Atslēgvārdi:

Par KNAB un par pastu 7

Labdien, lasītāji!

Vispirms par situāciju Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā. Sestdien portālā Pietiek.com abi KNAB direktora vietnieki Juta Strīķe un Alvis Vilks pauda savas bažas par to, kas iestādē ir noticis kopš amatā stājās Normunds Vilnītis. Cita starpā viņi teica, ka Valsts prezidenta izveidotā komisija, kuras mērķis bija izvērtēt N. Vilnīša plānus par iestādes reformēšanu, tos neesot izvērtējusi "pēc būtības" (A. Vilks). Manuprāt, kolēģe Baiba Rulle šajā gadījumā ļoti konkrēti neuzdeva jautājumu, kāds pēc šī apgalvojuma būtu uzdodams automātiski, proti -- komisijas darbā piedalījās arī Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Kažociņš un Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks.

Iesaki citiem:

Ja apgalvojums ir tāds, ka komisija ir strādājusi pavirši, tad tas acīmredzot attiecas arī uz abiem minētajiem kungiem, bet viņi nu reiz nav tādi, kas mēdz strēbt karstu. Vai tas ir tas, ko sabiedrībai vēlas teikt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja otrā un trešā amatpersona, proti, ka mēs nevaram arī uzticēties darbam, kuru veic SAB un DP priekšnieki? Ja tā, tad gluži bail domāt, kādā valstī mēs dzīvojam.

Par nākotni Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā varu teikt tikai vienu. Tātad, ja ir iemesls domāt, ka Normunds Vilnītis KNAB darbā patiesībā ir diversants vai kaitnieks, tad pats pirmais darbiņš jaunajam Ministru kabinetam būs slēgta sēde, kurā tiks izvērtēts viss tas, ko ir teicis Vilnītis, ko ir teikuši Vilks un Strīķe, un kas ir rakstīts minētās komisijas ziņojumā. Jo nudien ir jāpiekrīt tam, kas šodien ir rakstīts Dienas Biznesā -- drošības iestādē (un zinu, ka KNAB oficiāli nav drošības iestāde, bet tālu no tā birojs tomēr nav) dumpji uz kuģa nav pieļaujami. Vēl vairāk, arī tiem, kuri vēlas ticēt Jutai Strīķei (un es pilnīgi noteikti esmu viens no tiem), tomēr ir jāuzstāj, ka process ir process. Es teicu "fui" tad, kad Kalvītis vienpersoniski pret Loskutovu vērsās uz absolūti baltiem diegiem šūta pamata. Teicu "fui" tad, kad Godmanis vienpersoniski izlēma, ka konkursā par KNAB vadītāja amatu nedrīkst piedalīties neviens, kas birojā jau strādā -- tam nebija pilnīgi nekāda sakara ar likumu. Tāpēc es nevaru tagad celt roku un teikt "Dombrovski, vienpersoniski ķeries pie darba!" Saku vēlreiz -- šis acīmredzot ir jautājums, kas ir jāizlemj Ministru kabinetam un pēc tam Saeimai. Galvenais tomēr ir darbs, kuru KNAB veic. Ja visu uzmanību trim vadošajām KNAB amatpersonām aizņem personīgais (un nesaku, ka ne arī profesionālais) kašķis, tad labi nav.

***

Kas attiecas uz pastu, vai atceramies, ka pirms pāris gadiem buldozers par to solīja visu to pašu, ko viņš solīja par visām sevis pārraudzītajām jomām proti -- izcilumu un lieliskumu un daiļumu un viedumu? Tā vietā pasts gandrīz nobankrotēja un tagad ir paziņojis, ka sestdienās pastu vairs nepiegādās. Šī procesa nesakārtotību lieliski uzrāda tas, ka pasta valde pie šī lēmuma pienāca tikai pēc tam, kad pastā jau bija sākusies nākamā gada preses abonēšanas kampaņa, tajā skaitā par avīzēm, kuru vadītāji tajā brīdī vēl uzskatīja, ka tās iznāks arī sestdienā. Latvijas Avīzei pārkārtoties uz to, ka tā tagad iznāks pirmdienā, nevis sestdienā, varētu nozīmēt neērtības atsevišķiem žurnālistiem, kuriem nu būs jāstrādā arī brīvdienās. Taču ļaudis, kas nedzīvojat lielākās apdzīvotās vietās -- sorry, bet nekāda prese Jums brīvdienās vairs nebūs. Dienas abonēšanas centrs ir solījis paplašināt savu darbības telpu, lai tam veicas, bet tāds izplatīšanas tīkls, kā Latvijas pastam DAC nebūs nekad. Lūk, progress mūsu banānu republikā.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (7) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ļeņins 03.11.2010 10:01
Ļeņins tak esot teicis, ka pat ķēkša varot vadīt valsti

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 01.11.2010 17:57
Ar to KNABu un komisiju problēma ir tā, ka Latvija nu reiz ir valsts, kurā arī cīņu pret visāda veida noziegumiem, ieskaitot korupciju, ne vienmēr var risināt tai pareizākajā, vismaz no Kažociņa kunga viedokļa, veidā. Arī Reiniks noteikti nav nekādas eksperts,jo policija nemaz tik efektīvi tomēr nestrādā...Nu var jau būt, ka pie vainas ir elementārs slinkums, taču arī tad priekšnieks nav nekāds eksperts....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Bērziņš 01.11.2010 17:24
Kažociņa izteikumi priekšvēlēšanu laikā[1][2][3] liek domāt, ka viņš nav īsti tik labs kā šķita līdz šim. Tiesa, pieļauju, ka šis tas vienkārši ir izrauts no konteksta un, ka šīs intervijas ar Kažociņu tikai veiktas tikai tāpēc, lai pajautātu šos jautājumus. Un, tomēr es uz Kažociņu šobrīd skatos ar nelielām aizdomām. Savukārt, runājot par Reiniku, viņš nekad nav šķitis īsti tīrs un godīgs, protams varu kļūdīties un tomēr nelielas šaubas mani māc, arī par viņu. Lai gan tas viss, iespējams, ir tikai mans aizdomīgums kam nav nekāda sakara ar realitāti un viss ir tik vienkārši kā - DP, taču jebkurus balsojumus / izvērtējumus pieņem balsojot pēc vairākuma principa un šajā gadījumā vienkārši oligarhi DP realizēja vairākuma kārti.

Kas liek domāt, ka Strīķe un Vilks nekļūdās savos apgalvojumos ? Vilnītis pats. Viņa ģimenei ir 200.000 LS parāds, par, kuru viņš sakās neko nezinām. Kopš viņa atnākšanas KNAB pametuši jau 30 darbinieki, kas, visticamāk tulīt pārtaps par 32. Katrā ziņā Vilnītis man šķiet krietni neuzticamāka persona nekā Strīķe, vai Vilks.

________________________________________________

[1] http://www.kasjauns.lv/lv/news/kazocins-zel-ka-krievvalodigi...
[2] http://www.ir.lv/2010/7/23/kazocins-urbanovica-teikto-nesais...
[3] http://diena.lv/lat/politics/viedokli/kazocins-krievvalodigi...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


kkkal 01.11.2010 16:07
Kas sreipam par īpašu interesi par KNAbu un sevišķi lielas zināšanas arī. Tikai to gan viš nezināja,ka ja pazūd no iestādes liels naudas kumšķis,tad iestādes vadītājam jāatbild. Zina vienmēr tikai tik cik vajadzīgs kādam?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mg 01.11.2010 14:16
1. Izskatās, ka KNABā problēmas ir tādas pašas kā vienā otrā citā organizācijā, kur darbinieki uzskata, ka nostrādātais laiks šajā struktūrā ir svarīgāks, nekā tas kurš ir strukūrvienības vadītājs. Padomju armijā to sauca par ģedovšķinu.
Vienīgi KNABā šie konflikti vēl tiek iznesti ārpus organizācijas un atrod tur dzirdīgas ausis gan no Delnas, gan Providus, gan pat Dombrovska personā.
2. Nu jau vairs nav gaumīgi pārmest Šleseram kaut ko par pasta problēmām. Vēl jo vairāk, kad Pasts noraidīja Šlesera loloto projektu par sadarbību ar Mono. Nesaku, ka tas būtu atrisinājis visas problēmas, bet tagad pasta vadība ir izvēlējusies citu attīstības ceļu, par kuru arī pašiem jātbild. Mazliet brīnos, kāpēc paši pastnieki neiebilst par šo LP lēmumu, jo no kā gan cita iegūs to naudas ekonomiju, ja ne samazinot pastnieku algas?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

FZSS 01.11.2010 14:06
par Vilnīti- nu iecel apkopēju par direktori, tad redzēsi kas būs:)
par pastu- ja tauta sev izraksta nabadzības apliecību , tad avīzes tai šķiet pārlieku liela greznība! daudzi labāk abonēs kādu lattelekom paku...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

kabis 01.11.2010 13:02
tā ir : neskati vīru no cepures. Tas tihoņa Vilnīts izskatās pavisam labsirdīgs, bet tik paskat, ko viņš tur vāra. Pat stingro dzelzs lēdiju būs izēdis.
Nesaprotu, kāpēc dombrovskis tik vājš , ka nevar Vilnītim ielikt laužņus mutē. Pēc visām peripetijām izskatās, ka tuvākā nākotnē būs no knābja palikuši tikai rožki da nožki.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips