Nu, nemācās! 21

Arvien vairāk un vairāk rodas pārliecība, ka pašreizējā Latvijas politiķu paaudze nekad neiemācās neko. Stāsts par LTV Ziņu nodaļas vadītāju Mareku Gailīti un ar tēvzemiešiem saistīto Emīlu Jakrinu ir nogurdinoši pazīstams. Ja var ticēt tam, kas par to ir stāstīts, tad Jakrins pie Gailīša gāja ar pārliecību, ka ar "savējiem" visu var sarunāt. Tu par manu jomu ziņo tikai labu, un es uztaisīšu tā, ka tavai sievai ir labākas karjeras iespējas.

Iesaki citiem:

Ar procesu netieši saistītais satiksmes ministrs Gerhards pēc tam klārēja, ka par Jakrina teikto esot vajadzīga "lingvistiska" ekspertīze. Nē. Vēl var jautāt, kas notiks tagad, kad situācija ir nākusi atklātībā? Vai M. Gailīša sieva tagad var rēķināties ar to, ka viņai nekāda tālāka karjera attiecīgajā struktūrā nespīd? Nu, cerēsim, ka ne. Te tomēr galvenais ir centrāls jautājums, proti -- politikāņi mūsu valstī acīmredzot kā nevar, tā nevar iemācīties, ka masu informācijas līdzekļiem ir jāļauj darboties bez viņu iejaukšanās, ja arī Latvijas televīzijas gadījumā tās finansējums daļēji nāk no tiem pašiem politikāņiem. Te ir tā pati situācija, kāda bija pirms pāris gadiem, kad NRTVP šefs Kleckins pārkvalificējās par Krievijas vēlēšanu sistēmas partorgu Latvijā. Toreiz tas maksāja amatu LTV šefam Holšteinam. Šoreiz visticamāk NRTVP (jauno organizācijas nosaukuma saīsinājumu neesmu iemācījies, jo iestādes bezjēdzīgais raksturs kļūst arvien redzamāks un redzamāks -- tas, kas patlaban darās LNT, tā neesot slēpta reklāma...) neteiks neko. Droši vien neko neteiks arī tikpat absolūti bezjēdzīgā Latvijas Žurnālistu savienība. Karavāna rullēs tālāk. Un visticamāk nākamajā gadā Latvija organizācijas Freedom House reitingos noslīdēs to valstu kategorijā, kurās masu informācijas līdzekļi neskaitās brīvi. Cik ļoti jauki.

Savukārt ministre Linda Mūrniece acīmredzot kā nevar, tā nevar dabūt galvai cauri domu, ka lietot dienesta automašīnas, lai bērnus transportētu uz skolu, nav pieņemami. Ziņots, ka viņas advokāti ir nolēmuši pārsūdzēt KNAB uzlikto sodu. Nav šaubu, ka likums par dienesta automašīnām ir viens briesmīgs un mūsu politikāņu darbā pārāk raksturīgs brāķis, taču valdības ministrei, piedevām no partijas, kura apgalvo, kā tā esot visa godīgā un tiesiskā etalons, tomēr būtu jāprotas. Ko Linda Mūrniece un viņas pārstāvētā Vienotība vēlas mums pateikt -- ka ir pilnīgi OK dienesta automašīnas lietot privātām vajadzībām, ja likumā nav noteikts pavisam, pavisam, pavisam, pavisam precīzi, ka tā nedrīkst darīt? Te ir tā pati situācija, kāda ir ar tām aunpierēm Saeimā, kuras nu nekādi un nekādi nevar apjēgt iemeslu, kāpēc mūsu valstī nav atļauts nodarbināt pašam savas radinieces. Abos gadījumos, gan ar Mūrnieci, gan ar aunpierēm, runa ir par centrālu tiesiskuma jēdzienu: Politikāņi NEDRĪKST darīt neko tādu, kas rada jautājumu par viņu godīgumu. Zinu, ka tā esmu rakstījis vairākkārt, bet Mūrniecei derētu atjēgties un atcerēties stāstu par Zviedrijas latviešu izcelsmes tieslietu ministri, kura no amata atkāpās ne tāpēc, ka viņa būtu pārkāpusi likuma prasības, bet tāpēc, ka tas, ko viņa izdarīja, nesaskanēja ar viņas partijas principiem par godīgumu. Nesaku, ka ministrei par visu varu ir jāiet prom no amata, bet sodu nu gan viņai vajadzētu samaksāt, lai apliecinātu, ka cilvēks, kurš tomēr valstī ieņem pietiekami būtisku likumaizsardzības posteni, saprot, kas ir godīgums un tiesiskums. Ja kas, tad viņa varētu arī aplūkot to, ko pavisam nesen darīja vēl viens viņas partijas biedrs, Rīgas domnieks Šiliņš.

Un tad vēl ir tā cilvēku grupa, kura kaut kā ir ieņēmusi galvā, ka es nekad, nekad, nekad neko neanalizēju, ja vien tas nesaistās ar geju lietām. Lielākoties tie ir anonīmie gļēvuļi, kuri ganās pa dažādiem portāliem, bet šodien Atkarīgajā Rīta Avīzē viens no tās galvenajiem skribentiem Latkovskis ir nācis ar šādu atziņu: "...Streipu maz interesē politiķu praktiskā darbība. Viņam galvenais, ja ne vienīgais politiķu vērtēšanas kritērijs -- attieksme pret praidu." Nu, paldies vismaz Latkovskim, ka viņš tekstu šajā gadījumā ir rakstījis pats zem sava uzvārda, nevis anonīmi, bet tas nesamazina teiktā absolūto absurdumu. Šī bloga ieraksta pirmajās divās rindkopās, ja arī Latkovskis nav pietiekami apķērīgs, lai to konstatētu, politiķi tiek vērtēti absolūti bez jebkāda sakara par "praidu." Tas pats ir sakāms par vismaz 99 procentiem visa tā, ko es rakstu un runāju. Un tie no jums, lasītāji, kuri tagad teiks, ka tā nav ... teikšu to pašu, ko savulaik esmu teicis vienam no anonīmajiem gļēvuļiem, kurš ir nācis ar to pašu apgalvojumu -- ka lielākoties es rakstu tikai par geju lietām. Aplūkojiet visus manus ierakstus šajā portālā. Saskaitiet, cik daudzos no tiem par to ir rakstīts. Un tad runāsim tālāk.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (21) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aivars V. 02.10.2010 14:59
Pievērsiet uzmanību apstāklim,ka lielākie manevri kopš Latvijas iestājas NATO tiek rīkoti Ādažu poligonā tieši uz to laiku (mēnesi)kad jāformē jaunā valdība un koalīcija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

leņins 22.09.2010 18:11
es augsti cienu Kārli kā politisko analītiķi.Tā turpināt!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


PatrioC 21.09.2010 14:46
1.Līdz riebumam politikāņu priekšvēlēšanu šeptēšanās un jaukšanās žurnālistu darbā. Par LNT negribas runāt, tādu masīvu priekšvēlēšanu reklāmu es neatceros, kas maskējas aiz labiem nodomiem, bet redziet, tur esot viss kārtībā.
2. Varbūt Mūrniece par 40LVL manu dēlu arī varētu aizvst līdz bērnudārzam?
3. Kā Lembergs ir vienīgais valsts noziedznieks, tā Streips, vienīgais gejs. Tas ir smieklīgi, caur asarām domājot, ka dzīvojam it kā demokratiskā valstī.
P.S. Neesmu ļauns, bet atmiņa man laba, tā kā vēlēšanu dienā es labi atcerēšos par LNT aizbilstamo partiju, kura ņirgājusies par mani, ģimeni, valsti un Mūrnieces "kantoris" (partija), izskatās, ka nemācās no iepriekšminētajiem. Tā kā no manis nebūs neviens punkts.
Kārli, nevajag uz muļķiem apvainoties, to jau tikai gaida.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andra- o gol 20.09.2010 13:44
Tautas daļa, kurai kaut ko nozīmē atkarība vai neatkarība, un kuri izlasa vairāk,nekā 1 avīzi,ir pietiekoši spējīga vadīties no veselā saprāta spriedumiem.Jo- viss ir no salīdzināšanas.Laikā,kad "gāja gaisā" A.L. stipendiātu lieta, atkarīgajā rīta avīzē par to nebija ne vārda!!!
Te nav nekāda sakara ar A.L. kunga nopelniem.
Katram sava izvēle. Tsk, ko lasīt/nelasīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andra-Padomiju pārdzīvojušajam 20.09.2010 07:36
O, jā! Esmu gan lasījusi un mani vecāki joprojām to abonē.Turklāt piedzīvojusi PSRS visā krāšņumā. Tādēl zinu, ko runāju. Nekāda panika jau nav,tikai secinājumi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


garrais > Armands 19.09.2010 23:43
Par mankurtiem tēma ir labi apspēlēta Č.Aitmatova "Un garāka par mūžu diena ilgst". Tas tā, ja kādam tēma interesē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Armands 19.09.2010 15:07
Lai atvaino īstie vīri un sievas, es neesmu gejs, bet esmu Kārļa pusē par visiem 100%. Pārņem šausmas lasot šo nozombēto mankurtu
(Mankurts ir karagūsteknis, kuru galva tika īpaši apstrādāta. Pēc šīs “operācijas” gūsteknis zaudēja atmiņu, neatcerējās ne savu ģimeni, ne savu tautu, pazaudēja gribu un kļuva īpaši paklausīgs. Kaut kas vidējs starp vergu un zombiju. Šādi mankurti bij īpaši vērtīgi vergi un par vienu deva 10 parastos.)spriedelējumus par dzīves jēgu. Brīžiem gribas vienkārši ar bomi pa pieri, šiem stulbeņiem, lai miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

www.patriotiem.lv 18.09.2010 23:06
Tev nebūs Dieva, sava Kunga, vārdu nelietīgi valkāt, jo Dievs to nepametīs nesodītu, kas Viņa vārdu nelietīgi valkā.
http://www.patriotiem.lv/index.php/ar-milestibu-latvijai/sad...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


o gol andrai 17.09.2010 16:28
Aiz Lemberga vismaz (tas NAV maz!)ir redzami taustaami darbi,ar ko nevien cits lepoties nevar
Runaajot par jeedzienu ,,neatkariigs,, jaapiebilst,ka Latvijas Valsts arii sevi manifestee kaa ,,briivu un neatkariigu,,...Bet,vai taa ir iisteniibaa?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

johaidi - Andris_2 17.09.2010 15:28
Precīzi? Latkovskis: "Problēma ir cita. Uz noteiktas ideoloģijas bāzes veidota organizācija nevar būt par soģi citām tādām pašām ideoloģiskām organizācijām, par kādām jāuzskata politiskās partijas".
Man šķiet, ka Delna ir uztaisījusi deputātu kandidātu antitopu nevis partiju, pie tam, kritērijs nav Delnai nepieņemama ideoloģija, bet, citēju:
"Kritēriji, kas ietekmēs politiķu novērtējumu:

1. Pret kandidātu izvirzīta apsūdzība par iespējamu iesaisti koruptīvās darbībās (kukuļdošana, dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana utml.)

2. Atbildīgā institūcija ir konstatējusi, ka kandidāts ir atradies interešu konfliktā;

3. Kandidāts ir ar apšaubāmu reputāciju, kas raisa aizdomas par neētisku rīcību vai iesaisti ar korupciju saistītās darbībās;

Kritēriji, kas tiešā veidā neietekmēs politiķu vērtējumu:

4. Kandidātam ir lieli skaidras naudas uzkrājumi (sākot no 10 tūkst. LVL) un/vai lielas parādsaistības (sākot no 150 tūkst. LVL ), neskaidri finanšu darījumi;

5. Kandidāts vienlaicīgi ieņēmis vairākus amatus valsts vai pašvaldību uzņēmumu padomēs vai valdēs) un veicis liela apjoma ziedojumus partijai, kas, iespējams, ir bijusi “samaksa” partijai, ar kuras palīdzību amatos nonākts;

6. Kandidāts ir vairākkārtīgi mainījis politiskās partijas".

Izskatās, ka "lieta grozās" ap korupciju. Līdz šim nezināju, ka korupcija ir ideoloģija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ES 17.09.2010 11:48
Praidi un geju lietas ir universālie rīki, ar kuru palīdzību jebkuru diskusiju var novest līdz 0. Brīnums, ka neviens vēl nav mēģinājis K.S. Mūrnicei veltīto kritiku sasaistīt ar kādu, teiksim, nepietiekami aprūpētu praidu vai vēl ko tamlīdzīgu. Tad pārmetumus par acīmredzami neētisku rīcību ignorēt pilnībā, jo tā, redziet, ir geja (=sliktā, ja kas) atriebība. Kaut kāds perverss Freida mācības paveids!
Starp citu, K.S. kā Vienotības rupora aplamātāji, vai ievērojāt, ka visnotaļ pamatotā kritika šoreiz veltīta JL ministrei?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 17.09.2010 11:22
Šejienes aktīvistu ieintriģēts, atlicināju brīsniņu un NRA portālā izlasīju to šejieniešu paniku izraisījušo raktu.

Izcili!!! Precīzi un kodolīgi!
Mininianse, bet tomēr - Latkovskis pat nenolaižas līdz Kampara svešvalodu iemaņu apcerēšanai, kas būtu neiztrūkstoša, ja piem.Slakteri pieminētu Streips.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

cers 17.09.2010 11:17
viennozīmīgi tā ir Atkarīgā Lemberga avīžele, un žurnalisti ir ļoti atkarīgi. Sevišķi , kad ierodas TV1 uz 100.panta preses klubiņu.
Pat atmodas laika trubadūre Elita ir apaugusi ar Atkarības šārvu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Krūmiņš (Andris_2) 17.09.2010 11:04
Jānis Bērziņš 17.09.2010 09:46
..uz muļķiem nedusmojas..
..Latkovskis ir viens no šādiem muļķiem....
...Jūs esat labs poltikas analītiķis (!!!)...
...Lemberga sargsuņiem ...
-----------------
"..uz muļķiem nedusmojas.."

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Bērziņš 17.09.2010 09:46
Streipa kungs - uz muļķiem nedusmojas un Latkovskis ir viens no šādiem muļķiem. Jūs esat labs poltikas analītiķis un loģiski, ka Lemberga sargsuņiem jūs esat neērts.
Runājot par Mūrnieci un Lāci - diemžēl, šie cilvēki vienkārši nesaprot, ka politiķiem ir, arī ētika nevis tikai likums (kurš starp citu tiek pārkāpts). Latvijā tā ir problēma, ka liela daļa politiķu vienkārši nesaprot vārdu ētika, morāle, viņiem ir tikai likums. Jebkurā no vecajām ES dalībvalstīm (un ne tikai tajās) šādi cilvēki būtu atkāpušies uzreiz, bet Latvijā vēl tiesājas. Bet, ja tauta klusē, tad politķi nesaprot... Tauta klusē kaut būtu jākliedz. Bet es jau, arī nekliedzu - kāda jēga, ja zini, ka kliedzieni netop sadzirdēti ? Latviešu tauta dažubrīd ir kurla, akla un dumja, žēl, ka tā. 2. oktobris būs pierādījums tam, kāda ir lielākā tautas daļa.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

A.Eichmann 17.09.2010 07:25
Nebiju lasījis NRA vismaz gadus 5. Pagājušo nedēļu sanāca nodzīvot pa Kurzemes lielpilsētu un tur visās kafejnīcās ir pieejama šī lasāmviela bez maksas. Nu ziniet, es to papīru pat par avīzi nesaucu, tas ir Gēbelsa cienīgs propogandas-aģitācijas produkts. Katrā izlaidumā Lembergs vismaz pa 2 lapām, ko viņš domā, ko dara, cik viņš taisnīgs, godīgs, gudrs u.t.t. Visu avīzes metienu vajadzētu pieskaitīt ZZS vēlēšanu izdevumiem!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Klimovičs 16.09.2010 22:35
Politiķi nespēj saprast, ka ne jau viņi dod vai nedod naudu sabiedriskajai TV(tāpēc laikam uzskata, ka var to izmantot savās interesēs priekšvēlēšanu laikā), bet gan mēs nodokļu maksātaji ar saviem samaksātajiem nodokļiem, tāpēc ir tik ļoti žēl, ka politiķi jau kādu laiku cenšas ar visām četrām nogremdēt brīvu žurnālistiku LTV.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Padomiju pārdzīvojušais - Andrai 16.09.2010 19:25
Padomju laikos tas bija ļoti populāri - Solžēņicinu lasījis neesmu, bet zinu, ka tas ir slikti. vai esi lasījusi kādreiz NRA, ka vari tik pārliecinoši runāt? Izskatās, ka ne. Lasīju to rakstu NRA un tur neviens nav praidam pieķēries. Tas tikai minēts kā piemērs Streipa politiskajām simpātījām un antipātijām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Eglītis 16.09.2010 18:25
Viens grib nopirkt ziņu kanālu, otrs ar valsts mantu darbojās ka ar savējo un kāda reakcija?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andra 16.09.2010 18:15
Nenoliedzami tā IR Atkarīgā Avīze,pilnībā atbalstu K.S. Jautājums par to,cik pārējās avīzes ir atkarīgas vai neatkarīgas...vismaz tās tik atklāti to nedeklarē.Nu, tā jau ir, ka, ja cilvēkam nav iemeslu (prāta?) racionālai kritikai,jāpieķeras praidam.Āksti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


o gol to KS 16.09.2010 17:17
Pirmkaart,Streipa kungs,nav taadas Atkariigaas riita aviizes! Savu ,,zulti,,vareejaat likt tomeer ,,peedinjaas...Turklaat,nosauciet vismaz vienu,dabaa reaali neatkariigu aviizi. Noraadei uz Juusu ,,praidismu,,jaapiekriit! Sii teema dazaados kontekstos ar izteiktu regularitaati ir ACIIMREDZAMA...(!)

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips