Atslēgvārdi:

Par ministrijām, iepirkumiem un aizspriedumiem -- pārdomas otrdienā 6

Labrīt, lasītāji!

Kļuvis zināms, ka "Tautas" partijai ekonomiskās krīzes risināšanā ir radusies doma, ka Latvija varētu labi iztikt ar krietni mazāku ministriju skaitu.

Iesaki citiem:

Partijas vadītājs Segliņš šorīt uzstājās radio un teica, ka E-lietu ministriju varētu iekļaut premjera birojā, Kultūras ministriju -- apvienot ar Izglītības, Ekonomikas -- ar Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu, bet Vides -- ar Zemkopības ministriju. Vēl viņš apliecināja, ka arī "Tautas" partija būtu gatava solidāri upurēt ministrijas, kuras vada tās pārstāvji. Tiesa, minēto ministriju starpā tikai vienu vada TP ministre, "dzelteno" laikrakstu apkarotāja Demakova. Paradoksālā kārtā nav un nevar būt runas par divām citām ministrijām, kuras vada Segliņa partijas biedri, lai arī tās vada, iespējams, divi nekompetentākie ministri, kādi patlaban strādā valdībā. Bez Finanšu ministrijas neizikt, bet Slakteri vajadzēja padzīt momentā pēc viņa "klasiskās" intervijas Bloomberg TV (interneta vietnē http://www.vipi.lv/1/4/?id_news=27162 kāds asprātis ir interviju pārvērtis par lieliski dejojamu tehno dziesmu). NATO valsts nevar iztikt arī bez Aizsardzības ministrijas, bet to kūrē zirgu mīļotājs Veldre. Diemžēl, par ministriju skaita samazināšanu ir grūti domāt, nedomājot arī par personālijām. Par personālijām, tiesa, jādomā arī cita "Tautas" partijas spīdekļa kontekstā. "Stabilitātes garants" Kalvītis esot paziņojis, ka viņš tomēr neaizies no politikas, jo gribot palīdzēt Latvijai. Nu, paldies. Trīs gadu garumā pie valdības stūres viņš "palīdzēja" ar KNAB graušanu, ar valsts drošības graušanu, ar Valsts prezidenta institūcijas reputācijas graušanu, ar tautsaimniecības graušanu. Tāda palīdzība Latvijai nudien ir vajadzīga vismazāk.

***

Šķiet, es nekad mūžā neesmu piedalījies nevienā valsts vai pašvaldības konkursā, un labi, ka tā, jo tas nu reiz rādās viens makten subjektīvs process esam. Šoreiz runa nav par tiem ļoti daudzajiem iepirkumiem, kuriem cena solidāri ir pāris kapeikas zem 10 tūkstošiem latu, lai no konkursa varētu izvairīties vispār. Šoreiz runa ir par Dienvidu tilta 3. kārtu, kurā Rīgas pašvaldības gudrās galvas nolēmuši neizvēlēties lētāko piedāvājumu, jo, tā ziņo laikraksts Dienas Bizness, tā iesniedzējs, SIA Saldus ceļinieks, "neesot izpildījis konkursa nolikumā noteiktās prasības attiecībā uz vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas nosacījumiem un pieredzi līdzīgu ceļa infrastruktūras objektu būvniecībā." Firmai ir 18 gadu pieredze ceļu būvēšanā, tas nozīmē, ka tā darbojusies visu laiku kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas un vēl pirms tam. Tā neskaitas pieredze? Pieņemot piedāvājumu, Rīgas dome atteikusies no 673 tūkstošiem latu -- par tik daudz piedāvājums bijis lētāks par visiem pārējiem. Lieki teikt, lēmums tiks pārsūdzēts Iepirkumu uzraudzības birojā. Iespējams, domes sūdzība par apdrošināšanu ir pamatota, bet tādā gadījumā diez vai vajadzēja kreņķēties arī par pieredzi. Katrā ziņā process ievilksies.

***

Savukārt Latvijas Avīzē šodien ir gara intervija ar Jaunā laika domes vadītāju Kamparu, kurā viņš apcer domu, ka Latvijā varētu veidot "varavīksnes" valdību, kurā piedalās visi Saeimas deputāti, izņemot PCTVL. "Ilgtermiņā nekaitīgāk vienoties 95 balsu lokā, kur Saskaņas centram ir 18 balsis pret visām pārējām labējām un, maksimums, viens vai divi ministru portfeļi nebūt ne svarīgākajās nozarēs" -- tā A. Kampars. Acīmredzot nepietiek ar to, ka pie valdības galda reizēm sēž Lembergs, vajadzīgs arī Rubiks. Nu, nezinu, lai gan Kamparam ir taisnība domā, ka atstāts ārpus valdības, Saskaņas centrs var rīkoties tik vien populistiski, cik vēlas, gatavojoties pavasarī paredzētajām Rīgas domes vēlēšanām. Tas nudien varētu nebūt īpaši nekaitīgi. Otra deputāta paustā doma ir par to, ka valdību veidot varētu aicināt kādu ar partijām nesaistītu profesionāli, piemēram, Latvijas bankas vadītāju Ilmāru Rimševicu (viņam, tiesa, tas nozīmētu ievērojamu ienākumu samazināšanos, jo patlaban viņš pelna krietni vairāk, nekā Ministru prezidents) vai Valsts kontrolieri Ingunu Sudrabu. Vispār droši vien būtu teicama doma, ja visi pašreizējie ministri atteiktos ne vien no portfeļiem, bet arī no mandāta Saeimā, lai pie teikšanas nāk kāds, kas nav vistiešākajā veidā atbildīgs par putru, kādu valdošā "elite" pēdējos gados ir savārījusi, taču diez vai tā kaut kam tādam piekritīs.

Vēl intervijā Kampars atsauc atmiņā vasarā notikušo referendumu par tautas tiesībām atlaist Saeimu, pirms kura Jaunais laiks centās veidot plašu atbalstītāju loku. Veselas trīs dienas tajā esot noturējies partijas Visu Latvijai! veidotājs Raivis Dzintars. Kāpēc tikai trīs dienas? Jo cilvēkam neesot bijis pieņemams tas, ka tajos daudzos simtos tūkstošu valsts iedzīvotāju, kuri atbalstīja referendumā piedāvāto variantu, bija arī atsevišķi cilvēki no organizācijas "Mozaika." Citiem vārdiem sakot, štrunts par valsti, ka tik mēs varam saglabāt aizspriedumus. Skumji.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (6) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 16.12.2008 16:36
Mēs dzīvotu daudz labāk, ja visi Latvijas iedzīvotāji, neatkarīgi no kopienas, biežāk iejustos otra ādā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

G.G. 16.12.2008 16:27
Ja godīgi, arī man ir kauns par šādu reklāmu. Un vēl vairāk kauns par to, ka partija izmanto šādu tizlu ideju, lai celtu sev reitingu. Kā sacīt jāsaka, ja ne ar ko citu nemāk sev celt popularitāti, tad jātaisa šāda kampaņa.

Protams, tas varbūt ir kā kurš cilvēks to uztver, taču iejūtoties krievu tautības cilvēka ādā, diez vai es justos labi. Ja jau tagad kā latvietim man nav patīkami.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis -> Latviete 16.12.2008 15:30
Atbildiet sev uz vienkāršu jautājumu! Vai Jūs sajutāt naidu pret krievvalodīgajiem?

Ja nē, tad apgalvojumi, ka tā kurina naidu pret krievvalodīgajiem ir diezgan muļķīgi. Drīzāk reklāma var izsauc kautkādu pretreakciju no atsevišķiem indivīdiem, jo kāds no viņiem atkal var sajusties atstumts, nepagodināts un nesamīļots.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Latviete > Gatim 16.12.2008 15:01
Tēvzemiešu reklāma ir nožēlojama kā viņi paši, mani kā latvieti tā aizvaino. Šī reklāma ir stulba (it kā latvieši nepirktu ārzemēs ražotas preces?! vai tiešām veidotājiem liekās, ka tikai krievi tās pērk?), aizvainojoša (mazais blondais bērniņš acīmredzami nepatikā saviebjas, dzirdot krievu valodu. diez, kāpēc tā? vai viņam vecāki ir mājās stāstījuši, ka krievu valoda ir "slikta", latviešu "laba" un dievs ar citām valodām?) un klaji uz naidu kūdoša (retorika - mēs (latvieši) par savējo, kamēr tie krievi - par svešajām, tipa, mēs un viņi un mēs protams esam kārtu labāki par viņiem).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis -> G.G. 16.12.2008 14:48
Noskatījos reklāmas klipu. Nesajutu nekādu naidu pret krieviem.

Ja tā reklāma kādu var sadusmot, tad ne jau nu latvieti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

G.G. 16.12.2008 14:12
Streipa kungs, ko Jūs sakāt par partiju reklāmām, kuras jau ir ienākušas televīzijā? Vai gadījumā TB/LNNK reklāma nav uzskatāma kā 'naida kurinātāja' un nebūtu jāaizliedz? Vakar noskatoties šo reklāmu mani pārņēma dusmas par to, kā vēl 18 gadus pēc Neatkarības atgūšanas, partija, kura pati ir 'ievārījusi'tik daudz mēslu, cenšas gūt popularitāti un sabiedrības atbalstu šādā veidā, kūdot latviešus un krievus. Manā skatījumā tas ir nožēlojami un reklāmas galvenā ideja ir nožēlojama, tāpat kā pati partija.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips