Notiks pētījuma ”Administratīvā pārkāpuma lietvedība ceļu satiksmē” prezentācija

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS ielūdz uz Gata Litvina un Kristīnes Aperānes pētījuma „Administratīvā pārkāpuma lietvedība ceļu satiksmē” prezentāciju. Autori secinājuši - lai gan fotoradaru izmantošana policijas darbā ir progresīvs, efektīvs un atbalstāms solis, diemžēl tā pašreizējais tiesiskais regulējums neatbilst Latvijas Republikas Satversmē nostiprinātajiem tiesiskas un demokrātiskas valsts principiem. Pasākums notiks piektdien, 28. janvārī, plkst.11.00 Alberta ielā 13, 6. stāvā.

Iesaki citiem:

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS ielūdz uz Gata Litvina un Kristīnes Aperānes pētījuma „Administratīvā pārkāpuma lietvedība ceļu satiksmē” prezentāciju piektdien, 28. janvārī, plkst.11.00 Alberta ielā 13, 6. stāvā.

Pētnieki, kas šo grāmatu izdevuši, nonākuši pie secinājuma - lai gan fotoradaru izmantošana policijas darbā ir progresīvs, efektīvs un atbalstāms solis, diemžēl tā pašreizējais tiesiskais regulējums neatbilst Latvijas Republikas Satversmē nostiprinātajiem tiesiskas un demokrātiskas valsts principiem. Bez tam ne vienmēr ceļu policijas rīcība atbilst labai pārvaldībai un citiem tiesību principiem.
Par likumu pārkāpumiem ceļu policijai jāīsteno ne tikai sodīšana, bet arī (un kas nav mazsvarīgi) jāveic visas darbības, kas saistītas ar pārkāpumu novēršanu un pārtraukšanu. Ceļu policijas rīcība, kura apzināti vērsta uz sodīšanu, neatbilst labai pārvaldībai.

Pasākuma laikā pētījumu būs iespējams saņemt grāmatas formātā. Elektroniski pētījums „Administratīvā pārkāpuma lietvedība ceļu satiksmē” pieejams šeit.

Pētījums sagatavots ar Sorosa fonda – Latvija finansiālu atbalstu.
Visi pasākuma apmeklētāji būs laipni lūgti izteikt viedokļus un uzdot jautājumus.

Savu līdzdalību prezentācijā var pieteikt pa e-pastu gatis{at}providus.lv vai pa tālruni 67039260.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!