Par izturētību 8

Labrīt, lasītāji!

Šodien laikam daudzviet skaitās darba diena. Laikam šodien mēs atzīmējam pagājušo pirmdienu, kuru kā tādu mēs laikam atzīmējām, kā šodienu, kas citādi būtu brīvdiena. Ļoti sarežģīti, un mani visa šī dienu bīdīšana šurpu turpu īpaši neietekmē, jo man kā brīvmāksliniekam katra diena var būt i brīvdiena, i darba diena.

Iesaki citiem:

Tiesa, sestdienā, vai tā būtu brīva vai darba diena, no rīta var mazliet vairāk palaiskoties, avīzes palasīt. Un tur nu šorīt man atklājusies pavisam baisa aina. Vienā no horoskopiem manai zīmei (esmu lauva, un tāpēc vairāk turos pie tradicionālās, nevis ķīniešu astroloģijas, jo ķīniešu izpratnē esmu žurka -- varu apliecināt, ka mans lauva manu žurku jau sen apēda) ir pateikts: "Saglabājiet savu izturēta cilvēka reputāciju." Tas ir traģiski, jo es nemaz nezinu, kas ir izturēts cilvēks. Zinu, kas ir izturēts vīns (ņam). Zinu, kas ir izturēts pārbaudījums. Bet nemaz nezinu, kā man šodien ir jārīkojas, lai visi saprastu, ka joprojām esmu izturēts. Varbūt vispār visu dienu palikt mājās un ar nevienu nerunāt. Tad man būtu laiks, izpildīt citā horoskopā sniegto instrukciju: "Ieteicams sastādīt testamentu." Tā teikt, drošs paliek nedrošs, ja nu gadījumā mana izturētība mani tomēr pieviļ.

***

Toties uzjautrināja un reizē arī noskumdināja vēsts no mūsu mīļās kaimiņcaristes, kur visas tautas tēvs Puķins ir pārkvalificējies par mākslas kritiķi un ne mazāk ievērojamam māksliniekam, kā Iļjam Glazunovam, ir "ieteicis" pārgleznot bildi, kura tapusi pirms 35 gadiem, jo vienam no tajā attēlotajiem tēliem rokā ir zobens, kurš puķinprāt esot pārāk īss. 79 gadus vecais mākslinieks, kura darbi ir pazīstami visā pasaulē, ir piekritis gleznu pārgleznot. Lūk, dzīve caristē. Pavisam izturētā caristē.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (8) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 28.06.2009 09:08
Māri, tāpat, kā Dienā, arī Politikā.lv man nav nedz tiesību, nedz tehnisko spēju dzēst komentārus manā blogā. Tas, ka kaut kur Latvijā (visticamāk Daugavpilī) ir kāds tik ļoti garā nabags (lai gan miesās kupls) Dieva bērns, ka viņa vienīgā izprieca pasaulē ir mana uzvārda lietošana, lai internetā paustu pašam savu aprobežotību un stulbību -- tas mani īpaši netraucē. Par cilvēkiem ar garīgām slimībām ir labāk nerunāt. Taču es esmu izturēts attiecībā uz to, ka Latvijā (un ne tikai) sabiedrības kultūra interneta laikmetā ir piedzīvojusi milzīgu pagrimumu, ko to, ko garīgi slimais cilvēks Daugavpilī, var sacerēt šeit internetā, viņš nekad nevarētu publicēt laikrakstā (nu, ja nu vienīgi gardisko meiteņu mēnešrakstā), radio vai televīzijā. Gan jau Politika.lv ļaudis ar laiku pamanīs Jūsu minēto komentu un to izdēsīs. Adresi nobloķēs. Protams, IP adrese mūsdienās nav nekas īpaši pastāvīgs, mums te mēdz arī uzrasties censonis no ziņu aģentūras, kuram pieklājību māmulīte nekad nav iemācījusi, un arī viņš IP adresi mēdz mainīt tikpat bieži, cik apakšbikses (patiesībā es nezinu, cik bieži viņš maina apakšbikses -- varbūt blakus pieklājības trūkumam ir arī higēnas trūkumi). Tepat zem komentu lodziņa ir Politika.lv deklarācija par "cieņu, iecietību un sadarbību interneta telpā." Varu iedomāties, ka miesās kuplais daugavpilietis un ziņu aģentūras apakšbikšnieks to nav lasījuši. Žēl. Bet viņi, diemžēl, nav vienīgie, par kuriem māmiņa būtu ne vien nokaunējusies, bet mēmā šokā, ja zinātu, kā bērns uzvedas interneta vidē. Tādās mēslainēs, kā Delfi un Dienas portāls, trādirīdi ir uz nebēdu. Dienas portālā rupjais blogs, par kuru rakstīju pirms pāris dienām, stāv joprojām, vai vismaz tā rupjais virsraksts un rupjie komentāri tur ir. Neteikšu, ka par to esmu īpaši nervozs, bet noraidošs gan. Kā esmu rakstījis Dienas redaktorei Ločmeles kundzei, ja viņa var man apliecināt, ka Dienas leksikā vārds "pederastija" ir akceptējams lietvārds, tad uz priekšu. Ločmeles kundze gan nav atradusi par vajadzīgu pateikt, vai tas tā ir. Protams, būt par Dienas redaktori -- tas ir smags darbs, nav laika pārraudzīt visu savu impēriju. Bet rupjais bloga virsraksts Dienas portālā ("Mūsu mērķis ir mazināt un apkarot neiecietību un naida izpausmes interneta telpā, neliedzot izteikšanās brīvību tajā. Mēs veicinām patiesu, atklātu, godīgu un argumentētu diskusiju.") ir joprojām. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Karlim 27.06.2009 22:14
Es jau taa slavenaa gleznotaja vietaa daritu to pasu, jo cik daudz "mistiski" tika nogalinati nevelami cilveki (zurnalisti un citi), viena pat uz vina dzimsanas dienu, taa kaa, es tapat rikotos!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dzidra 27.06.2009 20:17
Kārli, svešvārdu vārdnīcā "izturēts" nozīmē to pašu, ko "konsekvents", - nelokāms, tāds, kas nemaina savu nostāju un rīcību, nesvārstās. Tātad, var izturēti šodien sēdēt mājās vai konsekventi darīt savus ieastos darbus un pēc tam iedzert izturētu vīnu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mahris 27.06.2009 17:05
Par blakustēmu.
Mūsu namatēvs nereti visai nervozi izsakās par Dienas darbiniekiem, kas nevīžo momentā izdzēst nepiedienīgus blogu ierakstus.
Paskatieties savā vakardienas blogā, nu jau diennakti vecs komentārs. Vai demonstrējat izturētību?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 > jazz57 27.06.2009 15:15
Mani paziņas saka, ka man esot diezgan paradoksāla domāšana un es spējot saskatīt saistības tur kur citiem tas neienāk prātā, bet...
...pat man nepieleca, kāds sakars šodienas tēmai ar naftas līgumu. Ja nu vienīgi reveranss uz Kārļa pusi, jo viņš "kūst" no jebkuras un jebkādas sliktas ziņas par Krieviju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jazz57 27.06.2009 14:37
Atsvaidzināšu zināšanas par izturēto Krieviju,jo es lasu opozīcijas saitus.Krievija dos Ķīnai divdesmit gadus pēc kārtas naftu par 57 dolāriem barelā.Cena fiksēta līgumā.Ķīna dod Krieviai ellīgu kredītu par ko uzbūvēt cauruļvadu uz Ķīnu.Par tādu līgumu tā parakstīttājiem piespriestu nāvessodu uz līdzenas vietas Ķīnā,bet Krievijā nekas.Cena būtu rentabla ne zemāka par 80 dolāriem barelā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 27.06.2009 12:34
Es arī :)
Ir sanācis ļoti harmonisks raksta gabals, kurā gredzenveida sižetā saplūst abas, it kā, nesaistītās daļas.
Par izturētību (krieviski - выдержка) ir anekdote, ka žirafe esot izturēta, jo ilgi iztur nesmieties, kamēr citi jau mirs to smiekliem.
Visi, kam kaut cik interesē norises Krievijā, par zobenu kā spalvu asināmo nazīti, ar ko desu griezt, sāka smieties 2 nedēļas un 2 dienas atpakaļ un dienas 10 kā to jau aizmirsuši - Kārlim kā stoiciskai žirafei, kā rekomendēja horoskops, izturēta cilvēka reputāciju ir izdevies ne vien saglabāt, bet pat vairot slavu par tās nesatricināmību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

zeltene 27.06.2009 11:15
sasmējos:)

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips