Atslēgvārdi:

Par Eirovīziju 2010 33

Labrīt, lasītāji!

Nu, ko. 55. Eirovīzijas dziesmu konkurss ir aizvadīts, un otro reizi pasākuma pusgadsimta-plus-pieci vēsturē triumfēja Vācija 19 gadus vecās Lenas personā. Labus rezultātus uzrādīja arī grupa Manga no Turcijas, rumāņu pāris, kurš acīmredzot izpētīja veiksmi no azerbaidžāņu priekšnesuma pagājušā gada Eirovīzijā (skaista sieviete, ne tikpat skaists vīrietis, popsīgs duets), tad vēl dāņu pāris, un milzīgi spēcīgās balss īpašniece Safura no Azerbaidžānas. Tas bija pirmais piecinieks. Starp citu, Azerbaidžāna nu Eirovīzijā ir piedalījusies trīs reizes un attiecīgi ieguvusi 4., 3. un 5. vietu. Neslikti. Ja arī rada pārdomas par savdabīgo iespēju, ka Eirovīziju varētu rīkot ... Baku.

Iesaki citiem:

Varu pateikt, diemžēl, diemžēl, ka mūsu Aiša savā pusfinālā palika pati pēdējā. Seši punkti no Igaunijas, pieci punkti no Somijas, un ar to arī viss ir pateikts. Tiesa, otrā pusfinālā Šveices un Slovēnijas priekšnesumi dabūja vēl mazāk punktu un tāpēc Aiša nosacīti no 39 valstīm palika 37. vietā. Tas ir par vienu solīti labāk nekā pērn klājās Intaram Busulim, kurš arī savā pusfinālā bija pēdējais, bet tikai viens mākslinieks no otra pusfināla dabūja zemāku punktu skaitu. Tāpēc Intars bija 41. vietā no 42. Abos gadījumos -- diez kas nav. Nav absolūti nekādu šaubu, ka Aiša un Intars ir lieliski mākslinieki, grūti spriest, kas abos gadījumos nogāja greizi. Aišas gadījumā, šķiet, Latvijas televīzijas trūcīgums, kas nozīmēja ādas krāsas halātiņu un absolūti nekādu šovu. Ja padomā par tingeltangeli, kuru uz skatuves uztaisīja, piemēram, Grieķijas, Serbijas, Moldovas pārstāvji, tad tas ļoti krita acīs. Neprotu spriest, vai Aiša dziedāja labāk vai sliktāk nekā pusfinālā vai vispār Ventspils finālā, manām ausīm labāka izklausījās otra dziesmas puse par pirmo.

Prieks, liels prieks par žūriju. Krievijas Pēteris Naličs ar savu visai drūmo dziesmu par pamestību palika 11. vietā, bet tikai pateicoties lieliem punktiem no bijušās Sovjetijas, bez tiem viņš būtu palicis kaut kur pavisam zemu. Nevaru pat sākt iedomāties, kas ir bijis prātā Gruzijas iedzīvotājiem, kuri 12 punktus iedeva kolhoza tautas nama priekšnesumam no Baltkrievijas. Briesmīgi samocīta angļu valoda, absolūti nekādas harmonijas. Visi pieci jaunieši dzied ar viņu valsts diktatora saistītos koros, iespējams, nekāds liels izlēciens tur nav iespējams, bet baltkrievi var būt pateicīgi par priekšpēdējo vietu, jo patiesībā viņiem pat nepienācās būt finālā. Arī to viņi panāca tikai tāpēc, ka no Krievijas dabūja 12 pilnīgi nepelnītus punktus. Starp citu, igauņi Malcolm Lincoln savā pusfinālā palika 14. no 17 vietām, bet jautrie lietuvieši ar mirdzošajām īsajām biksēm -- 12. no 17 vietām, tiesa, ar 12 punktiem no "īriem." Katrā gadījumā žūriju klātbūtne ir noremdinājusi "12 punktus dodam" attiecīgi bijušajām PSRS republikām un bijušajām Dienvidslāvijas republikām, pilnīgi bez jebkādām pārdomām par to, vai priekšnesums ir vai nav bijis adekvāts. Pieņemot, ka žūrijās nedarbojas savas valsts šovinisti, tas ir lieliski. Ar to, protams, negribu teikt, ka noraidāms būtu ļoti labs priekšnesums no Krievijas vai pat no Baltkrievijas (lai gan iedomāties Eirovīziju Minskā ir vēl grūtāk nekā to iedomāties Baku, Tbilisi vai Erevānā).

Par ko žēl? Žēl, ka absolūti pēdējā vietā no visiem, visiem palika Mihaels von der Heide no Šveices. Man viņa dziesma "Līst zelts" patika pavisam labi. Citiem acīmredzot ne -- puisis dabūja tikai divus punktus. Žēl, ka finālā labāk neklājās "kiprietim" no Velsas un arī īrietei. Attiecīgi 21. un 23. vieta no 25. Laikam jau labāk būtu gribējis uzvarot redzēt turkus vai (un it īpaši, jo domājam par tiem, kuri savāca lielāko punktu skaitu) dāņus, jo, ja godīgi, man Lenas "alanismorisetiskā" dziesma tā ne īpaši pie sirds iet, bet tas nekas. Nākamgad acīmredzot Eirovīzija pulcēsies Berlīnē. Un prieks par beļģi un viņa ģitāru.

Kas būtu jādara Latvijā, lai nākamgad uz Eirovīziju nenosūtītu kādu, kas galu galā paliek ar pavisam garu degunu? To nu gan nezinu ārpus tā, ka tomēr būtu jāsagrabina graši, lai uz skatuves būtu vismaz kaut kas tāds, uz ko skatīties. Protams, arī uzvarošās Lenas priekšnesums nekāds šovs nebija. Laikam jau tas tā ir, ka Eirovīzijā svarīgi ir arī tas, kā attiecīgajā vakarā ir sarindojušās zvaigznes. Zvaigznes, kas te ļauj uzvarēt diviem opišiem ar ģitārām, te atkal smagā metāla grupai, kuras biedri visi pārģērbušies par monstriem. Atliek vien teikt -- uz redzēšanos nākamgad!

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (33) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


burts 02.06.2010 16:10
kāpēc Пётр kļūst Pēteris, taču Liene paliek Lena? boooooo!!!!
ja tulkots no angļu, kāpēc viņš nav Pīters Naličs?

tieši tāpēc vienmēr skatos tiešraidi projekta mājaslapā, kur nav NEVIENA komentāra.

LU būs jāsauc vēl viena tulkojumu pārbaudes ētikas komisija! haaahaha!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

> kaa 01.06.2010 19:14
Līdz kurai vietai?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

HI 01.06.2010 16:29
Hi-hi - tikai LV ir jau labi izaudzināta, nebalsojam par saviem kaimiņiem LT un EE - ni un ni, ka tik vieņiem neiet labāk kā mums.
Vispār mēs smieklīga tauta. Personīgi es balsoju par Krieviju, jo mani tik ļoti aizkustināja jaukais dzidātājs un viņa dziesma (lai arī finālā bija skaidrs, ka ir daudzi labāki), bet nevis tāpēc, ka manās asinīs plūst jauktas asinis un protu runāt po russki. (Ak, jā aizmirsu pieminēt,ka balsoju arī par Bosniju un Hercogovinu - nu patika man).
Pēdējā laikā aizvien biežāk rodas jautājums - nu parādiet man kaut duci tīru Latviešu. Hmm... kādi tie būtu, piedodiet, somu-ungāru cilšu pārstāvji, kas tiek minēti,kā pirmie mūsu teritorijas apdzīvotāji? Latviešu ciltis? Ebreji? Vietēji Krievi? Vai simtiem tūkstošu jaukteņu?

Bet tomēr kauns, mīļie, kauns... Gadījās skatīties kādu Igauņu mūsdienu kinofilmu, kur viena frāze lika saprast visu, arī to, kāpēc Igauņi ir tikuši tālāk. Divu igauņu saruna kādā konferencē, pie bufetes galda, kad fonā skan tīra latviešu valoda: "..Kad mēs 1950... okupācija.." Igauņi: "Atkal tie latvieši ar savu bļaustīšanos"... Nu žēl, ka mēs tādi...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

kaa 01.06.2010 16:03
Kā nepaliek kauns vienmēr un visur tēlot gudrāko? Cik ilgi jutīsies šis srepips kā ,,gaismu atnesējs,,. Sāk riebties lidz vienai vietai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ingrīda 01.06.2010 10:43
Es Eirovīzijā nobalsoju par Gruziju un man ir ļoti žēl, ka Latvija neiedeva Gruzijai nevienu punktu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


MB 01.06.2010 09:50
100 % piekrītu Chiepas teiktajam.
- "Tas pats attiecas uz politiskajiem komentētājiem - tagad dzīvojot UK nebeidzu vien nobrīnīties cik nesaudzīgi žurnālisti apraksta un raksturo politiķus. Šķiet, ka Latvijā visi žurnālisti izgājuši super-korektuma un pārspīlētas pieklājības skolas. Nekāda 'asumiņa' vai lietu saukšanas īstajos vārdos. Vēl trakāk - ja nu kāds sāk runāt tiešu valodu, tad par to uzreiz ir sūdzības."

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Chiepa 01.06.2010 02:17
Kārli, ar smaidu skatos kā latvju tauta 'cepas' par Taviem izteicieniem. Patiesi nezinu ko un kā Tu teici ēterā, bet - zinot kā esi Eirovīziju vadījis/tulkojis iepriekšējos gados, tad nešaubos, ka viss ir bijis diezgan OK. Ja nemaldos, arī iepriekšējos gados savas simpātijas esi izteicis. Tik vien, ka tad tas bija par citām valstīm, ne Krieviju. Tagad gadījās Krievija un tauta 'uzcepās'. Smieklīgi.
Es Eirovīziju skatījos UK pa BBC. Un jāteic, te nu gan es biju nedaudz šokēta par komentētāja izteikumiem. Esmu gatava galvot - vienalga, ko Tu teici ēterā, tas pilnīgi noteikti bija daudz maigāk un pieklājīgāk, nekā uzvedās britu komentētājs.
To pašu Krieviju BBC komentētājs pieteica ar lielu nopūtu - "and here comes 3 minutes of misery" bet pēc dziesmas iesmēja, ka diez vai krievi vispār zina, kāda izskatās fotogrāfija, jo tā, kas viņam rokā nekādi neizskatās pēc fotogrāfijas. Igauni viņš pieteica kā "anti-eurovision expectation", Baltkrievus nosauca par mazo meiteņu Ziemassvētku tērpu sapņiem, utt.
Un tas nebūt nebija viss - BBC komentētājs nekautrējās izsmiet teju katru valsts pārstāvi, kas nosauca rezultātus. Mūsu Kažam tika veltīti apmēram tādi komentāri kā - "ei, vecīt, tu dzīvo pagātnē!" (tas par to, ka Kaža pieminēja, ka viņš uz Eirovīzijas skatuves bija 2005.gadā), bet uz Kažas mesto puķi BBC komentētājs piebilda "Tagad mēs zinām cik lēts tu esi".
Es te minu tikai dažus piemērus, bet tādi BBC izskanēja visu vakaru. Un nevienam te UK nenāk prātā rakstīt sūdzības par kādu.
Tas pats attiecas uz politiskajiem komentētājiem - tagad dzīvojot UK nebeidzu vien nobrīnīties cik nesaudzīgi žurnālisti apraksta un raksturo politiķus. Šķiet, ka Latvijā visi žurnālisti izgājuši super-korektuma un pārspīlētas pieklājības skolas. Nekāda 'asumiņa' vai lietu saukšanas īstajos vārdos. Vēl trakāk - ja nu kāds sāk runāt tiešu valodu, tad par to uzreiz ir sūdzības.
Tas tak ir tik nožēlojami! Pie šādas žurnālistu attieksmes Latvija nekad netiks līdz 'kailajai patiesībai', kuru sabiedrība tā alkst.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vladimirs 31.05.2010 23:38
Vai mēs to Euroviziju neuztveram pārāk dramatiski. Protams, čaļu tusiņš tur ir labs - visi tik priecīgi un ar karogiem.Tikai neaprotu, kur Eirovīzijas galvenajam komentatoram tāda nepatika pret baltkrieviem.Nu un tad ka viņi nāk no valsts finansētajiem orķestriem - tāpēc jau viņi nedziedāja šķērsām. galu galā kaut kā nav dzirdēts par milzīgu ekonomisko krīzi šajā diktatora nospietajā valstiņā.Redzi, lielais demokrāt, mūsu zemnieki jo projām pērk baltkrievu ražotos traktorus, valsts vēl jo projām ražo lielāko pasaules automāšīnu - tā kā viss notiek.Mēs, protams, esam lieli demokrāti. Varētu pat teikt ka mūsu galvenā eksporta prece ir demokrātija, meži un ar tiem saistīti produkti.Atceros 90 to gadu sākumā smīnējam par amerikānu "gudrajiem" indzenieriem, kas te brauca ieviest skaidrību. Priekšnieks pat deva dienas naudu lai tikai netraucē darbā iet kaut kur pa pilsētu paslaistās.Tagad paši esam pie sasistas siles.Pārdeva mūs francūžiem - tagad uzņēmums sen vairs nestrādā, kam vajadzīga konkurence

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


E. 31.05.2010 20:13
Mana svētdienas pārdoma bija par to, ka I.Lepeško ir jāpadomā, ka varbūt ir jāmaina veids, kā mēs atlasām Latvijas pārstāvi. Tā lieta jau ir tajā, ka tad, kad sūtām labāko kas ir (vai pareizāk sakot Latvijā jau zināmums un atzītus māksliniekus (Cosmos, A. Mednis, I.Busulis, Aisha), tad čiks vien sanāk. Tad, kad aizsūtīti tika Bonaparti.lv vai Pirāti - pavisam cita bilde :). Lieta tāda, mums pašiem šķiet, ka visu labi zinām, bet tā tas nav. LTV der padomāt par veidu, kā tiek atlasīts Latvijas pārstāvis. Varbūt ir laiks pamēģināt citu atlases mehānismu??? 2 gadi pēc kārtas ar pēdējo vietu pusfinālā... nu ir kā ir :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mareks 31.05.2010 16:52
Kuru vispar interese sitais sviests (Eirovizija), par sasniegumiem te tiek runats it ka tas butu futbols. :D

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Eriks 31.05.2010 15:45
Par gaumi nestridas man monstri patika ta pat respekteju jusu gaumi

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


o gol 31.05.2010 15:13
Streips ir izcils ,,vaarda ekvilibristikas,,meistars! Ierindas komenteetaajam nav jeega ar vinju speekoties.Streips lieliski paarvalda sabiedriskaas domas noskanjosanas panjeemienus.Arii to,ka samelot vislabaak var ar ,,puspatiesiibu,,metodi.Hrestomaatisks piemeers: ,,...smagos noziegumos apsuudzeetais,apkrautais Lembergs....,,Tajaa pat laikaa,ne vaarda par to,ka visas apsuudziibas ir izgaazusaas un turpina izgaazties! Arii pasam Streipa vaardam var prieksaa piekaart kaadu birku,kas laika gaitaa,protams,dalju sabiedriibas noskanjos pret vinju negatiivi...Taads,luuk,kjeekjis !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


MB 31.05.2010 12:06
Ir kāds ārkārtīgi būtisks fakts, ko nepateica Streips un neesmu dzirdējis no citiem speciālistiem. To ir jāzin un jāsaprot visiem šovbiznesa speciālistiem. Lenas panākumus lielā mērā izkala vācu "panākumu mašīna" Stefans Raabs. Tas ir tas smaidīgais vīrelis ar īsajiem matiem, kas viņai bija redzams aizmugurē. Raabs ir pieredzējs TV šovmenis (TV Total), mūziķis, komiķis un producents. Pats arī reiz piedalījies Eirovīzijā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


MB 31.05.2010 11:52
Jā, man arī krīt uz nerviem kaimiņu balsojumi. Bet ... tās pāris reizes, kad esmu balsojis, tad tas ir bijis par igauņiem vai lietuviešiem.
Te ir arī puslīdz objektīvs skaidrojums - kaimiņiem mēdz būt līdzīgas gaumes un izpratnes par mūziku. Tas nav tikai 100% "čomu būšana".
Streipa piezīmes par krievu uzstāšanos ir kaitinošas un bija sagaidāms, ka cilvēkiem tas nepatiks. Dziedātājs ir ārkārtīgi populārs, viņa balādes iet pie sirds arī daudziem latviešiem. Viņa dziedājums bija emcionāls un grupa bija ļoti vienota.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


MB 31.05.2010 11:44
Es nespēju noticēt preses apgalvojumam, ka Lena nekad nav mācījusies dziedāt.
Viņa nodziedāja apbrīnojami tīri, kas mēdz neizdoties pat pieredzējušiem māksliniekiem. Tāpat viņas dziedājumā bija vienkārši perfekti "vibrato" uz galotnēm. Varbūt viņa nav mācījusies akadēmiski, bet jebkurā gadījumā Lena lieliski pazīst un pārvalda tā saucamo pop-jazz stilu.
Runājot par Aišu. Domāju, ka jaunatklāto informāciju par viņas vietu pusfinālā varēja atstāt tikai profesionāļu zināšanai un plašākai publikai pietaupīt. Visi jau zin, ka Aišai neizdevās. Domāju, ka pateikt, ka viņai galīgi neizdevās bija lieki.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

tikai viens jautājums 31.05.2010 10:49
Kārli,varbūt vajag saņemties un aizbraukt uz ''briesmīgo''Baltkrieviju?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 31.05.2010 08:58
Ar to šovu var arī pārcensties. Manuprāt derētu pamācīties no Vinokura teātra un Jeļenas Vorobejas un uztaisīt kaut ko pietiekami dullu, tad vismaz nebūs jākaunās, ja izlidos. Bet vārdi jāliek rakstīt kādam kaut vai no Igaunijas, un ne jau tāpēc, ka tur angļu valodu zina labāk, bet gaužās mazāk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


mm 31.05.2010 08:29
Ja kāds nav ievērojis, Latvija par Krieviju parasti balso pilnās burās (zinām kāpēc). Un Streipam taisnība - ir, ir kaitinoši šie "kaimiņu/imigrantu balsojumi". Patika, ka šogad publika uz vietas atļāvās atklāti tādus izsvilpt. Uz krievu gan tas šogad neattiecas - lai gan dziedāja tiešām šķībi, tas bija labākais, ko šie jebkad atsūtījuši.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

anglosaxis 30.05.2010 21:55
Nez vai šoreiz izdzēsīs? Neko rupju tā kā nebūtu uzrakstījis...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


anglosaxis 30.05.2010 21:54
Un par "Tu" un "Jūs" lietošanu, Streipa kungs, nevajag melot. Pašā sakumā, kad vēl rakstījat "Dienā", Jūs mani regulāri uzrunājāt uz "tu". Man pat nācās aizrādīt Jūsu paša šodienas vārdiem. Nu esat kļuvis varens cīnītājs par pieklajību...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

anglosaxis 30.05.2010 21:49
Ja jārunā par mūziku, tad tādas dziesmeles kā vācu meitenei katru piektdienas vakaru var dzirdēt Latvijas šlāgeraptaujā, un vēl krietni labākas. Bet pati meitenīte bija ļoti mīlīga un acīmredzot spēcīga bija producentu grupa. Lai gan Eirovīzijā ka makšķerēšanā - nekad nevar zināt, uz ko šodien tās zivis ķersies. Par Streipa kunga minēto krievu šovinismu - šoreiz nu mēs varētu no krieviem pamācīties, jo viņi Gruzijai iedeva lielu punktu skaitu, lai gan attiecības starp šīm valstīm ir saspīlētas. Bet tadi jau mēs, vairums latviešu esam. Krievi zaudē hokeja, un mēs kliedzam, ka tā tiem okupantiem vajag, lai gan hokeju spēlē parasti puiši. Tā arī tagad sanācis Streipa kungam - nav svarīgi - labi vai slikti nodziedāja tas krievu puisis, galvenais, ka šovinisti. Bet Streipa kungam jau kritiku teikt nevar. No sava personīgā bloga izdzēš tūlīt. Šeit arī mēģināja, bet laikam dabūja pa mizu. Pagaidām nedzēš.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Māris 30.05.2010 21:26
Velta,Tevi tik ļoti uztrauc lezbes un geji? Tad kāpēc uz viņiem skaties? Vai pati esi viena no viņiem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Māris 30.05.2010 21:19
Jūrmalai ar nav ne vainas. Ne ar ko neatpaliek no Eirovīzijas. Jūrmala šķiet pat intresantāka.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

UK 30.05.2010 19:18
Raksts LV stila - kritika un negativas emocijas - mes te UK pasmejamies par sevim (esam pedeja vieta) ka ari par visiem parejiem un labu noskanojumu gajam gulet ko ari velu kadreiz iemacities LV!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > jumors 30.05.2010 19:15
Ir vēl trakāk -- slovēņi bija vieni no tiem, kuriem punktu skaits bija vēl mazāks par Aišas punktiem. Man arī slovēņu dziesma patika, bet grieķu gan ne -- tāda bļaušana vairāk nekā dziedāšana.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


jumors 30.05.2010 18:47
Es laikam esmu neglābjami muzikāls tips. Man tik ļoti patika grieķi un slovēņi, bet otrie nezkāpēc pat ar žūrijas vērtējumu neizlīda no pusfināla un griķi ar visu savu vīrišķīgo optimismu palika astotie. Saprotu tā, ka mūsdienās vairs nebalso "mājsaimnieces", toties tīņuki katrs savu ideju dēļ bliež pa pogām , lai maksā vecāki. Šā vai tā- tādu balsotāju dēļ nav vēlēšanās īpaši sapringt. Un neviens no mūsējiem nav jālamā tikai tāpēc, ka tīņiem skolā par tādu Latviju nekas nav mācīts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips - Aigarius 30.05.2010 17:55
Un Aigarius, lai arī cik ļoti man kāds nemēģinātu to piesiet, man NAV, NAV, NAV, NAV, NAV un vēlreiz NAV "nepatika pret krieviem." Man ir nepatika pret mūsdienu oficiālo Krieviju un tās lielummānijas izpausmēm, kuras, tikai Krievijai vien iespējamā kārtā, apvienojas ar mazvērtības kompleksu. Man ir iebildumi, ja par acīmredzami mazkvalitatīvu dziesmu tiek balsots tikai tāpēc, ka dziedātājs ir slāvu tautības cilvēks vai kaimiņš (un arī, starp citu, ja netiek balsots par labu dziesmu tikai tāpēc, ka dziedātājs ir nīstas kaimiņvalsts pārstāvis). Man ir draugi krievi, tiesa, tādi kuri prot latviešu valodu, jo krievu valodu Amerikas skolās nemācīja un es tāpēc to neprotu. Jauku arī Jums vakaru.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips 30.05.2010 17:52
Nu, priecājos, ka kārtējo reizi te ir salasījušies paši pieklājīgākie un labi audzinātie eksemplāri. "Velta" -- tas būtum par Jums, drostaliņ. Jūsu rupjība neko labu nesaka par Jums un pilnīgi noteikti ne par to, kas jūs ir "audzinājis." Un "Neiecītietīgajam" (Jums derētu mazliet rūpīgāk rakstīt, cienītais -- nikā Jums ir sanācis diezgan liels mišmašs), kur Jūs (atšķirībā no Jums es neesmu audzis šķūnī un sev nepazīstamas personas uz Tu neuzrunāju) redzat rusofobiju? Pētera Naliča dziesma nebija nekas izcils, tieši tāpat kā pagājušajā gadā nekas izcils nebija maušana no sievietes un, jā, iepriekšējā gadā tomēr nekas izcils nebija arī Bilans ar savu slikto angļu valodu. Ja Jūs vakar klausījāties tajā, ko es teicu (par ko es stipri šaubos), tad Jūs noteikti dzirdējāt pārdomas par ģeogrāfisku balsojumu arī tandemā Portugāle/Spānija, Skandināvija un Balkānu valstis. Taču neapgāžams fakts ir tāds, ka Eirovīzijā piedalās padsmit valstis, kuras kādreiz bija PSRS republikas un sešas, kuras kādreiz bija Dienvidslāvijā. Paskatieties Eirovīzijas mājaslapā, kā ļaudis šajās valstīs balsoja. Tad paskatieties (es atvainojos, es saprotu, ka no cilvēka, kas prot tikai bļaut, es prasu smadzeņu piepūlēšanu, bet tomēr), kā balsoja visas pārējas valstis. Pieļauju, ka papūlot smadzenes vēl bišķiņ vairāk, Jūs saskatīsit kopsakarības, it īpaši jautājumā par Krieviju un Baltkrieviju 1. pusfinālā. Jauku Jums vakaru.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


DaceA 30.05.2010 16:40
Man liels prieks, ka jaunā balsošanas kārtība (50% iedzīvotāju, 50% žūriju vērtējums) ir ienesusi kvalitāti procesā, kā mēs tiekam pie uzvarētāja. Ja agrākos gadus nereti puse Eiropas sašutusi pārslēdza kanālus, uzzinot, par ko tad ir sabalsojuši vairākums skatītāju, tad tagad, pateicoties žūriju vērtējumiem, tomēr ir jūtams līdzsvars. Mani ļoti priecē tas, ka uzvarēja Vācijas dziedātāja - ar savu dabiskumu un pozitīvo skatu uz dzīvi, kas krīzē nogurušajai Eiropai bija ļoti nepieciešams. Viņa aizkustināja arī ar savu pasakaino veiksmes stāstu (nekad nav mācījusies dziedāt, domājusi, ka Vācijas atlasē izgāzīsies). Lena izcēlās arī ar to, ka viņas uzstāšanos acīmredzot līdz detaļai nebija izplānojusi šovbiznesa mašinērija. Ja daudzām citām kolēģēm konsultanti bija ieteikuši, kā piepildīt skatuvi ar kustībām, kā izklaidēt skatītāju un kameru, ko vilkt mugurā un ko likt uz pirkstiem (šobrīd modē masīvi gredzeni), tad Lenas uzstāšanās bija vienkārša un dabiska, izskats minimālistisks (Lenai kaklā es atpazinu krustiņu no Taize klostera Francijā, bet viņas roku daiļoja draudzības saite). Apmulsums un pārsteigums par uzvaru viņai arī bija tik īsts - ne teatrāli pārspīlēts un daļēji pie spoguļa iestudēts, kā daudzviet nācies redzēt. Vienu vārdu sakot, man prieks!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Aigarius 30.05.2010 15:49
Nepiekrītu par Baltkrieviem - tas, ka Gruzija iedeva Baltkrieviem punktus nozīmēja, ka finālā pēdejo vietu aizņēma UK gruppa, kurai manuprāt visa visšausmīgākā 'dziesma', kas bija saraustīta no desmitiem citu dziesmu meldiņiem un pārslēdzās uz citu melodiju pēc katras rindiņas. Tā pat nebija dziesma, manuprāt.

Pat ja Striepam ir personīga nepatika pret krieviem, viņš nav vienīgais - bija labi dzirdami nosodījuma kliedzieni no auditorijas, kad post-padomijas valstis deva Krievijai lielos punktus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Neiecītietīgajam 30.05.2010 14:45
Kārlis ar savu totālo netoleranci jau sāk krist uz nerviem. Tā slimīgā rusofobija jau izskatās kā vecam Teksasas kovbojam, kuram komunisti (Streipa gadījumā krievi)rēgojas aiz katra staba. Un kur tad mūžīgā žēlošanās par ģeogrāfisko balsojumu. Atkal vāciešus kaimiņi sabalsoja, vai ne? Ko tad tagad pēc fināla par ģeogrāfiju nemuldējies? Kā pēc pusfināliem. Streips uz vecumu paliek arvien marasmatiskāks. Streip, paskaties savās mājās kā veci oklahomieši lamā Obamu par sarkano un ieraudzīsi sevi spogulī.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

cimmers 30.05.2010 13:49
Piekrītu Kārlim par baltkrieviem..

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


FZSS 30.05.2010 13:17
Eirovīzijā jābūt mīlīgiem un pozitīviem ,nevis ģīmjiem pārvērstiem;) bet krievs mani reāli sasmīdināja:D

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips