Niķošanās sportā -- Aldonis, Kirovs un Plušķītis 17

Labdien, lasītāji!

Latvijas Olimpiskās komitejas vadītājs Aldonis Vrubļevskis šodien piedalījās preses konferencē, kurā izrādījās, ka cilvēks ir nu ļoti, ļoti, ĻOTI neapmierināts ar informāciju kāda par LOK pēdējā laikā ir parādījusies medijos. Konkrēti, runa ir par pērn oktobrī demonstrēto raidījuma "De Facto" sižetu, kurā tika pausts, ka arī krīzes apstākļos Olimpiskā komiteja saviem ļaudīm maksā pat ļoti daudz, kā arī par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja konstatējumu, ka LOK apkopēja algā saņem tikpat daudz, kā Siguldas kamaniņu trases vadītājs un nesen Olimpiskā zelta ieguvēja Martina Dukura tēvs un treneris Dainis. Vrubļevskis aizrunājās tik tālu, ka par šāda veida publicitāti vainoja administratīvos resursus no valsts iestādēm un "represīvām institūcijām," ka arī "mazāk vai vairāk ietekmējamus" žurnālistus. Vēl viņš teica, ka tā visa pamatā acīmredzot ir tas, ka LOK nav mūsu valstī ierasto saišu ar politikānismu, un acīmredzot kāds grib to piespiest atrasties zem "politiska jumta."

Iesaki citiem:

Tikām Latvijas Hokeja federācijas boss Kirovs Lipmans ir sabāris valsti ar apgalvojumu, ka tā nav uzcēlusi "nevienu hokeja laukumu, kur nu vēl arēnu. Valdībai ir pienācis laiks izlemt, vai tai ir vajadzīgi profesionāli sportisti, kas nes valsts vārdu pasaulē." Šajā gadījumā, tāpat kā iepriekš minētajā ar Aldoni Vrubļevski, ir tīri jābrīnās par klapēm, kādas abiem džentlmeņiem acīmredzot ir uz acīm. Jācer, ka A. Vrubļevskis ir pamanījis, ka patlaban valstī uz lielum lielām algām visa sabiedrība skatās visnotaļ nīgri. Piedevām, ja arī ir taisnība viņa apgalvotajam, ka daudzos gadījumos šīs dāsnās algas maksā nevis no valsts subsīdijas, bet gan no ziedojumiem, tad jājautā, vai tiešām viņš uzskata, ka tie, kuri ziedo naudu sportam, to ir domājuši uzvalkos tērptiem kungiem, kas sēž aiz galda kabinetā, vai arī tomēr, piemēram ... erm ... sportistiem. Savukārt, kas attiecas uz Lipmanu, viņam nepārprotami ir taisnība, ka hokejs nav lēts prieks, bet vai patlaban ir pareizais brīdis, kad apgalvot, ka valstij vajag ekipēt daudz lielāku skaitu hokeja spēlētāju? Drusku cilvēks ir iebraucis auzās, vienā balsī sūdzoties par to, ka trūcīgas ģimenes savai atvasei hokeju nevar nodrošināt, bet arī apgalvojot, ka "nereti tieši trūcīgāko vecāku atvases mēdz gūt lielākos panākumus." Taču ar visu cieņu pret jauniešiem, kuri vēlas nodarboties ar sportu, patlaban valstī tā tomēr nav un nevar būt prioritāte. Vēl jo vairāk ne, ja no tās pašas Hokeja federācijas pēdējā laikā ir nākusi murmināšana, ka valstij, vai vismaz tai piederošajiem komunālo pakalpojumu uzņēmumiem, būtu jāveltī daudz vairāk naudas profesionālajai komandai Dinamo Rīga.

Savukārt, kas attiecas uz daiļslidotāju Jevgeņiju Pļuščenko, vai daudz niķīgāku bērniņu ir kaut kur gadījies redzēt? Uz Vankuveras Olimpiskajām spēlēm Žeņa aizbrauca jau kā "uzvarētājs." Kādu brītiņu pirms tam viņš, atgriezdamies lielajā sportā pēc garākas pauzes, Eiropas čempionātā uzvarēja visnotaļ viegli, un tas ir maigi teikts. Toties Vankuverā puisis palika otrā vietā aiz amerikāņa Evana Lisačeka. Plušķītis jau tad sāka pinkšķēt. "Biju pārliecināts, ka esmu uzvarējis," viņš klārēja. "Laikam jau Evanam medaļa bija vajadzīga vairāk nekā man. Galu galā, man jau viena ir." Nākamajās dienās apgalvojumi no cilvēka bira laukā papilnam -- viņš, lūk, gaisā ir apgriezies četras reizes un, ja tā, tad neviens, kurš nav izdarījis to pašu, nevar cerēt uz zeltu. Tas nekas, ka Lisačeks bez četriem apgriezieniem programmu noslidoja perfekti, savukārt Pluščenko vairākās vietās saļodzījās, lai arī nenokrita. Šāda attieksme neko par sportista krietnumu nesaka. Norij krupi, nākamajā reizē pacenties vēl drusciņ vairāk. Daiļslidošanā jau pirms vairākiem gadiem tiesāšanas sistēmu pārkārtoja tieši tā, lai no vērtējuma pēc iespējas vairāk noņemtu subjektivitāti. Katram palēcienam un trikam ir piešķirts konkrēts punktu skaits. Pieci lieliski trīskārtējie apgriezieni iegūst daudz vairāk punktu, nekā viens perfekts četrkārtīgais apgrieziens. Absolūti nepiekrītu domai, ka četrkārtīgam apgriezienam ir jāizslēdz viss pārējais, cita starpā tāpēc, ka tiekšanās pēc četrkārtīgā apgrieziena ir nozīmējusi, ka arvien vairāk sportistu priekšnesuma laikā krīt, un tas nu kopējam paskatam nedod neko.

Tomēr Žeņa var arī pārāk neskumt. Krievija, lūk, paziņojot, ka tiesāšana Vankuverā esot bijusi "neobjektīva un netaisnīga," puikam ir sarūpējusi pašam savu zelta medaļu, tā sver precīzi tikpat daudz kā tā, kura viņam Kanādā paslīdēja gar degunu. Saprotu jau, ka Krievijai Vankuvera bija kā zobu sāpes, kādreiz visuvarenā daiļslidošanas komanda šogad izgāzās ar visnotaļ pamatīgu blīkšķi, tajā skaitā pirmo reizi kopš Dievs bija pusaudzis krieviem nebija nevienas vietas uz pjedestāla pāru slidojumā. Taču ceru, ka Pluščenko vismaz mazliet kaunu jutīs par to, ka viņam sava "zelta" medaļa ir jāsaņem ārpus sporta kā tāda. Šonedēļ notiekošajā Pasaules čempionā, starp citu un ja kas, viņš nepiedalās.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (17) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Guntars 26.03.2010 21:26
Sveiks K.S. uzraksti, ko domā par grēku nožēlas dienu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > Maurice 26.03.2010 17:53
Pareizi, Stojko. Paldies par labojumu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 26.03.2010 16:19
ieva
"Toties, ja tāds valsts finansēts sportists atstrādātu to valsts finansējumu regulāri novadot vismaz pāris stundu..."
vinji, ja kas, to arii ljoti regulaari dara. un ko tu dari, lai atstraadaatu valsts iegruusto naudu tavaas miljons slimiibaas?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to Ivars 26.03.2010 14:53
Jā,tikai, redz, ir tāda lieta, kā fizkultūras stundas skolā, no kurām pašlaik cenšas atbrīvoties visi, kas zina kā, jo jēgas no tā visa....Toties, ja tāds valsts finansēts sportists atstrādātu to valsts finansējumu regulāri novadot vismaz pāris stundu...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

maurice > Kārlis Streips 26.03.2010 14:53
Vai tas Jūsu dievīgais kanādiešu slidotājs Elviss Boiko bija vēl pirms trīskārtējā pasaules čempiona, kura vārdu oriģinālrakstībā atveido kā
Elvis Stojko un kurš arī ir no Kanādas?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ivars 26.03.2010 10:27
Šoreiz, Kārli Jūs braucat pamatīgās auzās. Ar to es domāju tekstu par bērnu un jauniešu sportu. Bērnu sports ir viens no valsts pamatiem, jo 1) šie bērni ir nodarbināti un neklīst pa ielām 2) viņi aug veseli un nekur pasaulē nav tā, ka valsts atņem naudu bērnu sportam. Un nevajag jaukt to kopā ar lielo Dinamo, tas ir kaut kas pilnīgi cits.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to Sestdienis 26.03.2010 10:11
Manuprāt problēma ir tā, ka sportisti Krievijā tiek pamatīgi izdzīti, un viņiem nekam citam neatliek laika. Tāpēc, ja neesi pietiekami talantīgs, lai kļūtu par treneri vai, piemēram, seriālu aktieri, tad pēc karjeras beigām vari iet ziepēt striķīti, savukārt karjera tādam, kas neieņem pietiekami augstas vietas, var beigties ļoti ātri.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva to Gunča 26.03.2010 10:08
Ko nu kurš sauc par pieņemamu apjomu, jo, protams, nekaitētu kaut kur nopublicēts darba pienākumu apraksts, taču, ja normālās valstīs parlamenta un valsts vadītāji nebūt neesot tie atalgotākie, tad olimipiskās komitejas vadoņiem ir jāsaņem vēl daudz mazāk....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 > Sestdienis 25.03.2010 18:09
Kāds prieks atkal ieraudzīt Jūsu niku ! (cerot, ka tas nav nonācis kādam citam mantojumā)
Šim notikumam par godu ar prieku atzīstu, ka šodien piekrītu visam gan Jūsu, gan Kārļa teiktajam. Ja ir svētki, lai ir svētki bez strīdiem.
Gan par Jums gan par Kārli man vienmēr ir bijis daudz ko runāt pretī, bet, lai es to varētu darīt, Jums visiem ir jābūt pie labas veselības un vienkārši JĀBŪT, ko patiesi un no sirds novēlu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gunča 25.03.2010 18:07
Lai kā tur bijis, bet LOK spērusi soli pareizā virzienā un samazinājusi valdi no 5 uz 2, kā arī algas līdz pieņemamam apjomam(Vrubļevskim, ja nemaldos 1900), tāpat krasi palielināts finansējums federācijām un izcilākajiem sportistiem. Lai arī tas izdarīts pēc sabiedrības un preses spiediena,..tomēr labi ka tā.Sports jāatbalsta arī grūtākos periodos, sevišķi jaunatnes, un tur Kirovam taisnība. Gan jau Dinamo sponsori atradīsies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Andris_2, Sestdienis 25.03.2010 17:32
Teikt, ka vīrieši daiļslidotāji nav atlēti -- nu, moins! Kā teica Sestdienis, varam jebkurš no mums pamēģināt kaut vienreizēju apgriezienu gaisā un nekas tur nesanāks. Runa, manuprāt, nav tik daudz par daili kā par graciozitāti, jo tā ir otra atzīmes daļa, bet tehniskā daļa prasa milzīgu precizitāti un MILZĪGU spēku -- ne velti visiem vīriešiem daiļslidotājiem ciskas ir kā ozoli un pēcpuses ... nu, metaforas trūkst. Savulaik sporta topā bija tāds kanādietis Elviss Boiko, kurš pēc apmēriem atgādināja ugunsdzēsības hidrantu, bet slidoja dievīgi. Manuprāt, pats labākais apvienojums starp spēku un graciozitāti gan bija citam krievam -- Aleksejam Jagudinam, kurš vairāku gadu garumā ar Plušķīti mainījās vietām un tad aizgāja pensijā. Nu viņš pelnī naudu ledus šovos -- nupat februārī viņš ar tādu bija Rīgā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Sestdienis 25.03.2010 16:50
Nu nav pirmā reize, kad Krievijas sportistiem ir problēmas samierināties ar zaudējumu. Manuprāt, Soltleiksitijas olimpiskajās spēlēs Krievijas pārstāvji sarīkoja visaptverošu histēriju, kad šiem nedeva tik daudz medaļas, cik gribētos. Par Krievijas futbola izlasi vismaz kādreiz pat stāstīja anekdotes, jo vienmēr pie zaudējumiem bija vainīgs kaut kas cits - laikapstākļi, zāliena kvalitāte, tiesneši...

Andrim_2 - daile un vīrišķība, atlētiskums nav nesavienojami jēdzieni. Protams, ir tādi vīrieši-daiļslidotāji, kas ir plastiskāki un ir atkal robustāki. Tomēr tikpat skaidrs, ka vairāku trīskārtējo apgriezienu sēriju var panākt tikai ar gadiem ilgu smagu trenēšanos un tik liela fiziskā spēka pielietošanu, kas, visticamāk, ne man, ne jums nav aptverams. Iedomāties, ka plastiskie daiļslidotāji, piemēram, Lambjēls vai Batls, uz ledus tikai sievišķīgi izgroza savas ķermeņa daļas, ir visai muļķīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 25.03.2010 15:54
Attieksme par VĪRIEŠU individuālās daiļslidošanas vērtēšanu ir atkarīga no tā, ko sagaida no vīra kurš izgājis uz ledus ne hokejā un ne ātrslidošanā.

Ir viedoklis, ka, ja tieši vīrietis iziet uz ledus tieši "figurēt", tad no visādām citādām sieviešu un pāru "figurēšanām" tas atšķiras ar augstāku atlētiska spēka un tieši tikai vīriešiem piemītošu varēšanu izkopšanu un demonstrēšanu - protams arī paaugstinātu risku un adrenalīnu utt.
Ir viedoklis, ka "figurētajam", kaut arī vīrietim, lielākais sasniegums ir daile un tās vārdā risku un atlētismu var ignorēt vai kaut vismaz daļēji upurēt.

Man otrā veida "vīriešu" individuāla slidošana interesētu tik vien cik balagāns ar specifiskiem aktieriem. Ja nav atlētisma šajā VĪRU sportā, tad nav arī paša šī sporta. Dailei man pilnīgi pietiek ar daiļslidotājām.
Ir kas alkst pēc smalkas dailes visur un visiem. "...arvien vairāk sportistu priekšnesuma laikā krīt, un tas nu kopējam paskatam nedod neko..."
Ak šausmas!!!
Kamdēļ mani tas neizbrīna?!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krists 25.03.2010 15:47
Labs raksts. Un labi, ka tauta domā tikai to, ko saka TV

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

māris vasionda 25.03.2010 15:30
Kārli, kāpēc Jūs sabiedriskajos medijos atklāti propogandējat vienotību un zākajat citas partijas? Vai tā ir objektīva žurnālistika?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aivars V. 25.03.2010 15:08
Esmu lasījis rakstus,ka pasaules olimpiskā kustība esot pārmērīgi birokratizējusies un korumpēta.Tā iekļaujot olimpiādēs tādus sporta veidus,kuru administrēšanai vajag pēc iespējas lielāku ierēdņu skaitu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 25.03.2010 15:03
Tātad vienīgā izeja ir izstrādāt vienoto algu sistēmu, un spiest uz subjektivitātes likvidēšanu, ņemot vērā tikai indivīda izglītību un konkrētos darba pienākumus. Turklāt izglītību arī tikai tādā gadījumā, ja tā ko maina, jo, piemēram, ja mums sāktu lielos daudzumos ražot ko gēnu inženierijas ceļā iegūstamu un slimniekiem ļoti noderīgu, tad būtu svarīgi, kas tās ražotnes telpas apkopj un kā, vēl kaut kāda nozīme tam visam būtu, ja runa ir par kultūras pieminekli, taču parastā ēkā, īpaši mūsdienīgā....Un aizbildināties, ka, lūk, tur svarīgi papīri visās malās stāv, ir muļķīgi, jo par papīriem jārūpējas tiem, kas ar tiem strādā, tātad atbildība jāprasa no viņiem un viņiem var (vai arī nevajag) maksāt lielāku algu...

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips