Atslēgvārdi:

Par deputātu intelektu 24

Labrīt, lasītāji!

Šķietami inteliģenta dāma. Maģistra grāds arhitektūrā. Lektore bijusi, Rīgas domes deputāte bijusi, Saeimas deputāte bijusi, Saeimas prezidijā darbojusies, Trīs zvaigžņu ordeni saņēmusi, par kultūras ministri kādu laiku sabijusi. Un tāpēc ir pat ļoti grūti saprast, kā viņa var iekļauties visnotaļ neintelektuālo cilvēku kategorijā, kas saucas "neredzēju, bet nepatika."

Iesaki citiem:

Runa ir par Saeimas deputāti no Vienotības Ingūnu Rībenu. Vakar Saeimas komisijā tapa apspriests finansējums kino mūsu valstī, un censone it īpaši emocionāli, tā vēstīts medijos, esot vērsusies pret Kaspara Gobas filmu "Homo.lv," sakot, ka tai nu gan finansējumu nevajadzēja dot, jo Latvijā esot visvisādas citādas problēmas, par kurām taisīt filmas. Vai I. Rībena filmu ir redzējusi? Nē. Vai viņa plāno to noskatīties? Arī nē. Vispār, tā kādreizējā ministre, arī Lailas Pakalniņas filmai par Alfrēdu Rubiku droši vien naudu nevajadzēja dot. Minētajā preses materiālā nebija pateikts, vai arī šajā gadījumā dāma ir izmantojusi "neredzēju, bet nepatika" principu, taču lietas būtību tas nemaina.

Pareizi par deputātes teikto ir izteicies pats režisors: "Esmu neizpratnē, ka deputāti veltīja tik daudz laika nosodīt kaut ko, ar ko nav iepazinušies. Es biju gaidījis diskusijas par tehniskām lietām, par atainojumu, bet ne to, ka man pateiks - filma ir sūds pēc definīcijas, tāpēc mēs to neskatīsimies." Ja kas, tad "Homo.lv" ir akceptēts demonstrēšanai vienā no Eiropas galvenajiem kino festivāliem Berlīnē. Bet Ingūna Rībena, lūk, to neskatīsies, bet vienalga teiks, ka tā nav tīkama. Lai arī Nacionālais kino centrs filmas eksemplārus piešķīra visiem komisijas locekļiem pēc kārtas. Bez maksas. Par intelekta, augsta vai citādi, piemēru to būtu pat ļoti grūti nosaukt.

Vēl par deputātu un viņu informatīvo atbalstītāju intelekta trūkumu liecina situācija ap valsts budžeta konsolidēšanu. Šorīt vēl citā laikrakstā (varat trīs reizes minēt -- kurā), esmu nostrostēts no komentētāja puses par viņdien rakstīto, ka "zaļo zemnieku" paziņojums, ka Finanšu ministrijas piedāvātais "konsolidācijas" variants esot "nožēlojams," bet paši "zaļie zemnieki" neko no savas puses nepiedāvās, jo tā neesot viņu "kompetence," ir bezatbildības piemērs. Brašais komentētājs, protams, nav atradis par vajadzīgu pieminēt to, ka ZZS boss Saeimā ir pateicis, ka kaut kur nauda mētājas un vajag tikai to paņemt, bet nav pateicis, kas tā par naudu un kur tā būtu rodama. Tāpat kā Ingūna Rībena, "zaļie zemnieki" vienkārši pateiks nē un tālāk nedomās. Komentētājs man, kopā ar premjerministru un finanšu ministru, uzdevis šādu jautājumu: Pieņemot, ka "zaļie zemnieki" akceptēs ministrijas piedāvājumu un pratīs saviem vēlētājiem paskaidrot, kāpēc -- kas notiks tālāk? Kas notiks ar 2012. gada budžetu? Uz to mana atbilde būtu lūk, kāda: Patlaban to mēs nevaram zināt, jo patlaban mēs nezinām un nevaram zināt, kas šogad notiks ekonomikas attīstības jomā. Cita starpā, šomēnes kļūs skaidrāks jautājums par to, kad un kā pārdot Pareksa banku un Citadeles banku, arī tā būtu nauda, kuru varētu izmantot budžeta deficīta samazināšanai un, tādējādi, valsts ekonomiskās situācijas uzlabošanai. Tomēr uzskatu, ka Saeimas deputātiem, piedevām tādiem, kuri skaitās valdošajā koalīcijā esam, pateikt, ka viņi neko par to nedomās (izņemot domu, ka vispār visu jautājumu vajag atlikt vēl par pāris mēnešiem, tad jau redzēs) -- tas nav atbildības un intelekta apliecinājums. Nu, nav.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (24) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vilnis 07.02.2011 15:52
Tas jau vidusmēra intelekta indivīdiem ir raksturīgi – jo mazāk par kādu lietu zina, jo kategoriskāks viedoklis. Taču jāpiekrīt I.Rībenai tajā domā, ka ir jāskatās, kā tiek izlietots valsts finansējums, it īpaši, ja tas ir ierobežots. Ideoloģisko, saturisko un māksliniecisko aspektu jāizvērtē rūpīgi.Jautājums, protams, kuri ir tie vērtētāji. Arī kultūras jomā nereti notiek acīmredzama lobēšana. Gan draugu būšana, biznesa projektiņi utt. Raksturīgi arī pederastu klubiņi, kur roka roku berzē, un ne tikai roku, kā piemēram operā, arī dažādos mākslas un dizaina projektos. Draugu būšana ne vienmēr ir slikta, bieži pat ar labiem rezultātiem, bet tā nav vietā ja ir runa par nodokļu maksātāju naudiņas sadali. Tas jau vidusmēra intelekta indivīdiem ir raksturīgi – jo mazāk par kādu lietu zina, jo kategoriskāks viedoklis. Taču jāpiekrīt I.Rībenai tajā domā, ka ir jāskatās, kā tiek izlietots valsts finansējums, it īpaši, ja tas ir ierobežots. Ideoloģisko, saturisko un māksliniecisko aspektu jāizvērtē rūpīgi.Jautājums, protams, kuri ir tie vērtētāji. Arī kultūras jomā nereti notiek acīmredzama lobēšana. Gan draugu būšana, biznesa projektiņi utt. Raksturīgi arī pederastu klubiņi, kur roka roku berzē, un ne tikai roku, kā piemēram operā, arī dažādos mākslas un dizaina projektos. Draugu būšana ne vienmēr ir slikta, bieži pat ar labiem rezultātiem, bet tā nav vietā ja ir runa par nodokļu maksātāju naudiņas sadali.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

FZSS 07.02.2011 05:35
ko gan jaunu var pateikt par homo- homo ir homo.
personiski es vienmēr teikšu , ka tas ir SLIKTI, bet ja kādam ir labi, tad lai viņam arī ir labi:) piem savā apkārtnē no apm 2500 cilvēku , zinu tikai 3 viņus...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


streips homofobs? 06.02.2011 15:56
Kārtējā streipa demagoģija. Par filmu nedrīkstot spriest, ja neesot to redzējis no A līdz Z ?
Par homoseksualismu arī nedrīkst spriest, ja pats nav izmēginājis ?
Un kaku par kaku arī nedrīkst nosaukt, ja nav pagaršojis, vai vismaz uz ekspertīzi aiznesis?
Vai tas nedaudz "nesmird" pēc fašisma?
P.S. Varbūt streips par fašismu nedrīkst izteikties, jo nav to tā īsti izbaudījis uz savas ādas...?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ha 05.02.2011 18:47
Par budžeta griešanu, jeb konsolidāciju vajadzēja runāt pirms vēlēšanām.Toreiz Vienotība klusēja. Pēc vēlēšanām tika apgraizītas ZZS ministrijas. Arī tagad grib griezt ne savu ministriju tēriņus.Ķerties klāt bērniem un pensionāriem nedrīkst. Saprotams ir raksta autora sašutums par zaļzemnieku atteikšanos apcirpt bērnus un sirmgalvjus- pašam bērnu nav un pensiju varēs saņemt citā valstī.Tāpat neviltotais sašutums par deputātes Rībenas atteikšanos atbalstīt un dot naudu homoseksuāļus slavinošām filmām- tikai ne to- tad jau labāk noraut no bērnu pabalstiem!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


politika.lv ---> Gunta Leona 05.02.2011 10:39
Politika.lv iespēju robežās regulāri dzēš viltvārža komentārus, taču viņš izmanto visādus trikus, lai viņu nevarētu vienkārši "likvidēt" jeb, citiem vārdiem, bloķēt viltvārža IP adresi. Diemžēl nepieklājīgi cilvēki izmanto internetā doto vārda brīvību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


tāds tādu pazīst 04.02.2011 23:28
Šķietami inteliģenta dāma.... cilvēku kategorijā, kas saucas "neredzēju, bet nepatika."
=========================================
Spīdošās inteliģences inkarnācija Streips. Cilvēku kategorijā - nedzied man pa prātam - tātad, pazemojams, saucams nicīgos vārdos, reputāciju vajag nomelnot par katru cenu!

Sorry, Kārli! Mutīgs žurnālists esi, viens no Latvijas interesantākajiem, bet Tev izteikties par Rībenas inteliģenci ir tas pats ka resnītim par baletu. Nu nemāki tu smalki...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Gunta Leona 04.02.2011 22:24
Nu, ja politika.lv nevar "atkost" to viltvārdi un "likvidēt", tad ko mēs gribam. īstajam cien Streipam - varbūt kur var izmantot arī to Intelekta līmeni, kas parādās te, komentos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


feja 04.02.2011 16:09
Protesta akciju laikā Ēģiptē, šā gada 28.janvārī kāds, iespējams, ASV diplomātiskā dienesta auto apzināti notrieca vairāk nekā 20 demonstrantus, kas bija izgājuši Kairas ielās, ziņo telekanāls Al Jazeera.
Kārļa komentārs?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

marinēts mārrutks 04.02.2011 15:30
Atvainojos nevis Demakova,bet Rībena sacēla šo šurumburumu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


marinēts mārrutks 04.02.2011 15:29
Tagad,kad mēs krievus Latvijā esam nobīdījuši pie malas mēs taču īpaši neinteresējamies par viņu mazākuma iekšējām problēmām.Gluži tāpat ir ar homoseksuāļu problēmām.Vairākums par viņiem vienkārši neinteresējas.Ja reiz esi tāds piedzimis,tad kulies pa dzīvi,kā gribi.Katram pašam savu grūtību pietiek.Acīredzot tā arī ir jātulko Demakovas uzskati.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Linda 04.02.2011 14:20
Lai arī virsrakstā uzdots jautājums par intelektu, vai nevajadzētu pajautāt par veselību? Ne jau tikai tas, ko kundze pauž, bet arī veids, kā viņa to dara. Cilvēki, kas piedalās komisijas sēdēs "no malas", piem., kādas NVO, jau sen pauž bažas, vai deputātei nav kādas vainas, kuru ārstēšana būtu uzsākama jo ātri, jo labi

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Evita G. > Alejandro 04.02.2011 14:14
Un vēl jau arī Kārina Pētersone ;), one of my favourites. Tipisks "kurp vējš pūš, turp liecas" gadījums.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 04.02.2011 13:56
Streipam ir hroniska kaite - neuzrādīt precīzas atsauces.
Manuprāt, tas ir apzināti. Lai būtu iespēja citēt un atstāstīt izrautiem gabaliem, tādējādi kompilējot savu "melno mākoni", kas ir vajā sakarā ar oriģinālu.

Papūlēšos slinkā korifeja vietā. Lūk links:
http://zinas.nra.lv/viedokli/bens-latkovskis/40774-oglu-raus...

Tur cita starpā ir šādi:

"...Vienotība un šā veidojuma informatīvie apkalpotāji pārmet koalīcijas partneriem, ka bezierunu nepaklausība ir "pretīga bezatbildība par valsti un tās nākotni" (K. Streips). Premjers Dombrovskis piemetina, ka "ZZS sāk uzvesties kā kādreiz Tautas partija". Te gan jāsaka, ka Vienotība pati uzvedas kā agrāk un tās piedziedātāju koris dzied tieši to pašu dziesmu, ko agrāk. Jaunais statuss neko nav mainījis retorikā. Atkal visi citi ir vainīgi un bezatbildīgi, iepretim bezgrēcīgajiem un atbildīgajiem vienotībniekiem..."

Ir ko piebilst?!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alejandro>Skatītājam 04.02.2011 13:38
Aber lūdzu: Helēna Demakova, kas savulaik apgalvoja, ka praidam noteikti jānotiek un stāstīja, ka daudzi labi draugi viņai esot geji. Kārlis Leiškalns, kas intervijā "Nedēļai" atzina, ka fobijas "uzvārot" politiķi, kuriem īstenībā ir pilnīgi vienalga, kurš ar ko guļ. Edgars Zalāns, kas radio intervijā atbildēja, ka seksuālā orientācija pilnīgi noteikti neesot starp cilvēka svarīgākajām īpašībām. Andris Bērziņš, kurš pirms 2004.gada EP vēlēšanām stāstīja par savu liberālo nostāju, nepateica skaidru "nē" pat viendzimuma laulībām un paziņoja, ka negrasās vērsties pret "kāda cilvēka tiesībām būt kopā ar otru cilvēku". Andris Šķēle, kurš, tiesa, jau agrāk iebilda pret praidiem, taču arī atzina, ka citādi TP vajadzētu nodrošināt sex minoritāšu diskriminācijas novēršanu normatīvajos aktos.

Kur tad bija visi šie "liberāļi", kad TP/LPP/LC pirms vēlēšanām vienoti balsoja pret homoseksuāļu diskriminācijas aizliegumu mediju likumā un kad PML priekšvēlēšanu avīzē vairākkārt parādījās LGBT neglaimojoši materiāli, jo īpaši "karikatūra"? Bezprincipu amēbas viņi ir, tā lūk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Skatītājs - Alejandro 04.02.2011 13:23
Kāpēc esmu Jums tā piesējies? Jo Jūsu gadījums ir ļoti uzskatāms piemērs kā pret tādas kustības cilvēkiem, kas Jums ir nesimpātiska Jūs pielietojat atšķirīgus kritērijus nekā pret citas kustības cilvēkiem. Jūs vienkārši nespējat uz PML skatīties daudz maz objektīvi un gribat šai kustībai pierakstīt visus pasaules ļaunumus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Skatītājs - Alejandro 04.02.2011 13:20
Atšķirība ir tur, ka PML savus uzskatus ir gatavi mainīt atkarībā no vēja virziena.
---
Ar tādām atbildēm no tukšmuldētāja slavas vaļā netikt. Ja cilvēks atbild par saviem vārdiem, tad nosauc konkrēti - tas un tas PML biedrs savus uzskatus maina kā vējrādītājs. Un vēlams ne no saraksta otrā desmita, jo tāds cilvēks nevar personificēt visu kustību, kā izriet no Jūsu teksta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


es 04.02.2011 13:12
Paskaidrojums ZZS - Streipam. Parex/Citadele pārdošana budžeta deficītu nemazinās. Šāda cerība, ja tāda politiķiem ir, ir līdzvērtīga gadījumam, kad azartspēļu spēlmanis, kurš automātos notriec divas algas vienā mēnesī, pārdod savu auto, un turpina automātos notriekt vairāk kā nopelna, bet ar pārliecību, ka problēma nu ir atrisināta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Alejandro>Skatītājam 04.02.2011 12:45
Kā labi zināt, gan Rībenai, gan PML ir negatīva attieksme pret homoseksuāli orientētiem cilvēkiem. Atšķirība ir tur, ka PML savus uzskatus ir gatavi mainīt atkarībā no vēja virziena. Vairāki PML kandidāti, kuri savulaik bija izteikušies pozitīvi vai neitrāli par gejiem, 10.Saeimas priekšvēlēšanu kampaņas laikā klusējot pievienojās partijas oficiālajai reklāmas kampaņai, kas skaidri bija vērsta uz LGBT tiesību noniecināšanu. Jo tā, partijasprāt, bija vajadzīgs, lai savāktu papildus vēlētāju balsis. Savukārt Rībena, neskatoties uz to, ka jau laikam teju 10 gadus ir liberālas partijas biedre, vienmēr ir uzsvērusi savus atšķirīgos uzskatus attiecīgajos cilvēktiesību jautājumos. Es viņai nepiekrītu, bet cienu viņu par principialitāti un patiesumu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ZZS - Streipam 04.02.2011 12:29
Uz jautājumu kāpēc mēs neatbalstām 50 miljonu konsolidāciju atbildam:
Patlaban budžets ir pieņemts un valsts pārvalde šā budžeta ietvaros sekmīgi strādā. Kas notiks šā gada laikā to mēs nevaram zināt, jo patlaban mēs nezinām un nevaram zināt, kas šogad notiks ekonomikas attīstības jomā. Cita starpā, šomēnes kļūs skaidrāks jautājums par to, kad un kā pārdot Pareksa banku un Citadeles banku, arī tā būtu nauda, kuru varētu izmantot budžeta deficīta samazināšanai un, tādējādi, valsts ekonomiskās situācijas uzlabošanai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Madris 04.02.2011 12:17
Filmu neesmu redzējis, tāpēc neņemos spriest, cik,saprotu, tā veltīta problēmām, kas mani neinteresē. Par budžeta konsolidācijas pasākumiem gan man ir viedoklis, ka jau vēlēšanu laikā, vajadzēja partijām paust savu viedokli, bet Vienotība klusēja, kā partizānis. Tāpēc tagad protesti ir likumsakarīgi.Apliecinājums tam, ka viss ir labs, lai tiktu pie siles.Prasts politikānisms, kuru Jūs pirms vēlēšanām negribējāt redzēt, neticu, ka bijāt tik dumjš .

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Skatītājs 04.02.2011 12:08
Viņai, atšķirībā no "Par maksātnespējīgu Latviju" muldoņām, šāda nostāja, liekas, patiešām izriet no pasaules uzskata.
---
Un kāda nostāja ir PML? ar ko Rībenas nostāja atšķiras no PML nostājas? Varbūt varat detalizētāk, ja jau atbildat par saviem vārdiem? Ja neesat vien tukšmuldētājs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva to Alejandro 04.02.2011 12:08
Neesmu dzirdējusi par baušļiem: Tev nebūs par apkārt notiekošo interesēties! vai arī par: Tev būs spriedumus izteikt par to, ko nekad neesi redzējis!
Un par tām krāsām- nu jā, augonis, piemēram, katram cilvēkam piešķir papildus krāsas, īpaši ja cilvēka imūnsistēma nav līdzvērtīga. Tikai, vai tas ir iemesls ilgoties pēc augoņiem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 04.02.2011 12:05
Par filmu jau teicu: tagad režisoram jātaisa augšā deputati.lv Bet par tā saukto konsolidāciju, jo vispār jau, ja tic svešvārdu vārdnīcai, tas vārds nozīmē ko citu: ne jau tikai zaļzemnieki neko nesaka. Arī valdības darbs izskatās pēc: "Vo, bļin, kā visi apnikuši! Nu še jums, še jums tas budžets! Un nevaukšķiet te daudz!" Piemēram, tā pati arī Dombrovska akceptētā maksa par receptēm: ir jau piemērs ar Rozentāles paceltajiem līdzmaksājumiem, kas ļoti īsā laikā radīja lietus zaudējumus. Plus pacientu organizāciju uzstājīgie mēģinājumi atgādināt, ka absolūtajam vairākumam pacientu naudas nav. Taču ministram tie 50 santīmi liekas sīkums, lai gan daudzi slimnieki lieto vairākus preparātus. Plus vēl ideja, ka zāles varot izrakstīt uz trim mēnešiem- nu nevar, kaut izstiepies nevar, jo ģimenes ārstam ir noteikta summa, ko var tērēt, un štrunts par to, cik viņa praksē ir hronisko slimnieku!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alejandro 04.02.2011 12:00
Ingūna Rībena ir interesanta tante. Viņai, atšķirībā no "Par maksātnespējīgu Latviju" muldoņām, šāda nostāja, liekas, patiešām izriet no pasaules uzskata. Un Rībena savu nostāju parasti pamanās paust visai ekstravagantā un amizantā veidā. Vienā komisijas sēdē viņa stāstīja, ka 53 gadu vecumā no pusaudžiem domātas grāmatas uzzinājusi, ka pastāv 3 veidu prezervatīvi un kādi tie ir. Citreiz citēja Vonnegūtu no Saeimas tribīnes: "Divas rauga pikas ēda cukuru un, smakdamas savos sūdos, sprieda par dzīves jēgu." Tas bija tēlains salīdzinājums ar Kalvīša valdību. Viennozīmīgi konservatīva, nacionālistiska un kristīga politiķe. Un visnotaļ kolorīta persona. Dikti jau gribētos, lai līdzvērtīgs spēlētājs būtu "mūsējo" pusē, bet bez Ingūnas Rībenas Latvijas politika būtu par vienu krāsu bālāka.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips