Atslēgvārdi:

Par birokrātu atalgojumu un ministru tīni -- pardomas piektdienā 5

Labdien, lasītāji!

Kārtējo reizi jāšūpo galva par mūsu politiskās "elites" neizdarību. Šoreiz runa ir par atalgojumu, kādu saņem dažādi Civildienesta darbinieki un par to, ka daudzos gadījumos pat ļoti lielu daļu šī atalgojuma ļaudis saņem nevis algā, bet gan dažadās prēmijās un bonusos. Te, manuprāt, ir divas lietas. Pirmkārt, nesamērība. Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs pērn katru mēnesi vidēji saņēma 2790 latu. Savukārt Bērnu un ģimenes lietu ministrijas valsts sekretāre katru mēnesi vidēji saņēma 5186 latus. Salīdzināsim. Iekšlietu ministrija ir tā, kura ir atbildīga par visu valsts iekšzemes drošību ar visu no tā izrietošo. Bērnu un ģimenes lietu ministrija ir tā, kura bezspēcīgi noplāta rokas katru reizi, kad tiek nogalināta meitene, pa logu izmests zīdainis, u.tml., un tad dzīvo tālāk līdz brīdim, kad tiek nogalināta kāda cita meitene vai ar bomi nosists cits zīdainis, lai atkal plātītu rokas. Dīvaini.

Iesaki citiem:

Taču vēl dīvaināka ir Finanšu ministrijas attieksme pret šo jautājumu. Šodien Dienā ir citēts vārda nenosaukts ministrijas pārstāvis (konkrētais teksts: "... atzīst FM", no kā laikam jāsecina, ka Diena ir atradusi veidu, kā intervēt pašu celtni) skaidro, ka jā, jā, saprot jau ministrija, ka tas nav labi, vienā amatā nodarbinātiem ļaudīm vajadzētu pelnīt tādu pašu naudu ... bet "tam ir nepieciešama papildu nauda, tādēļ, šo mērķi nākamgad realizēt būs problemātiski," -- tā laikraksts. Papildu nauda? Cik maksā uzrakstīt likumu, kurā ir teikts "visi, kuri strādā vienā amata kategorijā, saņem vienu un to pašu algu"? Jā, šādam likumam būtu jāiziet cauri valsts sekretāru sapulcei, Ministru kabineta komitejai, Ministru kabinetam, Saeimas komisijai u.tml., un droši vien katrā no šīm instancēm jāmaksā par zīmuļiem, kafijas pauzi u.tml. Taču tas ir šo iestāžu darbs. Ja patiesībā doma ir tāda, ka papildu nauda būs vajadzīga, lai Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra algu paceltu līdz Bērnu lietu ministrijas valsts sekretāres algai (un viņas alga, starp citu, valsts sekretāru starpā nav rekordiste, tā laimīgā situācija pieder Regionālās attīstības ministrijas valsts sekretārei) un nevis otrādi, tad tas ir visnotaļ savdabīgi laikā, kad it kā skaitās taupības režīms.

***

Piemēram, taupības režīms, kurš ļoti iespējams šogad liks Latvijas Zinātnes padomei atteikties no projektu finansēšanas pavisam. Galva ne tikai šūpojas, tā griežas apkārt un apkārt un apkārt.

***

Taču nākas arī pasmaidīt. Viņvakar raidījumā "Skats no malas" kolēģis Vladimirs Čepurovs sprieda par to, ka tagad, kad viņš ir kļuvis par "Tautas" partijas priekšsēdētāju, Marekam Segliņam vajadzētu pamainīt tēlu, lai viņš mazliet mazāk atgādinātu tīni. Man tovakar bija jāapvalda smiekli, bet vai dieniņ, cik kolēģim bija liela taisnība. Jo iekšlietu ministrs nesen radio intervijā ir nācis ar šādu kārtējo reizi savdabīgu domu: "Manuprāt, būtu laiks pāriet uz 100 km/h, jo uz 90 km/h braucām ar moskvičiem un zapiņiem."

Lūk. Acīmredzot neadekvāti apmaksātajam Iekšlietu ministrijas valsts sekretāram cita starpā ir jāraizējas par ceļu satiksmes drošību vai, pareizāk sakot, tās trūkumu. Ministrs var aicināt ceļu satiksmes noteikumus mīkstināt, jo jādomā taču, ka viņš ar "moskviču vai zapiņu" nebrauc. Tik tiešām tīņa pieeja dzīvei.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (5) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Māris 24.10.2008 21:08
Ir teiciens-viss kas notiek,notiek uz labu. Varbūt latvijas sabiedrība ir pelnījusi tādu valdību,kāda tā tagad ir,jo nekur citur vecajā Eiropā neesmu redzējis,ka,nedz sabiedrība,nedz arotbiedrība paciestu tādu valdību ar visām izrietošajām neizdarībām un muļķībām. Un ja mēs varam tikai pašūpot galvu un noplātīt rokas un esam ar mieru bezgalīgi to visu paciest,nu tad mīļie cilvēki,kam tad jūs žēlojaties!?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

wow 24.10.2008 18:01
Cik gan istenibaa Latvijaa ir maksligi raditu visadu nevajadzigu ministriju un atbilstoshi nevajadzigu darba vietu? Visadu bosu un vinu vietnieku, sekretaru utt liekezhu? Par algam pat negribu izteikties, jo taa ir tira valsts apzagshana!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 24.10.2008 15:32
Segliņš nav ņēmis vērā nolaistos Latvijas ceļus.

Turklāt uz šosejas bieži ir piedzīvots, ka liela daļa cilvēku brauc ar ātrumu atļautie 90+20 km/h. Es braucu ar 90+10 km/h. Vēl ne reizi neesmu sodīts par ātruma pārsniegšanu par 10 km/h.

Tāpēc tiešām jāpiekrīt rakstam, ka tie ir tīņa murgi, kuri paaugstinās nesodīto braukšanu pa sliktajiem ceļiem līdz pat 110 km/h.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 24.10.2008 14:00
tik un taa faktiski visi brauc vismaz uz 100 km/h. kaut gan, no otras puses, faktiski visi brauc ar atljautais aatrums+10 km/h.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Terminators 24.10.2008 13:48
Bet mana mašīna pieļauj ātrumu 250km/h. Ražotājs zina, ko gatavo - ļaujiet man izmantot savu automašīnu, kā pats vēlos. Šitais ir īpašu kaprīzais tīnis :)

Bet ja nopietni, tad par 100 km/h varētu padomāt, ja tiek papētīts vai mūsu augstais avāriju skaits nav saistīts ar to, ka tiek braukts ar ātrumu, piemēram, 100 km/h. Tā empīriski jau liekas, ka 100 km/h būtu tīri dabiski, bet ej nu sazini - CSDD lai iepēta vai sniedz info par jau veiktiem pētījumiem.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips