Atslēgvārdi:

Par meliem - baltiem, melniem, zaļiem, citiem 6

Labrīt, lasītāji!

Šomēnes žurnālā Klubs ir plaša intervija ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru, kuras laikā, tā intervijas autors, žurnālam esot radusies pārliecība, ka saruna ir ar tādu pavisam riktīgu prezidentu. Intervijā ir daudz interesantu atziņu, bet manu uzmanību neizbēgami piesaistīja tā, kuru droši vien ne bez gudras ziņas Klubs izcēla uz vāka: "Gribat man pajautāt, kad es pēdējo reizi meloju?"

Iesaki citiem:

Politikas pazinējiem, vai vismaz tiem, kurus neapmierināja veids, kādā V. Zatlers kļuva par valsts augstāko amatpersonu, atbilde uz šo jautājumu nebūtu tālu jāmeklē. Pēdējo reizi Valsts prezidents meloja tad, kad pēdējo reizi iesniedza amatpersonas deklarāciju par darbu slimnīcā. Ja jēdzienu "melošana" definē kā "taisnības nestāstīšana," tad minētajā deklarācijā V. Zatlers nepārprotami nestāstīja patiesību par saviem ienākumiem. Taču prezidentam atbildot uz jautājumu ir cits variants: "Droši vien pamatskolā." Turklāt pamatskolā prezidents tikts "drusku pakaunināts," bet acīmredzot tik ļoti, ka viņš tagad var apgalvot: "Kopš tās dienas nemeloju." Un vēl: "Nav balto melu (..) Meli, it sevišķi neveikli, dod neuzticēšanos, šaubas un visu, kas tam seko."

Situācija ap V. Zatlera "pateicībām" nudien bija neveikla, un tā pavisam noteikti radīja neuzticēšanos un šaubas. Kā esmu rakstījis citreiz, manuprāt, viņš amatā ir krietni paaudzies kopš sākotnējiem mēnešiem, kad viņš mēdza izskatīties kā traucoša furgona apgaismots zaķītis uz šosejas un jautājumu "kas es esmu?" nebūt neuzdeva dziļi filozofiskā nozīmē. Taču šmuce par "pateicībām" tomēr nav nekur pazudusi, un tāpēc interesanta ir cita vieta minētajā Kluba intervijā, kurā žurnālists par "aploksnēm" jautā pat vairāakārt, bet skaidru atbildi no prezidenta tā arī nedabū. Prezidents runā par visu ko, izņemot par lietu, vien atļaujoties apgalvot, ka situāciju ar "pateicībām" esot radījuši nevis ārsti, bet "politiķi un viņu uzdevumā birokrāti."

Un tā, lūk, ir jautājuma sāls. Apgalvojumam par politiķiem pamats ir tajā ziņā, ka, ievēlot Valdi Zatleru par prezidentu, Latvijas valdošā "elite" visiem ļoti skaidri pateica priekšā, ka Latvijā nav nepieciešams maksāt nodokļus par visiem ieņēmumiem. Kādu mēnesi, divus sabiedrībā virmuļoja debates par to, ka, ja reiz dakteris "aplokšņu" ņēmējs ir kļuvis par prezidentu, tad nu varbūt reizi par visām reizēm situāciju varēs sakārtot. Arī pats teicās, ka tā tas varētu būt. Bet nu esam nodzīvojuši vēl vienu gadu, un neatceros, ka no Veselības ministrijas vai jebkuras citas instances minētajā lietā būtu nākuši kādi priekšlikumi. Nebūt ne.

Un tā, redziet, ir lieta, kura liek mazliet sagumt. Tā ir valsts, kurā naudas maksāšana zem galda un "aploksnē" ir ierasta lieta, visi zina, ka tā ir ierasta lieta, droši vien lielākā daļa saprot, ka tas tomēr ir pavisam garām -- bet kopsaucējs skan apmēram tā: "Eh, ko nu tur? Tā tas ir bijis kopš padomju laikiem, mainīt jau to nevarēs neviens." Un, ja "apoloksnes" medicīnā ir OK, tad laikam tās ir OK arī celtniecībā, sabiedrisko pakalpojumu sniegšanā un visur citur. Un tad vairs nav nekāds brīnums, ka valsts budžets nepildās tā, kā tā pārvaldītāji to vēlētos, nav nekāds brīnums, ka Pasaules banka tā arī nekad nav atsaukusi savu jau pasen pausto domu, ka Latvijas Republika ir valsts, kurā notiek valsts sagrābšana.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (6) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Māris 03.11.2008 07:09
Es varētu oponēt to maksāšanu aploksnēs un zem galda. Ne viens vien uzņēmējs ir teicis,ja pēkšņi sāks godīgi maksāt visus nodokļus,tad momentāli iestāsies bankrots. Tas nodoklis Latvijā,salīdzinot ar citām valstīm,vienkārši drakonisks.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

V.S. 02.11.2008 17:39
Laikam autors cenšas parādīt, cik nepilnīga un korumpēta ir mūsu sabiedrība?! Tad nu patiešām brīnums, es visu laiku ar interesi vēroju kā kārtējais tautas kalps melo, un kā kārtējais žurnālists cenšas viņu atmaskot. Bet nu būsim reālisti, tā tas notika un notiek visās valstis, runa nav par cilvēku korumpētību, runa ir par sabiedrības gatavību izmantot savas tiesības. Būs laiks, un kādudien, sabiedrība, kļūs apzinīgāka. Par to melošanu ir ļoti strīdīgi, Streipa kungs saka: visi melo un tas ir slikti. Vai tādēļ beigsim melot??? Turpiniet Streipa kungs, Jūs esiet atmaskošanas-uzlabošanas sistēmas sastāvdaļa.
Un vēl, vai par norisēm "demokrātiskās" Ukrainas politikā, blogu autori sāks "kliegt" tikai sākoties Janukoviča priekšvēlēšanu kampaņai? Par tām "īsto demokrātu" izdarībām, nedz kāpēc, neviens pat neieminas, jo mūsu partijas līnija ir to pareizo spēku atbalstīšnā??? Būtu interesanti paklausīties autora domas un censties atrast tajās V.Zatlera triku- patiesības daļējo izklāstīšanu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ČeGevara 01.11.2008 18:00
Piedod, bet vēl nedaudz par A.L.
Nupat ir noraidīts lūgums pagarināt pirmstiesas izmeklēšanas termiņu Ventspils amatpersonu lietā. sanācis par šo jautājumu runāt ar gana kompetentiem tiesībaizsardzības orgānu darbiniekiem.
Viņi, kaut arī nepavisam nepieder pie A.L. fanu pulciņa tomēr norāda, ka, ja tik ilgas izmeklēšanas rezultātā nodarījumu nekādi neizdodas pierādīt, varianti ir divi:

- politisks pasūtījums

- visas varas iestādes ir tik mazspējīgas, ka A.L. ar dažiem kvalificētiem un labi atalgotiem advokātiem, spējis sakaut lupatās visus savāktos pierādījumus.

Baidos, ka no tā visa sanāks daudz jautrāks pasākums kā "Grīnberga lieta".

Starp citu, nezin kāpēc par šo lietu neviens antilembergists tā īsti negrib runāt, kur nu vēl atcerēties.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ČeGevara 01.11.2008 17:24
Blogs kopumā neslikts.
Vien man jautājiens, kāpēc ne Kārlis, ne citi valts varas kritiķi tā kautrīgi apiet Lemberga manuprāt gana asprātīgi apspēlētās Ģenerālprokuratotūras "lažas". Vai tāpēc, ka "savējo" acī baļķi nav vēlēšanās ieraudzīt?
Runa jau patiesībā nav par A.L. vainu/nevainu. Nezinu nevienu, kurš tajos gados kapitālu sataisīja baltiem cimdiem. Līdz ar A.L. lietu, paralēli bija jānotiek daudzām līdzīgām. ja tas tā nenottiek, neko citu, kā pasūtījumu izrēķināties ar A.L. biznesu viņa lietā nevar saskatīt. Un kam tas ir par labu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

strenga.lv 01.11.2008 16:50
Labs blogs Kārli... Valdis šķiet vēl nav atbildējis uz paša uzdoto jautājumu Kas es esmu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 01.11.2008 16:04
situaaciju ar pateiciibaam aarstiem un pateiciibaam konkreeti Zatleram tu veertee klaji tendenciozi.
galvenais jautaajums sheit ir - vai no taa, ka Zatleram iedod naudu/zaptes burku/konfektes, kaut kas mainaas. un atbilde ir nee. Zatlers nevienam nekad nevienu pateiciibu pirms mediciiniskaas manipulaacijas nav pieprasiijis. ja buutu, par to raxtiitu laikraksts diena un skataa no alas runaatu "zhurnaalisti". tad kur ir probleema, tajaa, ka cilveeki vinjam ir pateiciigi???
P.S. loskutovs teica, ka ar pukjeem un ko tik veel ne var pateikties, bet ar naudu nee. taa ir pavisam achgaarna logjika.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips