Atslēgvārdi:

Noskrējušies 4

Kas to būtu domājis, ka rakstīšu par sportu savā politika.lv blogā, tomēr pēdējo nedēļu notikumi ir saslēgušies vienā ķēdē. Uzreiz jāatzīstas, ka sports man nekad nav bijis tuvs sirdij un jau skolas laikā likās visnetaisnīgākais no mācību priekšmetiem, kur, lai kā es censtos, nevarēju startēt vienlīdz labi ar garkājainajiem un divreiz garākajiem klasesbiedriem.

Iesaki citiem:

Martā un aprīlī es rīkoju seminārus skolēniem, kuros viņu uzdevums bija iemācīties, kā būt 21.gadsimta pilsonim - kā ar interneta rīku palīdzību veicināt pārmaiņas savā apkaimē. Lai gan projekts ir beidzies, ir palikusi skolēnu grupa, kas vēlas lietas novest līdz veiksmīgam iznākumam, tai skaitā skolēni, kas vēlas ieraudzīt savā Teikas/Čiekurkalna rajonā publisku sporta laukumu. Viņiem ir paveicies - pie skolas ir sporta laukums, tomēr tas nav publiski pieejams direktora nostājas dēļ - pirmkārt, tas tiek dalīts ar citām rajona skolām un ir noslogots, otrkārt, viņam ir bažas par to, ka tas tiks izdemolēts. Rajonā agrāk bija liels publiskais sporta laukums, kur tagad slejas Teikas nami.

Kamēr skolēni "ar Dievu uz pusēm" sarunā un atrod vietu, kur paspēlēt basketbolu vai futbolu pie kādas no rajona skolām, pieaugušajiem jau iet grūtāk un ir jābūt krietni attapīgākiem. Daži var atļauties regulāri apmeklēt dārgus sporta klubus, pārējiem atliek skriešana kādā no parkiem, riteņbraukšana (kas pilsētā ir pieskaitāms ekstrēmajiem sporta veidiem) lūzumpunkts vai ielu vingrošana.

Nordea Rīgas maratons ik gadu tiek pasniegts kā veids, kādā veicināt sporta, skriešanas atdzimšanu Latvijā. Cilvēki, kas tic, ka tikai sportiska sabiedrība ir ar nākotni, cer, ka tas vedīs mūs kaut soli tai pretim. Tomēr maratonam es redzu arī dažas nepatīkamas ēnas. Vēl joprojām ir entuziastu, draugu grupas, kas skrien savam priekam, jo viņiem patīk sports. Uzņēmumu sabiedrisko attiecību nodaļas izdzen savus dažkārt vārgos, sauli neredzējušos biroja klerkus, ietērpj T-kreklos ar firmas logo un palaiž brīvajā skrējienā. Var jau atteikties, bet tad tas nebūs īsts tīmbildings. Politiķi pieceļas no saviem krēsliem, novelk žaketes un atbalsta procesu, lai būtu kopā ar tautu un pie viena iegūtu kādu procentpunkta pieaugumu reitingos. Žēl, ka labā ideja apaug ar PR biezo mizu un liek tiem, kuriem nevajadzētu, kāpt pāri saviem spēkiem un doties skrējienā.

Morāle - švaki mums iet ar to vingrošanu, un, jo vecāki kļūstam, jo smagāk tas kļūst. Un dārgāk, un nepieejamāk.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (4) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 25.05.2011 19:36
Vispār jau var arī staigāt. Piemēram, profesors Danilāns zinot visus tramvaja galapunktus Rīgā. Bet ir pietiekami daudz cilvēku, kas tādus gabalus noiet nespēs (tāpat kā nespēs skriet vai izmantot to lūzumpunktu un ielu vingrošanu), lai gan šiem cilvēkiem tas būtu visvairāk vajadzīgs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Avo 25.05.2011 01:14
Paldies par linku uz Lūzumpunktu! Izskatās, viņiem ir interesanti piedāvājumi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 23.05.2011 21:27
Interesanti, vai līdz Lindai nenonāca superziņa, kā Ušakovs nonācis slimnīcā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

fzss 23.05.2011 12:21
ja gars parauj kādu pusmetru virs zemes, tad jau ir daudz vieglāk:DDD

Saistītie raksti

www.miomilo.lv miomilo.lv

Citi autora darbi