Mieru, tikai mieru 22

Demokrātijas mācībstunda, ko Latvija saņēma 2. jūnijā ārzemju medijiem lika izbrīnā vaicāt „kāpēc tā?”. Vietējam kontingentam šāds prezidenta vēlēšanu rezultāts varbūt bija mazliet pārsteidzošs, taču noteikti ne pārāk šokējošs. Jau ilgāku laiku bija skaidrs: lai kā pie mums būtu, kā pie cilvēkiem mums noteikti nebūs.

Iesaki citiem:

Par spīti daudzajiem sašutuma saucieniem pēc Andra Bērziņa ievēlēšanas par Valsts prezidentu, vēlme raudzīties uz notikušo melnbaltās “labo” un “slikto” kategorijās dod arvien sliktākus rezultātus. Uztraucošais šajās vēlēšanās ir ne tik daudz pats vēlēšanu rezultāts, cik degradētā parlamentārisma prakse, par kuru, grozi kā gribi, ir atbildīgas gan partijas, gan vēlētāji. Veids, kā Saeima pieņem lēmumus, novedīs izmisumā jebkuru, kurš amata pienākumu dēļ ir spiests ikdienā runāt par parlamentāro demokrātiju un aizstāvēt to. Nu, kā jūs varat aizstāvēt pašreizējo Latvijas parlamentārismu, ja parlamenta deputātu vairākums sistemātiski slēpj savus lēmumus un melo tieši televīzijas kamerās? Kas tā par pārstāvniecības demokrātiju, kurā neviens (!) no parlamenta deputātiem neuzskatīja par nepieciešamu publiski pamatot izvēli, par kuru beigu beigās nobalsoja 53 parlamentārieši? Lai gan Andra Bērziņa potenciāls prezidentūrai noteikti nav zemāks par Valda Zatlera potenciālu pirms četriem gadiem, parlamentārā procedūra bija vēl kliedzošāk necaurredzama, nekā 2007. gadā. Toreiz viens otrs no Kalvīša koalīcijas vēl vismaz mēģināja stāstīt par Zatlera kvalitātēm, lai vismaz imitētu diskusiju. Šogad tā bija pilnīgs lohotrons: tie daži SC un ZZS deputāti, kas formas pēc kāpa tribīnē drusku patricināt gaisu, lielākoties runāja klajas muļķības, cinisku tuftu par floru, faunu un tamlīdzīgām lietām – tā vietā, lai kaut ar vārdu pamatotu savu izvēli par labu eksbaņķierim. Šādu “vadāmās demokrātijas” līmeni šaipus Zilupes mēs pēdējoreiz redzējām Maizīša nepārvēlēšanas gadījumā; nu tas ir pacelts jaunā, īsti prezidentālā līmenī. Patiesi, Vladimirs Vladimirovičs ar savu no rokas ēdošo Valsts Domi nu, jau varētu braukt pie mums pieredzes apmaiņā. Esiet laipni gaidīts brīvās Latvijas aziātiskajā likumdevējā, biedri priekšniek.

Taču patiesībā histērijai nav vietas, ja atceramies, ka tomēr dzīvojam Latvijā, nevis Šveicē vai Norvēģijā, kā tas liekas daudziem mūszemes demokrātiem. Rezultāts lielā mērā gana loģisks, ņemot vērā vietējo kolorītu un apstākļus. Par tiem tad arī dažas piezīmes.


Aizliegts V

Vislielākais satricinājums šis balsojums, protams, ir partiju apvienībai “Vienotība”. Patiesi, pēc tā šī apvienība varētu arī vairs nepiecelties: šādu publisku piesmiešanu samierināties ir ārkārtīgi grūti. Tomēr varbūt kāds no “Vienotības” biedriem ar vēsāku galvu varētu arī padomāt par šās krāšņās sakāves iemesliem. Iesoējams, nākotnē var noderēt. Galu galā, premjera partijai ar 33 mandātiem Saeimā īsti nepieklājas spēlēt pazemotos un apvainotos mazos brāļus. Varbūt vaina nav tikai sliktajos oligarhos, bet arī pašu nolaidībā un politiskās tehnikas trūkumā?

Vispirms, “Vienotības” lēmums saistīt savu izvēli prezidenta vēlēšanās ar Valdi Zatleru visdrīzāk bija kļūda. Pat tad, ja apvienība patiesi gribēja redzēt amatā dakteri Zatleru, šo kandidatūru nevajadzēja izvirzīt uzreiz. Zatlers varbūt būtu “gājis cauri” kā kompromisa kandidāts kādā otrajā tūrē; turpretī, ja viņu kā bezpartejisku kandidātu nominē Saeimas lielākā frakcija, mazajiem ir tīri vai kārdinājums viņu “norakt” sporta pēc. Vienotībai bija jājāj parādē ar kādu no saviem parādes zirgiem – Sandru Kalnieti, Solvitu Āboltiņu vai ko tamlīdzīgu. Tad arī pārējās partijas spalvu spodrināšanas vārdā būtu spiestas piedāvāt savus parādes zirgus, no kuriem tad neviens neizietu cauri un beigās visi varētu ar skumju seju nopūsties: “eh, nu labi, lai paliek Zatlers...” Taču tagad pēc “Vienotības” atteikšanās izvirzīt savu partijas kandidātu tādus neizvirzīja arī neviens cits, un bezpartejisko “Vienotības” kandidātu uzmest bija vieglāk par vieglu.

Man var pārmest uzbāšanos ar nevajadzīgiem padomiem post factum. Labprāt piekristu tam, tomēr joprojām skumdina fakts, ka par šādiem taktikas jautājumiem apvienībā neviens nedomā - pat šodien, lai neatkārtotu kļūdas nākotnē. Tā galvenais iemesls, uzdrošinos domāt, ir tas, ka šāda scenārija gadījumā apvienībai “Vienotība” vajadzētu kā mūrim nostāties aiz sava kandidāta – nevis aiz “visiem labā” un pelēcīgā daktera Zatlera. Taču vienoties par savu kandidātu “Vienotībai” – tas ir gandrīz neiespējams uzdevums! Tur visi visus slepeni nīst, vieni ar otriem nerunā, baidās viens no otra, raksta ķengājošas rezolūcijas, pie pirmās izdevības uzmet lūpu, neiet uz biroju atklāšanām – īsi sakot, vienotība.

Otrkārt, būtu vērts padomāt, vai šo raibo taboru nebūtu vērts jau laikus izformēt, lai tas nenovestu pie vēl smagākām sekām nākotnē. Šajā apvienībā jau tāpat ar politisko taktiku tā ir, kā ir, un vēl cīnīties divās frontēs – tas ir skaidrs zaudējums. Proti, šajā apvienībā ir viena grupa, kas ir ar mieru kopā ar oligarhiem cīnīties pret krieviem, un otra grupa, kas ir ar mieru kopā ar krieviem cīnīties pret oligarhiem. 10. Saeimas vēlēšanās šīs grupas uz mirkli apvienojās, taču tagad to domstarpības kļūst arvien kliedzošākas. Ar šo faktu būtu vērts rēķināties, raugoties uz 11. Saeimu. Loģiski būtu, ja šajās vēlēšanās saskaņā ar Zatlera iedoto uzstādījumu dominētu pretkorupcijas tematika. Taču tas prasītu vismaz apsvērt vienīgo iespējamo alternatīvu oligarhiem – proti, Saskaņas Centru. “Vienotības” brūnajam galam, neatkarīgi no partejiskās piederības, acīmredzot būtu lēni un ar cieņu jāpievienojas Raivja Dzintara leģionāriem. Ir laiks, tautieši. Citādi būs vēl sliktāk, un apvienībai būs arvien grūtāk kādam iestāstīt, ka viņi patiesi grib sasniegt kādus reālus mērķus, nevis tikai pārgrieztām acīm vaimanāt par krievu un oligarhu sazvērestību.

Protams, Saskaņas Centrs ne tuvu nav eņģelīši; taču, ja reiz šās apvienības mērķis ir piedalīties valdībā, tās šodienas izvēle par labu oligarhiem ir tikai loģiska. Kurš gan cits viņus ņems? Tomēr SC vēlētājs nebūt nav sajūsmā par savas partijas iešanu oligarhu pavadā – ne mazums šā kontingenta bija diezgan šokēti par savu deputātu slepeno līdzdalību Bērziņa ievēlēšanā vakardien. SC gan savā ziņā ir kļuvis pats par savu sazvērestības teoriju upuri: tur pat daži visai saprātīgi cilvēki tiešām tic ventspilnieku propagandētajām blēņām, ka visi KNAB rosinātie kriminālprocesi ir “Vienotības” un mistisko sorosoīdu inspirēti. Tas liek viņiem darīt lietas, kuras ilgtermiņā varētu pat kaitēt viņu partijai – proti, “ručīt” Šleseru un paslepus balsot par prezidentu.


Heil Zatler

Šo rindu autoram nav nekādas informācijas par Zatlera kunga pēdējās nedēļas lēmumiem, kura nebūtu jau izskanējusi publiskajā telpā. Līdz ar to varam tikai spekulēt, kādēļ tad īsti viss sanāca tā, kā sanāca. Brīnīties par neievēlēšanu pēc sestdienas paziņojuma īsti nevajadzētu. Viena otra “oligarha” histēriskais tonis pēdējo dienu laikā liecināja, ka vēlme atriebties par kaitējumu ir kļuvusi teju vai mežonīga.

Tā acīmredzot ir Latvijas realitāte jau ilgāku laiku, ar kuru jau ir saskārušās dažādas Latvijas amatpersonas jau ilgāku laiku: tu vari, cik uziet, runāt par abstraktu korupciju un valsts nozagšanu. Taču, ja tu sāc jau saukt konkrētus oligarhu vārdus un noziegumus, uz Saeimas atbalstu vari necerēt: to uz savas ādas ir pieredzējis Jānis Maizītis, Aivars Endziņš, un kopš vakardienas – arī Valdis Zatlers. Prezidentam bija vairāk jāmācās no savas mīļākās grāmatas, proti, no Mario Pjūzo “Krusttēva”, kur arī ir daudz runas par lojalitāti, nodevību un tās konsekvencēm. Arī dons Andris, dons Aivars un dons Ainārs šādus jokus nemūžam nepiedos.

Tomēr Zatlers ar savu savu pagājušās nedēļas iniciatīvu ir diezgan pamatīgi izspārdījis vietējās politikas skudrupūzni ilgākā termiņā. Gribi vai nē, tomēr jūlijā ir sagaidāms referendums par Saeimas atlaišanu, savukārt septembrī – 11. Saeimas vēlēšanas. Zatlera politiskā nākotne, un, es uzdrošināšos teikt, vieta Latvijas vēsturē, ir tieši atkarīga no šo vēlēšanu rezultāta. Tieši tādēļ pats muļķīgākais, ko Zatlers šobrīd varētu izdarīt, ir apvainoties un noiet no politiskās skatuves. Neatkarīgi no tā, vai viņš tiešām grasās iesaistīties partiju politikā vai nē, laiks līdz vēlēšanām viņam būtu jāveltī savas pozīcijas skaidrošanai un aizstāvībai. “O” vārdu Latvijā tāpat vien amatpersonas mutē neņem, bet, ja reiz tas ir paņemts, no tā atteikties būtu visai neapdomīgi. Zatleram aizejot no prezidenta amata, viņa reputācija strauji kritīsies, un, pirms tas notiek, būtu vērts pastrādāt nākotnes vārdā.

Par Zatlera iešanu partiju politikā līdz šim pamatā ir runājuši viņa oponenti, ironizējot par Zatlera atgriešanos ministru prezidenta amatā un tamlīdzīgi. Taču pati doma viņam varētu šķist vismaz apsverama. Kā operējošs ķirurgs viņš tāpat vairs lāga strādāt nevarēs, un Latvijas politiskajā faunā ir ekoloģiskā niša visdažādākajiem zvēriem.


Dakteris Bērziņš

Sestdien iniciētā Saeimas atlaišana tīši vai netīši atviegloja amatā nokļūšanu jaunajam Valsts prezidentam Andrim Bērziņam. Dienās pirms ievēlēšanas visiem mutē bija tikai Zatlers un oligarhi, turpretī Bērziņa figūra joprojām bija plaši pazīstama diezgan šaurās aprindās.

Pašlaik Latvijas publiskā sfēra ir visnotaļ polarizēta attieksmē pret Andra Bērziņa prezidentūru. Vieni, kā Toms Ostrovskis, uzskata Bērziņu par oligarhu spiegu, citi, kā Aigars Freimanis, runā par viņu kā tautu vienojošu konservatīvu prezidentu. Tomēr tā visa, kā liekas, ir vēlmju domāšana: par Bērziņa gaidāmo rīcību mēs varam tikai spekulēt. Viņš ir cilvēks, ar labām un ne tik labām īpašībām. Arī kā prezidentam viņam nav jābūt dievam; viņam ir tikai uz četriem gadiem jāpilda dažas skaidri noteiktas funkcijas. Runām par to, ka viņš šīs funkcijas nespēs pildīt, nav nekāda pamata - daktera Zatlera straujās evolūcijas piemērs šeit ir gana daiļrunīgs.

Šo salīdzinājumu būtu vērts turpināt. Ir skaidrs, ka Bērziņš noteikti daudz labāk par savu priekšteci saprot Latvijas politisko procesu – gluži vienkārši tādēļ, ka jau ilgāku laiku pats dažādos statusos atrodas šā procesa tuvumā. Tas ir neapšaubāms jaunā prezidenta pluss. Taču šis pluss vienlaikus ir arī riska faktors. Proti, ja Zatlera gadījumā bija šaubas par kompetenci, tad Bērziņa gadījumā ir jārunā drīzāk par vērtībām. No vienas puses, viņš tīri labi pazīst Latvijas politikas “varenos”, pārzina to stiprās un vājās puses, interešu īpatsvaru tajā vai citā jomā, un tamlīdzīgi. Viņš pie nepieciešamības var parunāt ar Šķēli vai Lembergu kā (daudz maz) līdzīgs ar līdzīgu – atšķirībā no Zatlera, lai viņš man piedod. No otras puses, šīs ciešās saiknes var būt potenciāls arī interešu konfliktiem – galu galā, 90. gadu korporatīvā kultūra, Valmieras grupa un tamlīdzīgas lietas ir gana saistošs temats, lai prezidents par to izteiktos. Valsts Prezidenta statuss tomēr saistās ar zināmu vērtību aizstāvību, un pašlaik nav pamata domāt, ka Bērziņš pats to nesaprot.

Tādēļ šodien ir vietā nevis histērija, bet gan vērīga attieksme pret jaunievēlētā prezidenta darbību. Par viņa vērtīborientācijām varēs spriest jau visai drīz – kad prezidents veidos savu komandu, kad viņam nāksies komentēt KNAB konfliktu, gaidāmo referendumu un citas skarbas lietas. Līdz tam mirklim nav vērts pārāk aizrauties ar sazvērestības teorijām.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (22) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tieši tā, Vecais. "Ķīļa komanda un Zatlera glītās juristes" izlasīja 48. pantu atrauti ne tikai no 14.-tā, bet arī no 50.-tā panta, kurā noteikts, kā tālāk jārīkojas Saeimai, ja gadījumā tauta referendumā NE-nobalso par tās atlaišanu! Proti, tādā gadienā Saeimai jāatlaiž prezidents, kurš izsludināja referendumu par Saeimas atlaišanu un jāizrauga cits viņa vietā. Tagad jājautā retoriski - kuru prezidentu laidīs vaļā šī Saeima, ja gadījumā tauta NE-nobalsos par tās atlaišanu? - - - - - - -

Par to, ka nākamo prezidentu izraudzījis parlaments, kuram esošais prezidents tikko izteicis neuzticību, par to varbūt nākamreiz...

Šie ir vismaz divi punkti, kas skaidri apliecina, ka 14.-ajā pantā ietvertie laika ierobežojumi ir nopietni ņemami. Lai īstenotu referendumu par Saeimas atlaišanu, kā arī no referenduma (iepriekš neparedzamiem) rezultātiem izrietošos tālākos notikumus - IR VAJADZĪGS LAIKS. Un loģiskā kārtā - referendumu izsludinājušajam prezidentam jāpaliek amatā, kamēr ir vai nu

1) ievēlēta jauna Saeima, kurai tad izraudzīt nākamo prezidentu, vai arī

2) tauta referendumā parāda uzticību tai pašai vecajai, kurai tad jārīkojas saskaņā ar 50. pantu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Iz VZ mācībām nu redzu, ciktie mūsu aiz-robežu finansētie NVO ir trausli un kusli radījumi. Gods Sorosam, kas netaupa naudiņas un savās interesēs stutē Delnas un providus. Nopēlumi, līdz ar to AAA, kas rauš vien savās kabatas, tā atstājot NVO lauciņa kopšanu aizrobežu (Krievu un amīšu) naudai un arī ārzemju (Krievu un amīšu) interesēm. Prieks par to, ka sorosa algotnīši nu beidzot māk paņemt no sava donora naudiņas ,bet nemāk to sapratīgi likt lietā, līdz ar to rezultāti ir tādi nekādi paškidri un ar brūnu krāsu & smaciņu. Iespējams , ka sponsors par maz dod, vai vietēji pamanās ieraut savās kabatas, tas nu gan šiem jāatzīst efektīvas atdeves ieguldījumam nav( te atsaucos uz nra 2009. gada 23 augusta Sorosa paktu)
Domāju , ka jāpievēršas citādi seksuāli orientētiem, kas pēc dažu spečuku aplēsēm sastāda līdz 20% no visiem iedzīvotājiem. Kolosāla masa! Kura cita partija var lepoties ar šadu atbalstītāju skaitu? Jāuzrunā viņi, jo viņiem, izņemot savu izredzētību, nav ko zaudēt!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Man Zatlera gājiens mazliet atgādināja psrs puču Janajeva izpildījumā. Janajevs arī viss drebēja un nekas no puča nesanāca. Nav ko raustīt karstumā Satversmi-tas ir Latvijas valsts pamatlikums. Pret to ir jāizturas ar cieņu un tās uzlabošana var būt tikai gudrs lēns un nopietns darbs.
Saeima atlaista nelikumīgi-sanāca Ķīļa komanda ar Zatlera glītajām juristēm,izlasīja 48.pantu atrauti no 14. panta un smaidot nolēma: Valdi davaj! Un vēl mājās Lilita iedrošināja:es stāvēšu aiz tevis. Un Valdis šis lāga cilvēks ,aizvainots uz mēdijiem par zoodārzu,aizvainots uz bagātniekiem,kas viņu savā blicē īsti laikam neuzņēma,devās uz televīziju kā jau lietussargu revolūcijas sorosisti.

Viss būs pa vecam,tauta būs tā pati, tāpat arī balsosim.Visu jau esam pieredzējuši. Rāmi un lēnām un Mirīgi būs jādzīvo tālāk. Un jāvelk šis smagais iekšējās devalvācijas jūgs.
Bet būs jau labi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vai autors man paskaidrotu-kāpēc noteikti ir jābalso par vienu kandidātu-piem.Maizīti,Judinu? Vai citi kandidāti nav cienīgi pretendēt uz amatu? Kāpēc tāda cilvēknīšanas politika no vienotības un arī autora puses. Viens Vienotības kandidāts un vienīgais profesionālis. Es kaut kā tā nesaprotu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

I love you Ijab!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Es tā saprotu ka Ijabs grib atņemt parlamentam lemšanu kā tādu un uzticēt to mēdijiem. Tas ir vispirms mēdiji kampaņveidīgi izsijā pareizāko kandidātu un tad parlaments rāmi nobalso par mēdiju izvēli. Un to Ijabs sauc par parlamentārisma aizsardzību? Tā nav parlmentārās demokrātijas aizsardzība bet gan tās graušana pašos pamatos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Diemžēl atkal Ivaram Ījabam sanākusi beletristika.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

vienā teikumā sanāk, ka problēma nav rezultātā, bet procesā, kura ietvaros slēpj un nepamato, par ko un kāpēc balso, citā atkal aicinājums vienotībai zīmēt shēmas, kaukulēt kā pa kluso vajadzējis bīdīt zatleru, virzot "norokamu" viltus kandidātu

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Turpinot šeit in IĪ iepriekš satori.lv publicētajos tekstos un komentāros "aizskarto" tēmu par VZ rīcības motīviem un viņa padomdevēju aprēķinu jāatzīst, ka lai nākamās Saeimas vēlēšanās notiktu brīnumi un vēlētājiem parādītos kādas principiāli jaunas opcijas ir nepieciešamas divas lietas - viena, ar kuru VZ padomdevēji bija rēķinājušies un kura, kā izskatās, nenotiek - spontāns, masveidīgs un aizrautīgs "tautas" atbalsts VZ "rīcībai". Nekāda maijpuķīšu, twitera vai divriteņu revolūcija nenotiek - brīdis ir palaists garām, nejaukie cilvēki sakārto savas rindas un sāk noticēt jau iepriekš pārbaudīto politmehānismu efektivitātei. Otrā lieta, ar kuru VZ komanda, droši vien, bija rēķinājušies, bet klusībā cerēja, ka bez tā iztiks - jābūvē ap VZ jauns politisks spēks (partija?). Būtu jau forši ja VZ laikā līdz referendumam varētu savu politisko kapitālu audzēt apstaigājot Vecrīgā saceltās barikādes un teikt runas ap ugunskuriem dziesmas dziedošiem cilvēkiem, bet tagad nāksies vasaras karstumā smagi strādāt ar papīriem, mācīt lāci dancot un kārt kuli kaklā un apstaigāt tirgus plačus un baznīcu laukumus. Nedomāju, ka tā komanda ir gatava čakli strādāt un sasmērēt savas rokas - bija rēķinājušies, ka viņu vietā pastrādās matroži, putilovieši un strēlnieki.
Jau iepriekš izskatījās, ka VZ stipri pietrūkst, lai ieripinātu sniega piku. Iespējams, ka vainīga ir pretruna tajā, ka "tauta" tik ļoti mīl VZ "drosmīgo soli", ka ir aizmirsusi iemīlēt pašu VZ.
Vārdu sakot - kāds būs nākošais solis?
P.S. pēc skopajām ziņām publiskajā telpā var spriest, ka "komanda" gatavo to "tuvākajās nedēļās"...acīmredzot improvizēs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Attiecībā par komentāriem, pēc teksta analīzes var redzēt, ka bieži ir "organizētās radistes", kas maina diskusijas fonu. Tomēr pēc teksta analīzes var redzēt, ka ar dažādiem vārdiem raksta viens, divi clivēki. Delfi ru, pat ņemot vērā kā diskusija par naudas vākšanu Uškovam tika tīrīta (šodrīd neredzu virkno komentāru(, tomēr vēl joprojām ir pilna ar neizpratnes un dusmu pilniem komentiem par naudas vākšanas neieciešamību, jo SC frakcijā ir bagāti cilvēki. Bieži gadās, ka "organizētie pozitīvisti", nespēj nosegt lauku latviešu forumos, kur to darbība ir ļoti aktivizēta.

Uškova padomnieku histērija par "sliktajiem komentiem" pēc viņa kritiena, bija liela problēma, jo pēkšņi un skaidri izrādījās, ka šis politiķis ir ļoti nepopulārs latvieši vidū. Organizētie tekstiņi tika burtiski noskaloti. Bet Ušakovs gan publikai, gan sponsoriem tiek pārdots kā poltiķis kurš tiek pieņemts gan krievu, gan latviešu auditorijā. Situācija pierādīja, ka viņš tiek dziļi nīsts vairumā gadījumu un mārketings nav izdevies. Tāpēc visdrīzāk arī notiek Šlesera Dienas. lv vēršanās pret "rupjajiem komentātoriem". Šis ir man zināmais vienīgais gadījums gan LV gan ārpus, kad servera turētājs pēc savas iniciatīvas (!!!!) rakājas pa komentātoru IP adresēm. IP var slēgt, komentu var dzēst, vai vnk. noņemt komenta iespējas, kā to darīja citi portāli. Jā, likmes ir augstas un es nedomāju, ka būs jebkāds cits piedāvājums krievu vēlētājiem. Vienkārši to nožņaugs šūpulī.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jā, es piekrītu, SC un jo īpaši Uškovam ir uzpumpēts varens mākslīgs pīārs. Naudas viņiem ir ļoti daudz un būs vēl vairāk. Jurkāna ironija par "neskaidro" naudu, kas SC aug kokos bija ļot precīza. Imigrācijas likuma grozījumi un visa krievu iekšā raušanas industrija plus pasūtījums pēc krievu izglītības sistēmas, tās ir visas ļoti augstas un labi apmaksātas likmes.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

neesmu SC elektoraats, bet apmierinaats riidzinieks. paskaties, kaadas probleemas tiek apspriestas Riigas sakaraa. reaali - viena. par beernudaarziem, kur ir dazhi cietushie. visas taas pasacinjas par budzheta iztukshoshanu kaut kaa nepiepildaas, bet vinji pie varas ir jau 2 gadus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Es šādas teorijas nepopularizēju principā, jo zinu, ka daudzinātais piepildās. Bet Dieva dzirnas maļ, kaut arī lēni, bet pamatīgi. Un ko biedrīši "var" es jau uzrakstīju- blefot uz cita rēķina. Elektorāts tikām spiež no lielajām pilsētām ārā latviešus, jo tur sabēg darba meklējumos- bet mīlīši- kur jūsu krievu valoda? Ļoti skaisti pasākumi!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

tiem, kas runaa, ka SC it kaa probleemas ar vinju elektoraatu:
- paskatieties, cik krievu piedaliijaas peedeejos protestos. cik? pareizi, neviens.
- paskatieties, kaads ir Ushakova reitings. pareizi, rekordaugsts. vinsh pieraada, ka SC, atshkjiriibaa no JL un paareejiem axenokveidiigajiem, ne tikai runaa, bet var arii kaut ko izdariit, nokljuustot pie varas.
- palasiet krievu delfu komentaarus - tur par AB ir meereni pozitiivas atsauksmes.
SC buus tikai ieguveeji no visa shii. savukaart ZZS izliidiis, ja mazais Aivars piedaliisies debatees, kur vinsh atkal satrieks lupataas visus shadurskus un paareejos pseidooratorus. V vieniigaa iespeeja ir dabuut pie sevis Zatleru, nu un veel visaadus maiziishus, endzinjus un paareejos pseidociiniitaajus par taisniibu. savaadaak naakamajaa Saeimaa V buus 8 deputaati, bet VL - 33.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Perhaps Ījabs should read Carl Schmitt's "The Crisis of Parliamentary Democracy". It is also instructive to read Chantal Mouffe's "The Return of the Political" and her take on Schmitt's contribution to the interpretation of parliamentary democracy. That said, it is clear that the Latvian model of parliamentary democracy is not working. To set politics proper back on track, it is necessary for a populist surge to dismiss the parliament, demand the dismissal of the chief of the Election Office, re Cimzars, and then see that there is a place on the ballot where a populist vote can set in motion a top to bottom reanalysis and rewrite of the Latvian Constitution (Satversme).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

SC, īpaši sponsoru naudas uzpucētais superstārs ar enerģijas dzērienu ir nosegti ar aktīvu un agresīvu kampaņu. Ar jebkuru, kas mēģina teikt patiesību, vai izteikt kaut ko ļoti attāli kritisku tiek pakļauts nežēlīgai izrēķināšanas akcijai. Atcerieties Telegraf gadījumu. Ir krievu cilvēki, kuri zin kas notiek RD, bet viņi turas nomaļus no 9.maija mainstrīma. Jā, tas ir skumjš stāsts

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

būtu ļoti labi, ja uz latvijas politiskās skatuves atrastos kāda 'krievvalodīgo' partija, kura būtu gatava konstruktīvi strādāt. ļoti cerēju, ka no SC varētu kas sanāk, bet nekā... līdz ko Urbanovičs atver muti, tā riebumā jānovēršās, jo tas, kas no tās nāk ārā ir neizturami, nekāda politika, nekādas sarunas, nekāda diplomātija, nekāds racionāls darbs. tā partija ir vienīgi biznesa plāns, lai tirgotu balsis tiem, kas vairāk piesolīs. bet kā jau biedri minēja... jaunu 'krievu' partiju te neradīt, jo viņu šaurā mediju telpa ir zem totālas SC kontroles un nepieļaus nekādu konkurentu dzimšanu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

SC visās malās reklamējas kā kreisa partija ar sociāldemokrātisku ievirzi. Piemēri no Rīgas Domes - svētki tautai, pensionāru brīvā vizināšanās, papildus naudas prasīšana sociālajiem pabalstiem. Tā gan. Kāpēc bagātajai Rīgai no valsts kases vajadzīgi līdzekļi savu sociālo funkciju veikšanai?

Blefs. Un tiešām nevar saprast, ka ir cilvēki, kas uz tā uzraujas un notic!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pazīstu vairākus krievus kaimiņos, darba kolektīvā, gan tādus, kas te ieradās pēc kara, gan jau šeit dzimušos - ļoti jauki, atvērti, inteliģenti cilvēki, lojāli, uz 9.maija pasākumiem neejot. Diemžēl šīs te latviešu partiju batālijas rada neērtības sajūtu sarunās ar šiem cilvēkiem. Cik sapratu, viņi arī nejūsmo par SC, jaunie krievi pat izsakās, ka viņi gaida kādu citādu krievu partiju. Nu nezinu...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēdējo mēnešu laikā (jā, nelielai) SC elektorāta daļai, īpaši jaunākajiem ir apšķebinājusies dūša un uzradušies jautājumi. Tomēr domāju, ka jebkura valstij lojālu, neatkarīgi domājošu krievu vēlme izveidot partiju atdursies uz aktīvu mobingu no SC un viņu sponsoru puses. Pīāriskās leģendas tiek aktīvi un agresīvi aizsargātas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

To 'ekspertu' viedokļi, kuri kategoriskā tonī noliedza Zatlera spēju atlaist saeimu, nav vērtējami nopietni.
runa taču nav par Bērziņu, Ījāb.

Runa ir par valsti, no kuras jābēg.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

"Taču tas prasītu vismaz apsvērt vienīgo iespējamo alternatīvu oligarhiem – proti, Saskaņas Centru."

Ījabs kāpj uz Makarova grābekļa. Lai piesaistītu krievvalodīgos vēlētājus, būtu jādomā Vienotībai vai jāveido jauna partija (kas līdz vēlēšanām ir diezgan nereāli), bet piesaukt oligarhisko SC kā pretspēku oligarhiem... Tikpat labi var palikt koalīcija ar ZZS. Nešaubos, daudziem SC vēlētājiem netīk šīs partijas pēdējie balsojumi, tāpēc arī ir jāuzrunā šie cilvēki un jāaicina balsot par demokrātiskākiem spēkiem kā SC.

Saistītie raksti

Uzmini prezidentu! politika.lv

Citi autora darbi
12727110013 5c69a8acc9 z

Daudzveidīgās un mainīgās Latvijas identitātes 13 Autors:Ivars Ījabs, Toms Rostoks et al

Vraks

Vai nesodītais nav blēdis? 8 Autors:Ivars Ījabs, Skaidrīte Lasmane

5785939392 53fd8b0e0a

Miers un Bērziņš 1 Autors:Ivars Ījabs

Puks

Bet rūgtumiņš palika 2 Autors:Ivars Ījabs