Atslēgvārdi:

Mēs jau gribējām ... 27

Labrīt, lasītāji!

Nāciet visi pēc kārtas kamanās sēdēt! Andri un Ainār, jūs abi gan nē. Jūs kamanas mēģināsit privatizēt un zirgu piekukuļot, lai tas dodas mākoņos un nevis tur, kur mums jābrauc. Bet visi pārējie, nāciet tik vien. Tā apmēram varētu raksturot Vienotības vakar paziņoto par to, ka valdošo koalīciju varētu veidot 92 deputāti. Manuprāt, neslikts gājiens. Bumba nu ir laukuma otrā pusē. Un pēc tam Dombrovskis varēs nevainīgi blisināt ačeteles un teikt "Mēs jau gribējām, mēs jau piedāvājām, bet ..."

Iesaki citiem:

Jo nekāda 92 deputātu koalīcija, protams, nesanāks. Saskaņas Urbanovičs jau ir sācis rūkt, ka viņam neviens neko nav piedāvājis un pastāstījis, cita starpā, ka tas ir tāpēc, ka viņam mājās nav interneta. Smieties vai raudāt par šādu apgalvojumu? Laikam jau paņirgt. Atradies 21. gadsimta eksemplārs. Skaidrs, ja nāks Saskaņa, nenāks garais burtu savirknējums no "nacionālā" gala. Un laikam jau arī otrādi. Tajās sabiedriski politiskajās aprindās, kuras Vienotībai nevēl laba, jau sākušās runas par to, ka jautājums sašķels pašu Vienotību un varbūt pat jau drīzākā laikā nozīmēs ārkārtas vēlēšanas.

Šķiet, te rodas klasiska "kod kurā pirkstā gribi, visi sāp" situācija. Ņemt koalīcijā politikā pavisam nepārbaudītos lāpnešus no "Visu Latvijai!" -- to, ka tas nepatiktu Krievijai, to jau vēl var pieciest, maz kas Krievijai patīk vai nepatīk, bet arī Rietumi ar mazliet šķību aci skatās. Un, gluži loģiski, šie aktīvisti droši vien grib politikā darīt visu to, ko aicināja darīt tad, kad bija, politologa Jāņa Peniķa vārdiem runājot, "protesta grupa." Tikpat loģiski, ka, piemēram, pārtraukt naturalizāciju un uzlikt lielus grožus migrācijai nebūtu prāta darbs.

Savukārt, ja runa ir par Saskaņu, vakar Saeima ne vien kārtējo reizi demonstrēja, ka naudas taupīšana ir domāta visiem izņemot tiem, kuri politikāņiem stāv tuvu, tā arī balsoja par Latvijas bruņoto spēku mandāta pagarināšanu vēl par vienu gadu Afganistānā. Saskaņas ļaudis balsoja pret. Latvijas pienākumi NATO aliansē ir vispārzināmi, argumenti, kāpēc mūsu puiši (un meitas) tur atrodas -- tāpat. Kāpēc Saskaņa balsotu pret, ja jau vēlas sajusties par valsti līdzatbildīga? Vēl rodas jautājums par atsevišķiem Saskaņas deputātiem Vladimiru Nikonovu, Mihailu Zemļinski un Aleksandru Jakimovu, (kā arī, starp citu, par it kā dikti tautisko "zaļo zemnieku" Rihardu Eigimu) kuriem ar latviešu valodu tā ir kā ir. Pilnīgi piekrītu tam, ko par viņiem šodien ir rakstījusi kolēģe Veidemane: "Cik aprobežotam ir jābūt cilvēkam, lai gadu desmitiem nespētu apgūt valodu, kas skan visapkārt un ir valsts pamatvaloda?" Tantuks Zilupē ir viena lieta, Saeimas deputāts, tomēr -- pavisam cita.

Iespējams, ka "saskaņiešus" vajadzētu palaist, ja ne gluži pie stūres, tad vismaz pie kāda no pedāļiem, lai tad vienreiz parāda, kas viņiem būtu aiz ādas, ja viņi kļūtu līdzatbildīgi par valsti. Priekšvēlēšanu laikā Urbanovičs to vien skandināja, ka Saskaņai ir pašai savs finanšu glābšanas plāns un viss pārējais. Ja tā, tad nāc un liec uz galda. Ja mājās nav interneta, aizej uz kādu no veikaliem, kuros tiek piedāvāti kopēšanas pakalpojumi, un nokopē pietiekami daudzos eksemplāros, lai visi pārējie varētu paskatīties. Tas ļoti daudz nemaksās. Varbūt tur būs kāda laba doma iekšā. Bet nedomāju, ka patiesībā Urbanovičs to grib. Vieglāk taču ir būt bezatbildīgam.

Turklāt, laikam jau mazāk riskanti par Krievijas diktatoru partijas lielajiem draugiem Latvijā būtu minētie lāpneši, līdz 16. martam vēl ir pieci mēneši, pa to laiku var paskatīties, kāds lietas koks no viņiem sanāks tad, kad būs jāķeras klāt pie budžeta lietām. Jo koalīcija ar tikai Vienotību un "zaļajiem zemniekiem" vien, lai arī matemātiski pilnīgi iespējama, diez vai būtu pats labākais variants, ja ņem vērā to, kam ZZS ļauj diktēt noteikumus, lai arī viņš vispār nav deputāts un par tādu nemaz nemēģināja kļūt. Tas, ka tos, kuri ZZS tik tiešām pārstāv Saeimā, šī situācija visnotaļ kastrē ... tas acīmredzot viņus netraucē.

Un, pēdīgi, ja šī ir lieta, kura liks Vienotībai sašķelties, tad lāsts pār viņiem visiem! Tādā gadījumā vēlētāju uzticību šī apvienība būs pelnījusi tikai divu nedēļu garumā un, ja šie ir cilvēki, kuri tā arī nevar valsti un sabiedrību celt augstāk par savām personīgajām interesēm un ambīcijām, tad lāsts pār viņiem visiem! Tas vispār ir visnotaļ skumji, lai neteiktu vairāk, ka visas šīs divas nedēļas kopš vēlēšanām mēs esam dzirdējuši tikai un vienīgi diskusiju par krēsliem un nevis par to, kas patlaban ir būtiskākais -- nodrošināt ekonomisko izaugsmi un nākamā gada budžetu veidot tā, lai tas tomēr ne tikai ministru padomniekiem un Valsts kancelejas darbiniekiem, bet arī pārējiem Latvijas iedzīvotājiem būtu pēc iespējas nesāpīgāks. Tāpēc, dārgie deputāti, rāpieties laukā no smilšu kastes, izpuriniet smiltis no pamperiem un ķerieties beidzot, ķit vai micīt, pie darba!

Jauku visiem dienu!

PS -- Bet, nē, vēl viens moments. Joprojām Centrālā vēlēšanu komisija nav saņēmusi vēlēšanu rezultātus no Bostonas (ASV) un Brazīlijas. Šorīt presē Ārlietu ministrijas pārstāvis informē, ka "Bostonā izvietotā iecirkņa rezultāti uz Latviju ir nosūtīti ar kurjerpastu un drīzumā tos vajadzētu saņemt." Divas lietas. Pirmkārt, pieļauju, ka Bostonā, ja ne Ārlietu ministrijā, tautieši būs padzirdējuši par tādu lietu, kā "overnight mail" -- tātad, iedod aploksni šodien un Latvijā tā būs rīt. Vai, ņemot vērā to, ka mēs esam salīdzinoša pažobele, parīt. Man pašam lietas tā ir sūtītas, un varu neminstinoties teikt, ka tās bija mazāk svarīgas par vēlēšanu rezultātiem. Ņemot vērā to, ka kopš vēlēšanām ir pagājušas nu jau 13 dienas, tā šķiet visnotaļ nepieņemama čammāšanās. Jo, otra lieta -- paskatīsimies pēc tam, cik tad līdzpilsoņu Bostonā nobalsoja. Vai viņu bija tik ļoti, ļoti daudz, ka veselu nedēļu bija jāskaita? Nu, diez vai.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (27) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 16.10.2010 22:25
Man no Rīgas uz Sudānu nosūtīja ekonomiskajā variantā 2 kg paciņu. Atnāca 16 dienās.
---------
Kārlis Streips:
jādomā taču, ka Jūs esat pietiekami aptēsts, lai saprastu, ka starp Savienotajām Valstīm un Sudānu tomēr ir kaut kāda atšķirība.
----------
Tieši to es arī domāju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mamma nenarkomāne 16.10.2010 10:03
Pats Strīpiņš interijā stāstīja par savu mammu,stšts visai daudz saturēja ar nervu zālēm saistītas lietas... Bet šodien,pēc vakardienas ,,jaunumiem,, nu gan -ko tu štrīpiņ,tagad blausi?Tava vienkosība,laikam,būs tevi,,uzmetusi,,?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 15.10.2010 21:46
Kārlis Streips > gatertorfs 15.10.2010 20:14 ...Jūs acīmredzot esat kūtī audzis, vai arī māte ir bijusi narkomāne, ka Jūs esat izvērsies tik briesmīgi nepieklājīgs, ka ņirgājaties par citu cilvēku uzvārdu, bet varbūt tik daudz pelēkās vielas...
-------------------------------------

Kārlis Streips 22.07.2010 11:11 ...
Nu ir kļuvis zināms, ka Lembis nekandidēs... http://www.politika.lv/blogi/index.php?id=61882

Kādam patiesi "arī māte ir bijusi narkomāne"

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > gatertorfs 15.10.2010 20:14
Jūs te esat jaunākais no anonīmajiem gļēvuļiem, tāpēc uzrunāšu Jūs. Ko tik ļoti necienīgu esmu pateicis? Kas liecina, ka es nemīlu savu valsti? Un kuri ir tie cilvēki, kas kaut ko labu ir izdarījuši Latvijas labā? Jūs acīmredzot esat kūtī audzis, vai arī māte ir bijusi narkomāne, ka Jūs esat izvērsies tik briesmīgi nepieklājīgs, ka ņirgājaties par citu cilvēku uzvārdu, bet varbūt tik daudz pelēkās vielas Jūsu piesauktais Dievs Jums ir devis, lai Jūs varētu pateikt konkrētāk, kas Jums te nepatīk. Jebšu arī Jūs būsit to anonīmo gļēvuļu starpā, kuriem patīk tikai noburkšķēt, bet smadzenes pavingrināt -- nemaz. Jauku Jums vakaru, ja Jūsu iekšējā žults Jums to nesabojā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gatertorfs 15.10.2010 18:51
lieku reizi personīgas antipātijas karlušas štrīpiņa apziņa preovelē pār veselo saprātu!kā vajag nemīlēt savu valsti[kādu nu dievs mums ir devis]lai tik necienīgi runātu par cilvēkiem ,kuri vizmaz kaut ko ir izdarījuši latvijas labā[atšķirībā no Strīpiņa kunga!] streipa-latgaliski-strīpa

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aivars V. 15.10.2010 18:43
Minētais Dombrovska paziņojums ir diezgan labs šaha gājiens,lai tiktu vaļā no Saskaņas,kura vēlas izolēties,bet kad VL rīkos 16.martu,vienmēr varēs atrast paņēmienu,kā no vieņiem distancēties vismaz Vašingtonas acīs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

aka saka 15.10.2010 16:59
Jāparakstās zem katra "kā var nesolīt" vārda. Pēc manām domām Vienotība tik ātri nesašķēlsies, apdalītie pirmos krupjus norīs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


cha-cha 15.10.2010 16:58
Skumji, skumji, skumji... un vēlreiz skumji. Vai tiešām veidojumam Latvija otrā perioda dzīves ilgums būs tāds pat kā pirmā? T.i. ~20 gadi?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

kā var nesolīt 15.10.2010 15:55
Loģiski, ka Vienotība un SC būs vienā valdībā- kā nekā saimnieks abiem kopējs. VL automātiski atkrīt, ZZS pametis kādu apskrubinātu kaulu, lai paši atsakās- un uz priekšu.
Tas , ka pirms vēlēšanām tika pretnostatīti Dombrovskis un Urbanovičs ir tīrais sīkums- vai ta pirmoreiz Vienotība sola vienu, bet pēc tam izrīkojas pavisam citādi. Galvenais ir rezultāts un saimnieka intereses.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


no NRA 15.10.2010 15:45
mums vajag Saskaņas centra (SC) ekonomikas un finanšu pārzinātājus, politiskās pieredzes un parlamentārās prakses speciālistus – futbolistu Mihailu Zemļinski, tehniķi Dmitriju Radionovu, menedžeri Raimondu Rubiku, sagādes priekšnieku Arturu Rubiku, Liepājas krievu kopienas valdes locekli Sergeju Digterjovu, Latvijas karogā šņaucēju Nikolaju Kabanovu, Valēriju Kravcovu, kurš latviski sazinās tikai ar vārdnīcas palīdzību, toties pie Brīvības pieminekļa 16. martā zina bļaut "fašizm ņe proiģot!", kā arī vēl veselu rindu ivanovu, petrovu un sidorovu, kurus iebalsojis allaž gudrais vēlētājs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Alchy 15.10.2010 15:19
Nožēloju , ka balsoju par zaļajiem...partorgi paliek partorgi.. tikai kaps.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 15.10.2010 14:25
johaidi 15.10.2010 14:01 ...mans septiņgadīgais puika, kas ir tajā vecumā, kad tu vari pateikt jebko, vienalga atradīs, kur pastrīdēties, kur pamēdīties...
---------------------
No tā Jums būtu vēlams saprast pašam, ka Jūs nedrīkstat tērēt laiku komentāru rakstīšanai I-netā, jo katastrofiski nepietiekami esat to veltījis savam bērnam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


johaidi 15.10.2010 14:01
Varbūt kāds speciālists var pakomentēt, kas Andrim_2 varētu būt par garīga rakstura kaiti? Pēc būtības izklausās tā kā mans septiņgadīgais puika, kas ir tajā vecumā, kad tu vari pateikt jebko, vienalga atradīs, kur pastrīdēties, kur pamēdīties.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


juris1 15.10.2010 14:00
Alejandro!Esi aizmirsis valdības veidošanas sakarā amerikas mora draudzīgo uzsitienu pa plecu mūsu čeburaškam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Clash 15.10.2010 13:46
Un tomēr, Jūsu uzskati ir kategoriski.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Alejandro 15.10.2010 13:26
Hm. Neiedomājos, ka CVK kā "kurjerpastu" lieto pasta balodi. Laba doma. :)) Un piekrītu, ka jauki būtu, ja veidotos valdība, kas parādītu pigu oligarhiem un lauztu etniskus un arī LGBT veida aizspriedumus. Paldies!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alejandro 15.10.2010 13:24
Ja uz mazliet nopietnākas nots, tad tomēr ceru, ka SC un Vienotība atradīs kopīgu valodu un izveidos valdību, kas nostrādās visus 4 gadus. Laikam jau utopiska vēlme, bet savs prieciņš būtu - 1) ne vien oligarhiem, bet arī dzintara klauniem būtu aplauziens 2) tiktu lauzts nejēdzīgais stereotips, ka "krieviem" valdībā nav ko meklēt pat tad, ja tauta tiem ir devusi 29/39/49 mandātus Saeimā 3) Ja nu vispār kāda koalīcija varētu kaut par 1% uzlabot LGBT kopienas tiesisko stāvokli Latvijā, tad tā, manuprāt, ir V+SC.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Alejandro 15.10.2010 13:15
Dievinu šo blogu.

Bet - nav iemesla raizēm, Kārli. Runā, ka kuģis, kas ved biļetenus no Bostonas, jau novembra vidū izmetīs enkuru Liverpūles ostā, uzņems ogles un tad tālāk uz Rīgu. Pie labvēlīgiem laikapstākļiem nepienāks ne Ziemsvētki, kad visas zīmes būs pēdīgi un galīgi saskaitītas. Savukārt pasta balodis, kam bija jānogādā svarīgā ziņa Urbim, bija biš apmaldījies un tikai šorīt nogādāja Dombrovska vēstuli ar uzaicinājumu nekautrēties un rāpties tik silē iekšā. Kā runā, Urbis jau ir saģērbies, uzvilcis vaļenkus un pašlaik ar karieti dodas galvaspilsētas virzienā, lai apliecinātu savu gatavību mīlēt Valdi mūžīgi mūžos āmen vai vismaz tik ilgi, kamēr tas patiksies caram Vladmiram V.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 15.10.2010 13:12
Ja par "prātiņu" uzskata spēju piespiest podziņas Control-C un pēc tam Control-V, tad Andris_2 laikam ir visprātīgākais cilvēks pasaulē. Tiesa, piespiest podziņas var iemācīt arī pērtiķim. Un Ahmed, bigotu domāšana vispār no zemes nepaceļas, un jādomā taču, ka Jūs esat pietiekami aptēsts, lai saprastu, ka starp Savienotajām Valstīm un Sudānu tomēr ir kaut kāda atšķirība. Vai varbūt arī ne. Jauku Jums dienu. Un Mg -- paldies, ka atšķirībā no minētajiem "ģēnijiem," Jūs esat padomājis par tēmu un ne tikai pats par savu kašķi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 15.10.2010 13:04
Geja lāsti debesīs nekāpj.

P.S.
"Ņemot vērā to, ka kopš vēlēšanām ir pagājušas nu jau 13 dienas, tā šķiet visnotaļ nepieņemama čammāšanās."
---------
Man no Rīgas uz Sudānu nosūtīja ekonomiskajā variantā 2 kg paciņu. Atnāca 16 dienās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 15.10.2010 12:59
Kārlis Streips 15.10.2010 12:30 ...No Dienas: ...SC līderis pavēstīja, ka viņam mājās neesot interneta....Prātiņš laikam tālāk, vismaz no rīta, nestiepjas.....
-----------------------
Mūsu dārgais.....no sava intelekta augstumiem gana vāji spēj uztvert neslēptu ironiju un sarkasmu...

Prātiņš laikam tālāk, vismaz no rīta, nestiepjas

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mg 15.10.2010 12:41
"Iespējams, ka "saskaņiešus" vajadzētu palaist, ja ne gluži pie stūres, tad vismaz pie kāda no pedāļiem"

Šī ir tāda tipiska Vienotības domāšana - sak, atmetīsim SC kaulu, lai sēž rātni un rūc, ka ir ar mums. Bet tā jau nebūs. Vismaz es SC vietā prasītu reālu iesaistīšanos koalīcijā ar atbilstošu skaitu ministru portfeļu, kas, pie pāšreizējā 15 ministru skaita, būtu 5 ministri SC. Tas nozīmē, ka ZZS iznāktu zaudēt 1 ministra vietu (un tas pie tik labiem vēlēšanu rezultātiem!), Vienotībai (vēlēšanu uzvarētājam!) pat vairākas vietas. Kaut kā neticu, ka Vienotības un ZZS cilvēki ar to būs mierā...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 15.10.2010 12:30
No Dienas: "Uz norādi, ka V. Dombrovskis pēc valdes to ir nosūtījis, SC līderis pavēstīja, ka viņam mājās neesot interneta." Tas tam cilvēkam, kurš kārtējo reizi atnāca noburkšķēties par vienu teikumu. Kā jau viņam tas tā mēdz būt, nabadziņam. Prātiņš laikam tālāk, vismaz no rīta, nestiepjas.

Un Clash -- kas tad īsti ir tā "lielā Latvijas sabiedrības daļa," par kuru man ir "fobijas"? Un kas būtu tas, kas vieno? Pagaidām vēl no SC nav dzirdēts, ka viņi ir gatavi nopietni ķerties klāt pie valsts budžeta lietām. Vakardienas balsojums par Afganistānu rādīja, ka SC nerūp Latvijas drošība, jo tas tomēr ir politiskas vienprātības jautājums, ka Afganistāna ir tā cena, ko Latvija (un ne tikai) maksā par NATO gaisa patruļām, militārām mācībām u.tml. Un tāpēc, manuprāt, ir pilnīgi pamatots jautājums par to, kāds būtu SC, ja tas pievienotos valdošajai koalīcijai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Clash 15.10.2010 12:10
Streipa kungs - laiks arī Jums mainīties un beigt uzturēt fobijas par lielu Latvijas sabiedrības daļu. Jāmeklē tas, kas vieno.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 15.10.2010 11:41
...un pastāstījis, cita starpā, ka tas ir tāpēc, ka viņam mājās nav interneta. Smieties vai raudāt par šādu apgalvojumu? Laikam jau paņirgt. Atradies 21. gadsimta eksemplārs....
-----------------------
Mūsu dārgais, nobloķetajās IP adresēs iesprostotais datorkorifejs no sava intelekta augstumiem gana vāji spēj uztvert neslēptu ironiju un sarkasmu.

Smieties vai raudāt ... Laikam jau paņirgt....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

slota 15.10.2010 11:27
Situācija valstī ir tāda, ka saskaņa ir jāveido.Ja runājam par krievu valodu - tā tagad ikdienā nav tik izplatīta kā angļu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Elza Grava 15.10.2010 11:22
Atcerēsimies, ka Saskaņai ir līgums ar Krievijas "galveno " partiju. Ka tik neiznāk tā, ka Latvijas valsts koalīcijā ir Krievijas partija?!

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips