Atslēgvārdi:

Par ko priecājamies 26

Pirmais konstruktīvā darba paraugdemonstrējums būs ministru portfeļu dalīšana. Ar nepacietību gaidīsim, kā vedīsies reformas Izglītības un zinātnes ministrijā, kā tiks mainīta nodokļu sistēma, kā tiks stiprināts tiesiskums.

Iesaki citiem:

Pirms īsi komentēt 11. Saeimas vēlēšanu rezultātus, gribētos jau pašā sākumā “noņemt” vienu tēmu, par kuru, manuprāt, vispār nav vērts diskutēt. Tā ir mūžsenā tēma par apvienības Saskaņas centrs (SC) iespējamo dalību koalīcijā. Lai gan joprojām ar SC notiks “konsultācijas”, “diskusijas” un “sarunas”, šī apvienība gandrīz simtprocentīgi netiks iekļauta nākamajā koalīcijā. Būtu muļķīgi šeit argumentēt par vai pret šādu iekļaušanu. Argumenti par un pret ir labi zināmi un simtreiz pārrunāti; SC iekļaušanai ir nopietni riski un arī nopietnas priekšrocības. Taču vispārējai šķēpu laušanai televīzijā un mutiskajiem krusta kariem nevajadzētu aizplīvurot kādu vienkāršu faktu. Laba vai slikta, bet SC iekļaušana koalīcijā ir pārāk radikāls un principiāls lēmums, lai kāds no latviešu politiķiem uz tādu būtu spējīgs.

Lai būtiski izmainītu pēdējo divdesmit gadu tradīciju un pavērstu Latvijas valsts kuģi citos ūdeņos, vispirms ir nepieciešams kāds, kurš to izdara. Citiem vārdiem, ir nepieciešams politiķis, kura autoritāte ļautu viņam pieņemt nepopulāru lēmumu un kuram pietiktu dūšas un pārliecības riskēt situācijā, kad ir iespējami gan lieli ieguvumi, gan lieli zaudējumi. Šādu politiķu nav nedz Vienotībai, nedz Zatlera Reformu partijai (ZRP). Tādēļ, lai ko arī šo abu partiju biedri nedomātu un kuluāros nejūsmotu par koalīciju ar SC, Latvijas politikā šobrīd nav cilvēka, kurš spētu šādu lēmumu pieņemt, izturēt pretestību un lauzt pastāvošo tradīciju. Tādēļ visi tie, kurus biedē koalīcija ar SC, pavisam droši var gulēt mierīgi. “Diskutēt” un “konsultēties” pie mums var, cik uziet, — mēs esam gatavi dzīvu vilku izmuldēt ārā no meža. Taču neprasiet, lai kāds pieņem principiālu lēmumu — tādas spējas šeit nav un nevar būt. Šajā ziņā cieņu drīzāk pelnī Nacionālā apvienība, kura negrasās ne ar vienu “konsultēties” un skaidri pasaka, ka SC ir viņu ideoloģiskie ienaidnieki, un ka ar viņiem nekādas koalīcijas nebūs. Vienotība un ZRP turpretī tuvāko nedēļu laikā mēģinās pakāpeniski aizmuldēties līdz tam pašam rezultātam — tas būs garāk, liekulīgāk un daudz garlaicīgāk.

Būtu jau jauki, ja šī impotence attiektos vienīgi uz koalīcijas veidošanu. Taču nespēja pieņemt būtiskus lēmumus diemžēl ir apsēdusi visu Latvijas politisko sistēmu — gan attiecībā uz ekonomikas politiku, gan augstāko izglītību, gan citām lietām. Skaidrs, ka konservatisms ir veselīgs, un straujas pārmaiņas biežāk noved pie sliktiem, nevis labiem rezultātiem. Taču ir iespējama tāda konservatisma pakāpe, kura jau robežojas ar komu. Ļoti labi prognozējamais koalīcijas veidošanas rezultāts apvienojumā ar klusinātajām kuluāru runām par it kā vēlamo koalīciju ar SC tam ir skaidrs apliecinājums. Nelaime nav tajā, ka SC netiks paņemts koalīcijā — tam ir gana daudz labu iemeslu. Nelaime ir tajā, ka latviešu politiķi pat tad, ja gribētu paņemt SC koalīcijā, to nemaz nespētu izdarīt. Jebkuriem radikāliem lēmumiem acīmredzot ir vajadzīgi drusku citādi ļaudis un drusku citāda autoritāte, kas būtu spējīga iet pret tradīcijām — vienalga, budžeta sastādīšanā, amatpersonu izvēlē vai koalīcijas veidošanā. Tādu ļaužu mums te nav. Tādēļ visas pilnībā virtuālās runas par SC dalību ir tukša gaisa tricināšana, kas novērš uzmanību no būtiskākām sistēmas problēmām.

Taču pietiks par skumjo, pievērsīsimies jautrākām lietām. Galu galā, šis tas taču ar jaunās Saeimas ievēlēšanu ir mainījies.


Sveiki, oligarhi

Ja Valda Zatlera galvenais mērķis bija samazināt Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) ietekmi Saeimā, viņš šo mērķi ir sasniedzis. ZZS ir ieguvusi tikai 13 mandātus, un, ja vien kādā brīdī 11. Saeimas laikā neizveidojas koalīcija ZZS + Vienotība + NAVL!-TB/LNNK, tā paliks ārpus koalīcijas. Tad nu mums visiem būs iespēja pārliecināties, cik liela un negatīva ietekme uz valdībā notiekošo ir bijusi ZZS un Aivaram Lembergam personīgi. Kad tiks izveidota vienīgā iespējamā koalīcija V + ZRP + NAVL!-TB/LNNK, to visu vērot būs interesanti. Ir zināms pamats domāt, ka strīdi un nesaskaņas koalīcijas partneru starpā bieži rodas nevis tāpēc, ka kāds no partneriem ir ļauns oligarhs, bet gan tādēļ, ka kāds no partneriem ir faktiski neaizstājams un vienlaikus lolo pats savas politiskas ambīcijas uz pārējo rēķina. Nākamajā koalīcijā tādi būs visi — gan ZRP, gan NAVL!-TB/LNNK, gan Vienotība. Kā viņi sastrādāsies, to redzēsim jau visai drīz.

Skaidrs, ka valdības darba pieredze no visām partijām ir tikai Vienotībai, pārējie, kā ZRP, pie varas ir tikuši, pateicoties pret Vienotību vērstai retorikai, turklāt paši sevi uzskata par daudz godīgākiem un labākiem. Pirmais konstruktīvā darba paraugdemonstrējums būs ministru portfeļu dalīšana. Ar nepacietību gaidīsim, kā vedīsies reformas Izglītības un zinātnes ministrijā, kā tiks mainīta nodokļu sistēma, kā tiks stiprināts tiesiskums un tamlīdzīgi. ZRP un NAVL!-TB/LNNK nav pieredzes izpildvarā, taču tam nevajadzētu nevienu satraukt. Galu galā, pie mums taču cilvēki mēdz sākt politisko karjeru uzreiz no Valsts prezidenta amata. Tad kādēļ gan lai nesāktu no ministra?

Še pat gribētos mazliet nomierināt un uzmundrināt tos, kas jūt līdzi Aivara Lemberga grūtajām dienām — sak', pavisam sanīcis un palicis bez ietekmes. Tā nav taisnība. Vispirms, ZZS tradicionāli ir bijusi spējīga piemēroties dažādām vēsmām un pie iespējas Saeimā malā nesēdēs. Otrkārt, Lembergs nav tas cilvēks, kurš jebkad būtu licis visas olas vienā groziņā, un ZZS pavisam noteikti nav viņa vienīgais ietekmes instruments Latvijas politikā. Galu galā, bija laiki, kad mazais akcionārs kontrolēja Saeimā veselas divarpus frakcijas bez īpašām galvassāpēm. Atcerēsimies dažus jaukus poētismus, piemēram, “Zvaigznīšu brīdis” (starp citu, kura partija tur gribēja Tieslietu ministriju?), ar labu vārdu pieminēsim Bendrātes kundzes aktivitātes radiofonā, un mūsu sirds taps mierīgāka. Turklāt Latvijā bez Lemberga kunga ir vēl daudzi citi kungi, kuri varbūt neizskatās tik kolorīti televīzijā, taču metožu ziņā ne ar ko neatpaliek no mūsu vecā drauga.


Cilvēka faktors

Diezgan raženi vēlētāji šoreiz ir pastrādājuši ar plusiem un svītrošanu; tas acīmredzot dod iespēju izteikt viedokli par konkrētu personību. Te ir interesanti vērot plusus un svītrojumus, mēģinot izprast, kādi ļaudis Latvijas vēlētājam patīk un kādi ne. Vispirms, ir skaidrs, ka gan latviešu, gan krievu vēlētājs simpatizē nosvērtiem cilvēkiem bez uzkrītoša ideoloģiska fanātisma un Latvijas politiķiem raksturīgā stīvuma, kuriem turklāt piemīt zināma “cilvēciskuma” aura — tādi ir Urbanovičs, Dzintars, Dombrovskis, Klementjevs. Zatlers ar saviem 37 tūkstošiem plusu, protams, ir tautā iemīļots dēļ savas varonīgās Saeimas atlaišanas. Savukārt ievērojams resurss, kā izrādās, piemīt dzeltenajai presei. Tas, pret ko šī pēdējā vēršas, vairs nebūs dzīvotājs — īpaši, ja viņa personiskās turības līmenis pārsniedz vidējo. Aigars Štokenbergs patiesībā tika sodīts par to, ka vispār ir iesaistījies uzņēmējdarbībā; Sandrai Sondorei Kukulei vēlētājs atcerējās kādus pilnīgi nesaprotamus tēvu grēkus. Nu nepatīk latviešiem tie bagātnieki, ko lai dara...

Taču pārsteidzošākais šoreiz ir kas cits. Kultūras un ārlietu ministri tradicionāli mēdz būt krietni populārāki par pārējiem ministriem, un cilvēkam ir rūpīgi jāpiestrādā, lai šo amatu ieņēmēji tiktu vērienīgi izsvītroti no biļeteniem. Varbūt nākotnē ir vērts ministru amatus tomēr dalīt nevis pēc “partijas nepieciešamības”, kā Sarmītes Ēlertes gadījumā, un ne pēc “man vienkārši pienākas” principa, kā Ģirta Valda Kristovska gadījumā, bet gan pēc pieredzes un kompetences? Varbūt tad arī Vienotībai pašai nenāktos samierināties ar trešo vietu šajās paraolimpiskajās sacensībās.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (26) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Šodienas situācijā tāds "drosmīgo neprāts"/M.Gokijam bija tāds darbs "Dziesma par vētrasputnu"/ salīdzinājumā ar politiķu/varbūt precīzāk-politikāņu/ hipokonservatīvismu būtu vienlīdzīgi savā tuvredzībā.

Jā,pagātnē dzīvot nebūtu gudri,bet atcerēsimies,ka vēsture ir dzīves skolotāja un mums ir jāprot izprast savu sarežģīto vēsturi un nebūt tik naiviem kā latviešu strēlniekiem,kuri savulaik svēti noticēja Ļeņina melīgajiem solījumiem un varonīgi,nežēlojot savas dzīvības palīdzēja iznīcīnāt boļševiku pretiniekus. Tā kā Ļeņina mūmija vēl arvien ir Krievijas sirdī-galvaspilsētas centrā,tad dikti jādomā par Putina kā nākošā prezidenta Krievijas ideāliem šodien. Pirmajā prezidentūras laikā Putins publiski paziņoja, ka darīs visu,lai atjaunotu Krievijas ietekmi bijušajā PSRS teritorijā. Vai Jūs to neatceraties!!! Katrā ziņā,ne ar jau tankiem, bet smalkām politiskām un ekonomiskām metodēm un SC ir viena no tādām metodēm.Tik kreisi un boļševistiski liekulīgi,ka nelabi metas.Viņu auditorija ir lumpenproletariāts un oligarhu klienti ar sutkas sindromu sirgstošie,kuriem nauda nesmird un no goda un sirdsapziņas jau ir tikuši pavisam brīvi.

Bet Zatlera "dubultajam dibenam es neticu",arī ar drosmi viss ir kārtībā,tikai nu ir tā hamletiskā reize,kad nedrīkst kļūdīties.Vairs nedrīkst politikā valdīt pragmatisms/izdevīgums šeit un tagad/, Bet Zatlers ir tikai cilvēks,ne Dievs un bez gudra sabiedrības atbalsta nav viņa spēkos izgriest strutaino augoni no slimā valsts ķermeņa.Nav tik liela skalpeļa.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nu ,ja negrib geto,tad Krievija tokš aizņem gandrīz 1/6 daļu no zemeslodes.Vai tad tur neatrastos vieta vienam miljonam Latvijai naidīgu krievvalodīgo,ja jau viņi var satilpt mazajā Latvijā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

' profesionali' no vienotibas, kas izmantoja Jusu logiku lai sadarbotos ar Lembergu un paspeleja Saeimu- 100% luuzeri protams ir ta izcila alternativa, kas lautu tadam mietpilsonim ka Jums mierigi gulet un tautiska paceluma priecaties, ka VIsu Latvija nacionali entuziastiski maca ' tos kaut kadus krievus'
Milet Latviju. Varbut vel labak, liek viniem dzivot geto.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ko te kāds slavē ---neko īpašu nepierādījušu vienu līderi, vēl vienu vidusskolēnu ,kas kopā saistīsies ar austrumu kaimiņa partiju un jautrā solī ---uz priekšu ,uz komunismu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Paraugstundu sniedz b. Zatlers ,kas saeimas kuluārus šķiet zina labāk par visiem un zina ,ka sc ir ar viņa peltajiem oligarhiem uz vienu roku====jā brīnumi notiek kā jau ,,brīnumzemē,, ===tikai kauns ka man te jādzīvo ,bezgala liels kauns. AK KUNGS, PALĪDZI ĻAUDĪM SAPRAST UN ATRAST ĪSTĀS VĒRTĪBAS!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Skaidrs, ka Zatlers dabūs iekšā pamatīgi , ja izšķirsies par SC. Bet viņš ir pierādījis, ka spējīgs tādus lēmumus i pats uzņemties i citus pārliecināt. tagad tik briesmigi slavinātais Dombrovskis 2009.gadā nespēja izšķirties par budžeta griešanu un tieši Zatlera iejaukšanās to lietu pabīdija. Nevajag izplatīt neirotiķu un zaķapastalu no Vienotības murgus. Zatlers ir ļoti izlēmīgs cilvēks un ja tāds nebūtu, nevarētu būt bijis par labu ķirurgu

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

=>RM
Tās haotiskās darbības rezultātā Zatlers ir dažos mēnešos paveicis to, ko lielie profesionāļi no Vienot'bas un dižā VVF nevarēja gadiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Nepiekrītu tiem, kas uzskata, ka SC iekļaušana koalīcijā un valdībā apslēpj sevī milzi risku. Dāmas un kungi, tīri aritmētiski parēķiniet, vai 31 vieta parlamentā ir pietiekams skaits, lai "bīdītu" pretvalstiskas intereses. Bez tam, šī būtu lieliska iespēja, kur SC pilnā mērā varētu parādīt, vai solījumi un reāli darbi ir saskanīgi viens ar otru. Es uzskatu, ka nav arī realitātē neiespējama kombinācija ar SC. Tādēļ, visu cieņu I.Ījaba kungam, bet koalīcija ar SC nav nemaz tik neiespējama. Tomēr jāpiekrīt autoram tajā, ka Latvijā ir iesīkstējis - nu pārāk iesīkstējis konservatīvisms, kas nu jau patiesi robežojas ar komu, jo Latvijas ļaudīm, tostarp elektorātam, ārkārtīgi patīk dzīvot pagātnē, kas norāda, ka attīstība šādā situācijā nav iespējama. Es pašreiz neceltu tik lielu paniku par SC iekļūšanu parlamentā. Tam ir savs pamats. Un varbūt mums patiesi ir laiks sākts domāt nedaudz citādi, kā vien tikai par to, cik Staļina režīmā, kas bija senāk kā pirms pus gadsimta, izsūtījā NE TIKAI latviešus. Varbūt tas ir sākums reālai integrācijai un cittautiešu lojalitātes maratonam pret Latviju. Visādā ziņā tas liek nelatviešiem arī justies piederīgiem šai valstij, svādāk kā var izjust cieņu pret valsti, kura nevēlas Tevi redzēt. Tomēr noslēgumā jāteic, ka pilnīga nekontrolēta SC uzdarbošanās arī nebūtu pieļaujama, jo situācija no abām pusēm vēl patiesi ir ārkārtīgi trausla.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vispār par Zatleru gan radies tāds iespaids, ka viņš varētu pieņemt tādu lēmumu.. ja vispār viņa haotisko darbošanos (kas atstāj iespaidu, ka viņš pats īsti nesaprot, ko dara) var saukt par lēmumu pieņemšanu

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ījaba kungs, vai joprojām esiet drošs ka SC nebūs koalīcijā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Raksts buutu labs, ja vien....... , domaaju, par 95% SC buus valdiibaa. Un kas diivainaakais, tad sajaa gadiijumaa vinnee visi, arii VL, kuri naakamreiz dabuus 25%.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zatlers lēmumu pieņēmis -brāļoties ar SC. Vienotība darītu gudri neiesaistoties šai koloborantu valdībā. Neņemot VL tās riskē nākamajās vēlēšanās zaudēt latviešu balsis, bet reitingus uzreiz.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Latvijas politika tomer melot. Visadi greki cilvekiem ir, bet labak tos slept. Nevis ka Zatlers atzit.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Komentaros var salasit Klava Sedlenieka frazes. Tas gan ir maniakals Zatlera nidejs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Man šķiet, cienījamais autor (kuru man ļoti patīk lasīt) arī šoreiz Jūs kļūdāties prognozē par Aploksnes izvēli. Viņš ir maniakāli varaskārs un viņa burkāns ir tautas vēlēts prezidents, kurš protams, būs viņš. Un pēc tam, kaut ūdens plūdi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

>šajās paraolimpiskajās sacensībās.
- - -
Tā ir vīpsnāšana par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām!
Nevar tik nekulturālus un neiecietīgus rakstus publicēt politika.lv !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Nelaime ir tajā, ka latviešu politiķi pat tad, ja gribētu paņemt SC koalīcijā, to nemaz nespētu izdarīt...
+++
Neticami, ka tik kompetents politologs var pieļaut šādu kļūdu. SC-am, ja tas atrastos valdibā būtu tieši tāda loma kā ZZS- viņi neļautu veikt nekādas reformas un vaidētu, ka jāveic pensiju indeksācija un jāpalielina pabalsti. Gan jau naudu kaut kur sakasītu. SC aiz muguras stāv tādi paši oligarhi kā SC, viņi strādātu tieši ar tādām pašām metodēm kā ZZS. Notiekošais Rīgas domē to apliecina.Ušakovs taču apgalvoja, ka tikai savējie jāliek valsts un pašvaldību uzņēmumu valdēs, jo tikai taādiem varētu uzticēties. Vai tādi var būt valdībā, kas savās reklāmās un viņiem piederošajās avīzēs tik ļoti ir maldinājuši savu un tagad arī daļu no latviešu elektorāta.
Pabriesmīgi iedomāties, ko viņi darītu valodas sakarā - šajā Saeimā jau bija mēģinājumi samazināt administratīvo atbildību par valsts valodas nelietošanu specialitātēs, kur to prasa nepieciešamība...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Uzrakstīts labi, bet kā jau Ījabs izgāzās ar prognozi, ka Zatlers Saeimu nerosinās atlais, jo tam nav dūšas, tad arī šoreiz kļūdīsies uz Zatlers būs tas, kas paņems valdībā SC.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Interesantas domas. Paldies Ījaba kungam. Es gan domāju, ka SC būs koalīcijā.P.S. Ivars Ījabs mums tāds jauns Rainis - īsina pierastas vārdu formas. Nezinu, manuprāt "konservatisms" skan kaut kā mazliet nepierasti un varbūt neveikli. Pierastā forma taču ir "konservatīvisms". Bet var jau būt, ka var arī tā - pēc angļu valodas modes.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

"Skaidrs, ka konservatisms ir veselīgs, un straujas pārmaiņas biežāk noved pie sliktiem, nevis labiem rezultātiem. Taču ir iespējama tāda konservatisma pakāpe, kura jau robežojas ar komu." Manuprāt, izcili.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Man patika Baibas Strautmanes precīzā analīze par Zatlera partijas "dubulto dibenu". Tagad viņš varēs parādīt sevi. Ja SC, kas ir pirmais oligarhu balsotājs tiks paņemts valdībā, tad skaidrs, ka scenārijs starp Zatleru un Maskavu jau bija saskaņots iepriekš.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Saskaņas centru ņemt valdībā,manuprāt ,tomēr ir bīstami.Viņi rīkosies vēl nekaunīgāk kā ZZS, būdami koalīcijā, lai valdība kristu.Bet tad jau prezidentam būtu jādod veidot valdību Saskaņas centram /kaut gan nav zināms,ko nosauks prezidents pašlaik/.
Es nebūtu pret krievu partiju,ja man nebūtu daudz saskarsmes ar krievu cilvēkiem: viņi grib dzīvot mūsu valstī, bet viņi Latvijai nevēl labu, nav lojāli.Protams,ar nelielu izņēmumu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mani tiešām fascinē domu gājieni, kas inteliģentam cilvēkam paredz neapšaubāmus aizkulišu bīdītājus. Nevaru saprast, par cik stulbiem paši sevi uzskatām, izvirzīdami tādus jautājumus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dziļa analīze. Ļoti dziļa.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zatlera rīkojums Nr 2 jau sevī ietvēra Latvijas valsts destabilizācijas risku. Kas ir viņa padomdevēji nav skaidrs, kā jau minēju ir dažāda informācija http://www.kompromat.lv/item.php?docid=readn&id=6850 . Tas, ka tik mazatbildīga persona kā Zatlers ir iecerējis dažadus megalomaniakālus leģislatīvus grozījumus, man lika slieties stāvus. Saskaņas Centra daudzmiljonu kampaņa (un tieši tāda tā bija) norāda, ka likmes ir augstas un visas metodes ir labas. Šobrīd mēs stāvam pie aizvērta priekškara, bet itin drīz tas kritīs. Neslimosim ar vientiesību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Te nu Ivars ir stipri nošāvis greizi. Īstenībā variantu nav Nacionālajai apvienībai, jo kā zatleristi tā vienotie alkst saskaņas.

Saistītie raksti
Ritdiena kura pienaks

Rītdiena, kura pienāks 19 Autors:Māris Brants

Cēlie un nezināmie politika.lv

Tā krita 10.Saeima politika.lv

Citi autora darbi
12727110013 5c69a8acc9 z

Daudzveidīgās un mainīgās Latvijas identitātes 13 Autors:Ivars Ījabs, Toms Rostoks et al

Vraks

Vai nesodītais nav blēdis? 8 Autors:Ivars Ījabs, Skaidrīte Lasmane

5785939392 53fd8b0e0a

Miers un Bērziņš 1 Autors:Ivars Ījabs

Puks

Bet rūgtumiņš palika 2 Autors:Ivars Ījabs