Notikusi Valsts probācijas dienesta rīkotā Izlīguma nedēļa

Jau trešo gadu pēc kārtas Valsts probācijas dienests organizēja pasākumu „Izlīguma nedēļa”.

Iesaki citiem:

Lai veicinātu arvien labāku sadarbību ar procesa virzītājiem un informētu sabiedrību par izlīguma iespējām un Taisnīguma atjaunošanas pamatprincipiem, Valsts probācijas dienests jau trešo gadu pēc kārtas organizēja pasākumu „Izlīguma nedēļa” visā Latvijā, kas notika no 2012.gada 8.maija līdz 17.maijam.

Izlīguma pamatā tiek izmantota Taisnīguma atjaunošanas pieeja, ko pasaulē plaši pielieto, lai apzinātu to personu, kurus ir ietekmējis noziedzīgais nodarījums,  vajadzības un lai mazinātu noziedzīgā nodarījuma izraisītās sekas. Howards Zehrs – viens no Taisnīguma atjaunošanas pamatlicējiem, ir norādījis Taisnīguma atjaunošanas galvenos pīlārus:

  1. fokusēšanās uz pāridarījumu un vajadzībām;
  2. pāridarījums rada pienākumus;
  3. cietušā, likumpārkāpēja un sabiedrības iesaistīšanās pāridarījuma radīto seku mazināšanā.  

Rīgas reģiona seminārs tika organizēts 2012.gada 14.maijā sabiedriskās politikas centra PROVIDUS telpās.

Izlīguma nedēļa bildēs  

 

Viena no Valsts probācijas dienesta funkcijām ir izlīguma organizēšana un vadīšana kriminālprocesā. Izlīgums ir brīvprātīgs sarunu process, kurā piedalās cietušais un likumpārkāpējs un kuru vada neitrāla persona – starpnieks, palīdzot iesaistītajām pusēm vienoties par savstarpēji pieņemamu un taisnīgu risinājumu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!