Atslēgvārdi:

Par Kleckinu un Anglosaxi - pārdomas pirmdienā 26

Labdien, lasītāji. Šodien divas lietas. Pirmkārt, par Abrama Kleckina interviju Atkarīgajā Rīta Avīzē un, otrkārt, par anonīmo gļēvuli Anglosaxi un viņa viņdien smīnīgi uzdoto jautājumu par Eiropas Cilvēka tiesību tiesu.

Iesaki citiem:

Par Kleckinu man nav daudz sakāma. Lai cilvēks runā, ko runādams, man tikpat ļoti tas neinteresē, cik pēc viņa sapratnes man neinteresēja NRTP pasākums, kurā viņš ieradās ļoti ilgi pēc pasākuma sākuma un tāpēc nedzirdēja to, kas tika runāts par Skatu no malas. Žurnālistikas profesoram droši vien būtu kaut kas jāsaprot par netieši dzirdētu informāciju. Paldies viņam, ka viņš mani tik jauneklīgu saskata, lai mani sauktu par puiku. Manos gados tas ir pavisam jauki. Bet vienā ziņā profesors gan ir iebraucis ļoti dziļās auzās. Tas ir ar šādu apgalvojumu: "Viņš [Streips] ir tik sen prom no Amerikas, ka ir aizmirsis, kā tur lietas notiek. Amerikā par tādu uzvedību, kādu atļaujas šeit, viņš neizlīstu no tiesām." Nezinu, vai Kleckins vispār kādreiz ir bijis Amerikā, bet domāju, ka tik ļoti ilgus gadus strādājošs profesors zina, kas ir ASV Konstitūcijas 1. grozījums un varbūt ir šo to padzirdējis arī par goda un cieņas aizskaršanas likumu, kura ietvaros tā dēvētajām publiskajām personām (un politikāņi un viņu ielikteņi dažādās pārvaldes iestādēs visi ir publiskas personas) goda un cieņas aizskaršanu ir milzīgi daudz grūtāk pierādīt nekā privātpersonām, jo publiskām personām, sevi izliekot vispārējai apskatei, ir jārēķinās, ka citi komentēs to, ko redz un dzird, pirmām kārtām jau žurnālisti. Nezinu, par kādu manu "uzvedību" Kleckins domā, ka Amerikā kāds mani tiesātu, bet vēl vienu gan gribētos pateikt: Ja reiz mana uzvedība ir tik ļoti traka, tad kāpēc mani tik reti kāds sūdz tiesā Latvijā, kur goda un cieņas aizskaršanas likumdošana ir krietni vaļīgāka nekā Amerikā? Tikai divas reizes tas tā ir noticis. Ar abām jaunkundzēm no Latvijas ultranacionālistu spārna bija jātiesājas visu ceļu līdz Augstākajai tiesai. Ar LETA žurnālistu, kurš uzmeta lūpu par to, ka reiz raidījumā teicu, ka īsti žurnālisti neuzvedas tā, kā viņš uzvedās kādā Delnas preses konferencē -- tur bija vajadzīga tikai viena tiesas sēde. Starpība starp to pirmo un to otro -- pa starpu Latvija paguva iestāties Eiropas Savienībā, un arī Latvijā tiesneši sāka saprast, ka, pirmkārt, komentārs nevar būt patiess vai nepatiess, jo tas pauž viedokli un, otrkārt, žurnālistiem ir visas tiesības komentēt sev apkārt notiekošo. Vienvārdsakot, cienījamajam profesoram atkal ir nācies mazdruscītiņ samuldēties. Gadās arī tā.

***

Kas attiecas uz anonīmo gļēvuli Anglosaxi, viņš pēdējo reizi, kad rakstīju par cilvēka seksualitātes lietām Latvijas jaunā "pujāta" kontekstā (arī viņam nācās samuldēties, pie tam krietni vairāk nekā mazdruscītiņ), smīnīgi pajautāja, ko tad es domāju par Eiropas Cilvēka tiesību tiesu, vai arī tur visi esot idioti. Runa ir par tiesas spriedumu kādā Austrijas lietā, un tā vietā lai to visu izskaidrotu Anglosaxim un citiem, ļaušu to darīt britu cilvēka tiesību profesoram Robertam Vintemutem no Londonas Karaliskās augstskolas Juristu fakultātes. Lūk, ko par attiecīgo spriedumu ir rakstījis viņš:

Eiropas Cilvēka tiesību tiesa šodien izplatīja spriedumu lietā Schalk & Kopf pret Austriju. Tiesa pagaidām vēl nebija gatava Eiropas Cilvēka tiesību konvencijas 12. pantu interpretēt tā, lai liktu Eiropas padomes dalībvalstīm atļaut viendzimuma pāru laulības, taču tiesa nepārprotami norādīja, ka šis secinājums, iespējams, mainīsies tad, kad lielāks skaits dalībvalstu pārtrauks viendzimuma pāru izslēgšanu no laulību jēdziena. Patlaban to ļauj septiņas valstis – Beļģija, Islande, Nīderlande, Norvēģija, Portugāle, Spānija un Zviedrija. Konkrētāk runājot, tiesa sprieda, ka 12. pantā minētie vārdi „vīrieši un sievietes” (tie ir vārdi, kuri ir izskausti no Eiropas Savienības fundamentālo tiesību hartas 9. panta) vairs nav uzskatāmi par vārdiem, kuri nosaka, ka „12. pantā paredzētās tiesības laulāties visos gadījumos ir ierobežojamas tā, lai laulības pieļautu tikai divu pretējo dzimumu cilvēku laulāšanos.”

Vēl tiesai bija jāspriež, vai Austrijai bija pienākums ieviest reģistrēto partnerattiecību likumu viendzimuma pāriem, kurš stājās spēkā 2010. g. 1. janvārī, atbilstoši 14. panta (diskriminācijas aizliegums) un 8. panta (cieņa pret privāto un ģimenes dzīvi) prasībām. Trīs no septiņiem tiesnešiem sprieda, ka Austrijai tāds pienākums bija. Vairākums – 4 tiesneši – vienīgi sprieda, ka „nevaram kritizēt Austrijas likumdevēju par to, ka Reģistrēto partnerattiecību likums netika ieviests ātrāk,” vai arī par to, ka Austrija reģistrētiem viendzimuma partneriem nenodrošina statusu, kas „atbilst laulībai visos sīkumos.” Tiesneši uzsvēra, ka jaunā likuma dēļ „tiesa netika lūgta izpētīt, vai jebkādas viendzimuma pāru juridiskas atzīšanas trūkums būtu uzskatāms par 14. panta un arī 8. panta pārkāpumu, ja šāds trūkums pastāvētu joprojām.” Tas nozīmē, ka lietā pret Eiropas valsti, kas atsakās atzīt jebkāda veida reģistrētas partnerattiecības viendzimuma pāriem, tiesa, ļoti iespējams, varētu konstatēt 14. un 8. panta pārkāpumu.

Būtiskākais elements tiesas spriedumā, ja runājam par viendzimuma pāriem Eiropā un citur pasaulē, ir šāds: Tiesa pirmo reizi ir nākusi ar atzinumu, ka 14. pants ir savienojams ar 8. pantā paredzēto „cieņu pret privāto un ģimenes dzīvi.” Laikā no 1983. līdz 1996. gadam Eiropas Cilvēka tiesību komisija konsekventi apgalvoja, ka viendzimuma pāris bauda „privāto dzīvi,” bet ne „ģimenes dzīvi,” tomēr šis pats princips netika attiecināts uz neprecētu vīrieša un sievietes pāri. 2001. gadā tiesa šo principu apstiprināja, noraidot lūgumu izskatīt lietu Mata Estevez pret Spāniju. Laikā kopš tam viendzimuma vienlīdzīgo tiesību atzīšanas oponenti ir citējuši šo lietu kā pamatu viendzimuma pārus izslēgt no principa „ģimenes dzīve” atbilstoši 8. panta prasībām. Starptautiskās lesbiešu un geju asociācijas (ILGA) Eiropas nodaļa, Starptautiskā Cilvēka tiesību organizāciju federācija (FIDH), Starptautiskā juristu komisija un Centrs padomu sniegšanai par individuālām tiesībām (AIRE) rakstiski lūdza tiesu vēlreiz padomāt par jautājumu Marta Estevez lietā un konkrēti atteikties no iepriekšējās domāšanas. Tiesa tā arī izdarīja: „Tiesa konstatē, ka laikā kopš 2001. gada, sabiedrības attieksme pret viendzimuma pāriem daudzās dalībvalstīs ir attīstījusies ļoti ātri. Laikā kopš tam ievērojams skaits dalībvalstu ir nodrošinājušas juridisku atzīšanu viendzimuma pāriem. Arī Eiropas Savienības likumos arvien biežāk viendzimuma pāri tiek iekļauti jēdzienā „ģimene.” Skatoties uz šo attīstību, tiesa uzskata, ka būtu mākslīgi saglabāt uzskatu, ka atšķirībā no pretējo dzimumu pāra, viendzimuma pāris nedrīkst baudīt ‘ģimenes dzīvi’ atbilstoši 8. panta prasībām. Tāpēc lietas pieteicējiem – tas ir viendzimuma pāris, kurā abi cilvēki dzīvo stabilās de facto partnerattiecībās – ir attiecības, kuras atbilst jēdzienam ‘ģimenes dzīve,’ tieši tāpat, kā tas būtu, ja runa būtu par pretējo dzimumu pāri.”

Lai arī četri no septiņiem tiesnešiem nekonstatēja Konvencijas pārkāpumu, spriedums ir ievērojams solis viendzimuma vienlīdzīgo juridisko tiesību nodrošināšanas virzienā. Schalk & Kopf spriedumā pirmo reizi ir atzīts, ka viendzimuma pāriem ir tiesības baudīt „ģimenes dzīvi.” Atklāta paliek iespēja, ka valsts, kurā nav nekāda veida reģistrētu partnerattiecību viendzimuma pāriem, pārkāpj Konvencijas noteikumus. Turpmāk viendzimuma pāru iesniegtās lietas tiesai ļaus spriest arī par šādu jautājumu.

***

Gaidīsim notikumu tālāko attīstību.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (26) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


parastais anoniimais komenteetaajs 29.06.2010 00:05
Streips patiesiibaa ir misionaars, maate tereeze vismaz (un es te nenjirgajos) reti kuram cilveekam ir taada pacietiiba un ieksas aizstaaveet nepopulaaru viedokli un cauramm dienaam sanjemt zaakas un pulgojumus, kurs gan veel ja ne Streips?

p.s. paldies par sprieduma komentaaru

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


who cares > drakons 28.06.2010 21:56
"Streips ir neobjektīvs Vienotības trubadūrs. "
===
Slima suņa murgi. Streips varētu būt "neobjektīvs", t.i. katrā sūdā nemeklēt palikušos graudus, bet par "Vienotības" trubadūru šo saukt būtu pavisam pārspīlēti - Streips šeit ir gabaliņu ilgāk par "Vienotību" un ļoti ticams, ka arī būs vēl kādu laiku pēc "Vienotības" beigām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tošā 28.06.2010 19:34
Bet vai tad jūš esat puika?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


drakons 28.06.2010 19:11
Streips ir neobjektīvs Vienotības trubadūrs. Tas ir vispārzināms fakts. Viņš viennozīmīgi jānoņem līdz vēlēšanām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Vilnis Kravalis 28.06.2010 18:48
Streipa kungs, pasakiet kāda Jums ir izglītība, ko Jūs esat pabeidzis.Paskatījos LU mājas lapā Jūsu CV, kaut kā nemanīju ka tur būtu veiktas kādas publikācijas vai zinātniskie darbi atšķirībā no Jūsu kolēgiem pasniedzējiem. Vēl gribētos zināt kādas ir bijušas Jūsu darba iemaņas Amērikā.Taču nevar noliegt, Jūs esat ekstravagants un neatlaidīgs - tas piesaista cilvēkus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


makleods 28.06.2010 18:46
man riebj Streipa sexorientācija , bet kā žurnālists Viņš ir teicams.
sagaidu , ka Streips par politiskajām tēmām "raks" dziļāk, objektīvāk, nosvērtāk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Predicador 28.06.2010 17:56
Interesanti, interesanti. Ja anglosaxis parakstītos kā Jānis Bērziņš, Rainers Kristapsons vai Iļja Jaroslavcevs, kā gan Kārlis Streips pārliecinātos, kādas partijas biedrs viņš ir un kur strādā? Sociālajos portālos tādas ziņas norāda ārkārtīgi reti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 28.06.2010 17:40
Kate - Sallija Benfelde ir Pilsoniskaas savieniibas preses sekretaare un vinju pat uz streipa raidiijumu vairs neaicina :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kate 28.06.2010 17:37
Tas ir nožēlojami. Es ļoti gribu piekrist Baibai Sipeniecei, kas toreiz teica, ka tauta nav aunu bars. Es ļoti gribu ticēt, ka tā ir. Tas vienmēr ir dīvaini, liekas, ka man apkārt ir cilvēki, kas visu redz, dzird un saprot, bet palasot kaut vai šos komentārus...Ja Latvijas politikā ir kaut kas, ko varētu nosaukt par cinismu visaugstākajā pakāpē, tad tie ir visi AŠ, ZZS, SC utt. Arī tā pati Vienotība brīžiem uzvedas vairāk nekā mulsinoši...Es domāju, ka Skats no malas reitings ir tik augsts tāpēc, ka tas ir viens no diviem raidījumiem, kurā beidzot izskan tas, par ko vajadzētu skaļi kliegt katru dienu! Vēl derētu tikai aicināt tādus asākus žurnālistus (piem. Sallija Benfelde bija ļoti laba). Paldies, Kārli!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


janis Kārlim S. 28.06.2010 17:23
Sreipa kungs, Jums vajag tomēr pakonsultēties ar juristiem, jo Jūsu leksikā lietotie termini ir godu un cieņu aizskaroši, domāju, ka ilgs laiks līdz jaunai prasībai tiesā pret Jums nav jāgaida, Jūsu arogantais un viena pareizā viedokļa stils ir kalji konfrontējošs morālā kaitējuma apmierināšanai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 28.06.2010 17:19
Tibeta 28.06.2010 17:05 ...Nekas karā neiepriecina vairāk kā ienaidnieka augstprātība un iedomība. Tas liecina, ka ienaidnieka sakāve ir tuvu...
----------------------
Un kas kļūst jau pamanāms, kā teikt, ar neapbruņotu aci - kur agrāk pretī "sprēgāja" tikai daži dīvaiņi kā Anglosaxis un Jūsu padevīgais kalps, tad tagad Latvijas publika - kā jau pienākas acīmredzami veselīgam organismam - izveidojusi apkārt šai skabargai/svešķermenim strutu augoni. Tas agri vai vēlu plīsīs un tiks izdezinficēts un sadziedēts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tibeta 28.06.2010 17:05
Nekas karā neiepriecina vairāk kā ienaidnieka augstprātība un iedomība. Tas liecina, ka ienaidnieka sakāve ir tuvu. Streipa kā žurnalista gals ir jau saskatāms. Ilgākais divi gadi un no publiskās telpas šī niecība tiks aizvākta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

MB 28.06.2010 16:39
Streips pats ir iebraucis auzās tik vien aizrādot, ka Kleckins ir iebraucis auzās.
Problēma ir daudz dziļāka - muļķības runā nevis sirmāks profesors no LU, bet gan Nacionālās Radio un televīzijas padomes priekšsēdis. Personai, kurai pilnīgi noteikti vajadzētu būt ar daudz augstāku izpratnes līmeni šajos jautājumos. Piedevām viņš būtībā draud Streipam, pārkāpdams jebkādas savas pilnvaras, kas jau ir skandāls. Kleckins NRA saka - "Ja viņš (Streips) šīs prasības nepildīs, būsim spiesti noņemt viņu no raidījuma veidošanas".
Kopumā tas ir daudz smagāks jautājums vien par "iebraukšanu auzās". Tas nozīmē, NRTP priekšsēdis ir ar apšaubāmu izpratnes līmeni par savu atbildības sfēru un līdz ar to nav spējīgs veikt savus pienākumus. Vēl vairāk - viņš nemaz nekautrējas draudēt, kas ir absolūtā pretrunā ar jebkurām normām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Jānim 28.06.2010 16:35
Jūs tad te būtu tas lielais nācijas kultūras aizstāvis? Politiskām partijām nevar būt goda un cieņas, tās nav dzīva persona. Un politikāņi jau sūdzēt tiesā var, ja viņiem labpatīkas. Vienīgā problēma ir tāda, ka mūsu valstī tomēr ir tāda lieta, kā izteiksmes brīvība, un attiecīgo politiķi tiesa pilnīgi bez jebkādām šaubām izsvilps momentā. Ozoliņam bija vajadzīga Eiropas tiesa jautājumā par Strujeviču, bet arī tas bija tikai tāpēc, ka Latvija vēl nebija iestājusies Eiropas Savienībā. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


o gol to KS 28.06.2010 16:32
Kaarli Streip! Nav taadu partiju,kas izzagusas valsti!Valsti izzagt vareeja TIKAI kaadas partijas biedri!Biedri,kuriem ir vaards un uzvaards.Jums ir pieraadiijumi pret kaadu? Juus palasot redzams,ka galvenais valsts izzadzeejs ir A.Lembergs.Jums ir pieraadiijumi? Juusu karsti miileetais Maiziitis ar visu savu,,profesionalitaati,,un sirdsdegsmi neko nepieraadiija...Bet jums veel nav miera: ,,atkariigaa aviize,, ,,ar smagaam apsuudziibaam apkrautais,,...Es,kaa jurists-kriminalists ar ljoti labu diplomu un praksi redzu,ka Jums ir svesa zurnalistiskaa izmekleesana.Vieniigi tautas masas (veeleetaaju) smadzenju puudereesana...Daudziem peedeejaa laikaa pret Jums ir nepatika...Saakums bija ljoti labs! Atcerieties,Kaarli Streip,PASTAAVEES,KAS MAINIISIES! Jums veel nav par veelu...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


RETI 28.06.2010 16:14
kurš žurnālists var būt tik profesionāls t.i. tv-- varbūt pat neviens ,jo baidās par savu darbu u.t.t. Tāpēc viņa viedoklī vienmēr vajaga ieklausīties


kurš žurnālists ir tik tiešs un profesionāls --ja tādu bezbailīgu ,profesionāļu būtu vairāk ,tad tauta būtu vairāk informēta par visām lietām ,kas notiek valstī --viņš nebaidās runāt ,atšķirībā no citiem šīs jomas speciālistiem ---lai viņam veicas ,jo pie mums vēl ir VĀRDA BRĪVĪBA .

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 28.06.2010 16:10
Pateicos Streipam par iespēju pārliecināties vēlreiz, ka likumu pantus mudžina arī citur, ka minoritates uzbāžas ar savu esamību arī citur, un pats galvenais, ka no likuma izsvītroti vārdi "Vīrieši un sievietes"! Tālāk jau nav kur iet. Unisex! Piedodiet, ja man tāda pasaule šķiet perversa un pretīga!
Vēl pretīgāk, ja šīs lietas sakomplektējas ar politisku un cilvēcisku neiecietību. Tad jāprasa- kurš ir homofobs?
Mana pieredze apstiprinās arvien vairāk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Adolfo 28.06.2010 15:58
Pieņemu, ka Atkarīgā Rīta Avīze ir izmantojusi tikai to Kleckina teikto, kas viņiem šķita piemērots (to gan laikam pats Streips vien zina, ko šim izdevumam "patīkamu" izdarījis).

Pazīstu Kleckinu vēl kopš Kļockina laikiem, viņš ir diezgan slīpēts ebrejs un diezgan veiksmīgi spēj pateikt kautko nepasakot neko (un otrādi).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


jānis 28.06.2010 15:00
Kleckina kungs atšķirībā no Streipa kunga tomēr ir profesors, turklāt Kleckina kungs tekstā ir pateicis visu pilnīgi pareizi. Vienīgā problēma, kas ļauj, izskatās, Steipa kungam būt tik arogantam un nekulturālam ir, politisko spēku nespēja viņu iesūdzēt tiesā. Jo tad, kad beidzot politiķi sāks aizstāvēt tiesā savu godu, tad arī skatītāji un klausītāji sapratīs, ka prasta un viegla valoda nav mūsu nācijas kultūrai piederīga.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mg 28.06.2010 14:47
Tas "puika" tiešām bija trāpīgi pateikts. Domāju, ka pieaudzis cilvēks varētu iztikt bez prastas apsaukāšanās un ļoti šaubos, ka kaut kur tas tiek uzskatīts par labo toni. Un ir ļoti dīvaini, ka žurnālists, kurš grib, lai visi toleranti izturētos pret cilvēkiem ar savādāku seksuālu orientāciju, pats nemaz nav tolerants pret tiem, kuriem ir savādāki politiskie uzskati.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


anglosaxis - Kārlis Streips 28.06.2010 14:27
Tas gan ir visai interesanti, ka Jūs interesē man nodarbošanās. Tad varu remdēt Jūsu ziņkārību un pateikt (Jūsu darīšana - ticēt vai neticēt), ka nestrādāju Neatkarīgajā, neesmu A + Š biedrs, neesmu TPJO (Atmodas laikā biju Tautas Frontē un LNNK) un visubeidzot - es nebūt kaismīgi neaizstāvu Jūsu minētās partijas. Varbūt reizēm tiešām Jums piekasos, bet paskaidrošu kāpēc. Ar Jums runāt par tēmu ir neiespējami, jo Jums pastāv tikai vien - Jūsu paša neapstrīdama patiesība. Interesanti, vai Jūs kadreiz par kaut ko šaubāties. Vai pieļaujat iespēju, ka varat arī kļūdīties? Spriežot pēc tā, kas lasīts līdz šim - šķiet, ka nē. Bet atzīšu, ka mani ļoti kaitina vienpusēja, trula savas taisnības "borēšana". Nu nav tā, ka TP ir vienkopus nolasījušies nelieši, bet Vienotība - eņģelīši. Mani kaitina Jūs brēkšana, ka LNT esot A+Š rupors (varbūt arī ir, bet tā ir privāta TV), bet nabaga Vienotībai neesot kur izteikties. Un Jūs? Un "Nekā personīga"? "Ir"? "Diena"? ""Cita Diena"? Vai tā nav spēle vienos vārtos? Es cenšos sekot notieskošajam un izprast. Ja Vienotība sastāvētu tikai no Dombrovska, es nešaubītos, bet līdzko muti ver Āboltiņa utml., tā es viņiem vairs neticu. Un es neesmu homofobs, Streipa kungs. Esmu pat vairākkārt Jūs aizstāvējis. Jauku Jums dienu, Jūsu vārdiem sakot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


vecis > Adolfo 28.06.2010 14:25
Paga, paga, ne tik strauji Ādolf!
Vispirms izstāsti, kurš no diviem AŠ ir Latvijas karalis un kurš premjers?! :))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


who cares 28.06.2010 13:47
Vecā dziesmiņa par "gļēvulību" kaitina. Visi nevēlas kļūt par publiskām personām tikai tāpēc, ka viņiem ir viedoklis par kaut ko/daudz ko. Pseidonīms (nav gluži tas pats, kas "anonīms") konkrētajā vidē var nozīmēt stipri vairāk par Jānis Bērziņš. Savējo, piem., lietoju 10+ gadu, īpašu "statistiku" pelnīt "draugos" nevēlos.
=
Tāpat vēlme "izzināt vecuma grupu", etc. nozīmē drīzāk nodarboties ar personas komentēšanu kaut svarīgam būtu jābūt viedoklim. Ir jau, protams, nejauki pašam būt "plāna vidū", kamēr par citiem ziņu ir mazāk. Popularitātes cena.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Anglosaxis 28.06.2010 13:36
Runa nav par Jūsu vārdu un uzvārdu, cienītais, arī Jums es to esmu teicis vairākkārt, lai gan ar vārdu un uzvārdu es, piemēram, varētu Jūs sameklēt Draugos (ja vien Jūs neesat Jānis Bērziņš) un paskatīties, vai esat vecs vai jauns, papētīt, ar ko nodarbojaties. Runa vairāk ir par Jūsu nodarbošanos un par skaidrojumu, kāpēc tieši Jūs tik kaismīgi atbalstāt tās partijas, kuras visciešāk ir saistāmas ar valsts izzagšanu. Nav absolūti nekāda noslēpuma, ka partijām ir savējie, kuri siro pa visiem portāliem pēc kārtas un anonīmi raksta atbilstoši savu maizes tēvu interesēm. Ja, piemēram, Jūs strādājat Atkarīgajā, tad viss ir skaidrs. Ja esat A+Š biedrs vai jaunatnes organizācijas pārstāvis, tāpat. Šoreiz, tāpat kā lielākoties, Jums par tēmu nav bijis nekas ko teikt, vēlaties tikai kašķēties ar mani. Ja vēlaties kasīties, tad acīmredzot Jums kaut kas niez. Un, nē, šajā sarunā es piedalos tikai pats ar savu vārdu un uzvārdu. Jauku Jums dienu.

Un Adolfo -- Kleckina teiktais ir no intervijas, kāda šodien ir Atkarīgajā Rīta Avīzē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Adolfo 28.06.2010 13:27
Gribētu zināt, vai piemēram BBC Hardtalk ir iedomājams, ka tā vadītājs lamātu karalieni, premjeru vai parlamenta locekļus. Jo īpaši tamdēļ, ka BBC ir sabiedriskais medijs.

Kaut gan - Džeremijs Klarksons ir pazīstams ar saviem netolerantajiem izteikumiem par vāciešiem tai pašā BBC ēterā...

Kleckins ir rāms lāga vecis, tāpēc domāju, ka viņa sacītais par Streipu ir izrauts no kāda konteksta (tikai kāda?).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

anglosaxis - Kārlis Streips 28.06.2010 13:18
Varētu piekrist, varētu nepiekrist gandrīz visam, ko Jūs rakstāt - Jums ir tiesības savā blogā sacīt visu, ko domājat. Bet nesaprotu vienu - kāpēc es esmu gļēvulis? Vai tāpēc, ka lietoju "niku"? Reiz jau Jums rakstīju par šo tēmu, bet nāksies atkārtoties. Arī Rainis nebija Rainis, bet Pliekšāns. Kas manītos, ja es parakstītu savu īsto vārdu un uzvārdu? Neesmu ne tik slavens kā Rainis, ne, kur nu vēl - Streips, tāpēc mans īstais vārds un uzvārds nevienam neko neizteiktu. Ja reiz man dzīvē laimētos kļūt tikpat slavenam kā Streipam, tad jau mani visi atpazītu arī kā anglosaxi un uz ielas sačukstētos - "re, kur aiziet tas slavenais anglosaxis, kas vienmēr kašķējas ar slaveno Streipu." Tā ka varat man pārmest jebko, jo mūsu uzskati taču tik ļoti atšķiras (lai gan es, atsķirībā no Jums, pieļauju, ka man varbūt kādreiz nav taisnība, ka varbūt es kļūdos), tikai ne gļēvulību. Šoreiz Jums, Streipa kungs, tiešām iznācis kā puišelim - ja nevar atrast ko pateikt, tad saka - a tev mugura nosmērēta. Un vēl - tad jau gļēvuļi ir vismaz 99% komentētāju. Un melš, ka arī Jums, Streipa kungs, daži komentāriņi esot ar "niku". Nezinu gan, vai tā ir taisnība, tāpēc nepārmetu.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips