Atslēgvārdi:

Mainies uz augšu! 5

Aizvadītajās nedēļās notikušās demonstrācijas Rīgā, kas nosoda politiķu korumpētību, neētisku un bezatbildīgu politiku un tādā veidā noniecinošu attieksmi pret Latvijas iedzīvotājiem, apliecina sabiedrības spēju mobilizēties, kad pacietības mērs ir pilns.

Iesaki citiem:

Šīs demonstrācijas ir protests pret apzināti savtīgiem un nelietīgiem politiķiem, vientiesīgiem politiķiem, vienaldzīgiem politiķiem, neizglītotiem politiķiem, kas ērti sēž nodokļu maksātāju finansētajos Saeimas, valdības, citu augstu politiski reprezentatīvu institūciju un dažādu padomju krēslos un dara tik maz, cik vien iespējams, nedomā kritiski un par sabiedrisko labumu un, kā to aizstāvēt; dara to, ko liek valdošās koalīcijas ietekmīgākie, jo tad nav sevi jāapgrūtina ar domāšanu, jo kāds saka priekšā, kā būtu jābalso. Aizvadīto nedēļu protesti ir aicinājums politiķiem būt izglītotiem un ētiskiem. Būt atbildīgiem par savu prātu un darbu kvalitāti, strādājot sabiedrības labā.

Šīs demonstrācijas ir arī apliecinājums tam, ka demokrātija nav kaut kas, ko var sasniegt ar vienu reizi uz visiem laikiem, iedibinot konstitucionālu varas dalīšanu. Demokrātija ir tas, kas jāiedzīvina, jāatjauno un jādara katru dienu un visos sabiedriskās dzīves aspektos. Demokrātija tāpat kā Rīga nekad nav gatava. Tā ir ikdienas darbs, ko veic ierindas pilsoņi, kritiski sekojot līdzi valstī notiekošajam un, ko jāveic politiķiem, nerīkojoties sabiedriskajam labumam pretējā veidā. Proti, noraidot savu līdzbiedru savtīgu saimniecisku lēmumu plānus un kritiski vērtējot pašiem savu, kā arī citu valsts amatpersonu rīcību, lēšot, ko no viena vai otra soļa un lēmuma iegūs sabiedrības vairākums.

Politikas procesa kvalitāte ir atkarīga no politiķu spējas analītiski sekot procesiem sabiedrībā un balstīt savus lēmumus nevis uz šauri subjektīvu indivīda lietu skatījumu, bet gan pamatojoties uz ekonomisko, sociālo un politisko procesu izpēti, kas zinātniskā veidā ļauj nonākt pie vispārināmiem secinājumiem. Tāpat politikas procesa kvalitāte atkarīga no politiķu ētikas izpratnes. Un izpratni par ētiku, tāpat kā analītisku pieeju politikas procesa kritiskā vērtēšanā, ir jāattīsta nepārtraukti, sākot no skolas sola līdz kamēr vien cilvēks dzīvo, jo ētiskas un politiskas dilemmas aizvien būs jaunas. Tiem politiķiem, kas līdz šim ir atļāvušies kļūt vai būt vienaldzīgi un vientiesīgi, ir pēdējais laiks ķerties pie sevis izglītošanas un pilnveidošanas. Atcerieties Raini – mainies uz augšu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (5) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Dainis 15.11.2007 21:35
Ritin, Tu varetu but par kadu ministri, piemeram, zemkopibas! Saksim vispirms ar laukiem, jo mums visiem ir vajadzigi lauki!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vija 14.11.2007 22:33
Demokrātija nav visatļautība.Žēl noskatīties kas notiek demokrātijas ietvaros.Īpaši notikumi,kas skar Gulbja lietu.Liekas,ka arī Godmanis tāpat ,kā TP baidās no Saeimas atlaišanas.Kas zin,kas paiesībā šajā lietā slēpjas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 07.11.2007 20:28
Demokrātija ir tas, kas jāiedzīvina, jāatjauno un jādara katru dienu un visos sabiedriskās dzīves aspektos. Demokrātija tāpat kā Rīga nekad nav gatava. Tā ir ikdienas darbs, ko veic ierindas pilsoņi, kritiski sekojot līdzi valstī notiekošajam un, ko jāveic politiķiem, nerīkojoties sabiedriskajam labumam pretējā veidā.
---------------------
Nu gribas kliegt - Rokas nost no demokrātijas!
Demokrātija ir mehānisms ap kuru kategoriski aizliegts ķimerēties katru dienu. Demokrātija ir mehānisms kuru uzstāda saskaņā ar likumdošanu reizi četros gados. Tikai galējas nepieciešamības gadījumā , ārkārtējā situācijā ir pieļaujams jaukties strādājošā demokrātijas mehānismā. Normālā situācijā strādājošam demokrātijas mehānismam ir jāstrādā bez jebkādas iejaukšanas no malas līdz brīdim kad demokrātiskā ceļā tiek uzstādīts un palaists kārtējais jaunais demokrātijas mehānisms - jauna Saeima.

Citi autora darbi
Aplisi 255x203

Skola nākotnei 5 Autors:Rita Kaša

Skafandrs 255x203

Kad atzīme nav svarīga 10 Autors:Rita Kaša

Article research

(Radošās) domāšanas prasmes Latvijas skolās Autors:Rita Kaša

Article article

Melnais 1.septembris 1 Autors:Rita Kaša