Neizpildāmie solījumi — etniskais jautājums EP vēlēšanās

Diena, 02.06.2004.

Iesaki citiem:
Diena lv logotips s

Tuvojas Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Līdz šim Latvijā partijas atbalstītas pēc etniskā principa, nozīmīga vieta priekšvēlēšanu programmās vienmēr bijusi tieši nacionālajiem jautājumiem. Arī 12.jūnijā balsstiesīgie iedzīvotāji, visticamāk, paudīs atbalstu tieši tiem politiskajiem spēkiem, kuri vispirms solīs aizstāvēt viņu nacionālās intereses.

Taču politisko partiju pārstāvjiem iespējas risināt nacionālos jautājumus Eiroparlamentā ir niecīgas. Zināms, ka Eiropas Savienībā līdz šim nav izstrādātas vienotas prasības dalībvalstīm mazākumtautību jomā. Savukārt valstu politiku šajā jomā nosaka nevis ES, bet gan Eiropas Padome un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas izstrādātie dokumenti (konvencijas, rekomendācijas utt.).

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Citi autora darbi
Article research

Pētījums par patvēruma meklētāju, bēgļu un personu, kurām piešķirts alternatīvais statuss, piekļuvi izglītībai Latvijā Autors:Svetlana Djačkova, Sigita Zankovska-Odiņa, Kristīne Laganovska, Džena Andersone, Linda Dambe, Jekaterina Kirjuhina