Par autobiogrāfijām, nodevējiem un lielu zaudētāju -- pārdomas piektdienā 11

Labrīt, lasītāji!

Rakstot par bijušās Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas topošo autobiogrāfiju, laikraksts Diena izcēlis šādu domu: "Skandalozas Latvijas politikas virtuves detaļas nevajadzētu gaidīt." Ļoti žēl, nudien žēl. Īsi pirms viņas aiziešanas no prezidentes amata, es V. Vīķi-Freibergu intervēju Latvijas televīzijā, un tur viņa teica aptuveni to pašu, proti -- vēl nav pienācis laiks atklāt visas politiskās kārtis, cita starpā tāpēc, ka daudzas no personām, kuras atrodas "skandalozajā virtuvē" turpat darbojas joprojām. Tiesa, topošā autobiogrāfija tiek rakstīta angļu valodā un ir vispirms domāta ārpasaulei, kurai noteikti nenāks par sliktu erudītās profesores rakstīta grāmata par to, kas pagājušā gadsimta otrā pusē notika ar Latviju un latviešiem. Taču ļoti ceru, ka V. Vīķe-Freiberga sarosīsies un uzrakstīs arī politiskus memuārus. Viņa darīja ļoti daudz ko, lai glābtu valsti no "skandalozās virtuves" aktīvākajiem šefpavāriem, un gribētos zināt viņas domas par to ne vien plikas ziņkārības dēļ, bet arī tieši tāpēc, ka par "skandalozās virtuves" smirdīgākajām detaļām joprojām daudz kas nav zināms. Un katrs uzziņas gabals, kurš Latvijas iedzīvotājus pārliecinās, ka nākamajās vēlēšanās nekādā gadījumā nedrīkst balsot par tām partijām, kuras veido pašreizējo valdošo kliķi, ir būtisks.

Iesaki citiem:

***

Ļoti interesanta intervija šodien laikraksta Dienas Bizness pielikumā "Numurs" ir ar ekonomikas speciālisti Raitu Karnīti. Tajā viņa saka, ka Latvija patlaban nepiedzīvo ekonomisku krīzi, patiesībā runa ir par ciklu. Un viņa pasaka arī to, ka latviešus, kuri ir aizbraukuši uz citām zemēm naudas pelnīšanas nolūkos viņa uzskata par nodevējiem. Pati atzīst, ka tā ir skarba doma, un jā, tāda tā arī ir. Man personīgi nekad nav gribējies kritizēt prom braucējus vienkārši iepriekšminētās "skandalozās virtuves" dēļ. Par smagu darbu pelnīt kapeikas, tas ir viens. Dzīvot valstī, kurā valdošā "elite" uzskatāmi dara visu, lai vairotu savu un savu īpašnieku, bet katrā gadījumā ne tautas labklājību -- tas atkal ir kaut kas cits, un nekad neesmu bijis pārsteigts, ka ir pietiekami daudz cilvēku, kuri tam visam vēlas pateikt "čau."

***

Un pēdīgi, ļoti priecājos par jaunu domu no satiksmes buldozera, kurš tagad ir ieņēmis prātā ideju, ka viņa nākamais uzdevums ir kļūt par Rīgas mēru. Žurnālā Una runājot par lielo "integrētāju" Kastēnu, viņš sacījis šādus vārdus: "Varu pateikt, ka viņš rīkojās kā muļķis. Viņam ir sieva un bērni. Uzskatu, ka viņš pats ir vainīgs. Žurnāliste darbojās amorāli un neētiski -- tā ir viena medaļas puse. Bet tas, ka viņš vazājās apkārt ar citu sievieti un meloja sievai, ir medaļas otra puse. Un pēc tam vēl mēģināja melot publiski, ka viņš tikai spēlēja līdzi -- tas ir blefs. Viņš ir liels zaudētājs. Jācer, ka Oskars pēc šādas kļūdas sapratīs, ka nākamā kļūda var būt pēdējā."

Ar piebildi, ka atmaskojot "mācītāju partijas" iekšējo liekulību, Aleksandra Jolkina it neko nemorālu un neētisku nedarīja, pilnīgi piekrītu triecējraķetes teiktajam, turklāt tikai minētā liekulība ir tas, kas nodrošināja, ka pseidoministram arī pirmā "kļūda" nebija pēdējā.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (11) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ek 26.09.2008 16:34
arii TVNET pa Jolkinu

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 26.09.2008 14:14
"Man liekas aizraujoši pašlaik notiekošais ASV ekonomikas lāpīšanas mēģinājums un visa ap to vērstā politika."
---------
Arī mani šī tēma interesē. Man interesē, kas šoreiz uzvarēs - kongresmeņi, kuri domā par tautu un atsakās tērēt līdzekļus no budžeta, lai finansētu spekulatīvos biznesus, palielinot to kaputālu, vai arī tā kongresmeņu daļa, kuri lobē šos biznesus.

Var jau būt, ka šo biznesmeņu finansēšana īstermiņā palīdzēs izglābt tūkstošiem spekulatīvā biznesa darbiniekus un viņu ģimenes.

Ilgtermiņā raugoties uz šo problēmu, secinu, ka labāk budžeta līdzekļus vajadzētu aizdot nevis oligarhiem, bet gan tomēr izmantot, lai palīdzētu pārkvalificēties un pāriet uz kādu lietdrīgāku nozari šiem oligarhu cietušajiem darbiniekiem .

Un beigās būtu interesanti paskatīties, kuri no šīs jezgas un krīzes būs vislielākie ieguvēji.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 26.09.2008 14:01
"Aleksandra Jolkina it neko nemorālu un neētisku nedarīja" - ja vinja nebuutu tava skolniece un buutu, piemeeram, NRA zhurnaaliste, tu lietas sauktu iistajos vaardos. prostituuta. PAR NAUDU dariis jebko ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 26.09.2008 13:49
Sekss, ēdiens un bailes kā zināms ir visspēcīgākie cilvēka dzinuļi. Ja tos dzinuļus pareizi izmanto, tad cilvēkiem var ne tikai pārdod gandrīz jebko, bet pat pārbīdīt vērtību sistēmu.

Pat Volts Disnejs nekautrējās slēptā veidā to darīt savās multfilmās. Tikai viņš dara mazliet citādi: ar mikimaušiem, pīlēm un zaķīšiem, panāk izmaiņas bērnu zemapziņā. http://www.youtube.com/watch?v=ttkvaJ_GRGk

Krista, sev nezinot, ir pat uzsākusi cīņu pret mediju ierastajām un vispārpieņemtajām apziņas kontroles metodēm.
Par to atbalsts Kristai no manas puses!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris Timofejevs 26.09.2008 12:38
Acīmredzot te ir daudzi komentētāji vārdā Pēteris, kas laikam ir pašsaprotami, jo tas ir populārs vārds, laikam būs jāsāk lietot mans uzvārds.

Krista,
Ar latviešu karikatūru bezgaumību diez vai Bonnier varētu kaut ko darīt - cik man zināms, viņi nekad neiejaucas redakcionālajā darbībā. Bet ierosinājums ir visai labs tik un tā - man škiet, ka būtu interesanti paeksperimentēt!

Kārli,
Man gribējās atzīmēt, ka piekrītu visās trijās frontēs - man ir žēl, ka VVF negrib atklāt politikas aizkulises. Tas būtu viņas devums Latvijas politikas attīrīšanā, ja pieņemam, ka šī informācija padarītu politiķu palikšanu partijās neiespējamu. Visticamāk, ka reakcija uz šādām atklāsmēm būtu vāja un atklātie politiskie "putras vārītāji" tiktu atkal ievēlēti Saeimā.

Par Kastēnu - piekrītu Šleseram, lai arī man šķiet, ka Jolkinu viņš kritizē nepamatoti. Kastēna uzvedība bija ārpus katras kritikas.

Man liekas aizraujoši pašlaik notiekošais ASV ekonomikas lāpīšanas mēģinājums un visa ap to vērstā politika. Mums ir bijusi interesanta (vismaz man tā likās) apmaiņa par ASV politiku iepriekš. Pieņemu, ka mums varētu būt visai atšķirīgi uzskati par šo jautājumu, bet būtu interesanti uzzināt, ko Jūs, Kārli, par to domājat. Bet tas ir noteikti cita bloga vērts jautājums.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 26.09.2008 12:28
Nu es negribētu spriest par to kā uzbudinātā stāvoklī veicas vai neveicas bizness , bet gan no tāda atkal medicīniski neprofesionāla viedokļa. Manuprāt ar tiem biznesmeņiem jau ir tā ka , kad tas biznesmenis aiziet uz darbu , tad biznesmeņa spermatozoīdi zinādami ka tuvākā laikā nekur nebūs jāskrien liekas uz guļu. Un guļ tā visu dienu , aptaukojas , vispār paliek tādi miegaini , un negrib skriet arī vakarā , nu tad kad būtu jāskrien. Izliekas par beigtiem vai. Tāpēc nu manuprāt tādas karikatūriņas biznesa avīzē ir arī tā teikt pat medicīniski profilaktiskas , jo nu tomēr manuprāt neļauj tiem spermatozoīdiem zaudēt modrību , tā teikt liek tiem drusciņ izvingroties , drusciņ iesildīties. Protams ka visam ir savas robežas , bet nu pret profilakti medicīniskiem pasākumiem ar diez vai vajadzētu tā uzreiz vērsties. Un cik saprotu tad ar to spermatazoīdu veselību ar ir kā ir , arī biznesmeņiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista > ČeGevara 26.09.2008 11:43
Pēdējās pāris dienas tiešām nopriecājos, jo seksuālās dāmītes no DB karikatūrām bija pazudušas - līdz kamēr ieraudzīju šīsdienas DB pēdējo lapu, kad tiešām gandrīz nokritu no krēsla. Tā jau ir īsta pornogrāfija, turklāt vēl diezgan tiešā veidā propagandē seksuālo uzmākšanos darbavietā ... mans kostruktīvais rīcības plāns ir šito lappusi aizsūtīt izdevējiem Bonnier uz Zviedriju. Lai ierāmē un pieliek pie sienas, varbūt dienišķais bizness vedīsies labāk (saskaņā ar Pētera viedokli pie mana pēdējā bloga, "uzbudinātā stāvoklī biznesa večiem labāk sokās biznesa lietas").

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

A-G 26.09.2008 10:43
VVF jau neies atzīties, ka ir KGB aģente un masonu ložas locekle.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - Če 26.09.2008 10:27
Es arī pamanīju Jūsu minētās karikatūras. Neatceros kur, bet kaut kur nesen lasīju kritiku par to, ka Dienas Biznesa karikatūrās visas sievietes ir ar maksimāli lielām krūtīm. Tā, kura šodien bija uzzīmēta 2. lappusē, nebija ar lielām krūtīm, un es pie sevis padomāju "re, laikraksts ievēroja kritiku un ņēma to vērā." Bet tikai līdz brīdim, kad ieraudzīju 20. lappusi. Neatceros, ka citreiz laikrakstā būtu bijusi attēlota sieviete ar pilnīgi atkailinātām krūtīm. Ko lai saka? Dzeltenās preses efekti ir pamanāmi arī pēc idejas nopietnā biznesa presē. Jauku arī Jums piektdienu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Anete 26.09.2008 10:21
Ar piebildi, ka atmaskojot "mācītāju partijas" iekšējo liekulību, Aleksandra Jolkina it neko nemorālu un neētisku nedarīja...
=====
Morāls un ētisks būtu tāds, ko var uzskatīt par normālu rīcību un vajadzības gadījumā rīkoties līdzīgi. Šaubos. Vai tad skandāls neiespaidoja šīs sievietes profesionālo darbību? Vai nebija tā, ka laikraksta priekšniecība viņu palietoja savām vajadzībām un pēc tam izsvieda kā sasmērētu salveti?

Es savai meitai noteikti neieteiktu tā darīt - graut savu reputāciju, lai pierādītu acīmredzamo. Turklāt kam pierādītu? Sev? Kastēna nelaimīgajai sievai? "Dienas" Bojāram? Sensāciju kāriem avīzes lasītājiem? Tam vēlētājam, kurš domā, ka LPP ir vieni vienīgi eņģeļi un svētie, ja tāds vispār ir? Nav vērts...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ČeGevara 26.09.2008 10:10
Pārsteidzoši, bet nekad nebiju domājis, ka sākšu tik daudzās lietās piekrists Streipam. Kāpēc mainījies viņa tonis, uzstādījums, varam tikai minēt, bet šeit viņam atkal var daudviet piekrist.
Izņemot jautājumā par "Jolkinas lietu". Kastēns, protams, ir dunduks. Tajā pašā laikā ar netīrām rokām tīru grīdu nesaslaucīsi.

K.S. pieminēja Dienas biznesa pielikumu. Es varu pieminēt pašu šīsdienas laikraksta numuru. Palūkojoties 2. un 20. lpp. sapratu, ka Krista šonakt laikam negulēja, jo grozījās gultā, kamēr drukājās numurs.
Vispirms 2.lpp pupīga zīlniece zīlē kafijas biezumos. Un pats DB komentārs ir jauks uzbrauciens antikorumpantiem - amatieriem - Delnai. Varat nepiekrist, bet gana asprātīgi un labi uzdoti jautājumi, īpaši par Delnas lomu Latvijas Kuģniecības un 3JB lietās. Bet katrs jau grib izdzīvot un cīnas par to kā māk. Vien mulsina pašu cīnītāju pret korupciju slēgtā summa ar Rīgas Domi - 6669 Ls. Skaidrs, kāpēc tāda. lai nebūtu jātaisa iepirkuma konkurss ar labākā piedāvājuma izvēli pasūtītājam.
Nevilšus rodas jautājums - ar šmucīgiem pirkstiem taisīsim tīru apkārtni?

Savukārt 20.lpp Kristai par prieku tas pats A.Liepiņš uzzimējis nu jau divas (!) baigi pupainās un (sic!) paplikas fidas. Nu ķipa sekretāres, kuras ikdienas slengā starp večiem dēvē par "sekretutkām". Gan jātzimē,ka tas viss ciešā sakarā ar pašu raksta saturu - par laicīgu plānošanu. Bet gan jau katrs noteikti šajās kopsakarībās saskatīs ko citu. Mēs, veči, kas lasa un skatās DB, vienu, bet Krista, savukārt kārtējo mačisma triumfa soli.

Visa tā sakarā paliek pavisam interesanti, kas notiks tālāk? Krista izvilks mačeti, lai tiem mačo galviņu nost? Krupi norīs? Klusi perinās plānus kā atriebties?

Jauku piektdienu!

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips