Par komponistiem, Saeimas deputātiem un kopējo atbildību par notiekošo 13

Labrīt, lasītāji!

Šodien laikrakstā Latvijas Avīze ir garumplaša intervija ar komponistu, klavieru maestro, pasākumu sponsoru un Saeimas deputātu Raimondu Paulu. Intervija ir par daudzām un dažādām tēmām, bet to caurvij viena doma, proti -- deputātam Paulam deputātēšana būtība ir apnikusi. Piemērs: "Es politikā vairs negribu darboties un nekad arī tur dziļi neesmu bijis iekšā, un tāpēc man reizēm nemaz negribas par to runāt. It sevišķi pēc tam, kad uz vienu viedokli redzu vienmēr atrodamies desmit citus, kareivīgi apstrīdošus, šķērsām un pretī runājošus. Pauls teica, ka referendumu nevajag un Satversmi nevajadzētu aiztikt. Pauls, izrādās, nav drīkstējis tā teikt un droši vien pat tā domāt ne. No visa šitā jāiet ārā. Man pietiek. Kamēr pirksti vēl kustas, tikmēr jāmanās prom." Un: "Priekš kam man iet un klausīties to, ko ar Imantu Kalniņu, ārā no Saeimas nākdami, dzirdējām! Tur nu mums veltīja visu, ar ko vien var nosvētīt – histērijā, ar un bez apdoma." Un vēl: "Man ir pašam par sevi vismaz tik daudz pārliecības, ka neesmu izdarījis neko tādu, par ko būtu jākaunas, kamdēļ citi būtu cietuši."

Iesaki citiem:

Šajā tekstā kopā savijas viss tas, kas ir pretīgs par valdošo bandu, kura ir uzsēdusies Latvijai uz kakla. Pārliecība, ka nekas slikts nav noticis. Pārliecība, ka pret neviens nedrīkst runāt. Un pats galvenais, pārliecība, ka ne par ko nav jāuzņemas atbildība.

Uzreiz gribu bilst, ka man pret komponistu, klavieru maestro un pasākumu sponsoru Raimondu Paulu ir vislielākā cieņa, un tā nekad nekur nepazudīs. Manuprāt, nekad un nekur nav sacerēta skaistāka dziesma par "Mēmo dziesmu," it īpaši Zigfrīda Muktupāvela izpildījumā.

Taču man pret Saeimas deputātu Raimondu Paulu ir vislielākā necieņa, un arī tā nekad nekur nepazudīs. Ir darīts tas, par ko vajadzētu kaunēties. Ir balsots i par muļķīgiem, i par gluži bīstamiem lēmumiem. Balsojumu izdrukas man nav, bet maz ticams, ka deputāts Pauls nepiedalījās nevienā no sekojošajiem balsojumiem: homofobiska Satversmes grozīšana, nodokļu nemaksātāja iebīdīšana Valsts prezidenta amatā, politizēta KNAB direktora atbrīvošana no amata, valsts drošības likumu grozīšana tā, lai politikāņu pakalpiņi varētu piekļūt valsts noslēpumam, naudas atmazgāšanas legalizēšana ... lasītāji, paši varat turpināt šo sarakstu. Un atbildība par šiem lēmumiem tomēr gulstas uz visu deputātu pleciem, ne tikai uz dažiem.

Turklāt tas, ka cilvēks ir sakomponējis "Mēmo dziesmu" -- tam nav nekāda sakara ar šiem balsojumiem un ar patvaļu un augstprātību, kāda ar tiem saistās. Pārliecība, ka kultūras ļaudis politikā kaut kā ir speciāli un izredzēti, ignorē seno politisko aforismu -- "Ja nevari izturēt karstumu, vācies prom no virtuves." Pauls un Kalniņš izpelnījās precīzi to pašu, ko Šmits, Jaundžeikars un visas pārējās "gudrās galvas" no valdošās kliķes. Precīzi to pašu.

Savukārt, ja komponists un deputāts stāstīja taisnību, apgalvojot, ka "es politikā vairs negribu darboties un nekad arī tur dziļi neesmu bijis iekšā," tad ir jāsaka divas lietas. Pirmkārt, Saeimas deputāta darbs, lai ar ko par to nedomātu valdošās bandas režisori, nav tāds, kuru vajadzētu uzskatīt par haltūru. Deputātiem vajadzētu būt "tur dziļi iekšā," lai kaut vai varbūt nonāktu pie sapratnes, par ko tad īsti viņi balso. Visu cieņu, piemēram, svarcēlājam Ščerbatiham, un ļoti ceru, ka šonedēļ viņš tiks pie zelta medaļas, bet ... Un tas pats attiecas arī uz deputātu Paulu. Ja tik tiešām ir apriebies, tad ir tūdaliņ iespēja nolikt mandātu un ļaut nākt vietā kādam, kuram tas nav apriebies. Protams, tas būs kāds no "Tautas" partijas, kurai tauta interesē tikai tādā ziņā, ka tā reizi četros gados var samest naudiņu un nobalsot, bet tomēr.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (13) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Karlim 19.08.2008 19:50
Man liekas, ka Latvijas sabiedriba (ne tikai Paula kungs) diemzhel neapzinas to, ka jebkurai darbibai, lemumam, utt. ir ilgterminja sekas, kas nakotne iespaidos shis valsts labklajibu caur dazhadiem faktoriem.

Man ljoti patika tas, ko nesen man liekas Shiina kungs uzrakstija par korupciju. Korupcija liek jauniem perspektiviem cilvekiem pieversties nevis kaut ko radosham biznesam, bet gan piesukties tam, kam vajag piesukties un tadejadi gut daudz lielaku atdevi neka darot kaut ko produktivu. Domaju, ka nav japaskaidro, kaa shaada veida motivacija iespaido valsts ilgterminja ekonomisko attiistibu.

Tas pats praida jautajums. Var 1000 gadus strideties par to vai diskriminet ir morali vai amorali. Bet var taja pashaa laikaa apskatiities veesturee un konstateet, ka piemeeram, Portugale 16 gs., kad tai bija milziga austrumu imperija, padzina no savas valsts ebrejus, kas lielakoties bija zinatnieki un deva ieguldijumu jurasbraukshanas attiistiibaa. Nepagaja ne 50 gadi, kad Holande vinju patrieca no austrumiem. Tadus piemerus var sameklet daudz - secinajums viens - diskriminaacija maksaa naudu. Neviens par to nerunaa, kaapeec?

Man ieteikums varbut butu nerunat un nekasities ar konkretiem cilvekiem, bet drizak megjinat saprast kaa tas un tas leemums vai darbiiba ietekmee ilgterminja attiistiibu un meegjinaat to skaidrot. Ne?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargam 19.08.2008 17:13
Varbūt ar pamešanu nevienu nenobaidīsi, bet iepriecināsi daudzus gan. Žulti labāk ej gāzt Delfos, tur tu labāk piestāvēsi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

DaceA 19.08.2008 16:03
Es arī ļoti izpriecājos par šo interviju, gan par Paula runu, gan par Latvijas Avīzes jautājumiem/ komentāriem. Piemēram, "E.Līcītis: - Saeimas priekšsēdētājs taču tāpat tiek cieši apsargāts un vatē tīstīts." vai "V.Krustiņš: - Vai, nu neskatīsimies taču citu makos!" vai "V.Krustiņš: - Kas tautai patīk, tas ir pareizi". Nu pērles!

No Paula, savukārt, sajūsminos par "Runāsim atklāti par dažām lietiņām, kas pelna nopietnu pārdomāšanu" vai "... mums nav nacionālo kadru! Sūri un grūti gāja, kamēr sameklēja prezidentu. Tikpat grūti vecajās rezervēs "atraka" premjerministru. Nedod Dievs, ja kāds ministrs atkāpsies. Vietā nākamais būs ar uguni jāmeklē un puspasaule jāapskrien!"
Gandrīz vai pasaku runā teikts - aiz trejdeviņiem kalniem, trejdeviņām jūrām... Un tēlainību pastiprina sekojošā vārdu apmaiņa:
Pauls: - "... Bet skaidrs, ka es uzskatu - numur viens starp visām figūrām ir tas, kas dzīvo tanīs "Mākoņos".
V.Krustiņš: - Man liekas, ka mēs viņu pazīstam. Bet viņš taču nekāps lejā.
Pauls: Tā varētu būt.

Un pēdējais - par Kārli Ulmani.
Pauls: "... bet kā vēlāk un pat līdz šai dienai izturas pret šo krietno valstsvīru? Sauc: diktators, Saeimas likvidators un nodevis Latviju. Kādas gan muļķības nesarunā itin kā "demokrātiskas viedokļu apmaiņas" vārdā, bet ir taču arī kaut kādi pamati un fakti." Diemžēl LA žurnālisti nepavaicāja, par kuriem faktiem te Pauls runā...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargs 19.08.2008 15:48
Lai piedod tejienes admins un pats blogotājs, ka iepostēju netēmā, bet teikšu skarbi.
Protams, nevienu nenobaidīšu sakot, ka pametu šamo vietu. Vien vēlos bilst, ka kas par daudz, tas par skādi. Streipa kunga, grafomāna centību, laikam neizdosies pārspēt nevienam.

Ja pavērosiet, šeit sāk apgrozīties arvien mazāk tautas un arvien mazāk kādam ir vēlme ielaisties argumentētās diskusijās ar šo kungu. Nav jau arī par ko diskutēt. izņemot sen apnikušus štampus un sen aprobētas patiesības, nekā cita jau viņa arsenālā neatrast.

Ja godīgi, žēl gan, ka viens tips spēj sagandēt labu vietu, kur, pat, ja nepiekrīti, vismaz bija jēga gan palasīt pašam, gan ko bilst. nav te man ko jūs mācīt, bet rīkotos gluži kā Dienā un pateiktu šim grafomānam, ka "laiks dzīvot, laiks mirt, piedodiet, prasties".

Jauku jums visiem dienu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Avo 19.08.2008 15:24
Mani pārsteidz, ka tās kvalitātes, par kurām cilveki domā, kad balso par Kalniņu un Paulu, absolūti neatspoguļojas viņu darbos Saeimā. Es Kalniņu vēl līdz neilgam laikam uztvēru kā vienu no tautas atmodas simboliem, kas ar savu mūziku padomju laikos cēla tautas pašapziņu un bija sava veida disidents. Bet viņa komentārs par salašņu baru, kas pie Saeimas sanākuši opozīcijas pavadā, mani nudien aizskāra. Un vel komentars par viņa komponētās mūzikas atskaņošanu Doma laukumā pagājušā gada novembrī... Kaut kā tas Saeimas nams dīvaini iespaido cilvēkus. Jāizsauc viņiem pūšļotajs un jāizkvēpina ļaunie gari, kas krietnus cilvēkus pašiem nemanot pārvērš līdz nepazīšanai:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Laure - Kārlis Streips 19.08.2008 12:05
Paldies! Jā, tas gan tiesa - neiesim jau te par gaumi strīdēties! :)

Nu tad turpinām gaidīt meitēnu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - Laurei 19.08.2008 11:43
Man savukārt Bet Bet versija patīk labāk -- par gaumi nestrīdās. Un nē, meitene vēl nav piedzimusi. Kolīdz būs, tā es paziņošu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Laure - Kārlis Streips 19.08.2008 10:34
Kārli, bet vai Jūs esat dzirdējis "Mēmo dziesmu" Noras Bumbieres un Viktora Lapčenoka izpildījumā? Pēc manām domām, Bumbieres samtainais balss tonis sit pušu jebkuru citu dziedātāju, kas izpilda šo dziesmu. Tā, kā smej, esot rakstīta par godu kādam sunītim. :)
Bet vispār es īsti nesaprotu, kāpēc Paulu dēvē par maestro. Es saprotu, ka maestro bija Leonīds Vīgners, nu bet Pauls... Tas tomēr par traku, kaut arī ir viņam tā "Mēmā dziesma".

Vēl - atkārtošos jau ar savu jautājumu, bet - kādi jaunumi no māsas ģimenes? Vai esat kļuvis par vēlreizēju onkuli? :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - jaunietim 19.08.2008 10:12
Paskatījos. Blogā nekas par TP nebija 4., 5., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 15., 17. un 18. augustā. Tev laikam ir savdabīga izpratne par jēdzienu "katru dienu." Bet fakti jau nav vajadzīgi, lai žulti gāztu. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Margrieta 19.08.2008 10:04
Nabaga jaunietim nebija komentāru! Stulbs žargons gan

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 19.08.2008 10:03
latvieshi izmirst, un mums vajag homofobisku Satversmes groziishanu ;)

P.S. "politizēta KNAB direktora atbrīvošana no amata" - tieshi taa, Loskutovs bija politizeets vadiitaajs, bet tur vajadzeetu neitraalu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gunta Tetere 19.08.2008 10:01
Šeit teikajam var tikai piekrist par visiem 100 %

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jaunietis 19.08.2008 09:55
Tautas partija laikam Kārli reiz ir pamatīgi apbižojusi, ja katru dienu viņš velta cītīgai Tautas partijas pārstāvju teiktā apsūkāšanai. Prieks, ka Diena vairs nepublicē Kārļa ierakstus.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips