Nenopērkama gudrība 7

Man patīk jauniešu teiktais, ka šodien visu var nopirkt par naudu, tikai laiku nevar nopirkt. Gudrība ir pie tā visa vai laika?

Iesaki citiem:

Gan jau atkal dabūšu pa galvu ( fiziski neviens nevar man iesist, morāli citam vajag vienu reizi, lai liktos mierā, man kādu 101 reizi), tādi tie latvieši ir - ka tik citu apriet. Komentāros tā vien strāvo rakstītāju plašais zināšanu līmenis, ka jābrīnās, kāpēc gan komentu rakstītāji nav to 100 gudro galvu vidū, kuras pieļauj vienu kļūdu pēc otras.

Nespēj tā tautas daļa, kas vēl palikusi Latvijā, bez politiskā cirka iztikt. Kā citādi, lai dēvē to, kas notiek katru dienu. Pavasara vējš un slapjums drīz beigies, bet politikāņu izdarībām nav redzams ne gals, ne mala. Tās viņu izdarības gan ietekmē visu ikdienu, lai kā mēģinātu skatīties tik uz to smieklīgo daļu.

Geitu te netrūkst. Kampargeitai drīz pienāks gals. To, kas un kā patiesībā noticis, atklāsies pēc daudziem gadiem ( labā gadījumā). Ja gudrība būtu apmeklējusi ministru, viņam nevajadzētu taisnoties, mums runāt, gudriem komentājiem komentēt... un visiem kopā smieties (ja tas nebūtu tik bēdīgi).

Latviešu valoda. Kultūras ministre norāda, ka pārmaiņas izglītības lietās nevar risināt ar referenduma palīdzību. Nevar. Bet ja 20 gados nekādā citā ceļā valodas jautājums nav atrisināts, tad jāgaida vēl 20 gadi? Kurā valstī ir valsts skolas nevalsts valodā? Var jau teikt, ka politiķi, domājot par savu labumu, izaicinājuši nelatviešus "uz cīņu", jo nelatvieši tak cīnīsies par otras valsts valodas ieviešanu Latvijā.

Cīnās, cīnās. Visu laiku tik cīnās. Par ko? Pret ko, zinām - pret Daugavpils HES, pret būšanu PSRS, pret krievvalodību, pret... Bet par ko? Atceros, pirms vairākiem gadiem cīnījās par iestāšanos ES un NATO. Tas arī bija valsts mērķis. Kāds šodien ir valsts mērķis? Gudrības nav, lai saprastu vai lai noformulētu valsts mērķi? Bez mērķa var eksistēt, pastāvēt, būt?

Ā, nu tagad sākuši arī politikāņi domāt, ka jācīnās pret anonīmu komentētaju aizskārumiem internetā, ka jāvairo valsts demogrāfiskā situācija uz labo pusi. Bet tie ir tādi sīki, īslaicīgi mērķl. Liela mērķa nav? Tas gudri paslēpts? Visiem nav lemts ieraudzīt? Gudrības maz.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (7) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Uldis 14.04.2011 22:22
"Par totalitārā režīma upuru piemiņas iemūžināšanu un nacionālo izlīgumu", atzīstot PSRS atbildību par genocīdu un 2.Pasaules karu, D.Medvedevam iesniedza Krievijas prezidenta Cilvēktiesību padome.
Tas no Loskutova bloga dienā.
--------
Solis pareizā virzienā. Bet Gorbačovu tomēr Krievijā necieš?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Edge 13.04.2011 23:30
Uldis>-''Nenopērkama gudrība.'' Dīvaini, vai ne (ka konkurentu kantora sarakstīto neslavē)?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Uldis 13.04.2011 22:58
Vai “atvērtā latvietība” ir vai nav savienojama, teiksim, ar pāreju uz vidējo izglītību latviešu valodā, no šā dokumenta pēc labākās gribas neizlobīsi.
--------
Tas ir no Ijaba raksta.
Man šķiet ,ka pilnīgi noteikti ir savienojama.Dīvaini ka politologs to nesaprot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Uldis 12.04.2011 19:15
Var jau teikt, ka politiķi, domājot par savu labumu, izaicinājuši nelatviešus "uz cīņu", jo nelatvieši tak cīnīsies par otras valsts valodas ieviešanu Latvijā.
---------
Krieviski runājošie,kā valodas kopa ,pasaulē nebūt nav "iespiesti stūrī".Viņiem pieder milzīga, trīs okeanu aptverta ar dabas resursiem ārkārtīgi bagāta un samērā maz apdzīvota teritorija, kur īstenot jebkuras ideālas un pārtikušas valsts modeli.
Bet latviešiem un lībiešiem tādu iespēju nav.Latvija ir vienīgā vieta pasaulē, kur viņi var īstenot savu valstiskumu ,kopt savu valodu un kultūru valsts līmenī.
Ja tomēr jebkuram cittautietim personīgais etniskais komforts Latvijā nešķiet pietiekams, tad viņam tomēŗ iespējams to uzlabot, pārceļoties uz dzīvi savā nacionālajā valstī.
Pasaulē vispāratzītie tiesību pamatprincipi pieprasa agrāk apspiestajām tautām atjaunot tās tiesības, kuras viņām atņēmis agresors un atmaksāt agresijas radītos zaudējumus.
Neviena no agresorvalstīm ,kas nesušas latviešu tautai postu , pagaidām nav ne tikai atlīdzinājušas Latvijai nekādus iebrucēju radītos zaudējumus ,bet nav pat valstiski izteikušas nožēlu par notikušo.
Laiks atzīt, ka PSRS bija Krievijas impērijas Jauns daudzejādi vēl repreīvāks reakcionārāks un agresīvāks pret kaimiņvalstīm tās variants.
Protams,gan krievu tauta,gan "krieviski runājošie" patiesībā bija un diemžēl ir vēl joprojām vienīgi valdošo aprindu imperiālistiskās politikas ieroči un zināmā mērā pat upuri, jo viņiem daudzu gadsimtu valsts politika bija ieaudzinājusi "lielās" krievu tautas pārākumu pār nekrievu tautām, krām cara laikā bija dots nievājošs apzīmējums-"inorodci", bet padomju laikā -"nacmeni",kaut gan pirms revolucijas, gan pēc tās krievu tauta , salīdzinājumā ar nacionālajām minoritātēm nebūt ,nesastādija vairākumu.
Krievu tautai un valstij nevis nepārtraukti jādraud kaimiņvalstīm, bet reizi par visām reizēm jāapzinās, atklāti jāatzīst un jānožēlo noziegumi ,ko ko tā pastrādājusi, apspiežot un iznīcinot citas tautas un jāmēģina izlīdzināt tos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Uldis 12.04.2011 19:07
Latvijas gadījumā viens no valsts uzdevumiem, manuprāt, ir latviskās identitātes nostiprināšana. Latvijas neatkarīgā valsts, protams, ir latviešu nācijas sapņu un centienu piepildījums. Ir skaidrs, ka ja nebūtu latviešu ar viņu atšķirīgu kultūru, valodu, ja nebūtu latviešu nācijas, nebūtu arī Latvijas. Tieši tāpēc latvietība un viss, kas šajā jēdzienā ietilpst, ir Latvijas neatkarīgās valsts dvēsele.------Tas ir citāts no Dienas blogera Alehina.Labi teikts ,vai ne?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

AK 11.04.2011 12:56
Kurā valstī ir valsts skolas nevalsts valodā?
----
Kurā valstī trešdaļas iedzīvotāju valodai nav valsts (oficiālās utt.) valodas statusa kaut vai šīs valodas nesēju koncentrācijas vietās??

Ja konkrēti atbildēt uz šo jautājumu - demokrātiskākajās valstīs. Piemēram, vācu valodā darbojas skolas Dānijā (un otrādi). Sk. http://www.uoc.edu/euromosaic/web/document/alemany/an/i2/i2....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 11.04.2011 10:45
Un nopirkt to nevar.......

Citi autora darbi
Gunta 165x152

Mūža meža maldi Autors:Gunta Leona

Gunta 165x152

Ir jādara 1 Autors:Gunta Leona

Gunta 165x152

Mans zelts ir mana tauta 3 Autors:Gunta Leona