Notiks Eiropas pilsoņu debates Latvijā

28.-29. martā Rīgā, Alberta viesnīcā Sabiedriskās politiaks centrs PROVIDUS rīkos Eiropas pilsoņu debates Latvijā. Trīsdesmit pēc nejaušās atlases principiem ielūgti dalībnieki no visiem Latvijas reģioniem, pārstāvot dažādas vecuma grupas un profesijas, izstrādās priekšlikumus ES) politiķiem, ko ES var darīt, lai nodrošinātu iedzīvotāju sociālo un ekonomisko nākotni globalizētajā pasaulē.

Iesaki citiem:

Sporta trenere no Ventspils, komercdirektors no Gulbenes, zemnieks no Ainažiem, mehāniķis no Rēzeknes, konditore no Rīgas un bērnudārza audzinātāja no Ķekavas būs starp tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas 28.-29.martā piedalīsies Eiropas pilsoņu debatēs Rīgā, Albert Hotel, Dzirnavu ielā 33. Trīsdesmit pēc nejaušās atlases principiem ielūgti dalībnieki no visiem Latvijas reģioniem, pārstāvot dažādas vecuma grupas un profesijas, izstrādās priekšlikumus ES) politiķiem, ko ES var darīt, lai nodrošinātu iedzīvotāju sociālo un ekonomisko nākotni globalizētajā pasaulē. Viņi vērtēs idejas, kas jau izteiktas mājas lapā www.eiropas-pilsonu-debates.eu, kā arī izstrādās savus ierosinājumus.

Debašu rezultāti tiks apspriesti diskusijā ar Eiropas Parlamenta deputātiem Georgu Andrejevu, Lieni Liepiņu, Rihardu Pīku un Inesi Vaideri 29.martā plkst. 14.30 un nodoti Latvijas Republikas Valsts prezidentam Valdim Zatleram plkst. 15.30.

Eiropas pilsoņu debatēs visās ES dalībvalstīs kopā piedalās aptuveni 1500 iedzīvotāji. Šomēnes diskusijas jau notikušas 18 dalībvalstīs. Šajā nedēļas nogalē, līdztekus debatēm Latvijā, diskusijas notiks arī Vācijā, Itālijā, Portugālē, Dānijā, Slovākijā, Bulgārijā, Nīderlandē un Kiprā. Katrā dalībvalstī tiek izstrādāti 10 priekšlikumi. Balsojot tiešsaistē, no šiem 270 priekšlikumiem nacionālo debašu dalībnieki izvēlēsies visnozīmīgākos 15 ierosinājumus, kas tiks nodoti Eiropas politikas veidotājiem Eiropas pilsoņu samitā Briselē 2009.gada 10.-11.maijā. Tajā piedalīsies 150 ES iedzīvotāji, tajā skaitā trīs cilvēki no Latvijas.

Eiropas pilsoņu debates pirmo reizi notika 2007.gadā, kad nevalstiskās organizācijas no visām ES dalībvalstīm aicināja iedzīvotājus diskutēt par enerģētiku un vidi, sociālo aizsardzību un ģimeni, ES lomu pasaulē un imigrāciju. ES institūcijas debašu rezultātus izmantoja, izstrādājot likumdošanas priekšlikumus par klimata izmaiņu ierobežošanu un migrācijas pārraudzību. Tāpat debašu rezultāti apliecināja, ka ES iedzīvotāji atbalsta aktīvāku un nozīmīgāku ES lomu pasaulē, kā arī vēlas, lai ES pievērš vairāk uzmanības sociālajai politikai Eiropas Savienībā.

Tuvojoties 2009.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Eiropas pilsoņu debates dod iespēju ES iedzīvotājiem savstarpēji un kopā ar politikas veidotājiem diskutēt par jautājumu, kas šobrīd iedzīvotājos rada vislielākās bažas: ko ES var darīt, lai veidotu labklājīgu iedzīvotāju nākotni globālajā pasaulē? Laikā, kad ES institūcijas sāk pārskatīt Lisabonas stratēģijas mērķus, lai veicinātu ES ekonomikas izaugsmi un konkurētspējas palielināšanos, arī Eiropas pilsoņu debates dos aktuālu un vērtīgu ieguldījumu politikas veidotāju darbā.

Eiropas pilsoņu debates finansē un ievieš visu ES dalībvalstu neatkarīgs bezpeļņas organizāciju un asociāciju konsorcijs, ko vada King Baudouin Foundation Beļģijā. Projektu Latvijā ievieš Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS. Debates līdzfinansē Eiropas Komisija programma “Debate Europe”.

Sīkāka informācija pieejama pie Daces Akules, Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS Eiropas politikas pētnieces, tālr. 67039258, 29443520, akule@providus.lv vai www.eiropas-pilsonu-debates.eu

 

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!