Atslēgvārdi:

Par ministru "atšaušanu" -- godmaniska iztēle 5

Labrīt, lasītāji!

"Mūs pa vienam atšauj" -- tā valdības vadošā persona ir reaģējusi uz faktu, ka par savu demisiju ir paziņojis zemkopības ministrs Mārtiņš Roze. Jā, viņš ir jau otrs ministrs, no kura sabiedrība pēdējo mēnešu laikā ir paguvusi atbrīvoties, atceramies, ka pirms kāda laiciņa no amata aizgāja arī kultūras ministre Helēna Demakova. Ja kāds ir ar ļoti spilgtu iztēli, tad varbūt var arī runāt par "atšaušanu."

Iesaki citiem:

Katrā ziņā abi censoņi nonāca kritikas krustugunī -- Demakova par nebeidzamu augstprātību un dažādām šmucēm viņas dārziņā (paslepenais līgums par koncertzāles projektēšanu, naudas skandāls Kultūras fondā), Roze par visnotaļ nevīžīgu (maigi teikts) attieksmi pret savu jomu. Taču abos gadījumos, kā arī Godmaņa teiktajā, ir redzama viena no pašreizējās valdošās "elites" lielākajām kļūmēm -- runa ir par absolūtu un kliedzošu paškritikas trūkumu. Jo i Demakova, i Roze aizejot pateica, ka kļūdas nekādas īpašās nav bijušas, Demakova demisionēja veselības dēļ, bet Roze -- tāpēc, ka lauksaimnieku prasības esot kļuvušas pārāk "politiskas," un tas, lūk, valdības pārstāvim neesot pieņemami.

Droši vien būtu par daudz prasīts no ļaudīm, kuri ir ieraduši darboties pilnīgi brīvi, ar "gāzi grīdā" un ar piemēru, kuru radījis kādreizējais "stabilitātes garants," atzīt, ka dažos gadījumos tā nu droši vien nevajadzēja, ka kļūdas tomēr ir bijušas, un tās ir bijušas gana, gana nopietnas un graujošas. Bet Godmanim derētu pacelt galvu no papīriem, palūkoties sev apkārt, un nokonstatēt, ka pie valdības galda (un, ja kas, arī Saeimā) ir vēl viens otrs tips un tipiņš, kuru derētu "atšaut" (un vārdu "atšaut" es, protams, lietoju tikai metaforiskā nozīmē, Dievs pas'). Arī "nasing spešal" ministrs ar mazo smaidiņu uz lūpām nekad nav pateicis, ka nevajadzēja piekrist intervijai valodā, kuru viņš neprot, nemaz nerunājot par atbildību, kāda būtu jāuzņemas par valsts novešanu līdz bankrota robežai. "Buldozers" ministrs par sevi ir pašpārliecināts arī tad, ja viņam oponē Valsts kontrole, Eiropas komisija, visa vides aizsardzības pasaule, pat pats Godmanis, kā arī veselais saprāts.

Arī jaunākie piemēri nav tālu jāmeklē. Nupat kā abi LPP/LC spīdekļi ir nosprieduši, ka liela problēma ir tā, ka Rimi un Maksima veikaliem ir pārāk liela tirgus daļa un tāpēc ir jānosaka, ka neviens mazumtirgotājs nedrīkst kontrolēt vairāk, kā 10 procentus tirgus. Derētu abiem džentlmeņiem aizčāpot uz bibliotēku un atrast kādu grāmatu par jēdzienu "tirgus ekonomika." Turpat blakus varētu būt kāds traktāts par jēdzienu "starptautiskas saistības," jo Rimi un Maksima tomēr nav pilnīgi pašmāju ražojums. Protams, ja minētie veikali sazvērējas, lai mākslīgi uzturētu cenas, pret to ir jācīnās Konkurences padomei. Bet pateikt, kā to ir darījis ministrs "kombains," ka ir nejēdzīgi maksāt lauksaimniecības pabalstus, ja veikalu iepirkumu cenas ir zemas? No tā laikam izriet, ka ministrs "triecienraķete" uzskata, ka par pārtiku Latvijas iedzīvotājiem būtu jāmaksā vēl vairāk, nekā patlaban. Un vēl vairāk, kā to šorīt atzīmē Dienas Bizness -- ja abiem tirgus spečukiem izdosies uzlikt šādus noteikumus mazumtirgotājiem pārtikas preču jomā, tad kas liegs to pašu darīt arī citās jomās, piemēram, telekomunikācijās, kuģošanā, naftas tranzītā, nemaz nerunājot par elektrības un gāzes piegādi...

Vispār šiem ļaudīm vajag rīkoties tā, kā to dara mūsu visu iemīļotais Maestro. Maestro, kurš Saeimā tagad ir nosēdējis jau daudzus gadus un gandrīz nepārtraukti ir zūdījies, ka viņu neviens nesaprot un visi dauza no visām pusēm, jo arī viņš, lūk, nekad un nekur un nekādīgi nav kļūdījies, tagad ir pateicis viss, vairāk viņš nekandidēs ne uz pašvaldību, nedz arī uz Saeimu. Kā esmu rakstījis citreiz, ja reiz cilvēks ir tik ļoti noguris un sašļucis, vēl pareizāks variants būtu vienkārši nolikt mandātu un ļaut vietā nākt kādam citam. Taču solījums atteikties no politikas vispār ir cēla lieta. Arī tiem, kuru darbs patiešām ir "nasing spešal."

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (5) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 04.02.2009 20:40
Man Jums, Kārli ir tāds politiski jūtīgs jautājums par Loskutova jauno politisko izvēli - SCP. Manuprāt, beidzot Loskutovs skaidri parādīja, ka viņš bija politiska figūra KNAB vadībā ar skaidrām politiskām simpātijām. Ierēdņiem ir aizliegts vismaz divus gadus strādāt jomā, kuru līdz šim šis ierēdnis bija uzraudzījis un pieņēmis lēmumus. Vai šajā gadījumā Loskutovam nav vismaz ētiskas dabas problēma stāties partijā kaut gan viņš ilgu laiku bija politisko partiju finansēšanas uzraugs? Šo problēmu pat nesaskata par politologi un eksperti? Kā ar Jums Kārli? Kā Jums šķiet, vai te nav vismaz ētiskas dabas problēma vai viss ir kārtībā? Atbildiet godīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Maris 04.02.2009 20:39
Te es varu piekrist Godmanim,ka muuseejaam triecienrakjeteem taa paskritika nu dien katastrofaali pietruukst. Un tomeer,ja jau cilveeks naak uz darbu,tad jau pirmaam kaartaam ir jaapilda savi tiesie pienaakumi,tiesi tie pasi pienaakumi,par kuriem nemitiigi tiek runaats un pat reizeem tiek atgaadinaats ar streikosanu. Pasarg nu Dievs,ja tas viss veel ir gjimenes vai saveejo buusana bizness.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jēkabsons 04.02.2009 15:41
Man patikā ko viens zemnieks teica-''mēs šeit pārstāvam ne tikai zemniekus,bet arī skolotājus,ārstus,pensionārus utt... jo mums ir tehnika,kuru var pamanīt.'' Un ja mēs šādi turpinātu,tad mēs varētu SAEIMU piespiest daudzus likumus mainīt,kas nav izdēvīgi viņiem,bet tautai... vēlēšanu likums,KNAB vadītājs,to ka atbilstošas nozares speciālist drīkst būt ministrs un tā varētu turpināt un turpināt...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

belle 04.02.2009 11:42
Varbūt tā ir viena izeja no situācijas - tāda "atšaušana pa vienam vien"? Tik jānotēmē, kurš būtu rindā nākamais. Tik daudz jau viņu tai valdībā nemaz nav...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 04.02.2009 11:23
Njā, man gan nav iebildumi, ka viņš ļoti iedziļinās detaļās un velta laiku papīru studēšanai. Tomēr Godmaņa lielākā problēma ir savu "nasing spešal" ministru piesegšana no kritikas. Nesen gan viņš pamanījās nokritizēt savus ministrus arī partijas biedru un sevi pašu, bet tas nāca krietni par vēlu un skanēja diezgan vāji un iejūtīgi.
Ja pilsoņi būs tikpat ieinteresēti politikā, cik šobrīd, tad mēs agrāk vai vēlāk dabūsim labāku valsts pārvaldi.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips