Atslēgvārdi:

Ne jau pilnīgi visi, bet ne par to ir runa 10

Labdien, lasītāji!

Pirmdien raidījumā "Skats no malas" mēs runājām par to, kā Saeimas komisija ir nolēmusi nobloķēt likuma grozījumus par privātpersonām, kuras ziedo naudu politiskajām partijām. Tapa apgalvots, ka likumprojekts esot bijis nekvalitatīvs, un mans jautājums raidījuma dalībniekiem bija par to, vai mūsu valdība ražo brāķus, vai arī te bija manāms politikānisms.

Iesaki citiem:

Pienāca brīdis, kurā bildu, ka par politikānismu Saeimā tikpat daudz kā jebkura cita politiskā organizācija atbildīga ir apvienība Vienotība, jo ar savu rīcību tā ir visnotaļ skaidri likusi saprast, ka godīgums un tiesiskums tai ir tikai karogs, ko nest cīņā, nevis princips, kādu apvienība ievēro savā darbā. Konkrēti runa bija par ekonomikas ministru un viņa visnotaļ dīvaino finanšu situāciju ar visu slepeno un ļoti, ļoti pretimnākošo investoru un visu pārējo, taču runa ir arī par premjerministru, kurš mēģina apgalvot, ka viņam ar dzīvesbiedri principā nav nekādu sakaru, ja runa ir par viņas biznesu. Runa ir par epopeju ap Silvu Bendrāti, kura bija sevišķi redzama tāpēc, ka neilgi pirms tam, kad vēlēšanas vēl nebija notikušas, Vienotība viens, divi bija izrēķinājusies ar Rīgas domes deputātu, kurš izmantoja trafaretus automobiļus, lai vizinātos pa naktsklubiem.

Laikā kopš raidījuma, ar mani ir sazinājušies atsevišķi Vienotības pārstāvji Saeimā, vienā gadījumā ar e-pasta starpniecību, otrā -- pa tālruni. Neteikšu, kuri tie bija, tas būtībā nav svarīgi, bet doma bija vienkārši tāda, ka ne visus Saeimas deputātus var mest pār vienu kārti, un teikt, ka tur visi ir politikāņi ir slikti, nevar.

Būtībā piekrītu. Mans mērķis vispār nekad nav bijis teikt, ka kāds no mūsu valsts politikāņiem ir neglābjami slikts cilvēks, arī tie ne, kuri politikā ir vislielākie kretīni jautājumā par visas valsts sagrābšanu. Labuma un sliktuma vērtēšana lai paliek Dievam tam kungam pēc tam, kad šie ļaudis būs aizgājuši no šīs pasaules. Taču politikā ir arī tāda lieta, kā kolektīva atbildība. Un te nu mēs nonākam pie tā, ka Vienotība kopumā ir bijusi akla un kurla pret to, par ko esmu runājis jau ļoti, ļoti sen -- kā tas izskatās? Jo, kā teicu "Skatā no malas," būtu mēs Zviedrija, Kampars būtu izlidojis pa durvīm piecas minūtes pēc tam, kad kļuva zināms, ka par viņa amatpersonas deklarāciju ir šaubas un slepenība. Nu, nevar cilvēks, kurš ir atbildīgs par valsts tautsaimniecību un tāpēc arī par to, ko valstī dara uzņēmēji, būt ar slepenu līgumu kādā uzņēmējdarbības jomā. Vienalga, vai tur viss ir tīri un skaisti vai nē, sabiedrībai ir absolūtas tiesības uzskatīt, ka var būt šaubas par ministra objektivitāti, spriežot par lietām, kas saistās ar attiecīgo biznesa jomu. Protams, valstī, kur parlaments tā arī nespēj tikt galā ar auniem, kuri joprojām tur darbā savus miesīgus radiniekus, tā katru dienu pilnīgi konkrēti pārkāpjot likumu, varbūt ir par daudz prasīts, lai politikāņi domātu arī simboliskās kategorijās, bet tomēr. Tas, ka arī Vienotība ir siles dalībniece, kļuva skaidrs tajā dienā, kad Solvita Āboltiņa paziņoja, ka izdabāšana rietumkrasta mazpilsētas mēram visās iespējamās lietās ir valdības stabilitātes cena. Un, ja valdības stabilitāte ir svarīgāka par valsts tiesiskumu, tad, diemžēl, tas ir kaut kas tāds, par ko ir jāuzņemas atbildība visiem, kuri šo valdību veido, un, jā, arī tiem, kuri man rakstīja, lai teiktu "es nē, es nē." Abos gadījumos man nav nekādu šaubu, ka cilvēks ir kārtīgs un labs cilvēks, jo abus es pazīstu personīgi un sen. Taču laikā, kad savus briesmīgos nedarbus veica "stabilitātes garanta" veidotā valdība, man nebija akceptējama Raimonda Paula un Imanta Kalniņa taisnošanās par to, ka viņi jau ne par ko vainīgi nejūtoties, jo viņi vispār ir kultūras cilvēki un ne politiķi, jo arī viņi bija līdzatbildīgi par drošības likumu graušanu un visu pārējo slikto, kas toreiz tika izdarīts. Attiecībā uz Vienotību mēraukla nevar būt cita. Notušējot apvienības biedru nedarbus, Vienotība demonstrē to pašu politikānismu, kāds mūsu republikā ir bijis liela sērga jau ļoti, ļoti sen. Un par to -- ļoti, ļoti žēl. Vēl jo vairāk tāpēc, ka procesā ir iesaistīti arī labi, krietni un visādā ziņā lieliski ļaudis.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (10) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Antilohs 13.05.2011 17:25
Kārlis Streips stāv pāri visiem ļaunvēļu ķengu gabaliem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Boldrix->Clas 13.05.2011 13:20
Akademiskās aprindas un ierēdņi tomēr ir konkrētas profesijas. Bet politiķi ir tie, kas nolemj kā būs un pārstāv sabiedrību. Diemžēl, tas ko varētu pateikt akadēmiķi, ekonomisti, ierēdņi vai vēl kāds var nepatikt sabiedrībai.
Lai appietu šo interešu bīdīšanas loģiku atliek viens secinājums vēlētājiem ir nedzaudz jāmelo. Piemēram, jasaka, ka zāle būs zaļā, bet tiekot pie darīšanas, uzreiz pacelt nodokļus ar tālu skatu nākotnē, kad arī tā zāle kļūs zaļāka.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Eva 12.05.2011 20:29
Un cilvēki gāja, un balsoja par "Vienotību" Ar mūsu pašu cilvēkiem nav kaut kas riktīgi, patiesībā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

iene 12.05.2011 16:27
Ierosinu Streipa kungam uzrakstīt savu redzējumu par faktu, ka A.Lembergs atteicies zvērēt Anglijas tiesai.Ar ko tas beigsies? Tas interesē daudzus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Clas>Boldrix 12.05.2011 15:24
Politikā vairāk jāiesaistās akadēmiskajām aprindām

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Boldrix->ESam 12.05.2011 11:31
Šobrīd politiķa amats ir pievilcīgs kampējiem, pensionāriem, tiem kam kaut kas iekrāts, ideālistiem, bet arī tiem ir jābūt kaut kādam kapitālam. Diemžēl, profesionāli ierēdņi uz Saeimu nenāks, jo ja tie nenodarbosies ar populismu, tad nākamajās vēlešanās varēs iet un meklēt darbu, bet ierēdniecība uz to brīdi jau var pūst citi vēji. Arī uzņēmējam nolikt malā biznesu valsts vārdā ir milzīgs upuris, bet es nešaubos, ka var eksistēt tāds cilvēks.
Tādēļ, vajag atblastīt no valsts finansētu politisko darbību, tas ne tikai mazinās korupcijas riskus, bet arī padarīs politisko nodarbi par kaut ko vairāk nekā tikai kā hobiju pēc darba dienas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ES 12.05.2011 10:45
Kā vairums cilvēku, arī es balstos uz savu pieredzi. Pirms vairākiem gadiem biju vienā no listēm palielas pašvaldības vēlēšanās. Un vienā brīdī es sev pajautāju, kas būs, ja mani ievēlēs. Pēc ilgiem pūliņiem atrasto darbu, kurā manas zināšanas un pieredze ļauj saņemt algu, kas ļauj soli pa solim būvēt pietiekami nodrošinātu dzīvi, nāksies pamest. Un, lai arī spārniņi nedīgst, bet zināms godīgums piemīt, un izmantot deputāta varu, lai nokamptu kādu kušķi vai sastellētu savu biznesu, neatbilstu maniem principiem. Viss beidzās labi- listē es nebiju pirmais un krēsli tika tikai pirmajiem. Var, protams, cerēt, ka atnāks tādi Atraitnes dēli, kuriem galvenais būs ideja, bet vai tas būs labāk. Jo maz ticams, ka tie, kas ir ļoti nepragmatiski savā privātajā jomā, tādi nebūs arī sabiedriskajā. Un, pie kā noved teorijas (ļoti humānas un cēlas) ieviešana praksē par spīti visam, uzskatāmi parādīja boļševisma vadoņi. Ne visi viņi bija asinskāri monstri, daļa bija idejas apsēsti Brandi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ES 12.05.2011 10:23
Un kur, sasodīts, lai izrauj tos labos politiķus? Cik ir to godīgo, domājošo un zinošo. kas var atļauties ziedot savu profesionālo karjeru politikas vārdā? Jo pēc nākamajām vai aiznākamajām vēlēšanām bijušais politiķis būs bez kvalifikācijas un atbilstoša darba, un nāksies iztikt ar to, ko iekrājis līdz ievēlēšanai. (Es te domāju tos deputātus, kas visus 4, 8 vai vairāk gadus Saeimā pirmām kārtām domā par sabiedrības un Latvijas interesēm. Mēs taču tādus gribam redzēt Augstajā namā, vai ne?) "Sociālais spilvens" ir paplāns, un biezāku to neļaus uztaisīt sabiedrības viedoklis. Ir apburtais loks- mēs gribam citus deputātus, jo šie ir slikti, bet labi deputāti nevar būt lēti, bet maksāt vairāk mēs negribam, jo šie ir slikti. Un iznāk, ka tas, kas mums Saeimā ir, ir tas, ko mēs esam pelnījuši.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 11.05.2011 23:07
Streipu uz skatuves!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Māris to Anti 11.05.2011 17:32
Man gan patīk visas Streipa kunga piezīmes šajā šovā, vismaz kāda jautrība un dzīvīgums. Jo citādi skaidrā to balagānu nav iespējams skatīties.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips