Par iespējamo informāciju presei sakarā ar sabiedriskās kārtības nodrošināšanu pasākumā "Rīgas praids" norises laikā Rīgā 22.07.2006 3

2006.gada 22.jūlijā Rīgā notika seksuālo minoritāšu pasākumi, kuru laikā notika nesankcionēti protesti, bija vērojamas protestētāju agresijas izpausmes, apmētājot seksuālo minoritāšu pasākuma dalībniekus, kā arī nejaušus garāmgājējus ar olām, izkārnījumiem, svēto ūdeni un pudelēm.

Iesaki citiem:

Reaģējot uz notikušajām nekārtībām un agresijas izpausmēm, Ministru prezidents Aigars Kalvītis uzdeva iekšlietu ministram Dzintaram Jaundžeikaram sniegt detalizētu atskaiti par tiesībsargājošo iestāžu darbu, lai izvērtētu, vai amatpersonas darījuši visu, lai nodrošinātu kārtību. Publicējam Dz.Jaundžeikara sagatavoto atskaiti par notikumiem “Rīgas praids 2006” norises laikā.

(Par iespējamo informāciju presei sakarā ar sabiedriskās kārtības nodrošināšanu pasākumā "Rīgas praids" norises laikā Rīgā 22.07.2006pdf)

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 15.08.2006 22:07
Loti iesaku iepaziities ar iekslietu ministrijas zinjojumu.Jo ipashi ASV valdiibas paarstaavjiem buus interesanti iepaziities ar to.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas-Pētersonei! - Doms 05.08.2006 11:15
Doms: "Domāju ka seksuālo minoritāšu problēmu saraksts ir iesniegts ministru kabineta izskatīšanai un gājiens ir protests pret atbilžu neesamību."

Kāpēc jūs tā domājiet? Tepat - partiju atbildēs par aktuālo gejlietu problemātiku - partija "Pētersone kundzes" Ceļš vaicā: "Vai pati kopiena ir skaidri noformulējusi savas prasības likumdevējiem?" Iesniegts kādam laikam bija jau labu atpakaļ - laikam1999. gadā - uzražotais dokuments, ko ir sastādījis viens Juris Lavrikovs - cilvēks, kuru virza nevaldāma kāre melot un sagrozīt patiesību. Ieskatīsmies tur uz īsu mirkli, jo priekšlikumi ir atrodami šī milzīgā, nezināmas ticamības informācijas gūzmas beigās:

- prasība ierobežot vārda, publiskas reliģijas pārliecības paušans un citas brīvības, ieviešot KL 78. pantā atbildību par, bez jokiem, "seksuālā naida un nesaticības izraisīšanu"

Lavrikovs vēlas aizliegt «Pankūkas-Pētersonei» apkalpei paust viedokli, ka «homoseksuāla piegulēšana ir netīrs, neķītrs un visādi nosodāms ieradums*», Pujātam - savā baznīcā sludināt Bībeles interpretāciju, ka homoseksuālas piegulēšanas netikums ir kā vēzis uz sabiedrības vaselīgās miesas. :)

Un ne tikai to - prasa kaut ko, ko pat ES, kura ir aizliegusi diskrimināciju pēc kritērija «seksuālā orientācija», vēl neatļaujas: prasa sodīt ar cietumsodu jebkādu «tiešu vai netiešu priekšrocības radīšanu personai atkarībā no .. seksuālās orientācijas». Padomājiet..

- prasa pielīdzināt sodu par izvarošanu un par dzimumtiesksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, kaut arī ir acīmredzama atšķirība starp abiem noziegumiem: vardarbīga dzimumakta upurim var iestāties grūtniecība;

- pārdefinēt to, kas vēl tikai nesen visiem bija saprotams (un kas - paldies deputātu vairākumam - ir padarīts nepārprotams), proti, laulības institūtu, vai pielīdzinat to jaunam institūtam, kurš veidots ap attiecībām, kuras būtiskos aspektos atšķiras;

- politiski represētā statusa noteikšanu - bez jokiem - nezināmajiem komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušajiem homoseksuāliem vīriešiem, kas tika sodīti par labprātīgiem dzimumsakariem ar citiem pilngadīgiem vīriešiem - par darbībām, kuras tika krimināli sodītas arī Latvijas Republikā;

Ko saprātīgam cilvēkam darīt, kad vinam iesniedz šadu - jāatzīst gan, ka profesionāli noformētu - profanācijas prasību sarakstu?

Visbeidzot, ir pasaulē vietas, kur saprātīgas un pamatotas prasības ir likumdošanas ceļā apmierinātas - nemēģinot pielīdzināt lailībai un ģimenei kaut ko, kas tā nav un nevar būt: ap deviantu dzimumdzīvi veidot, un uz to centrētu, divu vai vairāku indivīdu kopdzīvi.Domājiet, "protesti" izbeidzās? :) Nē. Pat tur, kur laulība ir nejēdzīgi un nevajadzīgi pārdefinēta (vai radīts paralēlais institūts, kas vienkārši ir mazliet garāks ceļš, kā censties panākt laulības pārdefinēšanu), pirmie dati (uzsveru - pirmie, tādi kuri neļauj izdarīt vispārīgus secinājumus par "tendencēm") liecina, ka pieprasījums ir neliels - lai neteiktu niecīgs. Tāpēc ka nav tie protesti pret saprātīgu un pamatotu prasību noraidīšanu, - tie ir protesti pret to, ka sabiedrība un valsts nevēlas atzīt ap homoseksuālu piegulēšanu veidotu kopdzīvi par normālu, sabiedriski pieņemamu, atbalstāmu un popularizējamu dzīvesveidu. :) Un to, ka atteikšanas to darīt, nav uzskatama par prettiesisku diskrimināciju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Doms 04.08.2006 20:11
Domāju ka seksuālo minoritāšu problēmu saraksts ir iesniegts ministru kabineta izskatīšanai un gājiens ir protests pret atbilžu neesamību. Tam arī es nevaru nepiekrist, jo kad valstīj ir pietiekoši daudz problēmu ar demogrāfisko problēmu risināšanu, arī es nespētu pieslēgties šo "paranormālo" parādību izskatīšanai. Neskaidrs ir tikai viens, proti: Problēmas izskatīšanu vajag kaut kā definēt un dodot atbildi uz jautājumiem varētu izvairīties no šada veida kairinājumiem. Turklāt, kādēļ gan par nodokļu maksātāju naudu, kuras tā jau nepietiek sabiedriskās kārtības uzturēšanai, butu jāaizstāv kāda sabiedrībā izlecoša minoritāte, ja šī minoritāte sabiedrībai nav tīkama. Ja viņa, "Minoritāte" turpinātu savu cīņu par cilvēktiesībām atbilstoši sabiedrības ētikas normām, tad netiktu izsaukts šāds sabiedrības sašutums.

Saistītie raksti
Citi autora darbi