". Es ne mazākā mērā neuzskatu, ka tas attiektos uz A.Kalvīti - bet ja viņš neko neskaidro, tad informācijas trūkumu viņa oponentiem nākas aizpildīt ar diezgan ļauniem pieņēmumiem.

Vienkāršoti sakot - ikvienam politiķim ir pirmajam jāpozicionē sevi, nevis jāļauj, lai viņu "pozicionētu" citi. Ja tautpartijiešu vadība turpinās rādīt sabiedrībai "nesaprotamus žestus" un nevienam neko nepaskaidros, tad paliks zem barjeras. Un būs žēl - jo viņiem ir daudzi spēcīgi cilvēki. Vismaz aiz cieņas pret kolēģiem Kalvītim vajadzētu mazliet pacensties - nesarunāt galīgu sviestu, bet toties pateikt vajadzīgo.

>>> Nav Latvijā neviena medija kurš kaut minimāli objektīvi atspoguļotu viņa teikto. Tad kāpēc būtu jāiet garām suņu patversmei un jāprovocē riešana!
========
Kā tas ir - nav neviena medija?? A.Kalvīti (it īpaši pēc ciemošanās Maskavā) labprāt nointervētu jebkura avīze, ziņu potenciāls tur noteikti ir. Ja viņam nepatīk žurnālistu jaukšanās, tad viņš var arī publiskot savas domas TP mājaslapā vai jebkurā blogu vietnē.

Jūs, Andri_2, pagaidām runājat tā, it kā mums joprojām turpinātos pilsoņu karš. Ir jālien ārā no saviem ierakumiem un jāsāk runāt ar saviem līdzcilvēkiem - vienkārši kā ar cilvēkiem. Vadošo partiju pieredzējušiem politiķiem šinī ziņā jābūt paraugam, veicinot pilsonisko mieru, mazinot aizdomas un nevajadzīgus pārsteigumus. Protams, tas prasa piepūlēt savas empātijas jūtas (sajust, kas otram ir svarīgi), arī pazemību (nenostādīt sevi virs vai ārpus sabiedrības). Bet tas ir JĀMĀCĀS darīt!

Nedrīkst likt saprast (kā to agrāk darīja Krištopans, un tagad reizēm Kalvītis) - jūs Latvijas "mazie cilvēki" esat man mazliet apnikuši, man ir svarīgākas lietas un tagad man vispār nav pienākums nevienam neko paskaidrot. Jo cilvēki par šiem cilvēkiem balsoja un viņiem uzticējās. Nez vai ir glīti rupji atraidīt līdzpilsoņus tiklīdz kā atstāts vēlētais amats (bet konkrētajam cilvēkam vēl nav beigušās šī vēlētā amata radītās īpašās iespējas, sakari un priekšrocības).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 > Kalvim 02.10.2009 21:15
Ir ārkārtīgi bezgaumīgs, pat piedauzīgs farizejisms paģērēt, lai Kalvītis - tagad, kad juridiski ir pilnīgi brīvs putns - kaut ko kādam skaidrotu. (vēl jo īpaši šo vēlmi uzrakstīt šā saimnieka blogā - jābūt takš' arī liekulībai kādai robežai :) )
Nav Latvijā neviena medija kurš kaut minimāli objektīvi atspoguļotu viņa teikto. Tad kāpēc būtu jāiet garām suņu patversmei un jāprovocē riešana!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis > Andris_2 02.10.2009 17:47
Vienalga, ko bija teicis A.Kampars - ir tikai normāli un saprotami, ja TP vadoša persona sniegtu vēlētājiem kādus skaidrojumus par savu vizīti Krievijā - Latvijas apstākļiem visai retu tikšanos ar turienes varas virsotnēm.

Nevar gribēt, lai jebkura publiskai, politiskai personai pašsaprotama rīcība būtu jānosaka arī ar likumu. Politiķim, kuram 2006.g. tūkstošiem vēlētāju ir uzticējušies, ir jāvar vismaz dažos gadījumos parādīt labo gribu. Un, diemžēl, es joprojām neredzu TP pārstāvjiem kaut mazāko gatavību atgūt reitingu un tikt pārstāvētiem 10.Saeimā.

Ja Latvijas Saeimā lielākā partija rīkojas no PR viedokļa pilnīgi pašnāvnieciski, tad tas rada bažas par mūsu valsts politisko stabilitāti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 02.10.2009 15:56
Veiko Spolitis 02.10.2009 15:13...tiesiibas prasiit ir jebkuram...
--------------------------
Tiesības protams ir katram - pat no zila gaisa. Bet pienākumus definē likums, un pienākuma atbildēt uz jeb ko nav.
Bet "klibo peleekaa viela", "pamatskolu beigushai rakjetei" ir propagandista ekvilibristikas rīki, kas ļauj atpazīt demagogu pa lielu gabalu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Veiko Spolitis 02.10.2009 15:13
Bijushais premjers ruugti maldaas par to tiesibu neesamiibu, jo riesiibas prasiit ir jebkuram Latvijas iedziivotajam. Proti, valsts amatpersona pat pec pilnvaru nolikshanas vel 5.g. paliek zem lupas (visparpienemta prakse ES valstis), lai parliecinatos, vai sava amata laika amatpersona nav nelikumigi piesavinajies publiskos finansu liidzeklus:) Diemzheel kaadreizeejam premjeram klibo peleekaa viela, un to redzeejaam tad, kad vinsh ljaava pamatskolu beigushai rakjetei savaa kabinetaa gaazeet uz nebeedu...:(

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

minstere 02.10.2009 15:10
Tik daudz negāciju rakstā, vai Kārli Jūs pārtiekat tikai no naida? Un, kas Jums maksā par šiem žults izplūdumiem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Svins 02.10.2009 14:49
kāpēc Dienai ir grūti radīt atklātuma tēlu? raksti, ko gribi!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Krista 02.10.2009 14:37
Mani izbrīna, ka publiski nav prasīti komentāri no Kalvīša partijas biedra, Ārlietu ministra Riekstiņa - vismaz es neesmu redzējusi/dzirdējusi. Jo tas ir galīgi skaidrs, ka bijušā premjera un politiķa tikšanās ar LV naidīgas kaimiņvalsts ietekmīgāko politiķi ir politisks solis ar konsekvencēm.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


mustafā >Andris 2 02.10.2009 14:19
Ja neviens izņemot TP nav pilnvarojis Kalvīti,tad iznāk absurds.Mana hipotēze ir ka kāds oligarhs drīzāk Kalvīti pilnvarojis runāt par Dobeles gāzes krātuvi(iespējamo),bet tauta var iet baklažānos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


gt 02.10.2009 14:02
Cienītie! Vai tad tiešām vēl nevar saskatīt to āža kāju, kas lien ārā no visiem, jeb gandrīz visiem, TP darboņu darījumiem? "Tautas" labā?! Atļaujiet pavaicāt, kuras tautas labā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


teriks 02.10.2009 12:39
piekrītu Adolfo, ta lielā pielaidiba TP priekšā ir apbrinas verta. jau sen dombrovskis vareja taukumūļiem ielikt laužņus mutē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 02.10.2009 12:21
mustafā 02.10.2009 12:11 ...Kalvītis visticamāk ar krieviem grib sabīdīt kādu šaubīgu biznesa štelli...
--------------------------------
Un šaubīgas - tātad kā minimums neafišējamas - štelles sabīdīšanai viņš uzrāpās 1000 prožektoru apgaismotā skatuvē, pievēršot tam vismaksimāli iespējamo uzmanību.
Jums izdevies loģiskās analīzes šedevrs!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


mustafā 02.10.2009 12:11
Kalvītis visticamāk ar krieviem grib sabīdīt kādu šaubīgu biznesa štelli.
Šveice šobrīd liekas grib pielaizīties štatiem,jo tie viņai pamanījās atņemt banku slepenības monopolu,lai šo monopolu pārceltu visticamāk uz Ziemeļameriku,tādēļ Polanskis
Kas attiecas uz Dienu,tad kamēr viņa pasniedz kvalitatīvu in formāciju,vai nav vienalga,kam viņa pieder,kaut vai Romas pāvestam,pretējā gadījumā viņa nogrims.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sex 02.10.2009 12:09
Zinu, ka 31 gadus secen man bija sex, bet neko specifisku neatceros. Varbūt kādam citam labāka atmiņa un te varētu pastāstīt sīkāk. Varbūt atcere pamatojas uz puritānisma, kas ieurb tapiņu--kā no baznīcas, tā no valdības reliģiju puses?

Un runājot par neciešamu uzpūtību...

Īkšķītis: Sveiks, Krievijas car Vladimir piektais. Es te Latvijas reportieris. Pārstāvu žurnālu Labais Spārns.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 02.10.2009 11:23
Jānis -> Andris_2 ....Ņemot vērā ... VARAS pozīciju (rakstā minēto parlamenta partijas padomdevēja posteni)....
--------------------------------------
"sātans slēpjas niansēs" kā smejies

rakstā minēts - un pilnīgi atbilstoši reālajam: "Kalvītim kā bijušajam "Tautas" partijas priekšsēdētājam partijas valdē ir padomdevēja tiesības"
Kāda iemesla pēc Jums ir vēlme "..bijušā...tiesības" uzdot par "varas pozīciju un posteni" ?!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


gm 02.10.2009 11:11
"Redakcija ir pateikusi, ka tā īpašniekam dos "vēl pēdējo iespēju." Un pēc tam?"
--------------------------
Nu ko peec tam!? Ko, Kaarli, peec tam? Kalviitis Tev izstaasiis - kaa Krievijaa ir peec tam. Prese un zhurnaalisti ir cieshi ir piesieti pie zhoga un viss. Sabiedriiba samierinaas un pienjem.
"Peec tam" vareesi rakstiit dusmiigus blogus un viss.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


gm 02.10.2009 11:06
"bija pilnīgi lietas kursā."
--------------------
Vai shii nav krievu valodas konstrukcija?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis -> Andris_2 02.10.2009 11:06
Ņemot vērā Kalvīša varas pozīciju (rakstā minēto parlamenta partijas padomdevēja posteni), preses relīze par to, kas tieši pārrunāts ar pretrunīgi vērtētās kaimiņvalsts augstām amatpersonām, būtu diezgan vietā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 02.10.2009 11:01
Kārtējais tukša kritikānisma izvirdums! 115-to reizi atvārīts.
Un kas tad Kalvītim bija jādara!?
Viņš nedrīkstēja braukt uz uzņēmēju saietu Krievijā? Viņš nedrīkstēja iet uz pasākumu, kur tiek uzaicināts? Viņš nedrīkstēja sarunāties ar kādu no pasākuma dalībniekiem, ja tas "kāds" ir Putins? Bet varbūt viņam vispār bija jāmet Putinam ar kurpi?
Vienkārši pretīga ir šī žultaino provinciālisma liliputu verbālā caureja ap divu jau iepriekš pazīstamu cilvēku tikšanos un patērzēšanu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Adolfo 02.10.2009 10:58
Ir lietas, kuras nav skaidras. Pirmā un galvenā no tām ir, kāda "mārrutka" dēļ patreizējā valdība piecieš TP gražošanos un uzpūtību, it īpaši ņemot vērā to, ka pašā TP ir kārtējā šķelšanās un mazākuma valdība varētu cerēt uz vismaz 51 deputāta saprātu. Otra lieta ir neviena varasvīra neatbildēts jautājums, kāpēc nav iespējams tiem 50000 līdzpilsoņiem, kuriem pēc CSB datiem algas pārsniedz vismaz 1000 Ls mēnesī, piemērot progresīvo IIN (piemēram, ar +5% katriem 500 Ls, tā iekasējot apmēram 50 milj Ls gadā), tā vietā tracinot pārējos 2000000 līdzpilsoņus ar ievērojami zemākiem vai pat nekādiem ienākumiem, solot nogriezt jau tā niecīgās algas un pabalstus. Arī doma, ka nekustamā īpašuma nodoklis būtu jāattiecina ar progresīvu likmi otrajam īpašumam, bet vienīgā īpašuma mazturīgajam īpašniekam būtu iespēja saņemt atlaidi, ir pazudusi.

Ja jau sākam arestēt par 30 gadus seniem grēkiem, tad jau būtu tikai godīgi atgādināt visiem tiem latvju politiķiem, kas savus miljonus sakās iekrājuši PSRS laikos puķes tirgojot vai pie bāra letes stāvot, ka pēc tā laika likumiem tas skaitījās spekulācija, nodokļi tai valstij netika maksāti un, kas zi', tieši tāda rīcība galu galā noveda pie PSRS gala, tāpēc pēc analoģijas arī tai vajadzētu tikt nosodītai, nu vismaz ar iekrātās "puķu naudas" konfiskāciju jaunās valsts un tautas labā. Ja kas, mēs taču gribējām palīdzēt bērniem - tā savulaik ironizēja Ilfs un Petrovs.

Bet vai vispār jelkādu šai valstī izbrīna piepeši makā atrasta nauda? Šķiet, ka VID galīgi ne, jo šaubīgu ienākumu un darījumu pārbaude tiem šķiet veltīgs pasākums, toties biedinošu vēstuļu sūtīšana firmām, kurām matemātiski radušās nomaksāto nodokļu novirze dažu santīmu ietvaros, VID šķiet ļoti efektīva un galvenais - valsts ieņēmumus tieši papildinoša nodarbe.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis 02.10.2009 10:52
Kalvīša - Putina gadījumā atslēgvārdi ir "kārtējo reizi". Galu galā, ētiku politikā Latvijā pagaidām aizstāj likuma normas, un likuma ietvaros Kalvīša izteikumi par to, ka Kamparam nav tiesību pieprasīt paskaidrojumus, ir pilnīgi pareizi.
Un, ņemot vērā, ka Kalvīša publiski politiskā karjera, šķiet, negrasās atdzimt, viņam nav incentīvu pēkšņi sākt rīkoties piedienīgi un ētiski, it īpaši gadījumā, ja vēlētāji pagātnē bieži ir pieļāvuši kļūdas, ignorējot ētikas trūkumu un balsojot par "darba spējām" un "mazāko ļaunumu".

Par Polanski: Šveices rīcība ir mazliet dīvaina, bet apoloģētiski ieraksti ir mazliet nevietā. Dot krimināllikumos atlaides māksliniekam tāpēc, ka viņam ir izstāde, viņš ir slavens, viņš nav arestēts līdz šim vai "tas notika sen", būtu absurdi.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips