Par apokaliptisko ģēniju un teorētiski heteroseksuālo Šmitu -- pārdomas piektdienā 16

Labrīt, lasītāji!

Pasaulē ir salīdzinoši maz cilvēku, kuru veikums ir tāds, kas liek vienlaikus apbrīnā atkārt žokli un arī dziļā cieņā noliekt galvu apbrīnojama talanta priekšā. Nepārprotami viens šāds cilvēks ir pianists Vestards Šimkus. Man ir gadījies viņa fantastisko talantu redzēt un dzirdēt klātienē tikai pāris reizes, bet tas vienmēr ir bijis neaizmirstams notikums. Kāda koncerta Lielajā ģildē daļēji tāpēc, ka mans draugs uz koncertu pēdējā mirklī nevarēja ierasties, priecājos, ka man blakus būs tukša vieta, bet mirkli pirms koncera sākuma tur iezvempās ļoti slikti audzināta meitene, kura nekavējoties sāka pakot no somiņas visādas konfektes un citus čaukstošus priekšmetus. Tikai ļoti stingrs šņāciens no manas puses lika viņai beidzot apklust. Mamma, protams, nekādu vērību meitas sliktajai uzvedībai nepievērsa.

Iesaki citiem:

Bet ne jau par to šis stāsts. Šodien Dienā ir intervija ar mākslinieku Šimkusu, kurā viņš stāsta par savu pieredzi pasaules pianistu sabiedrībā, kā arī par to, kā viņš laimīgs dzīvo savos laukos, avīzes nelasa, televizoru neskatās, slauc kazas, skrien krosiņu. Par to visu viņš ir runājis arī citreiz, bet manu uzmanību piesaistīja lūk, kāds atzinums: "Es uzskatu, ka mēs, latvieši, neesam dzīvotspējīga nācija. Mūsu ir ļoti maz, kļūst arvien mazāk, mēs izmirstam un neko šajā valstī neražojam. Pasaulē ir daudz dzīvotspējīgākas nācijas, un tās noteikti aizņems mūsu vietu, dzīves telpu. Neko darīt, tāds ir mūsu liktenis. Pašnāvnieki. [..] Es nekur citur pasaulē neesmu redzējis nevienu citu tautu, kura tik ļoti neieredzētu savējos. Tā ir unikāla latviešu īpašība, mēs daram visu, lai neturpinātu eksistēt. Mums trūkst veselīga lepnuma -- tie ir mūsējie! Apziņas, ka savējie ir vērtība. Mums savējais ir vērtība tikai tad, ja viņu atzīst citur pasaulē."

Skarbi, pat apokaliptiski vārdi. Par to, ka latvietim mīļākais saldais ēdiens ir cits latvietis, bieži vien šaubu nav, bet vai no tā izriet tautas izzušana? Ļoti gribas cerēt, ka nē. Taču par Vestarda teikto nākas domāt arī citā kontekstā. Kā ļauns monstrs atkal ir uzziedējis kādreizējais Saeimas deputāts teorētiski heteroseksuālais Šmits (teorētiski heteroseksuāls tāpēc, ka savā jaunākajā gara darbā viņš Mozaikas valdes locekli Lindu Freimani ir atļāvies nosaukt par "lesbieti Freimani", kā arī tāpēc, ka neapšaubāmi nāk prātā Freida atziņa, ka skaļākie homofobi bieži vien mēdz būt vīrieši, kuri šaubās paši par savu seksualitāti). Viņš izplatījis depešu, kurā aicina aizliegt nākamsestdien paredzēto Draudzības dienu gājienu, jo tas dikti pazemošot tos "kas pieturas pie tradicionālām morāli ētiskām normām un ģimenes definīcijas." Šmits pārstāv jaunu tendenci homofobu sabiedrībā. Šādi ļaudis gan apgalvo, ka viņi pilnībā atbalsta visas cilvēka tiesības, izvēles brīvību, pulcēšanās brīvību un visu pārējo, bet tikai ne gejiem un lesbietēm. Turklāt, ja kāds iebilst pret viņu garīgo slimību, kas saucas homofobija, to šādi ļaudis tūlīt pārkvalificē par uzbrukumu kristietībai. Tas, protams, ir nonsenss. Vienīgais, ko var pateikt Šmitam un šmitveidīgiem par nākamsestdien gaidāmo pasākumu: Ja nepatīk, Jānīti (un Kaspariņ, un Kasparkundzīt), tad neskaties, draudziņ. Paliec mājās. Netraumē sevi. Un, lūdzu, nemelo par to, kas tur notiks. Neviens nebūs pliks. Neviens nedemonstrēs seksu. Ja tevi traumē seksa izrādīšana uz ielas, padežūrē pie Laimas pulksteņa, tur seksualitātes demonstrēšana vienmēr sit augstu vilni. Un nomierinies. Nevienam pāri netiks darīt, arī tavam plaši bazūnētajam "tikumam" (jā, nesakarīgi aizspriedumi ir varen tikumīgi) ne.

Un vēl viena doma. Kur parādījās teorētiskā heteroseksuāļa Šmita pārdomas? Dienas portālā zem jēdziena "tautas balss." Protams, arī es esmu brīvas izpausmes piekritējs. Vien gribas jautāt, ko Diena darīs tad, ka "tautas balsī" ieskanēsies antisemītisms vai rasisms, jo arī šie "tikumi" mūsu valstī nav nekas neparasts...

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (16) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Guntars 10.05.2009 21:28
Streipa kungs ko jūs gribat panākt. Kas ir tas jūsu "evaņģēlijs" kuru cenšaties sludināt. Pastāv tikai VIENS patiesais Kristus evaņģēlijs un tas ir totālā pretrunā ar jūsu. Bet varbūt jūs Streipa kungs pretendējat uz "pasaules glābēja" statusu, ja nē, tad "būdā iekšā un muti ciet"par šīm homīšu lietām...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista 10.05.2009 01:37
Bravo, Fishbone!
Bet Streipa kungam gan laikam grūta dzīve, visa smadzeņu darbība ap ļaunajiem homofobiem grozās, apbrīnojami, ka vēl atliek laiks par ko citu ar domāt.
Starp citu, "intervija ar Šimku", nevis - usu!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nezinītis 09.05.2009 10:25
Nekad nesmu sapratis ko tas Streips tos gejus un lesbietes tik kvēli aizstāv uz katra stūra... Jā laikam daži domā ka homoseksuālisms mums var palīdzēt pārvarēt krīzi

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

garota 08.05.2009 23:15
Nešaubos, ka Streipa kungs šo [konstruktīvo] uzbraucienu atkārtotu. Bērns vai nebērns, bet pieklājībai jābūt. Tā nu rodas visi nerimstošie kāsētāji, čivinātāji un žļembātāji... Šis klaviermūzikas koncerts galu galā nenotika kinoteātrī, kur jau pie ieejas pārdod popkorna tūtas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

WC 08.05.2009 19:10
Streipa kungs, paldies par intrigu! Draugs neatnāca uz koncertu. Brīva vieta! A te rau meitene, brīvajā vietā! Jums nepatīk bērni? īpaši meitenes? Brīnos par jūsu uzbraucienu meitenei, kas nevainīgi ēda konfektes! Bērns taču!
Es meitenes mammas vietā gan neklusētu! Es meitenes un mammas vietā piezvanītu meitenes divmetrīgajam tēvam un lūgtu lai Jūs šo uzbraucienu atkārtojat meitenes tēva klātbūtnē. Ticu , ka esat drosmīgs cilvēks!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

> x 08.05.2009 17:25
Kaut kā neliekas, ka tu esi cilvēks, ar kuru vispār kāda sieviete gribētu kopoties un bērnus radīt, jo kura gan gribētu savam bērnam tēvu, kuram nekad nekas konstruktīvs nav ne par ko sakāms un tikai žulti gāž un gāž un gāž.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jazz57 08.05.2009 15:43
Par latviešu iznīkšanu.Ir tāda etnoģenēzes zinātne.Ja iznīkst valdošā šķira vai nomaina valodu,tad tas pats notiek ar etnosu.Skaitam tik milzīgas nozīmes nav.Par gejiem.Kristietības un zinātnes attiecības par homoseksuāļiem ir tieši tādas pašas,kā ap Darvina mantojumu.Evolūcija vai radīšana,iespējams pāraudzināt vai arī nav iespējams pāraudzināt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fishbone 08.05.2009 14:44
"Būtu īpaši amizanti, ja kāda jeņķu psihiatru asociācija nobalsojot izlemtu, ka homofobija ir garīga slimība"

Šis gan ir labs ieteikums. Un ši mentālālā slimība izplātas ! Ir lipīga Būtu jāliek uz balsošanu! Ar homofobiju slimo nevien Latvijā,ASV, bet jo īpāši musulmāņu pasaulē! !
Tur viņi citādos pat ar nāvi soda ......... Slimie! Nzinu, kādas zāles ārsti ieteiks, bet pirmais solis- atteikties no ticības uz VisAugstāko

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fishbone 08.05.2009 14:30
Pirmkārt. Esmu antiŠmits. (Un nezinu, ko būtu darījis, ja brīvajā vietā man blakus būtu nosēdies tas homofobs šmits,)
Otrkārt."Ko mums sliktu dara bariņš krāsainos apģērbos tērptu citādi orientētu cilvēku?!
"Uzjautrina. Uzlabo garastāvokli. Jautri, jo viņeim ir jautri! Pozitīva enerģijas apmaiņa! Tikai roku viņiem nevēlos spiest, ja gadījumā nav paspējuši nomazgāt.
Treškārt.Tāpat man nav iebildumu pret cilvēkiem ,kas tā pavairāk gādīgo ieņēmuši un klusi, stipri grīlojoties pārvietojas . (džerājgēns, ne cilvēks pie vainas!) Pie tam šnabis nav aizliegts! Šis labu darbu izdarījis, pats aizlējis acis un vēl nodokļos (akcīze) naudiņu iemakājis. Atbalstāma lieta! Uzjautrina. Naudu šiem nedodu, bet ja rokas trīc , tad palīdzu ieliet ga glāzē, gan rīklē. Nav jau žēl.LAi dzer. Gēni tādi. nav jau cilēns vainīgs. Un šie ir labu labie sarunu biedri- visu, pilnīgi visu var sarunāt!. Un tik daudz izstāsta! Kulturāls dzērājs - tā ir laime!
Ceturtkārt. Tāpat man nav iebildumu pret narkomānu, kas tramvajā , vai kādā citā publiskā vietā, ievērojot personīgās higiēnas noteikumus iedur kārtējo devu un špricīiti, pēc tam rūpīgi iesaiņo vai nodod apmaiņai. Kas gan tur slikts? Man un zinu daudziem netraucē! Gēni ne cilvēks pie vainas! Kāpēc nosodīt? Citus tramvajā pat neinteresē. Viņi lasa avīzī, vai ar skaidību noskatās. (Būtu man nauda un drosme- es arī durtos, jo gēniman tādi ) Līdzcilvēki palīdzēs Lai bērni mācās! Es pat vairākas reizes esmu viņiem palīdzējis iedurt vēnās.Kā atteiksi, ja lūdz? Redzu, ka gēni, ne cilvēks pie vainas MAn nav žēl Vai būtu labāk , ja viņi to durstītos pritonos? Būtu labāk, ja mēs pret viņiem izturētos ar nicinājumu? Viņiem tāpat kā gejiem, -gēni! Tāpēc jāmāca bērniem ieceitiība.

Piektkārt. Tāpāt man nav iebildumu, ja mazas vai lielas meitenes koncertos un kinoteātros ēd popkornu vai konfektes, it sevišķi, ja tas ir attentiskais , kas nācis ASV. Gēni, ne cilvēks pie vainas! Kā gan tas var taucēt kādam, kas patiesi koncentŗējas uz konceerta, filmas baudišanu, ne popkorna ēšanu?
Tēpēc būsim vien iecietīgi un draudzēsimies!Lai Draudzības dienas izdodās

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Diesel - par V. Simkus teikto 08.05.2009 13:46
Man šķiet liels paradokss, ka Šimkus, teikdams "latvietis latvietim latvietis"" patiesībā replicē šo pašu uzskatu. Gribu teikt, ka vismaz personīgi man nav šādu uzskatu, ka mēs iznīksim, es lepojos, ka esmu latvietis un tas nav nekas ārkārtējs - tā būtu jājūtas katram attiecīgās nācijas cilvēkam. Mūsu problēma ir tā, ka pārāk klausamies, ko dzied dažādas badadzeguzes (ar to nedomāju Vestardu Šimkus, bet piemēram, politologu Ivaru
Ijabu (sk. rakstu - "Latvia - failed state" politika.lv)
Pietiks grimt nepamatotos kompleksos!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Viktors 08.05.2009 13:20
Interesanti, vai "Mozaīka" apzināti plānoja savu 16.maija gājienu tieši pirms pašvaldību vēlēšanām? Agrākajos gados tas tika darīts jūnijā vai jūlijā...

T.i. LPP tagad droši saņems sava konservatīvā elektorāta balsis un būs koalīcijas pamats jebkurā gadījumā - gan "Saskaņas centra", gan latvisko partiju pārsvara gadījumā. Cirks ar praidiem un to aizliegšanu turpināsies; "mozaīkisti" visās instancēs žēlosies par Rīgas domi un savām pārprastajām cilvēktiesībām. Labi būs gan Šleseram gan praidistu NVO... Ir rīdzinieki, kuri nevēlas nedz atbalstīt "The Remarkable Rocket" Šlesera politbiznesu, nedz arī sūdzēties par diskrimināciju. Viņi tagad paliks ar garu degunu.

Paldies "Mozaīkai"!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Trauts 08.05.2009 12:18
Šmits varbūt arī ir "interesanta" personība, taču tādu Latvijā ir daudz.
Visvairāk es apbrīnoju cilvēkus, kas ir gatavi par viņu atdot balsi. Turklāt tikai tāpēc, ka viņš ir homofobs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

A.Eichmann 08.05.2009 12:07
Vestardam taisnība par visiem 100%! Un latvieši nebūs vienīgie, varbūt tikai pirmie.
Ārī man tas "draudzības gājiens" nepatīk, bet neskatoties uz to, Šmits savā mācītāja paltrakā ir vienkārši STULBS!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nu ja 08.05.2009 12:06
es Jums ieteiktu mazaak sekot smita kunga dzives gaitaam un turpinaat savu, jo ja juus tomeer daraat pirmo - smita kunGS nemainisies ticiet man!

un runajot par Simkus teikto - taa ir taisnibaa, latviesi neieredz latviesus, es pats to uz sevis esmu ljoti izbaudijis,latviesiem skauz ja kaads ir augstak par vinju (tas vairak ir domats par arzemju latviesiem)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 08.05.2009 10:48
>>> Turklāt, ja kāds iebilst pret viņu garīgo slimību, kas saucas homofobija, to šādi ļaudis tūlīt pārkvalificē par uzbrukumu kristietībai.
=====
Tas jau agrāk cilāts jautājums: Ja nu kāds vēlas diagnosticēt garīgas slimības, tad jāapgūst psihiatra amats un jāapņemas ievērot pacientu datu konfidencialitāte.

Es ne visai uzticētos arī diplomētiem psihiatriem. Būtu īpaši amizanti, ja kāda jeņķu psihiatru asociācija nobalsojot izlemtu, ka homofobija ir garīga slimība, kas ir jāārstē. Vienreiz (1974.g.) jau viņi ar balsu vairākumu nosprieda, ka homoseksualitāte nav slimība. Tas ir no medicīnas zinātnes viedokļa oriģināli: Atliek tikai nobalsot, un ārstu rokasgrāmatās vecās slimības pazūd kā nebijušas un to vietā rodas jaunas. "Spin doctors" (manipulāciju dakteri) darbībā!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 08.05.2009 09:19
izmirstosho latvieshu pamatuzdevums ir vairoties, vairoties un veelreiz vairoties, taa kaa to dara turki Vaacijaa un iraakieshi Zviedrijaa ;)

P.S. un par rasismu konkreeti tev vajadzeetu peec iespeejas mazaak moralizeet. kursh gan cits piesedza rulli un vinjas rasistisko zhestu Zatlera pirmajaa preses konferencee?

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips