Notiks konference ”Valsts un pašvaldību kapitālsabiedrības: rīcībpolitikas meklējumi augošai vērtībai”

23.martā no plkst.9:30 līdz 16:30 Radisson Blu Hotel Latvija, zālē Beta 2 Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS organizē konferenci ”Valsts un pašvaldību kapitālsabiedrības: rīcībpolitikas meklējumi augošai vērtībai”. Pasākuma ietvaros Valts Kalniņš un Gatis Litvins  iepazīstinās ar pētījumu, kura mērķis bija izvērtēt un salīdzināt Latvijas un vairāku citu Eiropas valstu rīcībpolitiku attiecībā uz valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību veidošanu, valsts un pašvaldību līdzdalību jauktās kapitālsabiedrībās, kā arī salīdzināt valsts kapitālsabiedrību pārvaldības modeļus Latvijā un citās valstīs.

Iesaki citiem:

Latvijā valsts un pašvaldību uzņēmumu darbība ilgstoši bijusi pretrunīgiem viedokļiem apvīta tēma, un nesenā ekonomiskā krīze jo sevišķi aktualizēja jautājumus par to, kad publiskām personām ir lietderīgi dibināt kapitālsabiedrības, kādiem vajadzētu būt ieguvumiem no šīm sabiedrībām un kā tās efektīvāk pārvaldīt.

23.martā no plkst.9:30 līdz 16:30 Radisson Blu Hotel Latvija, zālē Beta 2 Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS organizē konferenci ”Valsts un pašvaldību kapitālsabiedrības: rīcībpolitikas meklējumi augošai vērtībai”. Pasākuma ietvaros Valts Kalniņš un Gatis Litvins iepazīstinās ar pētījumu, kura mērķis bija izvērtēt un salīdzināt Latvijas un vairāku citu Eiropas valstu rīcībpolitiku attiecībā uz valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību veidošanu, valsts un pašvaldību līdzdalību jauktās kapitālsabiedrībās, kā arī salīdzināt valsts kapitālsabiedrību pārvaldības modeļus Latvijā un citās valstīs.

Konferencē uzstāsies arī vairāku ministriju un Rīgas pašvaldības pārstāvji, kapitālsabiedrību valžu locekļi, nevalstiskie eksperti, kā arī pārstāvji no Igaunijas Finanšu ministrijas un Lietuvas Ekonomikas ministrijas.

Konferences programma pieejama  šeit (39.00 KB).

Daži no būtiskākajiem secinājumiem šajā pētījumā:

•         Daudzām valsts kapitālsabiedrībām nav formulēti ekonomiska rakstura mērķi un rezultatīvie rādītāji vai arī tie ir minimāli. Vēl retāk tādi formulēti Rīgas pašvaldības sabiedrībām. Līdz ar to ir grūti novērtēt, vai kapitālsabiedrības strādā efektīvi.

•         Valsts kapitālsabiedrību īpašnieka funkcija uzticēta amatpersonām, kurām tās veikšana ir blakuspienākums (parasti ministriju valsts sekretāriem); viņiem nereti trūkst laika, atbalstošā personāla un kompetences uzņēmējdarbībā.

•         Padomju un valžu locekļu atalgojums maz motivē kvalitatīvam darbam. Profesionālo motivāciju grauj arī amatpersonu nomaiņa līdz ar valdošo partijas maiņu.

•         Valžu locekļus pārsvarā ieceļ bez konkursa, kaut arī konkursi devuši labus rezultātus, kad tie tomēr rīkoti.

Vietu skaits ierobežots, interesentus lūdzam pieteikties, rakstot info@providus.lv.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!