Atslēgvārdi:

Maize un izklaides 12

Mēs pārcietīsim jebkuras grūtības, ja mūs vada tik izcili ļaudis! Skumjas uzdzen tikai šās situāciju komēdijas paredzamais rezultāts — proti, vecā, ierastā un visiem labi pazīstamā depresija.

Iesaki citiem:
Maize&izklaides
Foto:Greta PPP

Nu, būtu tā kā sagaidījuši. Vecgada vakarā mūsu valsts augstākās amatpersonas mūs kā ik gadus aicināja uz gaišām domām. Kā lojāli savas valsts pilsoņi mēs nevaram šo aicinājumu ignorēt. Tādēļ mēģināsim šajā sniegotajā laikā domāt ja ne par kaut ko ļoti gaišu, tad par kaut ko tādu, kas vismaz neuzdzen drebuļus. Nav taisnība tiem, kas raugās nākotnē ar nedalītu pesimismu. Ir, ir mums iemesls no nākamā gada gaidīt labu! Vai — kaut ko jautru un pamācošu jau nu noteikti. Tiesa, ja gribam domāt tikai gaišas domas, mums labāk ir neļauties kārdinājumam domāt par vairākām lietām. Labāk nedomāsim par tautsaimniecību. Ja tā atveseļosies, tad šī atveseļošanās visdrīzāk notiks neatkarīgi no valdības rūpēm. Ja tā neatveseļosies, valdība varēs tikai stingām acīm aicināt uz kārtējo jostu savilkšanu. Eksporta un rūpniecības pieaugums šodien ļauj runāt par izaugsmi. Tomēr šai izaugsmei ir ļoti noteiktas robežas. Ar nodokļiem pārslogotais darbaspēks nedarīs Latviju diez ko pievilcīgu investoriem, savukārt šeit mītošie arvien mazāk gribēs strādāt par šejienes apcirptajām algām. Kā savulaik dziedāja Kaspars Dimiters: „Uz Frankfurti drīz būs aizlidojuši visi” — nākamgad tā vairs nebūs metafora, jo Vācija maijā ver vaļā savu darba tirgu. Ja pavērojam, kas pašlaik notiek eirozonā, tad pat muļķim kļūs skaidrs: vismazāk mēs šodien drīkstam atļauties domāt par monetāro politiku. Te turpināsies burvīgā situācija, kad mums nāksies izbaudīt visas no eirozonas nākošās nepatikšanas, vienlaikus nebaudot neko no eiro sniegtajām priekšrocībām. Ave, Cēzar, uz eirozonu ejošie tevi sveicina!

Nedomāsim arī par medijiem. Iepriekšējā gadā tika sperti vairāki būtiski soļi mediju feodalizācijas virzienā, un to augļus mēs baudīsim arī nākamgad. Ir aizgājuši nebūtībā laiki, kad laba daļa Latvijas mediju piederēja konkrētiem oligarhiem. Tagad tie visi ir piemērojušies brīvā tirgus apstākļiem un uzņemsies smadzeņu skalošanu par labu jebkuram maksātspējīgam indivīdam. Nedomāsim arī par likuma varu. „Ventspils amatpersonu” lieta nākamgad rūpēsies par nebeidzamu zākāšanos ap tiesu un prokuratūru, bez kādiem rezultātiem, protams. Visbeidzot, nedomāsim par nacionālo jautājumu. 10. Saeima ir nostrādājusi knapi mēnesi, taču jau šodien ar pārliecību varam teikt, ka Molotova un Ribentropa idejas te dzīvo un uzvar. Abās pusēs ir vērojama ļoti konstruktīva vēlme radīt par sevi ienaidnieka tēlu — gan tajos, kuriem latviskās identitātes kopšana nozīmē pašaizliedzīgu riebšanu krieviem, gan tajos, kam šķiet, ka Latvijas Saeimas deputātiem ir pieļaujams nezināt latviešu valodu un vēl brūķēt par to muti.
Īsi sakot, klausīsim Zatlera padomam un par šīm lietām labāk nedomāsim. Tā vietā padomāsim par dažām tām lietām, kuras Latvijas politikas feinšmekeriem nākamgad sagādās jautrus mirkļus. Izcilu talantu plejāde, milzīgs intelektuālās enerģijas izvirdums ne reizi vien nākamgad pildīs mūsu sirdis ar patriotisku jūsmu par mūsu vēlētajiem priekšstāvjiem. Galu galā, vai tad naudā vien ir laime? Mēs pārcietīsim jebkuras grūtības, ja mūs vada tik izcili ļaudis! Var jau būt, ka nākamgad daudziem no mums būs grūti savilkt kopā galus. Taču daudz svarīgāks ir prieks par politiķiem, un „nu gan dod!” saucieni noteikti atskanēs līdz ar dažiem notikumiem mūsu publiskajā politikā.

Partija un valdība

Viktors Stepanovičs Černomirdins, lai viņam vieglas smiltis, savulaik izmeta frāzi, kura visnotaļ pareizi izklausās arī Latvijas apstākļos. Proti: lai kādu partiju pie mums nedibinātu, beigu beigās vienmēr sanāk PSKP. Taču šodien Latvijā notiek kas neparasts. Kādai ietekmīgai apvienībai ir radušies šķēršļi ceļā uz tapšanu par pilnvērtīgu PSKP — ar savu varas vertikāli, savu politbiroju, saviem lojālajiem pogu spaidītājiem un lojālu nomenklatūru. Runa ir par partiju apvienību Vienotība, kuras apvienošanās vienā partijā esot gaidāma nākamajā gadā. Apvienošanās process visdrīzāk būs atšķirīgs no ierastajām partiju tapšanas norisēm. Līdz šim ļaudis visbiežāk stājās partijās uz skaidriem noteikumiem, proti, cerot uz amatiem vai rentēm. Vienotības partijas tapšana turpretī noteikti būs aizraujošāka. Vispirms, apvienības politiķi pagaidām piecieš viens otru, un asāki vārdi pasprūk tikai pa retam. Taču atmosfēra ir visai nervoza. Kopīgais ienaidnieks Par labu Latviju! (PLL!) un Saskaņas centra (SC) personā šimbrīžam it kā ir neitralizēts. Taču tieši lielais vēlētāju mandāts pats par sevi ir uztraucošs. Vienotības politiķi šobrīd neuzticīgi skatās viens uz otru, nespēdami skaidri atzīties savā kopīgajā grēkā. Proti: mēs apvienojāmies ar nolūku ietikt Saeimā, un tādēļ simulējām vienprātību. Taču tagad, kad esam dabūjuši kārotos mandātus un ministru krēslus, mēs tā kā būtu brīvi cilvēki un varētu šeftēt pēc sirds patikas. Un tomēr kaut kāds rūgtumiņš sirdī ir palicis. Proti, neviens no mums īsti nesaprot, par ko tieši ir balsojis vēlētājs. Par Urbanoviča un krievu nelaišanu pie varas? Tad kādēļ neņēmām pulkā galvenos „patriotus” no VL!-TB/LNNK? Par Jaunā laika Dombrovski? Bet, atvainojiet, kāds Dombrovskim sakars ar ideoloģiju? Par Sabiedrības citai politikai koķetēriju ar liberālismu? Taču liela daļa Vienotības biedru šo liberālismu vislabprātāk redzētu zārkā. Un tā tālāk, un tā bez gala.
Būs aizraujoši vērot, kā Vienotības politiķi sāks runāt par šiem jautājumiem, kurus vajadzēja izrunāt vismaz līdz pagājušā gada martam. Sākums ir dikti daudzsološs. Solvita Āboltiņa, nu jau Saeimas priekšsēdētāja, solās vadīt procesu, pret kuru principiāli ir nostājies Ģirts Valdis Kristovskis, nu jau ārlietu ministrs, kuram it kā aiz muguras kaut ko esot izlēmusi Vienotības valde. Turpinājums droši vien nebūs mazāk saistošs, un lielu lomu tajā spēlēs personālijas. Ja reiz apvienošanās process tiks uzsākts, Vienotībai beidzot nāksies izrunāt sev sāpīgus jautājumus. Pazīstot personālijas, sarunu procesā noteikti netrūks tādu, kas saplēsīs uz krūtīm savu pēdējo Armani kreklu un sauks: „nekad un nemūžam!” Tomēr, iespējams, viss vēl var beigties labi un Vienotība paliks daudz maz vienota. Galu galā Vienotības politiķi ir paši iešāvuši sev kājā, aizliedzot Saeimas deputātu staigāšanu un jaunu frakciju dibināšanu. Taču tikpat ticami ir, ka no apvienības tiks izstumti citādi domājošie, un Vienotība beidzot pārtaps par normālu labēji nacionālu PSKP bez īpašām inovācijām. Galu galā, arī „Zvaigznīšu brīža” veterāns Roberts Zīle noteikti nerunāja tukšu, kad kongresā aicināja savus partijas biedrus plašā nacionālo spēku apvienībā. Ne jau kuram katram Dievs ir devis tik labu degunu kā viņam.

Prezidenta vēlēšanas

Lai Latvijas politisko procesu varētu izbaudīt pilnībā, cilvēkam laiku pa laikam ir nepieciešama atmiņas amputācija. Lielisku apliecinājumu tam šogad sniegs Zatlera pārvēlēšana jūnijā. Iedomāsimies nabaga lētticīgo vēlētāju ar neamputētu atmiņu, kurš 2007. gada 31. maijā bija atnācis pie Saeimas. Viņš, lāga dvēsele, patiešām noticēja, ka no oligarhu cepures izvilktais aplokšņu dakteris Valdis Zatlers nav cienīgs ieņemt šo augsto posteni. Jo īpaši šajā pārliecībā viņu stiprināja Jaunā laika un Saskaņas centra kategoriskā opozīcija šim kandidātam par labu bijušajam Satversmes tiesas tiesnesim Aivaram Endziņam, kurš gan it kā bija godīgāks, gan arī kaut ko drusku sajēdza no politikas.
Taču nepagāja ne četri gadi, kad nu jau Vienotībā pārtapušais Jaunais laiks ieraudzīja neglītajā pīlēnā savu gulbi. Vēl vairāk: Zatlers ir izrādījies esam tāds prezidents, par kādu visi demokrātiskie spēki ir varējuši tikai sapņot. Bijušie „oligarhu apkarotāji” no Vienotības Saeimas frakcijas jau ir gatavi mesties Zatleram pie kājām, vēl pat nesagaidījuši viņa (vai vismaz viņa sievas) piekrišanu kandidēt. Turklāt savu 2007. gada politisko homunkulu no jauna ir sācis slavēt arī Andris Šķēle, kurš vēl nesen veldzēja sirdi, savu pabērnu zākādams. Tādējādi starp Vienotību un PLL veidojas savdabīga sāncensība oziannas dziedāšanā Zatleram. Patiesi, cik ļoti Latvijai tomēr ir noveicies ar prezidentu, — kas to būtu domājis! Taču tā Kunga ceļi ir neizdibināmi. 2011. gadā arī Vienotība beidzot apjautīs Zatlerā apslēptus tos izcilos talantus, kurus viedais Šķēle spēja saskatīt jau 2007. gadā, un fanfarām skanot, pārvēlēs viņu par prezidentu. Tāda principialitāte ir ko vērta, vai ne?
Kopumā jau Valdis Zatlers patiesi ir demokrātisks prezidents. Demokrātisks ne tajā nozīmē, ka spētu uzrunāt cilvēkus un braukātu bez bākugunīm. Zatlers ir demokrātisks prezidents tādēļ, ka demokrātijā par prezidentu var kļūt kurš katrs. Tas būs neaizmirstams skats, kā Vienotība ar putām uz lūpām šo „kuru katru” iedabūs amatā vēl uz otro termiņu. Degam nepacietībā.

Sveika, depresija!

Starp citu, ja reiz runājam par autoritātēm. Šajā sakarā nāk prātā kāda veca anekdote, tā teikt, vēl no vēsturiskā materiālisma laikiem. Vilks skrien pa mežu, satiek zaķīti un saka viņam: „Tu man būsi rīt brokastīs. Es pierakstu.” Skrienot tālāk, vilks satiek alni un saka viņam: „Tu man rīt būsi pusdienās. Es pierakstu.” Visbeidzot, skriedams tālāk un satikdams vārnu, vilks saka: „Vārna, tu man būsi rīt vakariņās. Es pierakstu.” Taču vārna viņam atcērt: „Ej tu pie velna, pelēkais kranci!” Uz ko vilks uzreiz atbild: „Sapratu. Tevi izsvītrojam.”
Tas, tā teikt — par līderību un valdības rīcībspēju strukturālo reformu sakarā. Vārnas cienīgu atbildi mēs jau pagājušogad dzirdējām no Augusta Brigmaņa, kurš pavisam skaidri norādīja, ko Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) domā par strukturālajām reformām: „aizmirstiet!” Vienotība, kas savā dāsnumā gan izglītības un zinātnes, gan veselības ministru portfeļus atdeva koalīcijas partneriem, varēs tīri mierīgi pārlaist grūtos laikus. Kas par to, ka sūrajos nodokļos ievāktā un no SVF aizlienētā naudiņa aiziet nereformētās izglītības un veselības sistēmās, ja paši varam ar glanci pašeftēties pa kultūru, aizsardzību vai ārlietām, kur nekādas dižās reformas nav jāveic? Nevienam taču no tā gabals nenokritīs, vai ne?
Tomēr dzīve nav rožu dārzs, un gan jau nākamajā gadā atkal kāda reforma tomēr sāks spiest kurpi. Tad jau atkal varēsim novērot šo pašu scenāriju, kad kādam izlēmīgākam solim būs vajadzīgs „koalīcijas partneru” atbalsts. Jau atkal pēc brašas dūru vicināšanas sekos bikla atkāpšanās ar nolaistu asti. Arī tas būs interesants un pamācošs skats, kā Vienotības politiķi, vārdos kaldami brašus plānus teju vai par Saules pilsētu, darbos sekos nemitīgiem kompromisiem ar „partneriem” no ZZS. Šiem, pēdējiem, dzīvē ir pavisam skaidras vērtības un viens skaidrs orientieris, un viņus, atšķirībā no viena otra Vienotībā, nemulsina Latvijas globālā atpalicība nākotnē. Tādēļ šī koalīcija vēl mums sagādās dažu labu kuriozu. Skumjas uzdzen tikai šās situāciju komēdijas paredzamais rezultāts — proti, vecā, ierastā un visiem labi pazīstamā depresija.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (12) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Edge 14.01.2011 20:27
<genadijs:''(..)Bet kur ir viņa oponenti no akadēmiskās jomas??? '' - HA-HA-HA, šito naivumu? Tā kā būtu laiks apjēgt reālās demokrātijas spēles noteikumus, kā nekā jau divdesmit gadus ījabi&co ved Latviju pretim jaunām ''rēgainajām virsotnēm''. Kurš oponents spēs bez līdzdalības tādos projektos, kas esošo situāciju (tendences) vienīgi par attīstību nodēvēt (sk.Pārskatus par tautas attīstību)? Pietiks jau demokrātijas spēlēm pirms 25 gadiem t.s. 'perestroikas&glastnostj' gados ( atmodas&dziesmotās revolūcijas) - tagad laiks ievest kārtību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

genadijs - vinnijs pūks 13.01.2011 22:16
nu, ja tie četri punkti ir dziļas analīzes rezultāts......, nu tad vismaz nemaz nav oriģināli, jo kopš vēlēšanu dienas par visām tēzēm ir izteikušies n citi. kā arī kur tad ir apliecinājums, ka lokālos politiskos procesus var analizēt labākā līmenī (tam, es ceru, Jūs piekritīsiet).
Dabiski, ka brīvā zemē jebkurš var rakstīt jebko, kaut vai bezgalīgi atkārtot - es esmu gudrs, pārējie muļķi. taču tikpat dabiski ir tādus rakstus , ka šis dēvēt par haltūru un mēslu. Tas taču ir pilnīgs sviests kas tur sarakstīts! tā kā tajā rakstā nav nekādu sakarīgu argumentu, tad arī tādu vērtējumus būtu neadekvāti pamatot. tāda nu tā komunikācija sanāk, kuras iniciators ir Ivars Ījabs.
Protams, ir pilnīgi saprotami, ka arī Ivaram Ījabam ir fani. Bet kur ir viņa oponenti no akadēmiskās jomas??? es to nepārstāvu profesionāli. Tad jau politiķi ir ironiskā kārtā kvalitatīvāki, jo viņiem vismaz ir kaut kāda konkurence.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jaņdžs - Guntars Baumanis 11.01.2011 10:20
"...Godīgi sakot es pat īsti nezinu,kam būtu jānotiek ,lai kaut kas mainītos.............."

Neizbēgami nonāku pie secinājuma, ka valdība pret valsti izturās izaicinoši. Vai nu tāda attieksme beidzas ar sekmi (valsts de fakto iznīcināšanu) vai nesekmi (vēl neparedzamu notikumu virkni).

Upuru krīze (sacrificial crisis) ir skaidri secināma, bet augšgalā visi tam skatās garām. Ījabam būtu vērts lietā ieskatīties dziļāk. Dotā brīdī tā vien liekās, ka valdība par upuriem ir izvēlējusies mazgadīgos bērnus. "Diena" ir uz zaķa pēdām šajā lietā, ja arī nevienā citā. Man rodās drebuļi iedomāties zīdaiņiem atņemt Ls 8 ($16) mēnesī. Personīgi vairākas tādas ģimenītes pazīstu. Jau tagad mazuļi nežēlīgi cieš neuzņēmīgo valdību izciešot virkni slimības, kadas akūtā formā varētu viņus novest pie nāves.

Domāju, ka atbilde ir meklējama īslaicīgā autoritārā varā (8 gadi), satversmes pārrakst'īšanā, pilnvērtīgā pilsonībā visiem iedzīvotājiem, pilsētas-lauku balances atjaunošanā, utt. Pēc tam ES garantē brīvu balsošanas režīmu. Nekas sliktāks kā tagad nevar sanākt, tieši otrādi,

Bet ja nu gadās, ka autoritārā vara beigsies nesekmīgi, NATO to var nosūtīt uz Elbas saliņu, ka to vajadzētu ar visu pašreizējo Saeimu un ministriem. Vismaz būs viens acīm redzams upuris.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Guntars Baumanis 09.01.2011 14:01
Neviena no vadošajām ievēlētajām partijām nav darbojusies valsts intresēs,vienalga,kura nonāktu pie varas.Aceroties beidzamos astoņus gadus,pozīcijā esošās partijas nekad nav ņemušas vērā opozīcijā esošos,šo beidzamo priekšlikumi vienmēr tika noraidīti.Tagad vienotībā ietilpstošās partija,ir savā ziņā tākā abižoto apvienība un tagad atriebjas pārnodarītājiem.Katrai partijai,ir sava programa,vairāk vai mažāk atšķirīga,un solījumi pirms vēlēšanām ir graciozi skaisti,varētu teiekt,ka mēs tūlīt dzīvosim leiputrijā,ir vērsta uz valsts attīstību(ekonomika,zinātne,kultūra,darbuvietu radīšana,uzņēmumu atbalstīšana,bezdarbu mazināšana utt.),bet pienākot īstajam brīdim lai šo realizētu,tiek veikts pretējais.Par piemēru varu saukt,kad pie varas bija TP un LPP/LC,pamazām tika likvidētas slimnīcas un mācību iestādes,palielinājās bezdarbs,kurš sasniedza 17%.Nākot pie varas Vienotībai,tieši tas pats tiek turpināts tālāk,vis tiek samazināts,bet tajā pašā laikā opozīcijā sēdošie,kā piem.TP un LPP/LC(Par labu latviju)bļauj pretējo,kā tā neiet cauri,vienotība putinot ārā valsti,kaut gan tā ir taisnība,jo dotajā gadījumā vienotība tieši iznīcina valsti,gan tiešā gan netiešā nozīmē,piespiežot iedzīvotājiem izbraukt no valsts citos darba meklējumos un cenšās novest uz bankrota tos uzņēmumus kuri vēl eksistē apliekot tos ar dažen dažādiem nodokļiem,bet tajā pašā laikā paši sev uz jaungadu uzdāvina astoņpadsmit mil.latus.Godīgi sakot es pat īsti nezinu,kam būtu jānotiek ,lai kaut kas mainītos.varbūt jābūt aktīvākajai partijai "Visu Latvijai" un tādām ir jābūt vairākām,jo nejau par velti vienotība no viņiem baidījās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Edge - genadijs 08.01.2011 00:31
<genadijs:''(..)bet tad tā man tagad arī uztvert Dr Ijabu, kā komediantu? - KĀ INTELEKTUĀĻU JAUNĀKĀS MODES NESĒJU. Ījabs būs saķēris globālās pandēmijas ‘’stulbība’’ baciļus? Par tās pandēmijas izplatīšanos jau daudzi brīdināja, arī -
Vita Matīsa:''(..) Mūsdienās skaitās šiki būt stulbam. Nekādu kompetenču, nekādas zināšanas. Tas attiecas ne tikai uz populāro kultūru, bet arī uz sabiedrību, politikas aprindām. Politiķi un elektorāts pirms 30-50 gadiem vairāk lasīja, vairāk domāja.Analizēja.Stulbības kalngali un stulbības daudzināšana kā tagad, toreiz nebija iespējama’’. (IR, 28.okt.- 3.nov.,2010.g.)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

vinnijs pūks - genadijs 06.01.2011 01:13
secinājumi, kas izdarāmi no šī raksta ir

1) Vienotība partija, kura melo vēlētājiem
2) Vienotība partija, kurā ir ļoti daudz iekšējo konfliktu
3) Vienotība lielākā frakcija Saeimā, bet kuras valdības liktenis atkarīgs no ZZS
4) Par cik ZZS pakļautībā ir visas tās ministrijas, kur gaidāmas lielākās reformas, tad par tādām varam aizmirst.

Tas viss ietīts humorā un tēlainos epitetos = augstākā pilotāža publicistikā. Tas protams nav zinātnisks raksts, bet nešaubos , ka Ījabam šo nebūtu problēmas izskaidrot izmantojot teorētiskus rāmjus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

genadijs 05.01.2011 17:46
Tas, kas ir kaitinosi, ka Dr Ijabs šādi arī visu laiku 'analizē' politiskos procesus. Tas ir analžes līmenis. Ja tas ir tas kvalitatīvākais, ko viņš var atļauties , tad mierīgi turpat pie apsmejamajiem politiķiem arī liekams. Var jau būt, ka ir kāds cits medijs, kur Dr Ijabs ir analītiski nopietnāks. Lūdzu ieteikumus. Taču pat tad šī karikatūra ir pliekana un bezgaumīga. saprotu, ka Hitchens arī var būt ļoti indīgs un agresīvs, ironizēt un ņirgt, taču vienmēr tas ir retoriski lidzekļi , lai pievērstu uzmanību kadai sakarīgai domai. Šajā rakstā es nevienu neredzēju. Vienu brīdi pat bija sajūta, ka tā ironizēšana ir pat tāda kā pašterapija.Saprotu, ka ir noteikta audtorija, kurai arī tas vajadzīgs - pazviegt; bet tad tā man tagad arī uztvert Dr Ijabu, kā komediantu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gd 04.01.2011 16:23
Neaizrausimies ar matu pleshanu. Demokratija lidzigi strada visur. Iespejams ar daziem iznemumiem kaut kur Eiropas ziemelos, parejaa pasaulee (ASV, Francija, Italija ir labi piemeri) aprakstitajiem nav japiepulas lai pieshkirtu stastam tragikomismu. Un tomer ir patikami "ciest" no depresijas neka no kada vardarbiga rezhima represijam (kaa tas ir bijis lielakoties vesturee).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jo 04.01.2011 13:42
Ļoti labs raksts!!! Paldies!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jandžs 04.01.2011 13:28
I can only repeat that the Latvian government and the Latvian nation is suffering a sacrificial crisis. There is absolutely no one who will sacrifice for Latvia, certainly not in the government. We wait to see if out of the midst of the people (the despised populists) one may yet rise.

Es varu tikai atkārtot, ka Latvijas valdība un nācija cieš no upuru krīzes. Nav absoluti neviens, kurš upurēs Latvijai, noteikti ne no valdības aprindām. Mēs gaidam vai tāds varētu nākt no tautas (ienīstiem, t.s. populistiem).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


mja 04.01.2011 09:07
Raksts rullē. Nebija zaudēts laiks lasot :)
Ījaba kungam ar talantu viss kārtībā

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Diesel 03.01.2011 13:35
Tā jau tas varētu būt, taču ko gan "dienas beigās" vainot, ja ne pašus vēlētājus?

Saistītie raksti

Garlaicīgi nebūs politika.lv

Caurie lietussargi politika.lv

Citi autora darbi
12727110013 5c69a8acc9 z

Daudzveidīgās un mainīgās Latvijas identitātes 13 Autors:Ivars Ījabs, Toms Rostoks et al

Vraks

Vai nesodītais nav blēdis? 8 Autors:Ivars Ījabs, Skaidrīte Lasmane

5785939392 53fd8b0e0a

Miers un Bērziņš 1 Autors:Ivars Ījabs

Puks

Bet rūgtumiņš palika 2 Autors:Ivars Ījabs