Atslēgvārdi:

Mediju stāsti 1

Nav iespējams uzzināt, kurš ir sagatavojis visos līmeņos apšaubītos lēmumus un kas teikts dokumentos. Aiz runu kaudzēm nav ieraugāmi atbildīgie.

Iesaki citiem:

Apkārtējās ziņas reizēm šķiet garlaicīgas, bet mediji paši gan ir lieliski ziņu radītāji.Cilvēku tracinātāji

Varētu to norakstīt uz baisajām prognozēm, ko viens otrs medijs solīja laikā starp mēness un saules aptumsumu, bet viens no jautrākajiem ir LTV1 misēklis, kad gadu mijā “atbildīga darbinieka bezatbildīgas rīcības dēļ”[1] pazuda valsts himna. Grūti iedomāties vēl briesmīgāku brīdi, lai izgāztos tehniski un nejauši vai konceptuāli un pilnībā. Daudzi bija apvainojušies vai pat dziļi aizskarti, dažiem bija vienalga. Bet tāda veida pārpratumi ir ļoti satraucoši sabiedriskajā televīzijā. It īpaši tāpēc, ka patriotisma aizstāvja lomu uzņēmusies LNT un TV5, kur nekas netraucēja gadu miju pavadīt kopā ar Rīgas mēra Nila Ušakova (Saskaņas centrs) uzrunām. Šī kļūme liek uzdot jautājumu, vai tā ir tikai kļūme vai arī viena no tām, kas tikai izskatās pēc misēkļa un parāda daudz nopietnākas problēmas?

Bez izmeklēšanas un prezidenta kancelejas vēstules, kāda bija par “himnas zudumu”, mazāk ievērots bija cits nepatīkams gadījums — TV3 ziņās pilnībā iekļautais sižets par pusaudža nogalinātajiem kaķēniem un šīs nežēlības filmēšanu, video ievietojot YouTube. Vai reitingu dēļ ziņu raidījumā vēl un vēlreiz jārāda kaķīšu nāve, tā padarot pagaidām neatpazītā pusaudža zvērīgo rīcību vēl jo ievērojamāku?Personāla jaunumi — atlaišana

Jau gadiem ilgi viens no profesionālākajiem TV5 Ziņu dienesta darbiniekiem bijis Oļegs Ignatjevs. Ne jau tikai tāpēc, ka viņam lieliski padodas ziņu raidījuma pulksten 22.00 vadīšana. Ne jau tikai tāpēc, ka viņš tiešām caur TV ekrānu spēj panākt acu kontaktu ar skatītājiem, ir perfekti sagatavojies un viņam ir, ko teikt savam skatītājam. Būtiski, ka Ignatjeva sakāmais nav nokopēts no citiem, tas nav pliekans vai ārišķīgs, tas nav bezsaturīgs. Oļegam katru vakaru ir savi, labi pārdomāti stāsti, ko stāstīt. Viņš ir viens no retajiem ziņu vadītājiem, kurš spēj piešķirt ziņu raidījumam neatkārtojamu raksturu. Viņš zina, ko stāsta, un viņam nav vienalga, kas notiek pasaulē un kā šie notikumi mūs ietekmē. Var teikt, ka Ignatjevs vadīja mūsdienīgākās TV ziņas Latvijā. Būtībā Oļegs demonstrē gudru un izglītotu žurnālistiku ar profesionālu stāju, tāpēc izceļas.

Bet tas vēl nav viss. Oļegs Ignatjevs bija vienīgais, patiešām vienīgais, kurš bija izveidojis ikvakara komentāra formātu televīzijā. Viņa komentāri bija trāpīgi, asi, aktuāli. Gudras domas katru vakaru, pavērsieni un attieksmes pret notikumiem, ko pārdomāt un domāt vēl labu laiku pēc raidījuma.

Jaunais gads atnācis ar ziņu, ka Oļegs Ignatjevs ir atlaists no darba. Nezinu, vai tas bija gaidāms. Lai gan jau rudenī, kā stāstīja pats Oļegs, viņš par Saskaņas centra kritizēšanu komentāros uz divām nedēļām bija atstādināts no ētera. Žēl.

Tajā visā ir viena laba ziņa. Lielisks ētera cilvēks, profesionālis, unikāla radoša personība — šobrīd Oļegs, visticamāk, ir atvērts darba piedāvājumiem. Piemēram, TV7 ziņas krievu valodā gadiem cieš no satura un spilgtu personību trūkuma. LTV1 nepietiek ētera cilvēku, ja visu veidu raidījumus vada Uģis Joksts vai Gundars Rēders. Ignatjevs kā darbinieks būtu ieguvums jebkuram medijam.Personāla jaunumi — pieņemšana darbā

Daži to esot gaidījuši jau kopš vēlēšanām, kad bija skaidrs, ka apvienības Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā (PCTVL) kandidāti neiekļūs Seimā. Sagaidīja. PCTVL pārstāvis Juris Sokolovskis[2] nu strādā TV5 par komentētāju. Viņš ir jurists, bijis 7., 8. un 9. Saeimas deputāts, partijas Līdztiesība priekšsēdētāja biedrs, viens no PCTVL dibinātājiem, PCTVL jaunatnes organizācijas līdzpriekšēdētājs, Latvijas Jaunatnes kluba valdes loceklis. Protams, komentāri ir nepieciešami daudzos medijos. Retāk, ja vien tā nav partijas prese, politiskas personas kļūst par štata komentātājiem, vienīgo komentāru autoriem. Iespējams, tā izskatās turpinājums procesam, kad it kā neatkarīgi mediji kļūst par partiju ruporiem.

PCTVL pārstāvis Juris Sokolovskis nu strādā par TV5 komentētāju.

Bet ārpus tā nekas īpašs nav noticis — mediji turpina sekot valsts amatpersonu darbam, publicējot viņu pašu izteikumus par savu sekmīgo darbu. Valstī ir medicīnas pārstrukturēšanas problēma, bet ziņu kanāli tik raida amatpersonu citātus. Nav iespējams uzzināt, kurš ir sagatavojis visos līmeņos apšaubītos lēmumus un kas teikts dokumentos. Šie stāsti ir tādi paši kā par sniega vākšanu — strukturālās reformas izskatās līdzīgas nevadāmiem spēkiem un aiz runu kaudzēm nav ieraugāmi atbildīgie.

______________________

[1] http://diena.lv/lat/politics/hot/kleckinam-nav-skaidrs-ka-sodit-ltv

[2] http://www.pctvl.lv/?cv_id=4&lang=lv&mode=people&submode=saeima un http://www.cvk.lv/cgi-bin/wdbcgiw/..

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
jenefee mike

You should comment on the competition comparison of the blog. You can highlight it's mind boggling. Your blog exploration/tour will broaden your conversions.
Prediksibet.com
www.prediksibet.com
Prediksi Bet
Prediksibet.com
www.prediksibet.com

Saistītie raksti
Kastes 255x203(2)

One more try* 10 Autors:Sergejs Kruks

Mugurkauli 255x203

Pildspalvu bizness 15 Autors:Dita Arāja

Citi autora darbi
Amerikam

Amerika vilnis 6 Autors:Anda Rožukalne

5094543120 a0e90ca6e6

Maģiskā formula 10 Autors:Anda Rožukalne

5946598820 6033176481

Miglas zonā 10 Autors:Anda Rožukalne

2632802003 9f40405723

Vecums kā šķērslis 12 Autors:Anda Rožukalne