Atslēgvārdi:

Ne vienmēr vārgs 12

Labdien, lasītāji!

Realitātes šovu dzimtenē Amerikā milzīgais telekanālu skaits nozīmē, ka savu realitātes šovu var cerēt sagaidīt gandrīz jebkuras profesijas pārstāvji. Konkursos, kuros katras nedēļas beigās viens dalībnieks tiek noraidīts, piedalās pavāri (šādu raidījumu ir ļoti daudz), frizieri, modes dizaineri, konditorejas speciālisti, puķu dizaineri, kā arī, protams dziedātāji un dejotāji. Šogad sērijai ir pievienojušies cita veida ļaudis. Runa ir par raidījumu, kas saucas "Cilvēks armija" (tādā pat nozīmē, kā par cilvēku, kurš prot spēlēt dažādus instrumentus, mēs sakām "cilvēks orķestris").

Iesaki citiem:

Raidījumā piedalās četri vīrieši, kuru galvenā atribūtika ir fizisks spēks, bet ne tikai. Dalībnieki lielākoties ir ar militāra rakstura vēsturi. Viens ir piedalījies elitāros desanta spēkos, cits pabijis Irākā vai Afganistānā. Raidījuma pirmajā sērijā bija trīs šādu cilvēku, tajā skaitā tumšādains vīrietis, kas bija visīstākais muskuļu kalns. Un tad bija ceturtais. Tas bija cilvēks, kuram nebija nekādas militāras vai specoperāciju pieredzes, toties viņš bija šaujamieroču instruktors un nebūt nekāds mammas dēliņš. Taču pārējie par viņu ņirgājās -- kas tas tāds, ka pat armijā nav bijis? Lielais muskuļu kalns viņam teica: "Tu visu laiku runā. Man tas krīt uz nerviem." Puisis atbildēja: "Tev tas krīt uz nerviem? Kāpēc man par to būtu jārūpējas?" Muskuļu kalns: "Tāpēc, ka es sveru divas reizes vairāk nekā tu, un es varētu tevi izmest no šī automobiļa." Protams, neviens no automobiļa netika izmests, tas būtu sabojājis visu raidījumu.

Pirmais uzdevums: Pa virvi nolaisties zemē no liela augstuma, atsprādzēties (tā bija sarežģīta sprādze, ne visiem ar to gāja viegli), skriet cauri teritorijai, kurā ir sprādzieni un cita veida traucēkļi, tad paņemt pistoli un no liela attāluma šaut pa ļoti mazu kastīti kamēr tā nokrīt no sētas, kur tā uzlikta. Puisis šaujamieroču instruktors veikli nolaidās pa virvi, izcilpoja cauri teritorijai un, kā jau instruktors -- paukš, paukš, paukš un kastītes vairs nav. Nākamais dalībnieks arī visai veikli tika cauri, trešais mazliet lēnāk, bet lielais muskuļu kalns nekāds ātrais nebija un palika pēdējais. Piedevām, ja šaujamieroču instruktors visu procesu pabeidza divās ar pusi minūtēs, muskuļu kalnam bija vajadzīgas septiņas minūtes, ne mazums tāpēc, ka pēc skrējiena viņš bija tā aizelsies, ka nevarēja labi mērķēt. Viss, muskuļu kalns bija prom.

Nākamais uzdevums: Septiņas sienas ar durvīm vai bez tām, pie katras ir viens darba rīks, piemēram, lauznis vai liels āmurs. Pēc iespējas ātrāk jātiek cauri visām septiņām sienām. Atlikušie dalībnieki par šaujamieroču instruktoru vīpsnāja. Labi, labi, skriet viņš prot, šaut arī prot, bet te nu ir darbiņš spēkavīriem. Visi trīs ķērās pie darba ... un puisis šaujamieroču instruktors atkal bija ātrākais, daļēji tāpēc, ka viņš augumā bija mazāks un varēja izspraukties pa mazāku caurumu, kad tas bija izsists dzelzsbetona sienā. Atkal viens no elitārajiem speciem bija spiests padoties.

Pēdējais uzdevums: Abi atlikušie dalībnieki ieslodzīti katrs savā cietuma kamerā. Kameras vārtu atslēga karājas uz nagliņas pāris metru attālumā. Dalībniekiem jāizmanto jebkas, kas ir kamerā, lai atslēgu dabūtu līdz vārtiem un vārtus tāpēc varētu atslēgt. Abi dalībnieki izmantoja metāla gultas rāmi, bet atkal šaujamieroču eksperts bija mudīgāks, un uzvara viņam bija rokā.

Kāpēc to visu stāstu? Tāpēc, ka pēc tam, kad viņš bija uzvarējis, puisis šo to par sevi pastāstīja. Proti: "Man cilvēki bieži vien jautā, kāpēc man nav militāras pieredzes. Tas ir tāpēc, ka bruņotie spēki mani negribēja, jo es esmu gejs." Sēdēju savā klubkrēslā un domāju "Malacis. Malacis, malacis, malacis."

Amerikas Savienotās Valstis tikai tagad un rietumvalstu saimē ar visnotaļ apkaunojošo lēnumu atbrīvojas no domas, ka gejiem un lezbietēm bruņotajos spēkos nav ko meklēt. Par to te portālā esmu rakstījis arī citreiz. Muļķīgie argumenti šīs diskriminācijas pamatā: Ja zaldāts zinās, ka viņam blakus ir gejs, viņš baidīsies no geja un nevarēs karot. Nu, ja. Zaldāti heteroseksuāļi visi ir tik gaisīgi, ka kara apstākļos viņi vispirms domās par to un nevis par to, ka aiz kalna ir Talibāna spēki. Geji un lezbietes dzīvo slēptu dzīvi un tāpēc viegli var tikt pakļauti šantāžai. Heteroseksuāli cilvēki negrib iet dušā ar homoseksuāliem cilvēkiem. U.tml. Par to, ka no šīm muļķībām ir jāatsakās, Amerikā lauzti šķēpi jau sen, kamēr politiķi ir debatējuši, ļoti daudzus gejus un lezbietes bruņotie spēki ir izraidījuši, un iecerētā karjera viņiem ir beigusies. Viņu starpā ir puisis, kurš ilgāku laiku Amerikas desanta spēku reklāmā bija desanta spēku "seja." Viņu starpā ir liels skaits cilvēku, kuri prot arābu valodu un mūsdienās, kad Amerikas klātbūtne Tuvajos austrumos ir ļoti būtiska, tāpēc būtu pat ļoti izdevīgi, bet nē, viņi nevar ar savām valodas zināšanām palīdzēt, jo viņi ir geji vai lezbietes. Viņu starpā ir leitnants Daniels Čoi, kurš karoja Irākā, tika apbalvots, arī prata arābu valodu, bet tad tika izraidīts no bruņotajiem spēkiem. Laikā kopš tam viņš ir kļuvis par LGBT aktīvistu, tajā skaitā šī gada maijā viņš piedalījās praida pasākumā Maskavā un tika arestēts, jo Maskavas pašvaldība praida pasākumus vienmēr apspiež.

Puisis, kurš realitātes šovā pārspēja trīs heteroseksuālus vīriešus ar daudz lielāku militāru pieredzi, pierādīja, ka ir absurdi domāt, ka visi geji ir vārgulīši, no kuriem nekas labs nevar sanākt. Atzīstu, es varētu ņemties ap dzelzsbetona sienu no šī brīža līdz nākamajiem Jāņiem un droši vien nekur tālu netiktu, bet šaujamieroču instruktoram ar to nebija nekādu problēmu un tāpēc jājautā, vai bruņotajiem spēkiem patiešām viņš kā instruktors un lielisks šāvējs nebūtu vajadzīgs tikai tāpēc, ka viņa dzīve ir saistīta ar sava dzimuma cilvēkiem. Vēl vairāk, cilvēks tomēr ir atbilde visiem tiem idiotiem, kuri joprojām uzskata, ka būt par geju ir tāda pati izvēle, kā brokastīs izvēlēties starp olām un biezputru, vai ģērbjoties izvēlēties starp sarkanu un zaļu kreklu. Jādomā, ja tā būtu izvēle, tad minētais puisis, kā arī arābu valodas speciālisti un leitnants Čoi būtu "izvēlējušies" nebūt geji, jo viņi visi gribēja kalpot savas valsts bruņotajos spēkos. Un viņi visi kā viens bruņotajiem spēkiem nāca un būtu nākuši tikai un vienīgi par labu. Tas, ka tik ilgus gadus valsts, kura sevi uzskata par demokrātijas citadeli, viņus visus noraidīja, ir apkaunojoši. Un jācer, ka jau drīz vairs nebūs iespējama situācija, kurā patriotisks amerikānis var pateikt "Bruņotie spēki mani negribēja, jo es esmu gejs."

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (12) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mudīte Vanaga 29.08.2011 22:35
Gadījās jaunībā noskatīties uz brašo aktieri Žanu Marē, smuks taču bija, bet neko nesakustināja, tā kā pašai brīnums. Draudzene smējās kā traka - vai tad es nezinot, ka puisis no zilo slakas? Bet tā taču ir šmaukšanās!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārļa draugs 29.08.2011 20:18
Mums noteikti vajadzētu cīnīties par to lai mēs citādie ieņemtu vietas Saeimā, valdībā, skolās, uzņēmumu vadībās, bērnudārzos 15% apmērā, jo pētījums šādu mūsu skaitu apstiprina. Jo citādi tā ir nevienlīdzība - ir nepieciešamas šādas kvotas. Tas par pienākumu jānosaka arī musulmaņiem, katoļiem, luterāņiem, jo mēs taču esam eiropā un mums ir šādas tiesības. Kārli lūdzu turpini šo darbību lai pēc gadiem 5 - 10 mēs varētu sasniegt šo mērķi un justies kā līdzvērtīgi cilvēki šajā aizspriedumu jūrā! Turies Kārli - mēs ar Jums!!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

subalterns.wordpress.com 29.08.2011 15:43
Atvainojos, par nepabeigto ierakstu.

Manuprāt, Tu iekrīti, pretējo stereotipu varā. Šis šovs darbojas uz pamatojuma, ka mīkstie ir gudri, rūpīgi, un uz detaļām orientēti. Vienvārdsakot, tās īpašības, kas vajadzīgas modes industrijā, vai, piemēram, lai būtu par šaušanas instruktoru. Domāju, ka šis šovs, lai arī centās pastāstīt muskuļu kalnus apbrīnojošajai tautas daļai, ka mīkstie "arī var" ītenībā bija paredzēts tādiem, kā Tu un es, kas jau domā, ka mīkstie tomēr ir kruti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Vilnis 28.08.2011 23:51
Nu ārprc,cik Amerika joprojām tālu no "patiesas demokrātijas"! Ja godīgi,parsonīgi man ir gluži vienalga,kādi cilvēki tiek vai netiek pieņemti ASV bruņotajos spēkos.Protams,ka seksuālā īpatnīb a nevar būt par kritēriju derīgumam karadienestā,no tāda viedokļa,ka ar profesionālajām spējām tam nav sakara.Spēlēšanās ar atsevišķiem piemēriem gan nav pārāk nopietns argumente tam vai citam viedoklim.Realitātes šovi,vairākums no kuriem norit pēc iepriekš izstrādāta scenārija,nekad nav tas pats, kas dzīves realitāte.Jūsu minētais šovs gan rādās visai politnekorekts-kā pirmo izslēgt tumšādaino(acīmredzot afroamerikāni vai latīņamerikāni),ārprāc,tas ož pēc rasu diskriminācijas:)!
Par labu homoseksuāļu profesionalitātei militārā jomā var minēt arī vēsturiskus piemērus,kaut vai Maķedonijas Aleksandru(šķiet,diezgan agresīvs tipiņš bijis).Arī citās jomās var atrast izcilus profesionāļus,gejus(lai Jūs nenervozētu ar terminiem) Karavadžo,Vailds,Čaikovskis.Labos piemērus varētu turpināt.Bet var jau atrast arī sliktos peimērus - Hitlers,pēc neseniem pētījumiem,ir bijis homoseksuāls,tāpat vairāki ASV trakākie sērijveida slepkavas- Donalds Hārvijs,Džons Geisijs,Patriks Kernī,Brūss Deiviss,Henrijs Lūkass u.c.Krievijas čempions šajā jomā Andrejs Čikatilo,šķiet,bijis biseksuāls.Un kur nu vēl dāmas-lesbietes.Bet mēs jau zinām,ir meli,lieli meli un ir statistika:)No statistikas jau nevar reāli spriest par kopainu.No atsevišķiem piemēriem arī nevar.Jāskata lieta kompleksi:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Komentētājiem 28.08.2011 23:50
Nedomāju, ka izsmiešana un zākāšanās ir tas labākais saskarsmes veids. Kārlis raksta par to, kas viņam sāp. Ja citiem tas ir mazsvarīgs, tad nav ko klabināt taustiņus. Būsim taču kulturāli un toleranti! Par diezgan daudziem cilvēkiem zinu, ka viņi ir homoseksuāli. Nu un? Līdz brīdim kamēr viņi man neuzmācas /un viņi to nedara/ man ir gluži vienalga kā viņi apmierina savas seksuālās tieksmes. Bez tam daudzi no viņiem savās profesijās tiešām ir amata meistari. Sabiedrībai nāktu tikai par labu, ja viņi varētu dzīvot bez līdzcilvēku aizdomām un noniecināšanas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lasītājs 28.08.2011 19:48
Visam savs laiks. Vēl pirms pusgadsimta melnajiem štatos bija nebija dzīves. Tagad viņus rāda pa televizoru. Tā arī rakstā apskatītais jautājums atrisināsies un atradīsies kāda cita apspiestā grupa.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 28.08.2011 18:39
Ziedīte Ezersalaka
======
;-DD
Šis vārds man lika smieties. Kārlis ir panācis savu. Visi raksta savus vārdus, uzvārdus un personas kodus...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 28.08.2011 17:42
Vēl jau ir tā armijnieku sagatavošana. Kabeļtelevīzijā kā reizi rādīja par to, kā atlasa topošos "Navy seals" (nezinu, vai to latviski normāli tulko)- absolūtā perversija, kur numuru 78 un 79, atstājot tikai 19, atskatīja, kad abi pēdējā nedēļā bija lauzuši kājas un pat nav skaidrs, kur īsti....Nē, protams, ka profesionālam armijniekam jābūt gan spēcīgam, gan izturīgam taču veiklība kur paliek? Prasmes izmantot visus savus šķērssvītrotos muskuļus? Esošā apmācība pārāk ož pēc tā, ko esmu atskatījusies padomju filmās par karu: bars kareivju pielec no ierakumiem un Urrāāā!, nesas uz priekšu, kamēr lielāko daļu apšauj, bet atlikušie mirlām vāciešiem elementāri sadod pa purnu....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nu ja 28.08.2011 16:21
Bet krievu armijā no laika gala dien gan geji, gan lezbietes. Diemžēl krievu armijā visvairāk tas izpaužas Dedovšinās!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Žaklīna Auziņa 28.08.2011 15:53
Piekrītu Liberāļa idejai par referendumu. Mums visiem kopā ar Kārli Streipu vajadzētu to noorganizēt. Šai ziņā mēs varētu sadarboties ar Lindermanu un Osipovu. Viņi šīs lietas ļoti labi māk organizēt. Un galu galā viņi tak arī ciņās par minoritāšu tiesībām, līdz ar to mums pilnīgi noteikti ir jāsadarbojas ar viņiem. Mūsu mērķi ir ļoti līdzīgi. Sanāktu īsta zvaigžņu komanda - Streips, Osipovs un Lindermans. Ar šādu radikālu komandu ir iespējams panākt jebko. Kārli, tev kā radikālākajam liberālim ir jāuzņemas vadība šajā lietā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 28.08.2011 15:51
Atbalstu geju piedalīšanos ASV armijā. Viņi kopā ar afgāņu narkomānu gejiem varētu Kabulā rīkot praidu un turēt plakātus ar virsrakstiem, ka taleban afgāņi ir nemoderni un atpalikuši un aizspriedumaini!
Gaidām!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Liberālis 28.08.2011 15:29
Es pilnīgi atbalstu Kārli Streipu cīņā par homoseksuālistu tiesībām Latvijā. Diemžēl Latvijā pie varas ir pamuļķi, kuri nesaprot, ka arī geji grib precēties. Mums liberāļiem ir jākļūst radikālākiem. Jāsāk izmantot ekstēmākas metodes, lai tos pamuļķus piespiestu izpildīt mūsu pareizās prasības. Ir jāsāk beizdot vākt paraksti un jārīko referendums par homo tiesībām precēties. Mūs noteikti atbalstīs vairākums. Nav ko mums ķēpāties mēģinot pa sētas durvīm iemānīt vajadzīgos likums. Tas ir pārāk ilgs un neauglīgs process. Ir vienkārši beidzot jāmaina Satversme. Mums liberāļiem beidzot ir jārīkojas agresīvāk un radikālāk! Kā Kārlis teiks, tā arī būs!

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips