Atslēgvārdi:

Par diskrimināciju, Eiropas lietām un cūku kastrēšanu -- pārdomas trešdienā 9

Labrīt, lasītāji!

Visu iespējamo cieņu Vairai Paeglei, bet skriet uz Tiesībsarga biroju ar sūdzību par "diskrimināciju" nav valstsievas cienīgi. Lasītāji atcerēsies, ka Ārlietu ministrija un pēc tam arī Saeimas Ārlietu komisija pieredzējušo "Tautas" partijas pārstāvi izvirzīja Latvijas vēstnieces amatam Apvienoto Nāciju Organizācijā (ANO). Valsts prezidents Valdis Zatlers kandidatūru noraidīja, sakot, ka viņam neesot pieņemama politiķu virzīšana diplomātiskajā dienestā. To V. Paegle uzskata par diskrimināciju.

Iesaki citiem:

Grūti spriest, ko Tiesībsarga birojs šajā lietā lems, bet diskriminācijas apstiprinājums radītu pat ļoti interesantu precedentu. Piemēram, absolūti politisku iemeslu dēļ Saeimas prezidijā nav neviena "Jaunā laika" pārstāvja. Nemaz nerunāsim par valdību, kurā ir pārstāvēta knapi puse visu tautas ievēlēto kalpu! Politisku aprēķinu dēļ dažādu valsts un pašvaldību uzņēmumu padomēs ir sastūķēti tikai tie bieži vien par attiecīgo jomu neko nezinošie cilvēki, kuri ir pieslējušies valdošajām partijām, tur nav to bieži vien par attiecīgo jomu neko nezinošo cilvēku kuri pārstāv opozīciju. Diskriminācija! Tiš, skrienam visi pie Tiesībsarga!

Protams, protams, epopejā ap Vairu Paegli pati nabaga V. Paegle bija lelle, kuru savu interešu dēļ turp un atpakaļ bīdīja te viens, te otrs. Būtībā, piedodiet rupjību, starp Valsts prezidentu un "Tautas" partiju notika, kā stāstīts romānā "Cilvēka bērns", gailīšu mērīšana. Tas, ka V. Paegle minētajam amatam būtu pat ļoti kvalificēta, tas nevienu īpaši neinteresēja. Taču absolūti politisku zaudējumu uzskatīt par Tiesībsargam piekrītošu diskrimināciju -- nu, nezinu gan. Tad jau tikpat labi turp varētu bizot arī Māris Riekstiņš, kuru attiecīgā "elites" partijas uzmeta tad, kad pērn valdošā banda nolēma par prezidentu iebīdīt nodokļu nemaksātāju.

***

Protams, nav jau Tiesībsarga birojs vienīgā vieta, kurp skriet. Ir tāda partija "Jaunie demokrāti" (atcerieties tādu? -- 2006. gada Saeimas vēlēšanās tā savāca veselus 11,5 tūkstošus balsu, tātad -- knapi pāri vienam procentam). Šīs partijas censoņi nu, visnotaļ ilgi pēc fakta kā tāda, ir nolēmuši, ka Saeimai nevajadzēja ratificēt Eiropas Savienības Lisabonas līgumu, un tāpēc par šo faktu ir jāiesniedz prasība Satversmes tiesai. Šajā gadījumā ir pilnīga taisnība Saeimas Ārlietu komisijas vadītājam Bērziņam, kurš ir runājis par absolūti neietekmīgas partijeles zīmēšanos. Tās pārstāvji sakās esam dikti satraukušies par Latvijas suverenitāti, kuru joprojām spēkā neesošais Lisabonas līgums dikti ierobežojot. Droši vien viņiem derētu izlasīt sākotnējos Eiropas Savienības dokumentus, tajā skaitā Romas un arī Māstrihtes līgumu. Latvija daļu savas suverenitātes atdeva 2004. gadā ij tajā dienā, kad iestājās Eiropas Savienībā, ij arī tajā dienā, kad iestājās NATO. Diez vai "Jaunie demokrāti" vēlas pārstāvet domu, ka Latvijai būtu bijis labāk minētajās organizācijās neiestāties vispār. To var argumentēt dažs labs apdauzīts censonis (re, vēl daudreiz mazāk balsu Saeimas vēlēšanās ieguvušie "Eiroskeptiķi" tagad vēlas pieslieties "Saskaņas centram" -- tāpat kā "Jaunie demokrāti", arī viņi zīmējas, lai tikai netiktu gluži pelnīti aizmirsti pavisam), bet ne jau ļaudis, kuri vēlas sevi uzskatīt par nopietniem.

***

Un pēdīgi. Sēdēju vismaz divvapdsmitarpus minūtes šorīt un intensīvi prātoju, kā un kam varētu pat uz mirkli ienākt prātā, ka labs uzdevums jaunkundzēm, kuras piedalās šovā ar nosaukumu "princese," ir kastrēt cūku. Nevarēju to izdomāt. Kā tam notikt, ar nagu šķērītēm, vai? Kam vispār piederēja attiecīgā cūka? Vai tas ir cilvēks, kurš ļauj absolūti jebkuram nākt un pieteikties par tās kastrētāju? Varbūt to var attīstīt kā tūrisma produktu? Atzīstos, es šovu par "princesēm" neskatos vispār, bet vai dieniņ, cik ļoti, ļoti zemu ļaudis ir gatavi krist, lai tikai piesaistītu skatītājus! Nabaga cūka!

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (9) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lasītājs - Kārlim Sreipam 25.09.2008 17:27
Jā Streipa kungs, tiešām, kāpēc neskatāties šovu "Latvijas Princese"? Tur bez meitenēm ir daudz kā vērtīga, lauku siamniecība, Škutāns, dejas, tērpi, jautājumi un atbildes.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bezvārdis 25.09.2008 09:49
Par cūku kastrēšanu - te tāda latvieša izpratne parādās par to, kas ir forši. Forši, piemēram, ir pateikt meitenēm, ka viņas cīnās par princeses titulu un tad likt dancot priekšā vienam jampampiņam, kamēr citi jampampiņi viņām izdomā dažādus pazemojumus. Kāpēc gan tad nevarētu likt mēzt kūti un kastrēt cūkas (ar argumentu, ka laukos kalpones to darot visu laiku un vispār jau princese tā pati kalpone vien ir, t.i. pelnrušķīte). Cik zināms no aizkulisēm, meitenēm tiek piedāvāts arī sekss un savu esošo puišu krāpšana onlainē visai Latvijas tautai par prieku un uzjautrinājumu. Beigu beigās par princesi kļūst tā, kas labāk kastrējusi cūkas un veiklāk krāpusi savu draugu. Īstena izpratne par latviešu princesi. Pagariniet šo domas ķēdīti uz latviešu izpratni par politisko eliti un LNT iesaistīšanos šīs elites mēslu cilāšanas, tautas kastrēšanas un politiskās prostitūcijas darbībās, kas beigu beigās vainagojas ar iekļūšanu Rīgas pilī vai Saeimas namā, un pārsteigumam vairs vietas nepaliks.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

JB 24.09.2008 23:11
Kārli, labi ka arī Jūs mainaties (manuprāt, uz labo pusi). Jo ja atmiņa nevil, tad arī Jūs kādreiz atbalstijat visādus "MiniMiss" konkursus, bijat pat žurijas loceklis, ne?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

skolotaja ludmila 24.09.2008 17:05
Nelaime tada, ka visus sos "sovus" skatas ari musu berni...
Un vini censas lidzinaties "paraugam", proti - sovu "zvaigznem", vai "princesem"... - gan pec areja izskata; gan pec "domasanas" veida; un ikdiena (it ipasi skola!), sekojot "krutas" uzvedibas sablonam.

Teiksu godigi, reizem parnem patiesi baisa sajuta - ikdiena verojot so pusaudzu degradaciju.

Paldies autoram!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

P-P! 24.09.2008 15:41
> Ja censoņi teica, ka vajag referendumu, tad viņi arī teica, ka to nevajadzēja darīt Saeimai.

Nē, kamēr nevarēsiet atsaukties uz kādu rakstu galu, kur viņi tieši to arī teica (par Saeimu). Starptautiskam līgumam par likumdošanas ceļā izšķiramiem jautājumiem tik un tā ir nepieciešama Saeimas ratifikācija (Satversmes 68. pants)

> Nākamais, tas, kas notiek ar turpmākām suverenitātes deleģēšanām, nav atkarīgs no tā,
> ka daļa suverenitātes jau ir atdota, jo atdota tā ir.

Piekrītu, ka turpmākās deleģēšanas "nav atkarīgas" no iepriekšējām, un tieši tāpēc tas, kas notika 2004. gadā (suverenitātes deleģēšana), nav relevants vērtējot, vai ir ratificējams Lisbonas līgums (nākošā suverenitātes deleģēšana).

> kas attiecas uz NATO, Latvija militārajā jomā vairs nav pilnībā neatkarīga, tā nevar darīt
> visu to, kas pašai ienāk prātā, kaut vai noteikumos par slepenas informācijas glabāšanu.

Latvija ir uzņēmusies noteiktas starptautiskas saistības iestājoties NATO (piemēram, saskaņā ar šo "Vienošanos starp Ziemeļatlantijas līguma pusēm par informācijas drošību" http://www.likumi.lv/doc.php?id=87045&from=off)

Neesmu jurists, bet ka ar šādu saistību uzņemšanos Latvija būtu deleģējusi vai "atdevusi" daļu savas suverenitātes (piemēram, daļu augstākā/vienīgā likumdevēja tiesību, vai valsts varas kā tādas īstenošanas tiesību, vai tiesību interpretēt starptautiskās tiesības) - nepiekrītu. Tad var sākt apgalvot, ka pievienošanās ANO bija "suverenitātes deleģēšana", katrs starptautiskais līgums, kam Latvija būtu pievienojusies, arī ir "suverenitātes deleģēšana".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista 24.09.2008 14:55
Piekrītu par Paegli - lai arī viņa bija kompetenta un labākais piemērs-izņēmums politiskam vēstniekam, gājiens ar "diskrimināciju" bija lieks.

Visvairāk žēl, ka politikāņu ambīciju rezultātā Latvija ir zaudējusi potenciāli ļoti labu diplomātu un tiek diskreditēts diskriminācijas jēdzienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - P-P 24.09.2008 13:31
Pa vienam. Ja censoņi teica, ka vajag referendumu, tad viņi arī teica, ka to nevajadzēja darīt Saeimai. Prāts nav dikti jāizmežģī, lai saprastu, ka tas ir viens un tas pats. Nākamais, tas, kas notiek ar turpmākām suverenitātes deleģēšanām, nav atkarīgs no tā, ka daļa suverenitātes jau ir atdota, jo atdota tā ir. Skat. atkal par prāta neizmežģīšanu. Un kas attiecas uz NATO, Latvija militārajā jomā vairs nav pilnībā neatkarīga, tā nevar darīt visu to, kas pašai ienāk prātā, kaut vai noteikumos par slepenas informācijas glabāšanu. Arī tur daļa suverenitātes ir atdota. Skat. atkal. Viegli ir izspļaut "nav tiesa." Grūtāk ir nākt ar atbalstošu informāciju par to, kāpēc nav tiesa. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

P-P! 24.09.2008 13:12
> Šīs partijas censoņi nu, visnotaļ ilgi pēc fakta kā tāda, ir nolēmuši, ka Saeimai
> nevajadzēja ratificēt Eiropas Savienības Lisabonas līgumu

Nav tiesa:

"Pieteikuma iesniedzēji uzskata, ka Lisabonas līgums varot tikt apstiprināts tikai ar tautas nobalsošanu. (..) Pieteikuma iesniedzēji uzskata, ka, nerīkojot tautas nobalsošanu par pievienošanos Lisabonas līgumam, tiekot pārkāptas pilsoņu tiesības piedalīties valsts darbībā, proti, nodot savu balsi nobalsošanā." (skat: http://www.satv.tiesa.gov.lv/?lang=1&top=1&rid=131)

Katram starptautiskam līgumam par likumdošanas ceļā izšķiramiem jautājumiem tik un tā ir nepieciešama Saeimas ratifikācija.

> Latvija daļu savas suverenitātes atdeva 2004. gadā ij tajā dienā, kad iestājās Eiropas
> Savienībā ...

Kas nenozīmē, ka katra nākošā suverenitātes deleģēšana (būtiska dalības nosacījumu ES mainīšana) tagad var notikt bez tautas nobalsošanas.

> ... ij arī tajā dienā, kad iestājās NATO.

Nav tiesa.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vecis 24.09.2008 13:00
Vai Paegles kundze ir atteikusies no ASV pilsonības?
PAegles rīcība ir topošās diplomātes cienīga. Patiešām demokrātijās "audzināta" ārzemju latviete. Vairāk tādu, lai ir jautrāk!
Kad pogas spaidīt tad TP diciplīna. Kad atsaka - tad intereses. Jauki.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips