Par Gruziju, par taupību, par valsti, kurā dzīvojam 13

Labrīt, lasītāji! Šorīt pārdomas par dažādām lietām.

Iesaki citiem:

Vispirms par Gruziju. Jauki, ka Krievija tik cēli ir apsolījusi, ka nu vairs tā neturpinās suverēnas valsts okupāciju. Patiešām cēli. Taču ai, cik baisi! Ja nesekos adekvāta reakcija no starptautiskās sabiedrības, un pirmām kārtām no Eiropas Savienības, no NATO, kā arī, piemēram, no Eiropas Padomes un EDSO, kuru dalībniece ir arī Krievija, tad ko sagaidīsim kā nākamo Kremļa ciniskajā apņēmībā sargāt "tautiešus"? Dienvidosetija un Abhāzija droši vien nu ir zaudētas. Gruzija tās nekontrolē. Neatkarīgas valstis no tām diez vai varētu sanākt. Atliek pievienoties Krievijai. Un pilnīgi noteikti atliek saprast, ka mūsdienu Krievija tāpat kā tās priekštece PSRS ir gatava okupēt citu valstu teritoriju. Tas, ka Dienvidosetijā un Abhāzijā jau ilgstoši ir dumpīgi režīmi, nemaina apstākli, ka šīs teritorijas ir Gruzijā. Un padomāsim, kas varētu sekot, ja Krievijas apetīti neviens neaptur. Piemēram, Krimā 60 procenti iedzīvotāju ir Krievijas pilsoņi. Tur ir Krievijai pat ļoti atraktīva osta. Protams, mēs esam NATO, Krievija diez vai riskētu izsaukt alianses pretreakciju (lai gan dunošais klusums no Briseles liek jautāt, kāda tā reakcija varētu būt), un Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem noteikti nekādas vēlmes dzīvot Krievijā nav, ja būtu, tad jau sen būtu pārcēlušies uz Maskavu, Sanktpēterburgu vai Ņižņinovgorodu. Taču autoritāra un agresīva Krievija Latvijai ir bīstama arī citos veidos, ne tikai militāros, un ģeopolitiska patvaļa kaimiņvalstī nedrīkst kļūt par normu. Turklāt jākonstatē arī tas, ka arī aizsardzības jomā Latvija var darīt daudz ko vairāk. Piemēram atbrīvoties no kliedzoši neprofesionālā aizsardzības ministra, kurš joprojām acīmredzot uzskata, ka patlaban ir pareizais brīdis, kad veidot zirgu gvardi. Nevis, teiksim, palīdzēt nodrošināties pret iespējamu agresiju un pienācīgi ekipēt Latvijas zaldātus ciās pasaules malās, tajā skaitā Afganistānā, kur nupat ir gājis bojā Latvijas dižkareivis Edgars Ozoliņš. Vieglas viņam smiltis.

Otra lieta šodien -- vienā no laikrakstiem Valsts kontroliere Inguna Sudraba ir komentējusi Finanšu ministra Slaktera domu, ka visās valsts iestādes vajag samazināt štatus par vismaz pieciem procentiem. I. Sudraba pilnīgi pareizi pasaka, ka būtu vienkārši muļķīgi (šo vārdu viņa nelieto, tas ir mans) šo procesu uztvert kā kaut ko pilnīgi mehānisku, sak' -- atbrīvosimies no vienas grupiņas kolēģu, un viss būs kārtībā. Valsts kontrolierei ir taisnība, ka vispirms būtu jāaplūko pastāvošās sistēmas efektivitāte, tajā skaitā domājot arī par to, ka Centrālās Vēlēšanu komisijas vadītājs saņem 906 latus mēnesī, bet Valsts prezidenta kancelejas vadītājs -- 4480 latus mēnesī. Ir jautājums arī par prēmiju sistēmām, kuras atsevišķiem Civildienesta darbiniekiem nodrošina bonusus, kuri ir krietni lielāki par pamatalgu. Un ir arī jautājums, kā saka I. Sudraba, par iestādēm, kuras "noteikti jālikvidē pilnībā." Tas pirmām kārtām attiecas uz pagalam absurdo "integrācijas" sekretariātu, kuru vada politikānis Kastēns, kurš integrāciju nepazītu arī tad, ja tā viņam iekostu pakaļā. Latvija būtu daudz labāka vieta, ja politikāņi patiešām ieklausītos tajā, ko Valsts kontroliere saka, nevis to ignorētu un izliktos, ka viņa ir kaut kāda dāmīte, kura bīda pati savas intereses. Daudz labāka vieta.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (13) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 15.08.2008 17:47
Kā redzams, vislielākais Streipa kritiķu bars ir tieši Krievijas atbalstītāji, vai ASV nīdēji. Viņiem nekas nebūs gana labs, ko Streips uzrakstīs - nedz fakti, nedz pārdomas, nedz arī izteiksmes stils.
Lai arī mana nostāja pret ASV atšķirās no Kārļa nostājas, esmu ar viņu vienisprātis daudzos citos jautājumos.

Vēlu spēku un izturību Kārlim panest nepamatoto kritiku!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

caesar 15.08.2008 16:39
И дикий крик и стон глухой
Промчались в глубине долины ―
Недолго продолжался бой:
Бежали робкие грузины!

(М.Ю.Лермонтов. Демон)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tjomix 14.08.2008 21:20
TO Karlis Streips:
Es uzskatu, ka ir milzīga kļūda uzskatīt Krieviju par okupantu un agresoru. Nekādā gadījumā nevēlos aizvainot Jūs personīgi, bet dažreiz liekas, ka Jūs situāciju uztverat nedaudz bērnišķīgi - proti, Jums viss šķiet izkrāsots izteikti melns vai izteikti balts, un Jūs neredzat pustoņus. Var dažādi izturēties pret Krievijas un Dienvidosetijas valdību, bet nevar taču noliegt acīmredzamus faktus.

Osetīni ir maza tauta, kura vēlas iegūt sev plašākas tiesības, un tās dienvidu apdzīvotā teritorija tika iekļauta Gruzijas sastāvā. Bet jau 90. gadu sākumā Gruzija pielietoja spēku pret šīs teritorijas civiliedzīvotājiem - notika etniskā tīrīšana. Tādēļ 1992. gadā tika parakstīts līgums, kura rezultātā Dienvidosetija DE JURE palika Gruzijas sastāvā, bet DE FAKTO - kļuva par suverēnu teritoriju, miera stāvokli kurā uztur miera nesēju armija no Krievijas. Šo līgumu parakstīja arī Gruzija. Tādēļ miera nesāju armijas daļu atrašanās D-osetijā ir pilnīgi likumīga. Turklāt daudzi D-osetijas iedzīvotaji izmantoja viņiem doto iespēju iegūt Krievijas pilsonību.

Ir naivi noliegt, ka tieši Gruzija pirmā ieveda savu armiju Dienvidosetijā un īstenoja briesmīgu "elli uz zemes" Chinvali pilsētā, kur tika apšaudīti daudzi civiliedzīvotāji. Šajā situācijā Krievijai nekas cits neatlika kā ievest savas armijas daļas Dienvidosetijā un ar spēka pielietošanas palīdzību apstādināt asins izliešanu šajā teritorijā: pirmkārt, bija nepieciešams sniegt palīdzību miera nesējiem, kuri rīkojas sakarā ar parakstītajiem līgumiem, otrkārt, vajadzēja aizsargāt Krievijas pilsoņus, kuriem draudēja dzīvības zaudēšana. Es uzskatu, ka Krievija šajā situācijā rīkojās PILNĪGI PAREIZI. Uzskatu arī, ka tā rīkotos JEBKURA sevi cienoša valsts, turklāt, ja Krievijas vietā būtu ASV, Gruzijas teritorija būtu aktīvi bombardēta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 14.08.2008 14:34
vilni, prasiit streipam par objektiivu zhurnaalistiku ir smiekliigi, jo vinsh nav reportieris, bet ir procesu komenteetaajs, taatad nepauzh objektiivu viedokli, bet gan savas domas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

vilnis 14.08.2008 01:39
Par žurnālistiem un Gruziju!?
Manuprāt žurnālistu pienākums būtu šobrīd vienkāršiem Latvijas cilvēkiem būtu vairāk skaidrot par šī konflikta cēloņiem un vēsturi, lai varētu paši domāt kas, kā un kapēc. Šobrīd sanāk tā, ka uz paplātes tiek pasniegts jau gatavs viedoklis - ieslēdz CNN un LTV-krievi cūkas; ieslēdz PTP-ilgāk par 30sek nevaru paskatīties. Piemēram pa LTV un LNT, dzirdu, ka Krievija ir izprovocējusi Gruzijas uzbrukumu, taču konkrētas detaļas nepastāsta, lai gan tai pat dienā pa CNN Sakashvilli preses konferencē detaļās stāstīja kas un kā(diemžēl angļu valodu tik labi nesaprotu). Bet taču tieši šīs konkrētās detaļas ir noteicošais, lai saprastu konkrēto situāciju. Tā pat būtu labi dzirdēt vai izlasīt, kādu konspektu par konflikta vēsturi - kā izveidojās šādas teritorijas, kā attīstījās notikumi.

Streipa k-gs kā Jums šķiet - vai Jūsu kolēģi un arī Jūs bieži vien negrēko, nepasniedzot cilvēkiem faktus, lai paši arī izdara secinājumus, bet gan pasniedzot pa lielam tikai viedokli???
p.s. ja nav pirksti piekusuši uzrakstiet lūdzu kaut ko!:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargs 13.08.2008 23:41
Un vēl. Sekoju Jūsu daiļradei jau kādu brīdi. Tostarp TV, LR, Dienas blogi. Ja tā pa lielam, pret Jums man kā lasītājam ir tikai viena iebilde - žults, kas man nav īsti sajēdzama no kurienes. Dievvārds, no kurienes?
Tas pats, man jau nav īstas mīlestības pret Lembergu. Bet, ja katru mīļu brīdi šo cilvēku sauc par "smagos noziegumos apsūdzēto", piedodiet, sāk jau 3.gadā apnikt. Un ir vēlme teikt pretējo - pierādi. Ir ģenerālprokuratūrai? ņaf.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargs 13.08.2008 23:33
Opā,
Par i-neta brīvību/nebrīvību diskutēts jau tik sen, ka apnicis ko kādam pierādīt. tajā brīdī, kad no manis tiks pieprasīta i-identifikācija, es pats izlemšu, vai to dARĪT KONKRĒTAJĀ SAITĀ.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 13.08.2008 23:21
Lietussarg, vispirms būtu jāzina, kas tad īsti tas ir, ko Jūs nesaprotat. Pateikt, ka nesaprotat, bet nepateikt ko nesaprotat -- nu par īpašu intelekta līmeni tas neliecina. Kas Jums nepatīk tājā, kas te ir rakstīts? Vai Jūs tiešām skaitāties inteliģents cilvēks pēc šādas "bāršanās"? Nu pavisam nopietni, nu tiešām. Piedodiet, cienītais, bet Jūs nediskutējat. Jūs tikai gāžat žulti. Kā jau pavisam anonīmam gļēvulim pienākas. Jauku Jums vakaru vai rītu, kāds nu būs attiecīgais brīdis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargs 13.08.2008 23:10
Ja tā nopietni, nevaru saprast, Streipa k-ga jēgu. Jūs tiešām skaitaties žurnālists pēc šādas "analīzes"? Nu nopietni, tiešām?
Man, godīgi sakot, poveri vai šāda "notikumu analīze" kaut ko maksā. Ceru, ka ne no valsts budžeta. Bet, ja no budžeta, tad gan zināmas pārdomas rodas...
Sorry, cienītais, bet te jau nav par ko diskutēt...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

inga 13.08.2008 23:09
Žetons par šo: Kastēns, kurš integrāciju nepazītu arī tad, ja tā viņam iekostu pakaļā

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Romāns 13.08.2008 23:01
Es jau sen esmu teicis, ka integrācijas sekretariātu vajag likvidēt. Ne tikai vajag, bet tā jau ir kļuvusi par nepieciešamību, jo tā ir milzīga valsts izšķērdība - tērēt 2 milj. latu gadā kantorim, kas naido un šķeļ Latvijas sabiedrību. Mēs to nevaram atļauties

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Daile 13.08.2008 22:26
A.god. Steipa kungs!

Jūsu viedokli vienmēr patīkami uzzināt, jo loģika un spriestspēja ir jūtama ik teikumā. Paldies, ka turpināt rakstīt arī pēc Dienas "atnāca un uzmeta".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 13.08.2008 17:22
tik ceeli saaki, bet pabeidzi ar Kasteena pakalju. kas nu kuru interesee :)

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips