Atslēgvārdi:

Par bremzēm Saeimā: Kalniņš, Rasnačs, Lācis (ar informatīvu atbalstu no Brigmaņa) 15

Labrīt, lasītāji!

Amerikā ir kantrī mūzikas dziedātājs Kriss Keigls, kurš vienā dziesmā dzied: "My love goes on and on and on and on and on and on and on and on," -- tātad, "Es tevi mīlu vēl un vēl un vēl ..." u.tml. Šī vēl un vēl un vēl būšana, tiesa, ne mīlestības kontekstā, nāk prātā attiecībā uz mūsu tā dēvētajām "gudrajām galvām," kuru starpā ir ļautiņi, kuri bremzes statusu pierāda vēl un vēl un vēl.

Iesaki citiem:

Šodien Dienā ir atgādināts par tiem deputātiem, kuri joprojām, neskatoties ne uz kādiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja iebildumiem, ne uz kādiem ētikas principiem, ne vispār uz ko, turpina nodarbināt radiniekus. Viens šāds spīdeklis ir vecais īgņa Imants Kalniņš, kurš joprojām nesaskata nekā slikta tajā, ka viņš dod darbu dzīves biedrei. Varbūt ķēpājoties ar nošu lapām deputāts ir bojājis redzi, tāpēc varu viņam atgādināt to, kas ir rakstīts melns uz balta likumā par interešu konflikta novēršanu, un varbūt kāds cits, kuram nav bojāta redze, Kalniņam to var nolasīt priekšā: likumā aizliegtais interešu konflikts ir "situācija, kurā valsts amatpersonai, pildot valsts amatpersonas amata pienākumus, jāpieņem lēmums vai jāpiedalās lēmuma pieņemšanā, vai jāveic citas ar valsts amatpersonas amatu saistītas darbības, kas ietekmē vai var ietekmēt šīs valsts amatpersonas, tās radinieku vai darījumu partneru personiskās vai mantiskās intereses." Varbūt Kalniņš, kurš tomēr ir attīstījies brīvdomāšanas laikos pagājušā gadsimta 60. gados, neuzskata, ka sieva ir radinieks. Grūti spriest.

Cita problēma ir vēl vienam spīdeklim no tās pašas partijas Dzintaram Rasnačam. Viņš nepiekrīt iebildumiem par to, ka pie viņa strādā sieva tāpēc, ka KNAB interešu konflikta novēršanas likumu interpretējot "gramatiski." Rasnača kungs! To var interpretēt arī leksiski, morfoloģiski, arhaeoloģiski, diskursīvi, kontentanalītiski vai jelkā citādi, bet sieva Jums tomēr ir radinieks, un viņas alga tomēr skar personiskas un mantiskas intereses. Jā, darba līgums viņai ir ar Saeimas kanceleju, nevis ar Jums personīgi, bet, ja likuma interpretāciju Jūs uzskatāt par "gramatisku," tad šo argumentu es tomēr atļaušos nosaukt par liekulīgu, jo diez vai Kancelejas amata pieteikumos ir teikts, ka vēlama rakstura īpašība kandidātiem ir pārgulēšana ar deputātu, pie kura viņi strādās. Šajā kontekstā ir jādomā arī par neatkarīgo deputātu Visvaldi Lāci, kura gadījumā runa nav par sievu, bet gan par meitu. Kāpēc meita pie viņa strādā? "Ļoti daudz intīmu jautājumu Saeimas deputātam ir jārisina, un ar meitu es to varu izrunāt vislabāk." Bez komentāriem.

Mēraukla te laikam ir zaļo zemnieku boss Brigmanis, kurš pats atteicās no sievas pakalpojumiem Saeimā, bet viņa tika pārbīdīta un kļuva par cita deputāta palīdzi. "No likuma viedokļa tas ir atrisināts, te ir jautājums par ētiku" -- tā kādreizējais rajona kompartijas vadītājs. Labi, ka starp ausim ir iedegusies gaismiņa! Jā, te tik tiešām ir jautājums par ētiku. Protams, ētika valdošās kliķes pārstāvjiem (un arī atsevišķiem neatkarīgajiem deputātiem) acīmredzot ir eksotisks svešvārds, kuram ar dzīvi Latvijā nav nekāda sakara. Tas ļauj rīkoties tā, kā viņi ir ieraduši rīkoties -- pilnīgi pa savam, un štrunts ar jebko citu. Taču banānrepubliski tas ir vienalga un joprojām. Un šajā jautājumā Kalniņš, Rasnačs un Lācis (un ne viņi vien) ir staigājošas afišas.

Un, jā, starp citu -- par rīkošanos pilnīgi pa savam. Brigmaņa banda ir piemeklējusi nākamo zemkopības ministru, tas ir uzņēmējs un alus darītājs Jānis Dūklavs. Kandidāts ir solījies kādu nedēļu apdomāties, un tas ir gudri darīts, jo patlaban valdošais tehnokrāts joprojām bīda uz priekšu visādus reorganizācijas plānus, un maz kas var gadīties, iespējams, pēc nedēļas Zemkopības ministrija būs pievienota Pienslaucēju un māšu varoņu piemiņas organizācijai un nekāda ministrēšana vairs nebūs vajadzīga. Taču J. Dūklavs ir arī atzinis kaut ko pavisam godīgi: "Angļu valodā neesmu tik stiprs, lai risinātu izvērstas sarunas Eiropas Savienības līmenī." Protams, nopietnā valstī varētu padomāt, ka tas būtu kaut kas tāds, par ko zaļie zemnieki būtu padomājuši vēl pirms kandidāta uzrunāšanas. Tiesa, priekštecis Roze no "izvērstām sarunām" Eiropā reizēm izvairījās, vienkārši tajās neierodoties, bet tas nav pats labākais variants. Risinājums ir skaidrs: Vajag pa fikso aptaujāt deputātu sievas un/vai mīļākās. Varbūt tur atradīsies kāda, kura angļu valodu prot pietiekoši labi, lai risinātu sarunas Briselē vai Strasbūrā. Uz priekšu!

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (15) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

:o) 13.02.2009 10:11
Ā, ir gan. Atvainojos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

:o) 13.02.2009 10:10
Ha, ha, nez kur palika mans pirms pāris dienām ieliktais kopmentārs par to, ka uz deputātu palīgu amatiem nav jārīko konkurss, jo likums to neprasa!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

:o) > Kārlim Streipam 10.02.2009 16:29
Konkurss visdrīzāk nenotika, taču ne jau deputātam tas bija jārīko. Starp citu, mūsu darba likumdošana neuzliek par pienākumu rīkot konkursus uz darbinieku vietām. Cik es saprotu, tad deputāta palīgs ir darbinieks, nevis amatpersona un ierēdnis, tas nozīmē, ka konkurss nav vajadzīgs. Un par šo te deputātu palīgu lietu nu gan vienreiz būtu jābeidz cepties, jo šis ir no pirksta izzīsts pārkāpums, ir daudz īstu lietu, ko pārmest 100 gudrajām galvām, nevis to, ka viņi nepilda likumus KNAB interpretācijā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mārtiņš K. no Ogres > Drakonam 08.02.2009 14:44
Paldies par info!
Iespējams tieši tas, ka partija nav komercsabiedrība, šo likuma pantu padara neviennozīmīgu. Bet neesmu jurists un taisnību nezinu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mārtiņš K. no Ogres > Dienai 08.02.2009 14:41
Es piekrītu Dienas 07.02.2009 21:08 komentāram, ka pedofīlus nav jāsaudzē.
Tomēr interesanti,ka Sengrēķu filozofs Platons, Sokrāta skolnieks un Aristoteļa skolotājs, apgalvo, ka jāglābj noziedznieks, nevis cietušais. Redz, noziedzniekam ir sabojāta dvēsele, kamēr cietušajam tā nav. Fiziskas sāpes un mentālas ciešanas ir pārejošas un neesot tik bīstamas, kā tas, ka dvēsele - pats dārgākais - ir sabojāta. Zināmu loģiku es tur saredzu,lai gan vēlreiz uzsveru, ka esmu kategoriski pret pedofīlu tiesībām uz vienlīdzību vai kaut kā tā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 07.02.2009 23:00
Mārtiņam K.
Likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" 10.panta septītā daļa:
(7) Valsts amatpersonai divus gadus pēc tam, kad tā beigusi pildīt attiecīgā valsts amatpersonas amata pienākumus valsts vai pašvaldības institūcijā, aizliegts iegūt tāda komersanta mantu, kā arī kļūt par dalībnieku, akcionāru, biedru vai ieņemt amatus tādā komercsabiedrībā, attiecībā uz kuru šī valsts amatpersona, pildot savus pienākumus, pieņēmusi lēmumu par iepirkumu valsts vai pašvaldības vajadzībām, valsts vai pašvaldības finanšu līdzekļu, valsts vai pašvaldības privatizācijas fonda līdzekļu piešķiršanu, veikusi uzraudzības, kontroles vai sodīšanas funkcijas.

Skaidrs, ka partija nav komercsabiedrība un skaidrs, ka Loskutovam 2 gadus nav liegts darboties nevalstiskajās organizācijās, bet te ir runa par politiskajām partijām un to, ka KNAB uzdevums ir bijis politisko partiju uzraudzība. Tāds tas stāsts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mārtiņš K. no Ogres > drakonam 07.02.2009 21:12
Kur tas rakstīts, ka "ierēdņiem ir aizliegts vismaz divus gadus strādāt jomā, kuru līdz šim šis ierēdnis bija uzraudzījis"?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Diena 07.02.2009 21:08
Eiropā pedofilus kastrē
Linda Mūrniece
Piektdiena, 6. februāris (2009) 10:02
AA Komentāri: 76 Vērtējums: +15
Vakar mani pārsteidza kāda ziņa, ko ieraudzīju internetā. Eiropas Padomes spīdzināšanas apkarošanas komiteja tieši vakar pieprasījusi Čehijai nekavējoties izbeigt seksuālos noziegumus izdarījušo personu kastrēšanu. Runa ir par ķirurģisku kastrēšanu. Jo tajā pašā ziņā aprakstīts, ka citas valstis - Lielbritāniju, Francija un Polija sākušas izmēģināt ķīmiskas kastrēšanas metodes pret notiesātiem pedofiliem.

Tikmēr tieši vakar un mūsu valsts Saeimā Aizsardzības un iekšlietu komisijā vesela plejāde valsts ierēdņu aizstāvēja pedofilu tiesības. Debatējot par iespēju bērnu sargāšanas nolūkā izpaust apdraudētajam pedofila identitāti... Tik vien vajag, kā izmainīt dažus likuma pantus, lai gadījumos, kad no cietuma iznākušais pedofils siro ap māmiņām ar mazgadīgiem bērniem, atļaut Probācijas dienestam informēt māmiņas, kāds izskatās pedofils un no kuras puses draud briesmas...

Jau gadiem Saeimā runā par to, kā pasargāt bērnus no pedofiliem. Katru reizi šīs debates atjaunojas, kad Latvijā notikusi bērna slepklavība vai izvarošana. Tad politiķi un eksperti ir gatavi uz kategorisku rīcību. Ja ne nāves soda atjaunošanu, tad vismaz uz likumu grozījumiem. Un tā jau gadiem tikai runājam... Jo tiklīdz politiķi ir gatavi pieņemt politisku lēmumu, tā klāt ir cilvēktiesību aizstāvji. Kuri spītīgi aizmirst un negrib atcerēties, ka upuru tiesības ir svarīgākas par noziedznieku tiesībām.

Var diskutēt par to, vai pedofiliem vispār ir cilvēktiesības. Esmu skarba un domāju, ka nav, jo viņi tās zaudējuši. Izlasot vakardienas ziņas no Čehijas, domāju arī, ka mēs lieki baidāmies iestāties par tiem, kuri paši sevi nevar aizstāvēt – mūsu bērniem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 07.02.2009 14:28
Atkārtošu savu jautājumu, kuru iespējams neesiet pamanījis. Tieši par šeit aizskarto tēmu - interešu konflikts un ētika.

Man Jums, Kārli ir tāds politiski jūtīgs jautājums par Loskutova jauno politisko izvēli - SCP. Manuprāt, beidzot Loskutovs skaidri parādīja, ka viņš bija politiska figūra KNAB vadībā ar skaidrām politiskām simpātijām. Ierēdņiem ir aizliegts vismaz divus gadus strādāt jomā, kuru līdz šim šis ierēdnis bija uzraudzījis un pieņēmis lēmumus. Vai šajā gadījumā Loskutovam nav vismaz ētiskas dabas problēma stāties partijā kaut gan viņš ilgu laiku bija politisko partiju finansēšanas uzraugs? Šo problēmu pat nesaskata par politologi un eksperti? Kā ar Jums Kārli? Kā Jums šķiet, vai te nav vismaz ētiskas dabas problēma vai viss ir kārtībā? Atbildiet godīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > :o) 06.02.2009 17:42
Negribas ticēt, ka tiesa nezina, kas ir Eiropas Savienības un arī Latvijas likuma definīcija par interešu konfliktu. Kā jau rakstīju, "gudro galvu" azbildināšanās, ka patiesībā sievu darbā pieņēma Saeimas kanceleja, ir augstākā mērā liekulīga, jo diez vai notika nopietns konkurss, kurā sieva izrādījās viskompetentākā. Un arī tad runa tomēr ir par materiāla labuma radīšanu radiniekam, un tas likumā ir aizliegts. Un tochna -- vai tad vēl ir jājautā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

tochna! > AG 06.02.2009 17:26
tu esi stulbs?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

tochna! > :o) 06.02.2009 17:25
vai tad arī KNABā nav jocīgi, ka "vēlama rakstura īpašība ir pārgulēšana ar" - (cit.K.Streips) - biroja vadītāju?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

:o) 06.02.2009 15:53
Nez ko teiks godātais bloga autors, kad Rasnačs, Lācis un kurš tur vēl administratīvajā tiesā uzvarēs KNABu šajā lietā? Un varbūt godātais autors varētu atgādināt, kāda bija viņa attieskme un komentāri tad, kad viņa apjūsmotais Loskutovs ne pēc likuma burta, bet pēc būtības atradās interešu konfliktā, jo viņa vadītajā iestādē strādāja un veidoja spožu karjeru viņa faktiskā dzīvesbiedre? Pārāk jau te ārā no maisa spiežas dubultstandarti, cienījamo autor!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

liene 06.02.2009 14:50
"Varbūt ķēpājoties ar nošu lapām.." - tas nu gan ir necienīgu no bloga autora. ja kritizē, nodarījumu, kritizē nodarījumu, bet bliezt ar lielgabalu pa visu lauku.... domaaju jebkurš psihologs paskaidros, ko tas par argumentāciju un argumentētāju patiesībā liecina.
otrkārt - par ētiskumu Brigmanim mutē esat ielicis Vitenburga teikto.
visādi citādi problēma, protams, ir un par to jārunā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

sandra 06.02.2009 12:47
Kā vienmēr- precīzi, kodīgi , kā naglai uz galvas! It kā var saprast šos kungus, bet ja nu tomēr likums ir tāds kāds tas ir, tad šīs gaišās galvas jau nu būtu pirmās, kurām likums būtu jāievēro.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips