Par biznesa sankcijām Krievijas gadījumā -- diez vai 2

Labrīt, lasītāji!

Kā esmu teicis arī citreiz, nav jau tā, ka laikrakstā Atkarīgā viss būtu tikai briesmīgi. Kultūras aprises tiek aprakstītas saistoši un interesanti, pielikumi "Mēs" u.c. ir ļoti lasāmi. Un arī laikraksta 2. lappusē, kuras dēļ es šo avīzi jau sen saucu par Atkarīgo, pavīd pa labai domai, it īpaši, ja raksta kolēģe Anita Daukšte. Tā šodien viņa ir apcerējusi to, kādā veidā rietumu pasaulei būtu jāreaģē uz Krievijas agresiju Gruzijā. Viena iespēja, tā A. Daukšte -- vērsties pret Krievijas biznesa eliti, iesaldēt bankas kontus, agresīvāk vērsties pret naudas atmazgāšanu rietumu bankās, liegt atpūtas un izklaides iespējas. A. Daukšte tā neteica, bet es vēl pieliktu klāt līguma par bezvīzu ceļošanu atcelšanu. Būs visiem krieviem atkal jāstāv garās rindās pēc vīzām, tas noteikti radīs neapmierinātību un, kā raksta kolēģe, šķelšanos Krievijas sabiedrībā attiecībā uz to, kas pastrādāts Gruzijā. Piekrītu autorei arī domā -- nekāda Pasaules Tirdzniecības organizācija, nekādas Olimpiskās spēles Sočos.

Iesaki citiem:

Taču diemžēl jāatzīst arī tas, ka nemaz neesmu pārliecināts, ka A. Daukštes paģērētie un manis atbalstītie principi varētu būt efektīvi. Krievijas miljardierim, protams, Londona ir ļoti interesanta, bet viņu ar pilnīgi atplestām rokām gaida arī Dubaja, kurā vienīgā ir viesnīca, kura sevi ir pasludinājusi pat par septiņu zvaigznīšu viesnīcu. (Intereses pēc paskatījos -- lētākais variants manis izvēlētajos datumos bija numurs par 670 latiem diennaktī). Bērnus izglītot droši vien pie arābiem negribas sūtīt, bet to varbūt vēl var pieciest. Tāpat pasaulē netrūkst valstu, kuras ar vislielāko prieku apkalpos krievu jaunbagātnieku finanšu līdzekļus. Tiesa, pasaule ir iemācījusies ar finanšu noziegumiem tikt galā globālākā veidā, pat allaž noslēpumainā Šveice, Lihtenšteina, Luksemburga bijusi spiesta atvērt savus dokumentus. Tas bijis saistībā ar amerikāņu prezidenta "karu pret terorismu," bet naudas atmazgāšana ar neskaitāmu ofšoru palīdzību arī ir terorisms, turklāt terorisms, kurā ir iesaistīti arī atsevišķi mūsu valsts censoņi. Taču izskausta šī lieta nav joprojām.

Un jā, par mūsu valsti. Anita komentārā pareizi raksta, ka varas un diplomātijas aprindās ir rūpīgi jādomā par ekonomiskām svirām, kādas varētu būt mūsu rīcībā. Vien baidos, ka varas atteiksmi pret šo jautājumu skaisti ilustrē bilde, kura šodien ir meklējama Dienā -- omulīgi smaidošais "stabilitātes garants" Kalvītis, kurš turpina kalt plānus par hokeju, kuri patiesībā ir plāni par Krievijas gāzes monopolu Gazprom, kurš patiesībā tā pati Krievijas valsts vien ir. Biznesam kaut kādi tur starptautiski principi ir pilnīgi pie pakaļas. Es tikai priecāšos, ja civilizētā pasaule Krievijas barbariem piegriezīs naudas vadu. Taču pietiekami daudzos gadījumos tas nozīmēs nozāģēt zaru, uz kura tup arī rietumu pasaules biznesa haizivis. Baidos, ka nesanāks.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (2) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

dzintars 28.08.2008 11:45
Par aizvakardienas "Skats no malas".
Vai Jūs, Kārli, esat pamanījis, ka VSAA ir samaksājusi Pensionāru federācijai 3,1 tūkst.Ls par reklāmas pakalpojumiem? Internetā to var atrast.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 28.08.2008 11:21
Man šķiet, jo vairāk kādas atsevišķas valstis atteiksies no sadarbības ar Krieviju, jo vairāk citas valstis to nelietīgi izmantos, lai papildus nopelnītu un uzlabotu sadarbību ar Krieviju.
Ja kautko daram, lai ierobežotu sadarbību ar Krieviju, tad tas jādara visiem kopīgi un paredzot sankcijas par kopējo saistību pārkāpšanu.
Citādi nav pat jēgas sākt.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips