Par dārziņa rušināšanu un Raimonda Paula saudzēšanu -- pārdomas otrdienā 20

Labrīt, lasītāji!

Šorīt laikrakstā Diena uzsākta jauna tā dēvētās "Privātās dzīves" diskusija, šoreiz -- par to, kā Latvijas ļaudīm patīk rušināties pa dārzu. Laikraksta lieliskā Latgales korespondente Anna Rancāne raksta, ka ar to rodoties problēmas -- zemes uzaršana, mēslojums, grūtības ar strīpaino amerikāņu vaboli u.tml. Priecājos par šādu atzinumu: "Varētu pati izaudzēt stādus uz palodzes, bet nejaukais kaķis apgrauzīs, tam jau neiestāstīsi, ka tā nav speciāli viņam sēta kaķuzāle."

Iesaki citiem:

Jo man ir precīzi tā pati problēma. Arī es ar vislielāko prieku uz saulainās virtuves palodzes audzētu baziliku un lociņus un pētersīļus un visu pārējo, kas kulinārijā ir superduper garšīgs, bet man ir četrkājains strīpainis Otto, kuram viss zaļais ir kā Vinnijam Pūkam medus pods. Pat ledus salātu lapas viņš grauž ar vislielāko entuziasmu. Dzīvojamā istabā ir tikai viens stāds, tas ir stāds ar ērkšķiem, kurš pats sevi prot pasargāt pret nikno ienaidnieku. Citādi viss zaļais manā dzīvoklī stāv vienā no guļamistabām, kur kaķis klāt netiek. Esmu apradis ar situāciju, dzīvi jau tā pavisam negrauj. Bet vēl A. Rancāne atradusi par vajadzīgu piemetināt lūk, ko: "Tāpat zinu, ka atkal un atkal pirkšu sēklas, sapņošu, braukšu, stādīšu. Un neskumšu, ka ražā saņemtais būs neicīgāks nekā ieguldītais darbs, pūles, sviedri un lati. Tāpēc, ka bez dārza latvietis nav latvietis. Un tas tik tiešām ir punkts uz āmen!" Bāc! Es tomēr esmu latvietis arī bez dārza, Rīgas centrā labākajā gadījumā tādu varētu stādīt uz mājas jumta, bet manai mājai tas tāds slīps padevies, diez kas nebūs. Bet vēl vairāk -- dziļi, dziļi mūsu tautā ir iesakņojusies šī doma par "mans kaktiņš, mans stūrītis zemes," patlaban tā varbūt atkal kļuvusi aktuālāka, jo pilsētā dažs labs latvietis vairs nevar atļauties dzīvot. Taču no mana mīļā laikraksta tādu diskrimināciju nu gan es nebiju gaidījis, un pieļauju, ka arī redkolēģijā ir ne viens vien latvietis, kuram dārza nav un kurš tāpēc mazāk par latvieti nejūtas. "Latvieši ir zemnieku tauta" -- krietni novecojis jēdziens.

***

Savukārt vienā no Latvijas pilsētām vasarā atkal veidosies gandrīz pilnībā krieviskais pasākums, kurš saucas "Jaunais vilnis." Šogad Latviju tur pārstāvēs patiešām superīgā dziedātāja Aiša, lai viņai veicas. Bet, ar raksturīgo kaimiņvalsts augstprātību, pasākuma organizētāji atraduši par vajadzīgu arī apspriest Latvijas sabiedriski politiskās aktualitātes, proti, viens no festivāla patroniem, pianists un "Tautas" partijas deputāts Raimonds Pauls, ar katru gadu jūtoties sašutušāks par kritiku, kāda pret viņu tiek vērsta, un maskaviešiem tas nebūt nav pa prātam: "Pēc dažādām intervijām un parādīšanās televīzijās ekrānos žurnālisti tik ļoti sāk viņam kost" -- tā pavēstījis viens no festivāla rīkotājiem Igors Krutojs. "Jo uzmanīgāk un labvēlīgāk jūs izturēsieties pret Raimondu Paulu, jo lielāka būs varbūtība, ka viņš Jaunajā vilnī joprojām piedalīsies."

Lai man piedod Igors Krutojs un visa festivāla komanda, bet droši vien arī viņi būs pamanījuši, ka cita starpā viņu mīlulis patlaban piedalās Latvijas politikā, un nebūt ne no tā labākā gala. Ne vien viņš ir kādreizējais valdošās bandas spīdošs eksemplārs, viņš ir viens no tiem deputātiem, kurš nejūtas ne mazāko kritiku pelnījis, un pietiekami bieži viņš presē ir gaudies par to, ka neviens viņu nesaprot. Man godīgi sakot ir pilnīgi pie vienas vietas, vai maestro piedalās vai nepiedalās importa pasākumā, kurš jūlijā un augustā notiks Jūrmalas krastmalā kopā ar kaimiņvalsts lielākām un mazākām zvaigznēm, kuras dziedās ar fonogrammas "palīdzību", vakara vadītājiem, kuri ir aizmirsuši pat elementārāko pieklājību, atrodoties citā valstī u.tml. Taču, kamēr viņš ir viens no Latvijas tautas priekšstāvjiem, viņš ir pelnījis visu kritiku, kādu sev nodrošinājusi i viņa pārstāvētā partija, i kliķe, kuru tā vadīja laikā no 2004. gada decembra līdz pat neseniem notikumiem Saeimā. Nebūtu Raimonds Pauls līdis politikā, nebūtu nekādas kritikas, ja nu vienīgi, kā katru gadu, jautājumā par to, kāpēc kādreizējais valsts kultūras ministrs uzskata, ka Latvijā reizi divpadsmit mēnešos ir jārīko pasākums, kurš no "a" līdz "z" notiek citā, ne valsts valodā. Pagaidām viņš joprojām ir deputāts. Ar pilnīgi visu no tā izrietošo.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (20) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Silva 22.04.2009 19:02
Kaa naglai uz galvas! Un tik perfekti tika Karlis Streips prot pateikt! Paldies un kidini to mafiju vairak, pashi gan vini sevi sauc par deputatiem!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Kaža 21.04.2009 17:46
Vai, nemaz nepamanīju, ka visi pārējie komentāri ir kārtējais gānīšanās mačs.
x-- WTF??

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Kaža 21.04.2009 17:39
Kārli,
Biju cerējis tevi pamanīt uz man kaimiņos tuvās mājas jumta, ar alpīnista virvi laižoties gar slīpu, zaļu dobi ievākt sava dārza ražu. Bet nekas...:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 21.04.2009 17:39
nu pareizi, pareizi. kaa nepatiikams jautaajums, kaa savi vaardi jaaizskaidro, taa ignoreet. nu ko. diskuteeshu ar >, "Jāsaka, ka..." un citiem taviem kloniem.
un veel. kaa tur pukju andrim maakonjos iet, kaa vinja kuukas garshoja mazajai prostituutai? neaizrijies, ko? ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 21.04.2009 17:32
x, esmu jūs ignorējis pagātnē un turpināšu ignorēt arī nākotnē, vien bloga lasītājiem vēlējos pateikt, kas tu tāds esi. Jauku tev turpmāko dzīvi, korupcijas aizstāvi. Centies gan turpmāk no tiesas izvairīties.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 21.04.2009 17:20
kameer tu meegjini kaut ko izfantazeet kaa atbildi, parunaasim par citiem taviem apgalvojumiem.
1. "LETA "žurnālistam" tas nav piedienīgi." - kas nav piedieniigi? raxtiit ar niku x portaalaa, kuraa neviens nepieprasa atklaat savu identitaati? praatinj, naac maajaas.
2. No kā jūs slēpjaties? Kāpēc esat tik gļēvs? - no tavas autoritaates, gygygygygy
3. Un kāpēc katru dienu jūs te atstājat vienkāršu ņirgāšanos un nevis apdomātu komentāru par to, kas rakstīts blogā? - nevajag jau tik personiigi uztvert ironiju, neviens par tevi nenjirgaajas (nu nevis par tevi, bet par tavu raxtiito). shodien bija pirmaa reize peec ilga laika, kad pirmo komentaaru uzraxtiiju "ne pa teemu", vienkaarshi interesanti vakar bija lasiit shii "inteligjences Everesta", "anoniimaa" komenteetaaja > atklaasmes. pasham kauns nav?

un shitas. buutu jau priecaajies par mani. kursh gan cits tev ljaus vienmeer buut formaa un neuzraxtiit kaarteejo "nobrauca ar delnu pa seju"; naakamreiz apdomaat, kaa radio studijaa priecaaties, ka kaut kur stikli izdauziiti un kaadam zem galda jaasleepjas; gatavam buut paseedeet uz bana, ja nu taa ir sanaacis un pasham zem sava raxta kurinoshi komentaari ieraxtiijaas. Latvija ir maza, kkkaarli. visi par visiem visu zina :)))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 21.04.2009 17:03
Tas, ka jūs esat finansiāli atkarīgs no Ventspils
--------
par sho luudzu konkreetaak. tieshi kaa gan es buutu finansiaali atkariigs no Ventspils?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 21.04.2009 17:01
x, ja jūs esat tik ļoti satraukts par nikiem, tad ko jūs te meklējat ar "x"? LETA "žurnālistam" tas nav piedienīgi. No kā jūs slēpjaties? Kāpēc esat tik gļēvs? Un kāpēc katru dienu jūs te atstājat vienkāršu ņirgāšanos un nevis apdomātu komentāru par to, kas rakstīts blogā? Tas droši vien no jums prasītu pārāk lielu smadzeņu piepūli, bet pamēģiniet gan. Tas, ka jūs esat finansiāli atkarīgs no Ventspils, tas nenozīmē, ka jums vajag visur vienkārši ņirgāties. Jauku jums atlikušo dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 21.04.2009 16:40
apskaidro neinteligjentajam x, kaa gan niks "Baiba" atshkjiras no jebkura cita nika, kas sheit sastopami. Latvijaa ir 6647 Baibas ((c) PMLP) un kaa gan lai uzzina, kura esi tu?
savu identitaati komentaaros atklaaj, piemeeram, politika.lv blogotaaji - (lai slava vinjiem) peeteris, dita, dace utt., arii diena.lv vadiitaaji, ja atbild uz lietotaaju jautaajumiem. nezinu kaapeec kkkaarlis tagad raxta ar kaut kaadiem nikiem, nevis lepni iedrukaa savu "Kārlis Streips" un ciinaas ar sev netiikamajiem elementiem.
bet tu nu nekaadiigi nevari lepoties ar to, ka (it kaa) ieraxti savu iisto vaardu, jo tas neizsaka vispaar neko :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Baiba to x 21.04.2009 16:27
Man nav un nekad nav bijis nekāda slēpta nika. Atšķirībā no x un AG, man nav nekādu problēmu saukties savā īstajā vārdā.Un pateikt to,ko es konkrētajā brīdī domāju, ko daru reti. Jo man nemaz nav tik daudz laika kā x un AG, kuri,acīmredzot, visu dienu sēž pie datora gaidīdami, kad radīsies iespēja visiem parādīt savu aprobežotību un kliedzošo inteliģences trūkumu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 21.04.2009 14:47
gt, bet ja tev nepatiik, ko es raxtu, nu nelasi tachu, kursh tevi spiezh? nelasi, neatbildi, ignoree vai teelo, ka ignoree.
sheit ir internets, sheit ir publiska lapa, sheit ir atveerts blogs neregjistreetiem komenteetaajiem, sheit ir demokraatija, sheit ikviens var raxtiit, ko grib, kameer tas nav pretrunaa ar likumu vai konkreetaas vietnes noteikumiem. lai kaa dazhiem labiem kkk filiaales Latvijaa paarstaavjiem gribeetos, neko neesmu paarkaapis un pat nevienu patieshaam blogo-prostituutu (kursh maina vienu portaalu pret citu, jo sanjeemis atteikumu maxaat par blogoshanu) par prostituutu nosaucis. bet vajadzeetu ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Neesmu Streips... 21.04.2009 14:38
... bet - paldies, Kārli! Tu esi lielisks!
(Šis, protams, ir īpašs veltījums x) :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gt 21.04.2009 14:35
Ļ.cien.a.god. "x" un citi tml!
Ja man nepatīk kādas partijas programaa, kāds interneta blogs utl vietnes vai kāds cilvēks personīgi, es tos (par tiem)vienkārši nelasu. Nelasu un nelamājos, ja arī "B" vai citi ir ar kaut ko neapmierināti. Jo komentāri taču nav obligāti. Tik tiešām šķiet, ka dažiem "tautiešiem" internets ir vienīgā vieta, kur izteikties. Un jo jēlāk, jo skaitās "krutāk".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

??? 21.04.2009 13:29
Vai Kārlis negribētu oficiāli precēties ar savu kaķi?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 21.04.2009 13:24
kaadi veel tev ir niki? skaidrs, ka viens ir "Jāsaka ka...". aciimredzot arii "Petūnija". nemaz arii nekaads briinums nebuutu, ja "Baiba" un visi tie kloni, kas te uzrodas uzraxtiit "ak, paldies, kaarli", "tu esi lielisks, kaarli", "tu esi tik aspraatiigs", "kur var nopirkt tavas bumbierenes, kaarli" un tamliidziigu sviestu. apsveikuma veestules arii pats sev uz Ziemassveetkiem suuti, dizhenais teolog? ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Baiba 21.04.2009 13:14
Bravo, Kārli! Par visu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

> x 21.04.2009 13:05
Grūti spriest, cik cilvēkam jābūt aptaurētam, lai neredzētu, ka niks bija "> Petūnija," nevis tikai ">". Bet x aptaurētību demonstrē bez apstāšanās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 21.04.2009 12:40
kkkaarli, tavs niks ir ">"?
nu tad nemaz nepaarsteidz, ka dienaa tevi nobanoja par rupju, homofobisku komentaaru raxtiishanu pie pasha bloga. nemaz nebriiniitos, ja tu izraadiitos arii AG :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

> Petūnija 21.04.2009 12:16
Vienmēr laipni. Kārlis

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Petūnija 21.04.2009 11:51
Asprātīgs un prātīgs komentārs - paldies!

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips