Par naturalizāciju 25

Labrīt, lasītāji!

Šodien Atkarīgajā Rīta Avīzē blakus kārtējām ņirgu rakstam par Puzes ķeizara tiesāšanu ir gara intervija ar aizejošo Latvijas Naturalizācijas pārvaldes vadītāju Eiženiju Aldermani. Lasītāji zinās, ka viņa tagad ir Rīgas domes deputāte. Intervijā E. Aldermane atceras pārvaldes visai samocītos sākumus, palielās par to, ka viņas 14 gados pārvaldes vadītāja amatā skandāli par darbinieku ne tādu uzvedību bijuši tikai divi, lepojas par to, ka pārvaldes darbinieki veidojuši saliedētu komandu, un arī runā par to, kāda pret viņas darbu bijusi politiķu un arī sabiedrības pārstāvju attieksme.

Iesaki citiem:

E. Aldermane neslēpj, ka viņas darbs visnetīkamākais ir bijis ekstrēmistiem gan Latvijas politikas labējā, gan arī kreisajā spārnā. Latviešu ultranacionālisti noraida nepilsoņu naturalizāciju pavisam, krievu tautības šovinisti uzskata, ka pilsonība būtu jādāļā pa labi un pa kreisi visiem pēc kārtas. Manuprāt, E. Aldermane savu kuģi šajā sabangotajā jūrā ir vadījusi ļoti prasmīgi un stabili. Kā viņa ir atzīmējusi minētajā intervijā, viņa vienmēr ir darbojusies atbilstoši likumam, nevis sabiedriski politiskām emocijām. Rezultāts ir acīmredzams -- naturalizējušies ir gana daudz nepilsoņu, un, kā jau minēju, tas lielākoties ir noticis bez skaļiem skandāliem. Atšķirībā, piemēram, no pasu pārdošanas Pilsonības un imigrācijas lietu pārvaldē un nebūšanām pietiekami daudzās citās valsts pārvaldes institūcijās.

Cita lieta, ka valstī joprojām ir vairāk, nekā 300 tūkstoši nepilsoņu, kuri tāda vai cita iemesla dēļ nav izgājuši naturalizācijas procesu. Vieniem, iespējams, valodas prasības liekas pārmērīgas, citi atkal jūtas pārāk veci, trešie jau ir paguvuši saņemt brālīgās kaimiņvalsts pilsonību, bet ceturtie vienkārši seko krievu šovinistu apgalvojumam, ka viņiem kā kādreizējiem PSRS labklājības cēlājiem pilsonība pienākoties automātiski. Nebūt ne. Priecē E. Aldermanes atzinums, ka mūsdienās naturalizāciju lielākoties meklē gados jauni cilvēki, kuriem Latvijas pilsonība ir vienlaikus arī Eiropas Savienības pilsonība. Viņi, kā to ir atzīmējusi NP vadītāja, sliecas rietumu, nevis austrumu virzienā. Taču, kas attiecas uz tiem, kuri nenaturalizējas, tāpat priecē viņas atzinums, ka nepilsoņiem vēlēšanu tiesības nebūtu dodamas. Gribi vēlēt, kļūsti par pilsoni -- tas ir pavisam vienkārši. Tiesa, E. Aldermane tagad ir pieslējusies politiskam spēkam, kurš ar tēmu par nepilsoņu vēlēšanu tiesībām ir flirtējis visnotaļ pamatīgi, piedevām tas ir spēks, kurš Rīgas domē ir palīdzējis pie varas tikt arī tādiem ļaudīm, kuri ir visredzamākie naturalizācijas pretnieki un Krievijas interešu pārstāvji mūsu valstī. Par to ir žēl, jo E. Aldermane ir sakarīgāka par savas politiskās partijas vadību. Taču gribas viņai pateikt paldies par 14 gadu darbu Naturalizācijas pārvaldes vadībā. Viņa ir sista un šaustīta, bet karavāna ir braukusi tālāk, un nebūt tas nav noticis bez pārvaldes vadītājas smaga un nopietna darba, kā arī bez sapratnes, ka naturalizācija tomēr ir būtiska, jo 21. gadsimta Eiropas valsts tomēr nevar būt tāda, kurā ir milzīgs skaits cilvēku bez pilsonības vispār. Lai nu viņai tikpat labi veicas RD. Paldies, Aldermanes kundze!

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (25) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 25.07.2009 12:10
Gribēju atvest lauku ziedus no Igaunijas- ekoloģiski tīrus. Mājupceļā pa mani sāka rāpot sīki kukainīši, ziedu parazīti. Ziedi sāka vīst- un parazīti meklēja citu barošanās avotu. Mēs laikam vēl neesam pietiekoši novītuši?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

T-NSS 23.07.2009 11:53
Tikpat necienīgi par žurnālistiem būtu saukties visai ar Sorosa fondu saistītajai "Dienas" blicei, kas klaji, ciniski un neētiski lobē ar šo kosmopolītisko ebreju augļotāju saistītās "nevalstiskās" organizācijas. "Diena" ne ar ko šajā ziņa neatšķiras no "Neatkarīgās", ja nu vienīgi ar to, ka pēdējā vismaz saviem lasītājiem amoralitāti un garīgu nihilismu vismaz necenšas uzspiest kā normu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dita 21.07.2009 22:42
Reiz jau par šo, Kārli, diskutējām, un nu arī nekādi nevaru piekrist, ka Daukštes piedalīšanās Tavā raidījumā bagātina to ar žurnālista viedokli. Daukšte kopā ar savu komandu jau sen ir prasti Lemberga PR pakalpiņi, kas darbu sava maizes tēva interesēs slēpj aiz žurnālistikas vārda. Tā nu reiz ir viena liela, nepieļaujama un nepiedodama lasītāju maldināšana, tāpēc Daukšte un kompānija nav cienīgi saukties par žurnālistiem un nav cienīgi sēdēt kopā ar citiem žurnālistiem un sabiedriskās TV skatītājiem slēpti deklarēt Lembergam tīkamas idejas. Tas ir noziedzīgi un žurnālistiku degradējoši.

Es lepojos ar savu kādreizējo redaktori Ritu, kas, piedaloties Tavā raidījumā, uzstādīja principu - neatrasties ar Daukšti vienā diskusiju telpā, vienā kadrā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 21.07.2009 11:58
Raidījumā "Skats no malas" piedalās un vienmēr ir piedalījušies ļaudis no visādiem medijiem, tajā skaitā arī no tādiem, kuru viedoklim nepiekrītu nekad. Labs piemērs bija nelaiķis Leonīds Fedosejevs no Chas. Ja tur piedalītos tikai tādi ļaudis, kuri piekrīt manam pasaules skatam, raidījums nebūtu īpaši interesants.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kinza>Andrim_1 21.07.2009 11:23
Manuprāt, politikā ļoti rūpīgi jāizvēlas, kuram politiskajam spēkam piederi, jo vairums no viņiem atbalsta noteiktu ideoloģiju. LPP/LC konsekventi, un jo īpaši šogad Rīgas Domes līmenī ir publiski atbalstījuši homofobus, tādi ir viņu rindās: Šmits, piemēram, tagad vada sūdu metēju organizāciju NoPride. Līdz šim Aldermani ļoti cienīju par viņas profesionālo veikumu, bet pēc šī gājiena nezinu, ko vairs domāt - grūti iedomāties, kāpēc viņa izvēlējusies pievienoties šim homofobu pulciņam.

Tieši LPP/LC deputāti ir apsaukājuši homoseksuālus cilvēkus visiem tiem vārdiem, ko mini sava komentāra pēdējā rindkopā - kādi vairs tur stereotipi, tie taču ir fakti!Zīmogu "homofobs" šīs partijas pārstāvji pašrocīgi un ar zināmu lepnumu ir uzspieduši sev uz pieres.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kinza> Eichmann, Streips 21.07.2009 11:16
Vārds vietā - būtu interesanti dzirdēt Kārļa komentāru, kāpēc tad viņš aicina uz raidījumu Atkarīgās Lemberga Avīzes redaktori...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_1 21.07.2009 03:01
Vēl viena piebilde. Tāpat kā ir pazīstami "self-hating Jews" (sevi ienīstoši ebreji), tad mums te Latvijā ir saviesušies "sevi ienīstošie latvieši". Kuri savu tautu uzskata par sīki atriebīgu, ļaundarīgu un sazin vēl kādu. Kā teiktu ķīniešu filozofs Lao Dzi - "atmetiet savu pārgudrību un esiet brīvi no rūpēm". Vai arī kā ebreju sakāmvārdā - "ja es pats nebūšu savā pusē, kas tad būs manā pusē?"

Krieviem un ebrejiem ir spēja par sevi un savu tautu parūpēties. Kādēļ lai šāda spēja nebūtu arī latviešiem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_1 > Andris_2 21.07.2009 02:56
>>> Ak Dievs! Nu vai tad Jūs nespējat apjēgt pavisam vienkāršas cilvēciskas lietas!? Mēs - ES PERSONĪGI - esam ieķēžījuši sirdī daudziem cilvēkiem. Un šie cilvēki par to, manuprāt, ir pilnīgi pamatoti aizvainoti.
======
Tās ir Tavas subjektīvi-emocionālās problēmas. Es negribu būt neiejūtīgs - un parasti var atrast veidu, kā savam tuvākajam palīdzēt. Bet subjektīvi-emocionālajos pārdzīvojumos šāda veida, diemžēl nav. Tiec nu ar saviem netīkamajiem pārdzīvojumiem galā pats - un nepin iekšā te valsti un līdzpilsoņus. Kuriem šādu subjektīvo pārdzīvojumu nav.

Es uz pilsonību cenšos skatīties racionāli - tās ir noteiktas papildus tiesības/iespējas un papildus pienākumi. Ja kāds to vēlas uzņemties - tai jābūt viņa/viņas personīgai iniciatīvai. Valsts nevar vienlaikus darīt divas lietas - pasniegt cilvēkam pilsonību un turklāt vēl nolūgties viņu žēlīgi šo pilsonību pieņemt. Ja cilvēks nonāk svešā zemē, viņam jābūt gatavam izpildīt un pieņemt vietējās paražas.

Es zinu pavisam skaidri - ja man rastos iespēja, nokārtojot eksāmenu uzlabot savu tiesisko statusu - es neuzdošu liekus jautājumus, nespriedīšu, vai tas ir pareizi vai nē. Bet vienkārši nokārtošu eksāmenu. Kaut vai tas būtu eksāmens ķīniešu valodā. Ja citi lietas izprot savādāk - tās ir viņu tiesības :)


>>> Arī iedzimta latvietība, manuprāt, ir gana nožēlojams segregācijas iegansts pilsonības piešķiršanai tāpat vien.
========
Nevajag, lūdzu, stāstīt pekstiņus - pilsonības piešķiršanā ir būtiska nozīme nevis cilvēka tautībai, bet gan viņa saistībai ar 18.novembra Latvijas Republiku. Ir visdažādāko tautību dzimuši pilsoņi (un ir arī latviešu tautības nepilsoņi.)

Savukārt, kas attiecas uz pilsonības piešķiršanu uz atvieglotiem noteikumiem etniskiem latviešiem un lībiešiem - tad līdzīgi noteikumi ir spēkā arī Somijā, Vācijā un daudzās citās zemēs, kas paredz iespēju repatriēties uz savu senču dzimteni. Tas ir tikai humāni - radīt iespēju, lai ikvienam cilvēkam, lai kur viņš pasaulē nebūtu aizklīdis - ir viena tāda zeme, kas viņu aicina atgriezties mājās. Latviešiem tā ir Latvija, somiem - Somija, un krieviem - Krievija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

sdrāv 21.07.2009 01:32
more, than :P

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

sdrāv 21.07.2009 01:31
nu nevajag likt komatu starp vairāk un nekā

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 > Andrim 3 20.07.2009 21:35
...pilsonību pasaulē nepiešķir tāpat vien...
----------------------------
Nu man savukārt Jūsu tipa "dārgās Krievijas" degunā bāzēju tā īsti aizvainot nemaz neizdosies, bet Jums derētu apjēgt, ka rakstot "nevarēja automātiski piešķirt pilsonību visiem, kas ir gana racionāli un pamatoti, tad kāpēc nevarēja ieviest pilsonības saņemšanas procedūru visiem vienādu?!" es tieši to arī teicu!
Arī iedzimta latvietība, manuprāt, ir gana nožēlojams segregācijas iegansts pilsonības piešķiršanai tāpat vien.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 3>Andrim 2 20.07.2009 20:43
Ak Dievs! Nu vai tad Jūs nespējat apjēgt pavisam vienkāršas cilvēciskas lietas!?
__________________________________
Negribu aizvainot, bet derētu arī Jums apjēgt, ka pilsonību pasaulē nepiešķir tāpat vien, arī tik dārgajā Krievijā tā tas nav.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

A.Eichmann>K.Streipam 20.07.2009 18:51
Gandrīz katrā savā blogā, Jūs paņirgājaties par NRA, tās žurnālistiem un publicētajām "ziņām", tomēr avīzes galveno redaktori A.Daukšti bieži esmu manījis LTV1, Jūsu vadītajā raidījumā. Cik sapotu, tad uz raidījumu viesus uzaicināt Jūs pats. Tādā gadījumā, vai Jūs uzskatāt, ka A.Daukšte tomēr ir objetīva žurnāliste, tikai kādam pārdevusies? Jo tieši galvenais redaktors ir tas, kurš nosaka, ko publicēt avīzē, ko nē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 > Andrim1 20.07.2009 18:01
Ak Dievs! Nu vai tad Jūs nespējat apjēgt pavisam vienkāršas cilvēciskas lietas!?
Mēs - ES PERSONĪGI - esam ieķēžījuši sirdī daudziem cilvēkiem. Un šie cilvēki par to, manuprāt, ir pilnīgi pamatoti aizvainoti.
Man un manai kolēģei Vaļai, pēc mūsu abu darbiem, domām un sapņiem bija pilnīgi vienādas "punktu skaits", lai kļūtu par Pilsoņiem - bet sašķiroja mūs pēc iedzimtības.
Pēc tāda, varētu teikt, sīkpirdeliska rasisma paveida. (Kur mums - sīkpirdeļiem - līdz lielam rasismam, bet pasmirdēt varam).
Kāpēc uz iedzimtības pamata vieni - gan Latvijas patrioti, gan vienaldzīgie, gan naidnieki kļuva par pilsoņiem - bet otri nē?!
Es savu automātiski saņemto pilsonību vienā daļā sajūtu kā nozagtu tai tantei Vaļai.
Ja jau nevarēja automātiski piešķirt pilsonību visiem, kas ir gana racionāli un pamatoti, tad kāpēc nevarēja ieviest pilsonības saņemšanas procedūru visiem vienādu?! Kāpēc bija jāaizvaino tik daudz lojālu cilvēku?!
Es nebūtu sajutis par apgrūtinājumu to, ka man jāpalūdz un jāaizstāv sava vēlēšanās būt par Latvijas pilsoni. Vēl vairāk - es būtu lepns un priecīgs to darīt kopā ar kolēģi Vaļu un tagad man nebūtu no kā kaunēties!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_1 > Kinza 20.07.2009 17:54
>>> Kinza: KĀPĒC viņa izvēlējusies tieši šo politisko spēku, KO viņa domā par atsevišķiem šīs partijas jājamzirdziņiem (piem. homofobiju, kas konkrēti izpaudās šīs partijas Domes deputātu attieksmē pret praida rīkošanu)
========
Piedodiet, Kinza - bet tie ir stereotipi. Un anti-LPP/LC stereotipi nav ne ar ko ne labāki ne sliktāki par homofobu stereotipiem.

Prasīt paskaidrojumu, kādēļ cilvēks ir tanī partijā un nevis citā, protams, var. Bet tikpat labi var prasīt cilvēkam, kādēļ viņš ir, teiksim, katolis vai musulmanis. Arī šo ticību vadītāji var būt pauduši viedokļus par praidu rīkošanu - bet būtu druscīt dumji noreducēt lielu Latvijas partiju (vai manispēc, lielu reliģiju) uz vienu viņu viedokli vienā specifiskā jautājumā.

Manuprāt, jāatradinās vērtēt cilvēki pēc viņu birkām. Viens, lūk, ir "nacionālradikālis", jo ir tēvzemietis, cits - homofobs, jo balotējas no LPP/LC saraksta, vēl cits - kādam izraisa kauna jūtas, jo nav saņēmis pilsonību automātiski, bet gan izgājis naturalizācijas procedūru (kā cioce Vaļa, kuru apraksta Andris_2). Manuprāt, svarīgi, kas tas ir par cilvēku - pēc viņa paša izteikumiem un darba rezultātiem. Nevis kāds formāls ārējs atribūts (partijas piederība, ticība, seksuāla orientācija vai pilsonības statuss).

Bez domāšanas ļepīt virsū birkas, protams, var - bet vai pašam Kinzam patiktu, ja kāds cits sāktu veicināt stereotipus un ar platu melnu pindzeli mālēt nevis LPP/LC sarakstu deputātus, bet, piemēram, homoseksuālistus - apsaukājot viņus visus par "izvirtuļiem", "pedofīliem", "parazītiem", utml. Protams - LPP/LC biedru vidū ir atrodami antipraidisti, tāpat kā starp homoseksuālistiem (gluži tāpat kā starp heteroseksuālistiem) ir atrodams ne viens vien izvirtulis. Bet vai mūsu mazā tauta tiešām būtu vēl vairāk jāsašķeļ un jāsarīda savā starpā, izmantojot šos aiz ausīm pievilktos stereotipus?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_1 > Andris_2 20.07.2009 17:40
>>>> Tjotja Vaļa bija loti jauks un sirsnīgs cilvēks un no visas sirds un sirsnīgi apvainojas par to, ka nevis viņas attieksme pret Latviju vēl bīstamajos laikos izrādījās izšķirošā, lai kļūtu par Latvijas pilsoni, kura viņa tiešam bija ar sirdi un dvēseli un AR DARBIEM, bet tas, ka viņu 17 gadīgu skuķi uz šejieni bija atsūtījuši no kaut kādas Ukrainas mazpilsētas arodskolas sadales kartībā.
Nu nav un nebūs Streipam kauns skatīties šiem cilvēkiem acīs. Bet man ir!!!
======

Jau kopš 1998.g. ir atcelti t.s. "naturalizācijas logi". Jau 11 gadus ikviens, kurš gribēja, varēja naturalizēties. Turklāt pilsoņa pase pati par sevi ir tikai papīra gabaliņš. Pilsonības statuss pats par sevi nepadara cilvēku par labāku vai sliktāku cilvēku. Ja cilvēks (piemēram, augšminētā cioce Vaļa) ir bijis labs un atsaucīgs - tad nevajag viņu vērtēt pēc tā, vai viņai ir pilsonības lietas sakārtotas vai nav.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 20.07.2009 17:40
Mjā.... nu tik tālu mēs jau būtu nogājuši!!!
Izrādās šajos laikos jau neuzdot jautājumu par homofo..(se..) tēmām jau tiek klasificēts kā tendeciozitāte!
Kas būs nākamais?!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kinza>Trautam 20.07.2009 17:33
Hmm, pirmkārt, Jūsu minēto tekstu intervijā neatradu:
http://www.nra.lv/zinas/26400-eizenija-aldermane-neorienteji...

otrkārt, arī ja tas būtu iekļauts drukātajā versijā, tas izklausās pēc žurnālista spriedelējumiem par tēmu, kamēr izdevību uzdot šo jautājumu intervējamai - KĀPĒC viņa izvēlējusies tieši šo politisko spēku, KO viņa domā par atsevišķiem šīs partijas jājamzirdziņiem (piem. homofobiju, kas konkrēti izpaudās šīs partijas Domes deputātu attieksmē pret praida rīkošanu) - viņš nez kāpēc neizmantoja. Visnotaļ dīvaini. Vai tendenciozi. Vai vienkārši pavirši un neprofesionāli.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 > AK 20.07.2009 17:11
Nevajag Streipam pārmest to, ka viņš aušīgi sarunā muļķība par lietām, ko nezin - un pat nesaprot, ka nezin. Viņam ir sava taisnība, kas izriet no pārliecības par vienīgo Latviju, kas iesākās līdz ar viņa parādīšanos šaipus "dīķa".
Savukārt manā Latvijā ir arī laiki un cilvēki pirms Streipa.
Manā Latvijā, piemēram ir tāda telefonu centrāļu moduļu kontroliere tjotja Vaļa, kura 90-tajā gadā dzīvoja ap Barona un Dzirnavu stūri. Viņas vēlēšanu apgabalā balotējās Panteļējevs, un es kā viena VEF-a ceha Tautas frontes grupiņas vadītājs pats personīgi viņai solīju, ka būs brīvā Latvijā vienlīdzīga attieksme gan pret mani, gan pret viņu.
Gan par Pantelejevu viņa nobalsoja, gan pīrādziņus mums speciāli cepa - tiem mums, kas 91. janvārī nācām uz darbu no Dzirnavielas barikādēm. Un augusta puča laikā tieši viņa pārmeta tiem pašiem mums - mums latviešiem, kas daudzi bija pārbijušies, bet viņa, atbilstoši savai krievu mentalitātei, pat kliedza uz mums, vai tad mēs neko nedarīšot un nestreikošot. Un man pat šķiet, ka tieši viņa bija tas pēdējais piliens, kurš todien man lika pašam personīgi sameklēt mūsu ceha konveijera elektrības korķus un demonstratīvi tos izskrūvēt...
Tjotja Vaļa bija loti jauks un sirsnīgs cilvēks un no visas sirds un sirsnīgi apvainojas par to, ka nevis viņas attieksme pret Latviju vēl bīstamajos laikos izrādījās izšķirošā, lai kļūtu par Latvijas pilsoni, kura viņa tiešam bija ar sirdi un dvēseli un AR DARBIEM, bet tas, ka viņu 17 gadīgu skuķi uz šejieni bija atsūtījuši no kaut kādas Ukrainas mazpilsētas arodskolas sadales kartībā.
Nu nav un nebūs Streipam kauns skatīties šiem cilvēkiem acīs.
Bet man ir!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > AK 20.07.2009 17:09
Cienītais, ja Jūs neesat pamanījis nevienu no tiem ļoti daudzajiem aicinājumiem, kādi ir skanējuši no Kremļa un tā pakalpiņiem Latvijā par nulles varianta ieviešanu pilsonības jautājumā, tad acīmredzot neesat īpaši sekojis notikumiem, tas ir viens, un otrs, tā nebūt nav mana problēma. Un nav nekāda dubltstandarta lietā par automātisku un naturalizācijā pamatotu pilsonības piešķiršanu. Tās ir divas dažādas lietas. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Trauts 20.07.2009 17:05
Vai arī lasītāja paviršība...
================================================
Tiesa, E. Aldermane tagad ir pieslējusies politiskam spēkam, kurš ar tēmu par nepilsoņu vēlēšanu tiesībām ir flirtējis visnotaļ pamatīgi, piedevām tas ir spēks, kurš Rīgas domē ir palīdzējis pie varas tikt arī tādiem ļaudīm, kuri ir visredzamākie naturalizācijas pretnieki un Krievijas interešu pārstāvji mūsu valstī. Par to ir žēl, jo E. Aldermane ir sakarīgāka par savas politiskās partijas vadību.
===================================
Atbildot AK
Ja tu runā par lojalitāti, tad tā izpaužas arī kā vietējās valodas prasme, kas daudziem no nepilsoņiem nav un kas jāpierāda naturalizējoties.
Kā vispār var runāt par kaut kādām balstiesībām nepilsoņiem, ja viņi nespēj iepazīties ar partiju programmām, kas ir valsts valodā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kinza 20.07.2009 16:39
Dīvaini, ka intervētājs ne ar pušplēštu vārdu neuzrunāja Aldermanes politisko izvēli un apsvērumus - viņa ievēlēta no LPP/LC. Diez, tā būtu žurnālista paviršība (diemžēl LV ļoti tipiska) vai nolūks?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

AK 20.07.2009 16:22
krievu tautības šovinisti uzskata, ka pilsonība būtu jādāļā pa labi un pa kreisi visiem pēc kārtas
---
Streips protams nespēj norādīt ne uz vienu tādu aicinājumu.

Pieļauju, ka viņš tos piedēvē tiem cilvēkiem (viņaprāt šovinistiem), kas prasa atzīt par pilsoņiem pašreizējos "nepilsoņus" - tos LPSR pilsoņus, kas 1990. g. ievēlēja Augstāko Padomi, kas atjaunoja Latvijas neatkarību, un viņu bērnus. Bet kāds šovinisms ir prasībā pēc vienādām tiesībām? Šovinisms ir tā situācija, par kuru Streips nerunā - kad dažu tautību cilvēkiem tika dota iespēja iegūt pilsonību vieglākā kārtībā.

Gribi vēlēt, kļūsti par pilsoni -- tas ir pavisam vienkārši.
-----
Tad kāpēc "par pilsoņiem dzimušiem" neprasa kārtot eksāmenus? Kur ir Streipa dusmas par šiem dubultstandartiem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_1 20.07.2009 14:16
90-to gadu sākumā nepilsonības likumdošanas arhitekti bija toreizējie deputāti Aleksandrs Kiršteins un citi. Par spīti 1998.g. referendumam, ir sasniegts ļoti normāls NP darba rezultāts - ņemot vērā to, ka 90-to gadu sākumā bija ap 900 tūkstošiem nepilsoņu, tagad mums ir 131 tūkstoši naturalizētu pilsoņu plus 350 tūkstoši nepilsoņu. Pārējie - aizbraukuši vai nomiruši. Gan Kiršteins, gan Aldermane var būt gandarīti.

A.Gardam un viņa izdotajai avīzei "DDD", iespējams, gribētos radikālāku politiku - lai ir deportācijas un lai nelojālie cittautieši izjūt likuma bardzību. Bet A.Garda un viņa domubiedriem tad būtu jāpiedāvā arī konkrēti pasākumi, kā savu vīziju īstenot. Nesen DDD bija publicējusi interviju ar TB/LNNK veterānu Dzintaru Rasnaču, kurš izklāstīja to, kā sabiedrības integrācija darbojas pašlaik. Domāju, ka tas ir tas zelta vidusceļš, kas ir ejams Latvijas sabiedrībai. Radikāliem risinājumiem, kurus piedāvā pērkonkrustieši un Gustava Celmiņa centrs, pilsoņu komiteju kongress no vienas puses vai nu arī osipovieši un "saskaņas centrs" no otras puses nav īsti nākotnes. Nākotne sabiedrības integrācijā ir konstruktīviem risinājumiem - apmēram spektrā no VL! un TB/LNNK līdz TP un LPP/LC.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 20.07.2009 12:46
...blakus kārtējām ņirgu rakstam par...tiesāšanu
------------
viens vārdiņš prasās nedaudz citā vietā. Labāk nevis "ņirgu rakstam par tiesāšanu" , bet "rakstam par ņirgaino tiesāšanu".

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips