Par iecietību un sadzīvošanu: Divi piemēri 35

Labrīt, lasītāji!

Šodien masu informācijas līdzekļos ir divi materiāli, kuri liek domāt par savstarpējo iecietību un kopā sadzīvošanu. Vienā gadījumā runa ir par Latvijas un latviešu attiecībām ar Krieviju un krieviem, un otrā -- par kopējo tolerances vai netolerances demonstrēšanu Latvijas medijos. Abos gadījumos -- interesanta lasīšana.

Iesaki citiem:

Pirmkārt, manu uzmanību piesaistīja intervija Latvijas Avīzē, kuras ievadā tiekam informēti, ka intervijas varonis redakcijā ierodoties ir bijis "stipri norūpējies." Runa ir par advokātu Andri Grūtupu, kurš iepriekš sabiedrības uzmanību ir piesaistījis i ar diskutablo grāmatu "Ešafots," i arī ar savu šķietamo (vai patiesībā visai ticamo) piedalīšanos "kafijas dzeršanas" epopejā ar mūsu valsts tiesnešiem. Šoreiz advokāts ir "stipri norūpējies" par tēmu, kura bijusi arī manas uzmanības lokā, proti -- par konkursu Jaunais vilnis. A. Grūtups televīzijā esot saklausījis, ka uzvarētājs no Indonēzijas pateicības uzplūdumā ir pateicis paldies "Latvijas krievu tautai." Viņš kā Jūrmalas rezidents ir dzirdējis, kā trijos naktī skan salūts, tas, kā advokāts ir pateicis pilnīgi pareizi, ne katram tiek atļauts. Vēl jo vairāk, ja atceramies, ka JV arī bija pie vainas apstāklī, ka divām lidmašīnām bija jānosēžas nevis Rīgā, bet gan Tallinā un Viļņā. Tāpat A. Grūtups konstatē, ka Jūrmalā pagājušajā mēnesī ieradās ne vien Krievijas estrādes "naftalīns," kā viņam labpatīkas nosaukt tos, kuri kāpa uz skatuves, bet arī ievērojams skaits Krievijas politikāņu ar valsts trešo personu, Krievijas prezidenta administrācijas vadītāju priekšgalā. Ne vien skanēja mūzika, bet arī tika dāļāti Krievijas ordeņi u.c. regālijas.

A. Grūtupam ir pilnīga taisnība, arī es jau gadiem ilgi esmu rakstījis par to, ka JV ir Krievijas pasākums no A līdz Z. A. Grūtups intervijā smalkjūtīgi atsakās kritizēt tos divus latviešus, kuri šajā procesā ir iesaistīti līdz ausīm, Raimondu Paulu un Laimu Vaikuli. Man nav nekā sakāma par Vaikuli -- katrs cilvēks sev naudas pelnīšanas iespējas atrod tur, kur tās var atrast. Bet Pauls ir Saeimas deputāts, un daudz lielāku necieņas izrādīšanu pret savu valsti ir grūti iedomāties, neskatoties uz to, cik tūkstošus latu vai eiro Jūrmalā atstāja Pugačova ar savu toy boy un visi pārējie. Šogad neesot bijusi pat reversanse latviešu valodas virzienā. Grūtups iesaka Latvijai pašai rīkot festivālu un to tēmēt nevis austrumu, bet rietumu virzienā. Varbūt, bet katrā ziņā pašreizējais ļembasts, kurā kultūra nozīmes ziņā ir krietni, krietni pakārtota politikai, nav pieņemams. Paldies Andrim Grūtupam!

Otrs materiāls ir atrodams portālā Politika.lv. Grupa pētnieku nupat noslēgusi divu gadu pētījumu par iecietību un neiecietību Latvijas medijos. Nepārsteidzošā kārtā lielākās problēmas bijušas ar jau minēto Latvijas Avīzi, ar Atkarīgo, un ar atsevišķām "krievvalodīgām" avīzēm. Piemēram, pētnieki atstāsta kādas krievu žurnālistes sūdzību par to, ka valsts sievietēm ir izsūtījusi ielūgumu uz onkoloģisko pārbaudi, bet tikai latviešu valodā, un tas nozīmējot, ka krievu tautības sieviešu dzīvība ir apdraudēta. Pavisam nopietni, tā viņa ir apgalvojusi. Problēmas ar iecietību vai tās trūkumu saistītas ne vien ar etniskiem apsvērumiem (LA piesaukta par tās puslīdz histērisko kampaņu pret sabiedrības integrācijas pamatnostādņu apstiprināšanu), bet arī ar tā dēvētajām seksuālajām minoritātēm, nepilsoņiem, nevalstiskām organizācijām (pētījuma atreferējumā tā nav teikts, bet pieņemu, ka te runa vismaz daļēji ir par Atkarīgās ne pat puslīdz, bet pilnībā histērisko kampaņu pret Delnu un Sorosa fondu), arī ar sievietēm.

Pētījuma tekstu var atrast turpat Politika.lv portālā. Mani personīgi pārsteidz tas, cik ziņojums ir lakonisks, varbūt būtu gribējies vairāk, it īpaši piemēru ziņā par to, ko autori ir stāstījuši. Otrkārt, citāti no krievvalodīgās preses ziņojumā ir pasniegti krievu valodā bez tulkojuma. Varbūt pats esmu vainīgs, ka dzīvojot Latvijas Republikā tā arī 20 gadu laikā neesmu iemācījies citas valsts valodu, bet tomēr. Taču paldies autoriem par darbu divu gadu garumā. Cita starpā tekstā ir piesaukts arī Latvijas Radio raidījums "Krustpunktā," un tur nu varu apliecināt no personīgas pieredzes, ka reizēm zvanītāji var būt pavisam un bezgalīgi aizspriedumaini, lai neteiktu stipri smagāk. Pētījuma autori aicina izveidot neatkarīgu žurnālistu organizāciju, kura varētu par šo lietu domāt tālāk. Pareizi atzīmēts, ka Latvijas Žurnālistu savienība, kuras priekšsēdētājs patlaban ir Atkarīgās posta kovārnim līdzīgais komentētājs Paiders, šajā jomā nedara absolūti neko, droši vien tāpēc, ka šāda veida organizācijai pietiekami daudz jautājumu būtu par pašu Atkarīgo -- ne velti Paiders ar kolēģiem no Ventspils vadītā mediju koncerna LŽS veica apvērsumu. Lai neitralizētu. Laikā kopš tam LŽS būtībā nav darījusi absolūti neko. Nezinu, vai no jaunas organizācijas būtu daudz jēgas, jo pētījuma autori arī pareizi ir atzīmējuši, ka nekas neliecina, ka tie mediji, kuros aizspriedumainība ir vislielākā problēma, vēlētos kaut ko lietas labā darīt. Piedevām, autori arī ir pamatoti konstatējuši, ka pārmaiņām medijos jānotiek plašākā kontekstā -- jāmainās arī sabiedrībai.

Gan Grūtupa pieminētajā lietā, gan arī Providus pētnieku radītajā ziņojumā -- sarunai jāturpinās!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (35) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Eglītis 13.08.2009 22:37
Ko te daudz runāt, ja pat valsts prezidents simpatizē šim pasākumam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sestdienis - jumoram 13.08.2009 19:32
Protams, neesmu nekāds paraugnacionālists, bet man, skatoties JV, pats konkurss ir 3.vietā, bet savas valsts pārstāvis kādā 7. Domāju, ka tas ir ļoti apšaubāms apgalvojums - latvieši / Latvijas krievi skatās Pugačovu, Ļeontjevu, Ļeščenko, Rotaru, Orbakaiti, Galkinu, Vaikuli, Doļinu, Bilanu, Meladzi, ai, apnika uzskaitīt, sakostiem zobiem un gaida konkursu un jo sevišķi savu nacionālo varoni. Derētu veikt kādu socioloģisku pētījumu. Bet nu uzlaist tur pa priekšu Grīnbergu un Vilcāni būtu apmēram tas pats, kas Tallinā Madonnas iesildīšanu uzticēt Narvas veco ļaužu pansionāta jauktajam korim :)))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 13.08.2009 18:30
Speciāli Sestdienim. Godīgi sakot, man liekas dīvaini, ka skaitot lielos reitingus, neviens pat neiedomājas, ka tā ir vienīgā iespēja dzīvot Līdzi savas valsts pārstāvim. Tas viens. Otrs- tieši tā - lai notvertu to īso mirklīti, kas nekur nav atzīmēts ar laika norādi, kad uzstāsies konkursanti, televīzija dabū lielo patēriņu un interesi. Citiem vārdiem sakot, pie visiem pārējiem mīnusiem vēl arī lielveikala cienīgi organizatoriski triki.
Bet kaut kur jau esmu izpaudies- ja mums to prieku piedāvā nākamgad, nu, būsim taču nekaunīgi nacionālisti! Pieprasīsim tiesības jauniešus iesildīt Margaritai Vilcānei un Ojāram Grīnbergam - uz vecām fonogrammām skanēs ļoti labi, tāpat var piedalīties Viktors Lapčenoks un Māra Krievkalne, vai vēl kāds no šlāgerzonas. Un ja jau reiz mūsu pasākums- lai ir vismaz trīs mūsu jaunie dziedātāji!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Shadow 13.08.2009 18:10
JV nav politisks pasākums. Ja paši latvieši to nepolitizētu, tad viss arī būtu kārtībā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

lita 13.08.2009 18:00
Skatos uz advokātu un domāju - tāda dīvaina, neizprotama personība, no vienas puses - it kā ļoti vienkāršs cilvēks, bet visas tās darbības un rakstniecība - it kā ne viņš viens, bet vairāki, atšķirīgi cilvēki, gandrīz nespēju noticēt, ka pats raksta grāmatas. Ja runā par JV, tad katram ir tiesības izteikt savu viedokli, bet kuru gan pārāk interesē Grūtupa viedoklis?. Pabrīnījos arī par viņa "uzbraucieniem" Busulim un Aishai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargs 13.08.2009 14:22
Vispār jau interesanta diskusija par JV un Grūtupa tēmu izvērtās arī vakardienas Diena.lv portālā.
Sākšu ar to, ka informācijas autors no pagarās Grūtupa intervijas "Lauķenē" (sorry, žargons, bet tā gadās, Kārli, vai ne?) bija burtiski "izrāvis" pāris citātus. Un jaukākais tas, ka iebāzis to visu gana kliedzošā virsrakstā. Nu bet labi, kam negadās, ja nepatīk konkrēti Grūtups... Savukārt vairums komentētāju laikam nebija papūlējušiem i-netā to interviju pat izlasīt.
drīzāk jau interesanti bija tās intervijas beigās sniegtā Grūtupa atziņa, ka, būtu labi, ja mūsu valsts amatpersonas ar zobiem un nagiem, taisnību un netaisnību, cīnītos par savas valsts - Latvijas laimi un labklājību.
Un tad Streipa kungam nenāktos te blogot par tiem maitām, kuru valodu viņš nesaprot, bet tie esot ļaunuma sakne.
Patiesībā ar šo gana žultaino blogu autoru pagrūti diskutēt. lai cik dīvaini nebūtu, bet viņš visu laiku uzsver, ka nācis no zemes ar dziļi demokrātiskām saknēm. It kā pašam tādas īpašības piemītot. izņemot neiecietību gan nemana.
Starp citu, par ASV. Laikam tā ir nesavtības un savu interešu aizmiršanas citadele?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sestdienis 13.08.2009 13:05
Tomēr. Pirmkārt, Grūtups savu interviju noslēdz ar cieņas izrādīšanu Putinam un Medvedevam, sak, negribu viņus, bet gribu būt tāds pats kā viņi. Tas man nav pieņemami. Nu, varbūt, lai iztīrītu cūkas sili, papriekšu tajā izvārtīties nepieciešams pašam. Kas zina.

Bet jautājums par JV nav tik vienkāršs. Galvenais arguments Par ir - cilvēkiem patīk, tas ir vasaras vai pat visa gada skatītākais raidījums TV. Un toy boy jeb Galkins, starp citu, ir izcils parodētājs, komiķis un moderators, jā, krievs un tēlo, ka viņam ir romāns ar Pugačovu. Krievija, lai cik tā (ne)naidīga būtu, atrodas Latvijai kaimiņos, Latvijas krievi un Šlesers, lai cik (ne)integrēti būtu, šeit ir un paliks. Manuprāt, JV Latvijā šodien ir pilnīgi dabisks pasākums.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 > Lietussargam 13.08.2009 12:38
Absolūti saprotama, ikdienišķa un pat primitīva, uz nespēju saprast no pirmavotiem iegūstamu informāciju balstīta ksenofobija - kas nebūt nav ne noziegums, pat ne pārkāpums, bet kaut kur spektrā starp diagnozi, nelaimi vai vismaz nepieklajību

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargs 13.08.2009 11:41
Atļaušos piebilst, ka dīvaini no demokrātiskā un liberālā valstī auguša cilvēka puses - Kārļa Streipa, - dzirdēt tik naida pilnus vārdus par kaimiņvalsts iedzīvotājiem ar kuru neatrodamies kara stāvoklī.
Manuprāt vietā pajautāt - vai tā nav starpetniskā naida kurināšana? Absolūta tumsonība saistīt naidīgumu pret Latviju tikai ar to, ka cilvēku runā valodā, kuru pats bloga autors neprot. Drīzāk jau jājautā - kurā to aizspriedumu vairāk?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mahris 13.08.2009 11:19
Valsts (valstij piederoša) televīzija, cik zinu, JV netranslēja. Klīvlendā neesmu bijis, bet nešaubos, ka vietējās stacijas dod saviem skatītājiem plašu informāciju par minēto pasākumu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > Mahrim 13.08.2009 10:58
Dziesmu svētkus Klīvlendē, pirmkārt, netranslē divas valsts televīzijas stacijas, piedevām bez jebkāda tulkojuma vietējo iedzīvotāju valodā. Otrkārt, uz dziesmu svētku skatuves nestāv 80% citas un bieži vien naidīgas valsts iedzīvotāju. Treškārt, dziesmu svētku dēļ nekad nav lidmašīnām likts nosēsties kaut kur citur. Jūs esat tas, kuram pietrūkst loģikas. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Clash 13.08.2009 09:40
Es nesaprotu par ko panika, Krievijas televīzija izīrē koncertzāli un rīko ko vien grib. Vai ir svarīgi kas izīrē koncertzāli? Pasākums nodrošina finanšu līdzekļu ienākšanu Latvijā, faktiski tas ir eksports, jo mēs nodrošinam ārvalstu naudas ieplūšanu mūsu valstī pārdot koncertzāles, viesnīcu, restorānu u.c. pakalpojumus. Tajā pasākumā netiek tērēta mūsu valsts nauda. Krievi rīkojot šo pašākumu pie mums tieši apliecina, ka Krievi'jā viņiem nekā interesanta nav, nav tādas vietas, viņi paši nevēlās pie sevis nokorīkot, liela daļa naudas paliek pie mums, kas varēja palikt pie viņiem, ja rīkotu ties savās majās.

Pasāumu demonstrē tikai privātais telekanāls LNT, nevis sabiedriskā televīzija. Par tulkošanu ar subtitriem gan būtu jādomā, jo pasākumu tāpat demonstrē ar laika nobīdi.


Runājot par Paulu, viņš ir autoritāte Krievijā, un kāpēc viņam slēpt savu personību zem pūra no tiem, kas novērtē viņa talantu. Šait nav runa par Saeimas deputātu, jo ievērību viņš Krievijā guva daudz senāk kā kļuva par deputātu.

Cik daudz pasākumus ir organizējis Grūtups ar makoņpapu, kuram vispār nav nekādā priekšstata par mūziku vai jebkādu citu makslas veidu, ja neskaida shemošanu dažādu kultūras objektu būvniecībā, kurās kultura ir tikai aizsegs, bet mērķis gūt piķi.

Vienīgais kam var piekrist Grūtupa teiktajā, ka prezidentam ar šo krievu naftalīna tusiņu gan nebūttu jāsaistās, gan apmeklējot gan uzņemot pilī. Ja tā tad gribētos sagaidīt no prezidenta, ka viņš apmeklēs arī citus koncertus un muzikas festivālus, piemēram, Pozitivus vai Saulkrastu džeza festivālu, uzaicinā spie sevis tās dalībniekus. Kāpēc nekas tāds nenotiek? Varbūt muzikālā gaume ir ļoti samaitāta?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mahris 13.08.2009 09:29
Ja sekotu Jūsu loģikai, tad Klīvlendas un Hamiltonas iedzīvotājiem vajadzētu būt ļoti sašutušiem, kad kaut kādi latvieši sadomā tur rīkot Dziesmu svētkus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ķērsts 13.08.2009 07:51
Es jauno vilni neskatījos,jo tāpat pārāk daudz visa kā.Mēģināju notrāpīt Aishas uzstāšanos,bet neiznāca.Bija daudz angļuvalodīgo viesmākslinieku un pa vidu vien krieviem saprotamus jokus dzina viņu konferansjē.Diez vai šis pasākums apdraud Latviju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pugačova 12.08.2009 21:57
sīkums pret domes plānoto spēļu elli Rīgā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Reinis 12.08.2009 19:24
Es labi atceros, kā kaut kur dienvidos (Krētā? Grieķijā?) notika viens no Latvijas redzamākajiem skaistumkonkursiem. Nedomāju, ka tur tā publika bija no inteliģentākajām, tāpat kā nedomāju, ka šis pasākums tika vadīts vietējā valodā. Kur ir problēma?

Iedomāsimies, ka nedēļu pirms Jaunā viļņa šeit ierodas vadošs itāļu (turku, lietuviešu, ķīniešu, vienalga) TV kanāls ar savu konkursu, kas pilnībā ignorē latviešu valodu. Un?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargs 12.08.2009 18:12
Redzi, es pie TV skatīdamies JV nesēžu. Laikam atšķirībā no daudziem tā aprējējiem. Nu neinteresē mani ne šis pasākums, ne tā mūzička, ko tur spēlē. Bet, atšķirībā no nacionāli norūpējušamies rējējiem, es no tā rīkošanas nesaskatu Latvijas bojāejas briesmas. Vismaz ne tādā veidā un apokaliptiskās kategorijās.
Jā, piekrītu, JV ir mazais zobratiņš, ja tā var teikt, krievu nacionālās apziņas stiprināšanā. Starp citu, to pašu krievu, kurus mūsu nacionāli norūpējušies tautieši, aizdzina psiholoģisko barikāžu otrajā pusē.
Bet patiuesībā kāpēc tas tā, ir citas, daudz nopietnākas diskusijas un blogu jūras vērts temats.
Tā palikšu pie sava - ja reiz esam tik norūpējušies, nāksies vien ķerties pašiem pie darba.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita N. 12.08.2009 16:55
Nu tad sēžat un ņurdat pie TV, lai veicas!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargs > x 12.08.2009 16:17
Laba atbilde Ritai N.
Tātad, turpinot manis ieteiktos valsts budžeta līdzekļus, piedāvāju visu pacelt vēl nebijušos valstiski propagandiskos augstumos:

- tos piešķirt Latvijas tēla institūtam, vai kā nu to Kalniņa kantori sauca (tēls, tomēr)

- piesaistīt vadošos rietumnieku spečus, kas rubī fišku arī ideoloģiskās propagandas jomā (ja reiz mums viss ir ideoloģija)

- pacelt to visu ES un EK, var arī ANO, NATO, EDSO utt. līmenī

- visu organizēšanu beigu beigās uzticēt vietējiem bāleliņiem un tautumeitām, lai lielais navars/otkats tomēr paliek vietējiem

- piesaistīt obligāti kā ģenetālmediju Dienu, kas sevi jau lieliski aprādījusi kā visa ļaunā krieviskā labāko apkarotāju.

Un tā katru gadu, līdz no rietumnieku pūļiem un svešajām mēlēm pašiem šķērmi metas. tas būs īsti nacionāli un, galvenais, latvieša sirdij tik tuvi. Galvenais, lai neskam neviena zilbe slāviski! Tad arī Streipa k-gs būs laimīgs savā blogā. Un visi laimīgi varēsim kopot spēkus kārtējiem Dziesmu un deju svētkiem.

Mēs esam vareni! Mēs esam diženi!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita N. 12.08.2009 16:08
Pārlasi kārtīgi - nevis šitāds pasākums, bet cits pasākums un bez naftalīna ;-)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 12.08.2009 15:59
Un, jā, dīvaini,ka Latvija nav spējīga sarīkot savu festivālu, bez naftalīniem un Krievijas politiskā desanta.
-------
luuk, kur ir postpadomju naftaliins. izraadaas, shitaads pasaakums Latvijai (valstij?) jaariiko. nu paldies, Rita N :)))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 12.08.2009 15:55
Cik kaismīgi!!! Un bezgala tukši!Nu "davai" dzīvosim un strādāsim, un maksāsim nodokļus tā, lai jūrmalnieki nevarētu tikt galā ar visiem "rietumiskiem" festivāliem, kas pārpludinātu visas vasaras norišu kalendāru, un pasūtītu JV darboņus septiņas mājas tālāk! "Slabo" ?!!! Tad laidiet savus "purkšķus" neatverot no iekšpuses savas WC istabiņas durvis.Jau kura bloga komentāros es novēroju, ka kaismīgie patrioti nemākat atšķirt cīņu par latviskumu no pseidocīņas pret "visiem citiem".Pasaules vēsture ir pierādījusi, ka it kā rūpes par lielu ražu nav ekvivalents cīņai pret it kā kaitēkļiem. Pats spilgtākais piemērs - zvirbuļu izkaušana Mao Ķīnā. Nu izkāva, un dabūja kukaiņu uzbrukumu, ko zvirbuļi pirms tam bija ierobežojuši.Jums te krievi Jūrmalā nepatīk?!! Nu, nu.Ja latviskums būs spēcīgs, tad tas pats tiks galā ar apdraudējumiem. Apdraudējumu apkarošana pati par sevi papildus spēku nedod.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

fera 12.08.2009 15:52
štrunts par LV, tas atnak un aiziet. Bet tas kas te notiek uz vietas un pastāvīgi jau ir uztraucošs fakts. Krievi pārdevējas tirgū vairs nemaz neatbild uz jautajumu latviešu valodā (pat krieviski ne), aizgriež galvu uz citu pusi.
tas jau tadēļ , ka paši neprotam sevi ar pašcieņu parādīt. vienmēr runajam viņu valodā

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita N. jumoram 12.08.2009 15:32
Nu, jā - ja jau visi šie jaukie pasākumi ir saorganizēti, tad noteikti ir arī kapacitātes sarīkot foršu starptautisku lielformāta pasākumu pa pilnu pekeli.

Un ārpuslatvijas finanses var piesaistīt ne tikai Krievijā - vnk. jāstrādā pie tā, vai ne?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargs > jumoram 12.08.2009 15:15
Nea, te viens otrs grib, lai uztaisam bliezienu kā atbildi JV. Nu tādu kā ikgadējos dziesmusvētkus, tikai Krievijas vietā, lai še novāca pusJevropas. Streiba k-gam ieteiktu saistīties laikus ar valdību, kura kā reizi tagad sastāda nākamā gada budžetu. Domāju, ka ar kādiem 5-6 "citroniem" varētu pietikt, lai Krievijas naftalīna vietā neierastos atlikušās pasaules naftalīns.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 12.08.2009 15:04
Interesanti, ko Latvija neprot sarīkot? Varu tikai brīnīties, kā dzīvojam. Festi festu galā, visām gaumēm un visiem dvēseles stāvokļiem, tikai finanses nevelk uz ārzemju telekanālu piesaistīšanu, tas arī viss, bet vai tad nabadzības dēļ gods jāzaudē? Tele2 beach party, Sinepes ar medu, Dziesma mani paaudzei, Valkā Starptautisks ansambļu festivāls u.t.t. Saulkrastos džezs, katrai sevi cienošai pilsētai pilsētas svētki, Dziesmu dienas, Sudmaliņas u.c.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita N 12.08.2009 14:33
Man patiesībā ir gandrīz nekāds viedoklis par JV. Gandrīz tādēļ, ka šis patiešām naftalīna pasākums var notikt vai nenotikt, bet savdabīgs ir stipri politizētais garnējums ar Krievijas karogu emblēmā un Krievijas apbalvojumu pasniegšanu no skatuves. Un Ušakova kvēlā vēlme, ka šis politizētais pasākums varētu notikt Rīgas pilsētā. Pasākums no naftalīnu parādes pārvērties
politiskā instrumentā.

Un, jā, dīvaini,ka Latvija nav spējīga sarīkot savu festivālu, bez naftalīniem un Krievijas politiskā desanta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ak mii un zee 12.08.2009 13:57 http://www.kasjauns.lv/lv/news/?news_id=7226

Atvainojos ne to adresi iedevu :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ak mii un zee 12.08.2009 13:55
Starp citu pirms paris gadiem kadaa krievu raidijumaa esmu redzejis, kaa putins "cilveciski izrunajaas"

Kad maskavaa vai kur tika spridzinatas majas, protams - tas tika norakstits uz cecenu teroristiem varbut tomer kaads cits bija vainigs..??!!

Un vins teica aptuveni taa - "Mociit vinjus vajag" (Cecenus) varbut vins domajaa teroristus, bet tukstosu tukstosiem (aptuveni 150tk) kaa jau teicu bernu, sieviesu tika nogalinati...

Taads ir tas cilveks ko ljoti apbrino Grutups!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ak mii un zee 12.08.2009 13:50
Grutups taads "interesants" cilveks - seit vins sudzaas par krievu pasakumiem, bet citur -
http://www.diena.lv/lat/politics/hot/grutups-cer-ka-latvijas...

Vins sajusminaas par diviem cilvekiem, ipasi par vienu - kura valdisanas laikaa ir mirusi 16 zurnalisti, cecenijaa (ieskaitot Jelcina valdisanas laiku) ir nogalinati - 150tk cilveku,protams gan berni, gan sievietes, gan vecuki un viriesi

Iesaku Jums visiem noskatities ari Jums Karli dokumentalo filmu par Gruzijas Krievu karu -
Diemzel krieviski -
http://www.kasjauns.lv/lv/news/?news_id=7306

Sii filma ir par so divu (ko Grutups apbrino)izraisito karu

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 12.08.2009 13:06
Tam balagānam nav jānotiek LATVIJĀ,ĻOTI MUMS vajag ,lai šeit brauktu krievijas politiķi un dalītu apbalvojumus.(pie tam viss krieviski).Lai viņi mīcās savā plašajā KRIEVZEMĒ,televizori visiem ir ,lai skatās,kam interesē JV.Bet viņim ir cits uzskats-KO jūs te ,TĀ TAK MŪSU BIJUSI GUBERŅA,MĒS UZPĻAUJAM jūsu karogam.,kā bija pagājušo gadu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

žurnālists 12.08.2009 12:39
Nu, par LŽS varētu rakstīt daudz un dikti. Ir jau tas darīts, vien viss palicis pa vecam. Un, kā redzams, paliks arī. Vismaz tik ilgi, kamēr šeit tie, kas sevi dēvē par žurnālistiem nesapratīs vienu lietu. Kādu?
VAR pastāvēt viedokļu dažādība. Nu var un viss. Un katrā medijā novācas tie, kas pārstāv vienu vai otru viedokli, vai pasaules skatījumu, ja tā labpatīk. I "Necīņai" (nu ir tāds NRA niks, ko padarīsi), i Dienai, i t.s. krievu presei. Un var te viena vai otra viedokļa piekritēji lēkāt šamaņu dejas, klabināt tamburīnus un skandēt savas mantras. Nekas nemainīsies. Ne, teiksim, Sloga sāks domāt kā, piemēram, Daukšte, ne Abiks Jelkins pēkšņi pārtaps Ozoliņa domubiedrā.
BET (godmanisks). Kamēr tas būs klupšanas akmens, lai kopīgi veidotu profesionālo interešu pārstāvības organizāciju, tikmēr par LŽS varēs runāt vēlējuma izteiksmē.
Un šodien vēl kā nekad bija nepieciešams, lai LŽS būti galvenokārt tieši prfesionālo, ne kādas ideoloģijas, interešu aizstāve. Jā, tostarp arī kā žurnālistu arodbiedrība.
Bet vai tad še kādu tas interesē? Mierīgu sirdi varu teikt - NĒ! Un tas tikai perfekti atspoguļo Latvijas "pīļu dīķa" realitāti, kas lieliski parādās arī uz politisko spēlīšu laukuma.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ANDRIS 12.08.2009 12:35
Daudz jautājumi atkristu ,ja mes paši stigri aizsargātu valsts valodu.Cik redzms patreiz velkam paši uz divvalodību.Nav stingras nostādnes šai jautājumā no valdības puses.Arī žurnālisti šo jautājumu maz cilā.Tas akmens JŪSU dārziņā STREIPA kgs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mārtiņš 12.08.2009 12:34
Man gan nav iebildumu pret Jauno Vilni: grandiozs koncertu pasākums. Jā tas ir krieviski, bet nejūtos, ka mani tas apdraudētu. Esmu latvietis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 12.08.2009 12:33
nesaprotu to cepshanos ap JV. nu ja neinteresee, nu tad neskaties. vieniigais, kuram jaaprasa par shito balagaanu viedoklis, ir juurmalas iedziivotaaji. cik dzirdeets, vinjiem taa viena nedeelja ir labs pikja ieraushanas laiks.
labi, gruutups tur dziivo, bet kaapeec komentee tie, kuri teelo, ka rada lielo maaxlu (pakalpinja), tie, kuri krieviski vispaar neko nesaprot (kkk), tie, kuri katru dienu raxta, ko putins un medvedevs pusdienaas eedushi (diena)? kas ar jums notiek, juus tachu to sviestu neskataties...

P.S. pauls tur kaa komponists piedalaas. dauza pa klaviereem, izliek atziimes. naudu pelna, taapat kaa vaikules, busulji, aishas un paareejaas praata veetras, kuri rietumos nav vajadziigi nevienam, atshkjiriibaa no austrumiem. tas ir taapat kaa tu un zhurnaalistika. rietumos par tevi labaakajaa gadiijumaa pasmietos, sheit tu esi "pasniedzeejs" :)

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips