Atslēgvārdi:

Par "cinismu" -- neesošu un īstu 11

Labrīt, lasītāji!

"Prokuratūrā tā diena bija vienkārši drausmīga. Šķita, visi darbi bija gandrīz apstājušies. Vairākas prokurores raudāja, un Kalpaka bulvāra ēkas kabinetos todien -- 12. augustā -- pa retam tika pildītas glāzes. Aiz bēdām." Tādiem vārdiem žurnālists Edgars Galzons aprakstīja dienu, kurā tapa zināms, ka no amata aizies atjaunotās Latvijas Republikas pirmais ģenerālprokurors Jānis Skrastiņš. Nezinu, vai raudāja un glāzes pildīja arī pats Skrastiņš, diez vai, bet laikā kopš tam viņš sev ir atradis darbu Pareksa bankā. Uzreiz gribu teikt, ka manā uztverē J. Skrastiņš savu darbu Ģenerāprokuratūrā veica apzinīgi un godām, tāpat, kā to ir darījis viņa pēctecis amatā Jānis Maizītis.

Iesaki citiem:

Bet nu gan bijušais ģenerālprokurors ir iebraucis auzās. Tapis zināms, ka viņš, iespējams, bijis viens no tiem, kuri palīdzēja Zvērināto advokātu padomes vadonim sacerēt likumprojektu, ar kura palīdzību tiktu amnestēti vai visi Latvijas iedzīvotāji pēc kārtas. Pats Skrastiņš uz jautājumu, vai tas tā ir bijis, atbild atbilstoši kinoklasikai par politikāņiem: Nenoliedz, neapstiprina, vispār komentāru nebūs. Taču cilvēks nav varējis nociesties un ir vēl piebildis, ka tas, viņaprāt, esot "ciniski noraidīt likumprojektu tikai tādēl, ka tas izrādījies labvēlīgs kādam sabiedrībā populāram cilvēkam."

Lai nu paliek jautājums par to, cik "populārs" ir attiecīgais cilvēks, taču gribot vai negribot bijušais ģenerālprokurors ir demonstrējis konkrēto iemeslu, kāpēc likumprojekts ir noraidāms, un tam būtībā nav sakara ar to, ka tas, iespējams, ir rakstīts konkrēti ar Puzes ķeizaru padomā. Noraidāms tas ir tāpēc, ka gandrīz neviens, tajā skaitā arī Jānis Skrastiņš ne, nav gatavs par šo gara darbu uzņemties autorības godu. Ja reiz likumprojekts nav bijis "cinisks," tad taču tā autoriem vajadzētu tieši lepoties ar savu gudrību un tālredzību. Bet nē. Ļaudis no tā cenšas aktratīties, cik vien var. Un tas, lūk, ir "ciniski" -- nākt ar likumprojektu un tad izlikties, ka nekas tāds vispār nav bijis. Kaut ar pavisam, pavisam baltiem diegiem šūtu, bet tomēr pārliecību dot tiem tomēr krietni daudzajiem Latvijas iedzīvotājiem, uz kuriem likumprojekta piedāvātais "amnestijas" process varētu attiekties, ja vien Saeimas deputāti zaudētu pēdējās veselā saprāta paliekas un to akceptētu -- arī tas ir "ciniski."

***

Krietnu cinisma devu šodien varam redzēt arī vienā politikānē, proti -- Saeimas Juridiskās komisijas vadītājā Vinetā Muižniecē, kura vakar Valsts prezidentam esot stāstījusi, ka Jaunā laika pārstāves Solvitas Āboltiņas apakškomisija jautājumā par Satversmes grozījumiem strādājot slikti. Ņemot vērā, ka apakškomisijas darbā piedalās deviņi opozīcijas un 10 valdošās bandas pārstāvji, tur drošvien vairāk ir vainojami pēdējie, bet, lai nu tā būtu. Jautājums ir par to, ko darīt ar slikti strādājošo apakškomisiju. Vai varbūt V. Muižniece (kura, cita starpā pati ir slikti strādājošās komisijas locekle) būtu gatava jautājumu ņemt savā pārziņā? Nu nē, nē. Lai jau vēl kādu mēnesīti S. Āboltiņas komisija pastrādā, tad jau redzēs. Valdošās "elites" mērķis te ir skaidrs. Gan jau atradīs veidu, kā krāpties arī 2010. gada vēlēšanās, kā Muižnieces pārstāvētā "Tautas" partija to darīja ar milzīgu vērienu pirms diviem gadiem. Dievs pasargi, ja krāpnieciski ievēlētās "gudrās galvas" pēc tam tauta varētu padzīt. Šajā apstāklī vainot Solvitu Āboltiņu -- atkal nāk prātā vārds "ciniski." Un pat ļoti.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (11) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
jenefee mike

Your place is valueble for me. Thanks!… Webpage Website Information

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 30.10.2008 08:47
terminator, izdzeesa pretiigie moderatori manu "domas burviibu". slinkums raxtiit atkal, it iipashi, ja njem veeraa, ka vinji to atkal izdzeesiis :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Terminators - x 30.10.2008 08:42
X, tu tiešām runā bez argumentiem. Un tas ir garlaicīgi, jo nav domas burvības. Piestrādā! :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

V.S. 29.10.2008 22:54
Nu ja uzskatīt, ka darīt savu darbu godam, nozīmē neiaztikt varas pārstāvjus, dodot tiem miera un stabilitātes sajūtu, tad jau protams, Skrastiņš godam pildija savu darbu un godam neredzēja tos pārkāpumus, kuri notika viņa kantorī. Nedomāju, ka par godīgu var uzskatīt cilvēku, kurš klusēja pēc "valdošās bandas" gribas.
Interesanti, ka Streipa kungs runā par "valdošās bandas" cinismu, būtu interesanti uzzināt, kurš no mūsdienu politiķiem nav cinisks (gan koalīcijā, gan opozīcijā), cik es atceros aritmētiku, viena no tās galvenajām aksiomām ir: mainoties saskaitāmajiem, nemainās summa, tas pats notiek arī valdības izveidošanas laikā. No tā, ka daži ciniķi uz laiku zaudē varu, nemainās valsts politikas pamatnostādnes, jo kontingents jau ir viens un tas pats. Laikam jau vienīgie politiķi, kuri nav vēl kalpojuši tautai valdības sastāvā ir SC un PCTVL, jo tās vienkārši nepielaiž pie siles, jo baidās no krievu draudiem. Gluži, kā ASV, kur daudzi baidās no melnādainā kandidāta Obamas (apslēptais rasisms).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 29.10.2008 18:40
kura vieta nepatika, ka bija jaadzeesh? taa, kuraa apshaubiits, ka streips ir viirietis? :)))

P.S. veelreiz iisumaa - baibinj, tu esi mele. maza mele. es nekur un nekad nenoniecinu savu valsti un savu tautu. un man riebjas, ka to dara sveshas tautas - hamburgerrijeeju - paarstaavis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Hi! 29.10.2008 17:13
Latvija bananu republika! Tiesashanas kaa kekis!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

tk 29.10.2008 13:23
Streips dazhreiz raksta taa it kaa veesturi atcereetos tikai ar vienu acu, to pashu piemiegtu. Skrastinja laika prokuratuuras darbs bija visai bezzobains, tieshi tajaa laikaa oligarhi uzsaaka sava biznesa uzkraashanu un dariija to pat ljoti baltiem diegiem. Skrastinja prokuratuurai par to nebija daudz kas sakaams. Taapat nav noliedzams fakts, ka tieshi Skrastinja tuvaakajam liidzstraadniekam Shabanskim atradaas ar naudu piebaazti bankas konti Vaacijaa par kuriem vinjsh bija "aizmirsis". Kaarlis Streips laikam nesaprot, ka pieverot acis uz pagaatni sanaak daudz vairaak briiniities par shodienas "briinumiem". Neteelosim izbriinu par Skrastinja jauno "gara darbu". Tas neradaas uz liidzenas vietas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Baiba to x 29.10.2008 13:21
X,ja nu kādam būtu ieteicams braukt projām,tad viens no tiem varētu būt Jūs.Jums šeit nepatīk nekas,labi uzrakstītus,loģiski pamatotus blogus ieskaitot.Reizēm man izskatās,ka Jums šķiet,ka Latvijā pat zāle nav pareizā zaļumā un putni dzied galīgi šķērsām.Es neaiztiktu Jūs personīgi,jo ne jau par to tiek gaidīti lasītāju komentāri,ja vien man tik ļoti nebūtu apnikuši Jūsu ''komentāri'',kuriem nekad nav nekāda sakara ar bloga saturu.Jauku Jums dienu,paskatieties debesīs un mēģiniet ieraudzīt tur kādu saules staru!Pat,ja viņa tur nav.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ainars, d 29.10.2008 13:10
>>> nu kā lai nebrauc prom no šīs valsts?
======

Patērētāja attieksme. PCTVL, piemēram, uzskata, ka valstij jāatvainojas nepilsoņiem un jāatnes viņiem zila pase uz šķīvīša ar zelta maliņu. Politiķiem jānožēlo savi grēki un jāatdad tautai nolaupītā manta. Un, protams, valstij jāizmaksā kompensācijas Breša zemniekiem, denacionalizēto namu īrniekiem, pensionāriem, mežabrāļiem, leģionāriem un sarkanarmijas veterāniem... Un arī par to, kā okupācijas gadu sekas sakropļojušas daža laba mūsu līdzpilsoņa morālo stāju un izpratni par godīgumu, taču pienāktos saņemt kompensāciju. Vai ne? Jo nav taču viegli būt morālam invalīdam - nejusties ne par ko atbildīgam, visā vainot citus un nolamāt visus valdošos politiķus par "zagļiem".

Tā, ka kompensācijas (vai vismaz ļoti pazemīga atvainošanās no bijušā p

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 29.10.2008 11:17
jaa, kaarli, brauc prom. driiz tavaa dzimtenee obama uzvarees, buus tev paradiize ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

d 29.10.2008 11:10
nu kā lai nebrauc prom no šīs valsts

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips