Atslēgvārdi:

LTV kultūras bedre 77

Kultūras programmu veidošana ir sabiedriskās televīzijas pienākums un atbildība, taču LTV teju visu kultūras tematikas slodzi uzliek vienam raidījumam, kas ar to īsti netiek galā.

Iesaki citiem:

Latvijas Televīzija (LTV) 2005.gadā atteicās no daudzajiem kultūras raidījumiem, kas katrs „apkalpoja” savu kultūras nozari — skatuves mākslu, vizuālo mākslu, mūziku — un tos visus apvienoja vienā projektā 100g kultūras. Pārmaiņas toreiz bija nepieciešamas, tomēr pieredze ar 100g kultūras šajos piecos gados ir apliecinājusi, ka ar vienu kultūras raidījumu sabiedriskajai televīzijai ir ļoti par maz.

Kultūras raidījumi nebūs tie, kas sasniegs vislielākās auditorijas, un to sekmes jāmēra arī ar kvalitatīviem rādītājiem. 100g kultūras pilnīgi noteikti nav jākonkurē ar dažādiem populārajiem žanriem, piemēram, dejošanas un dziedāšanas šoviem, kuru auditorija sniedzas pāri 200 000 skatītāju. Tomēr 100g kultūras auditorijas skaitļi nav pietiekami, lai uzskatītu, ka tie ir griesti, ko var sasniegt kultūras raidījums. Ar kultūras raidījumiem ir iespējams uzrunāt plašāku skatītāju loku, un tie nav nolemti vien niecīgai — intelektuāļu un kultūras elites — auditorijai un nebūt nav nogrūžami kaut kur malā, ārpus prime-time jeb skatītākā laika programmas.47 000 nav griesti

Pagājušā gada kultūras patēriņa pētījumā konstatēts, ka Latvijas iedzīvotāju galvenā kultūras aktivitāte ir kultūras raidījumu skatīšanās televīzijā — 46% no aptaujātajiem apliecinājuši, ka vismaz reizi pēdējā gada laikā ir skatījušies LTV raidījumu 100g kultūras. Vēl populāra ir grāmatu lasīšana un brīvdabas pasākumu apmeklēšana.[1]

Salīdzinot ar 2007. un 2008.gada aptaujas datiem, kopumā interese par 100g kultūras ir palielinājusies, tomēr tas noticis uz reto skatītāju rēķina, jo pieaudzis to skatītāju skaits, kas šim raidījumam pievēršas vien reizi vai dažas reizes pusgadā vai reizi gadā. Lojālie 100g kultūras skatītāji, kas šo raidījumu skatījušies reizi nedēļā vai biežāk, ir vien 9%, un viņu pēdējos gados palicis mazāk.[2] Lielais vairums aptaujāto 100g kultūras pievērsušies krietni retāk.

Regulārie pētījumu aģentūras TNS Latvia veiktie auditorijas mērījumi rāda, ka ik vakaru „100g kultūras” 2009.gadā noskatījušies vidēji 47 tūkstoši skatītāju un raidījuma atkārtojumu vidēji 12 tūkstoši. Pēdējos trīs gados 100g kultūras auditorijas skaitļi būtiski nav mainījušies, kas varētu nozīmēt, ka uzticīgā auditorija nav novērsusies, tomēr nav arī nākuši klāt jauni skatītāji.[3] Vai 47 tūkstoši skatītāju ir viss, ko var sasniegt kultūras raidījums? Igaunijas sabiedriskās televīzijas iknedēļas kultūras jaunumu žurnālu OP!, kas ēterā ir katru otrdienu 21.40 un kura hronometrāža ir 28 minūtes, pērn skatījās vidēji 73 000.[4] Tiesa, LTV ir arī savs veiksmes stāsts, un tas ir kultūras vēstures raidījums Ielas garumā. Tas pierāda, ka ar vērtīgu saturu un aizraujošu uzrunas manieri var sasniegt labus rezultātus. 2009.gadā šo raidījumu skatījās vidēji 82.9 tūkstoši (atkārtojumu – vidēji 22.8 tūkstoši).[5]Ārpusē jaunieši un krievvalodīgie

Kā rāda kultūras patēriņa pētījums, uzticīgākie 100g kultūras skatītāji ir pensionāri, kamēr ļoti slikti uzrunāta ir jaunu cilvēku auditorija un krievvalodīgie. To, ka šīs auditorijas LTV radītais kultūras saturs ir ļoti vāji sasniedzis, apstiprina arī 2006.gada pētījums par jauniešu kultūras patēriņu.[6] Šie dati gan neuzrāda vien 100g kultūras, bet LTV kopējās auditorijas problēmas — starp LTV skatītajiem ir maz jaunu cilvēku un maz krievvalodīgo. LTV šīm auditorijām ir jāpievērš krietni lielāka uzmanība.

LTV ik vakara reitingu līknē 100g kultūras rada milzīgu bedri. Skatītāji minētā raidījuma laikā lielākā skaitā pievēršas komerctelevīziju izrādītājiem vieglo ziņu formātiem Bez tabu TV3 un Tautas balsij LNT, kas parasti savāc divas un pat trīs reizes lielāku auditoriju nekā sabiedriskā televīzija tajā pašā laikā. LTV programmu plānotāji īsti laimīgi ar to nav, jo 100g kultūras radītā bedre reitingu līknē iegāž arī nākamos raidījumus — 100.pantu un Panorāmu. Tie, kas 100g kultūras laikā aizplūduši pie komerctelevīzijam, pie sabiedriskās TV visbiežāk vairs neatgriežas.

Agrāk LTV izmestais „burkāns” bija nacionālā ziepju opera Neprāta cena, bet tagad šis seriāls pārcēlies uz TV3, un LTV jaunu vietējo seriālu vēl nav sācis ražot. Tomēr 100g kultūras izņemt no prime-time LTV neuzdrošinās, lai arī tādi mēģinājumi ir bijuši.[7] Reiz jau 100g kultūras ēterā bija plkst. 18.30, bet pēc Nacionālās radio un televīzijas padomes spiediena ieguva labāku ētera laiku — plkst. 19.30. Tomēr problēma jau nav ar ētera laiku, bet ar konceptuāliem uzstādījumiem, kas, neskaidri definēti, iedzen stūrī pašus raidījuma veidotājus.Ne uzticama afiša, ne analīze

LTV ir skaidrāk jādefinē 100g kultūras koncepcija un mērķauditorija, jo pašlaik raidījuma veidotājiem uzdots tikt galā ar neiespējamu misiju — savienot kultūras ziņas ar kultūras procesu analīzi un vienlaikus uzrunāt gan tos, kas regulāri dodas uz teātri un operu, gan arī tos, kuru galvenā vai vienīgā kultūras aktivitāte ir televīzijas kultūras raidījumu skatīšanās.

100g kultūras ļoti reti ir proaktīvs, izvirzot dienaskārtībā savus tematus par plašākiem kultūras procesiem. Parasti tā ir vienkārši sekošana kultūras notikumu kalendāram — atklāta izstāde, teātrī pirmizrāde, jauna grāmata, jauna filma, māksliniekam jubileja, u.t.t.. Turklāt teju vispār bez uzmanības ir kultūras aktivitātes ārpus Rīgas, ļoti maz ārzemju kultūras dzīves (februārī izņēmums bija Dairas Āboliņas Berlīnes kino festivāla apmeklējums) un joprojām ļoti maz vērības populārajai kultūrai (februārī apskatīts vien ikgadējais Eirovīzijas dziesmu konkurss). Paradoksāli, bet 100g kultūras izslēdz ne tikai popkultūru, bet arī alternatīvās kultūras produktus. Pētnieki jau iepriekš secinājuši, ka mediji nav atvērti netradicionālām un inovatīvam kultūras iniciatīvām.[8]

Lai arī raidījuma veidotāji cenšas pacelties augstāk par vienkāršu afišas stabu — kultūras notikumiem meklē kopsakarības, plašākus kontekstus, un raidījums pilnīgi noteikti nav vien formālas kultūras ziņas, tomēr analīzei visbiežāk nepietiek laika. Tajā brīdī, kad saruna ir ieskrējusies, pamatfakti ievākti un varētu sākties diskusija, raidījuma hronometrāža jau iet uz beigām.

Analītiskāku saturu nav atnesis arī jaunais projekts Nacionālie dārgumi. Šis raidījums ambiciozi sācis veidot savu nacionālo kultūras vērtību sarakstu, tomēr nav iepazīstinājis ar izmantoto metodoloģiju, turklāt nav īsti skaidri projekta mērķi — vēlreiz apstiprināt jau identificētos mūsu kultūras sasniegumus vai tomēr piedāvāt jaunus diskursus kultūras fenomenu analīzei. Tagad Nacionālie dārgumi izrāda aizraujošus televīzijas arhīva materiālus, uzaicina interesantus sarunas biedrus, un, lai arī ieguvis stundu ētera laika, raidījums tomēr tālāk par vispārējo zināšanu līmeni netiek. Ir tikai vispārīga saruna, nekādu jaunu atklājumu, un pat viedokļu sadursmes ir tik ļoti retas.

100g kultūras nav arī spēcīgs kultūras notikumu apskatnieks un noderīgs ceļvedis skatītāja kultūras dzīves plānošanai. Arī tam nepietiek laika. Raidījuma beigās dažās minūtēs ir iekļauts vien īss kultūras notikumu pārskrējiens, it kā garāmejot un bez īpašas vērības, bez tam daudzi kultūras notikumi vispār paliek ārpusē. Ar regulārām kultūras ziņām vairs nenodarbojas arī Panorāma, bet komerctelevīzijas to nedara jau sen vai arī nav darījušas nekad.Vien 322 stundas gadā

LTV nekādā ziņa nav jāatgriežas pie iepriekšējās tradīcijas — savs raidījums teātrim, savs kino u.t.t., tomēr tikai ar 100g kultūras ir krietni par maz. LTV kultūras piedāvājums jāpadara daudzveidīgāks, precīzi uzrunājot dažādās auditorijas: jārada ikdienas kultūras ziņas, vairāki iknedēļas projekti kultūras notikumu un procesu debatēm (kritiķu diskusijas, auditorijas panelis, kultūrpolitikas analīze), kā arī jāatgriežas pie kultūras dokumentālajām filmām, un šajā jomā LTV jau ir spēcīgas tradīcijas, veidojot kultūras personību portretus.

Tāpat LTV jāmeklē jauni formāti, kas spētu aizraut arī tos, kas līdz šim kultūrai sabiedriskajā televīzijā pievērsušies, tikai garāmejot. Visredzamākais piemērs ir jaunieši. LTV ļoti trūkst jaunu ideju, kā ar mūsdienīgiem izteiksmes līdzekļiem izcelt mūsu kultūras vērtības. Citu Eiropas sabiedrisko televīziju pieredze ir parādījusi, ka, apvienojot tradicionālo televīziju un interneta vidi, iespējams padarīt pieejamākas muzejos un arhīvos glabātās vēstures liecības un mākslas darbus. Ielas garumā panākumi liecina, ka LTV var rēķināties ar auditorijas atbalstu šādam vēstures ceļojuma projektam. Lai izzinātu vēsturi, nav jātaisa tradicionālā dokumentālā filma. Tikpat labi izmantojams ir TV spēles žanrs. Viena ideja LTV — aizgūstot arī Latvijā pazīstamās slēpņu meklēšanas sacensības (geochaching) principus, varētu sanākt interesanta izglītojoša TV spēle, kas ļautu iepazīt Latvijas kultūru, vēsturi, ģeogrāfiju.

Kultūras patēriņa aptauja rāda, ka ļoti daudziem nav regulāras tiešas kultūras aktivitāšu pieredzes un galvenā kultūras aktivitāte ir kultūras raidījumu skatīšanās televīzijā. Tieši sabiedriskajai televīzijai ir jāatbalsta nacionālā kultūra, jānodrošina universāla piekļuve kultūras aktivitātēm un jāsekmē cilvēku iesaistīšanās kultūras dzīvē. Kultūras programmu ražošana ir sabiedriskās televīzijas pienākums un atbildība, un LTV ieguldījums pašlaik ir nepietiekams, ko apliecina arī ētera laika apjoms. LTV 2010.gada nacionālais pasūtījums rāda, ka šogad LTV plāno saražot 322 stundas kultūras programmu — nav pat viena stunda dienā[9], un teju visa kultūras tematikas slodze ir uzlikta uz vienu raidījumu, kas ar to īsti netiek galā. Rezultātā tas, ko sabiedriskā televīzija piedāvā, ir virspusēja un garāmejoša kultūras pieredze. 100g kultūras cenšas būt gan ikdienas afiša — aktuāla informācija par jaunākajām izstādēm, izrādēm, grāmatām, gan diskusiju vieta, kurā apspriest plašākus kultūras procesus, tomēr, raujoties uz visām pusēm, raidījums īsti sekmīgi netiek galā ne ar vienu no šiem uzdevumiem.

_______________________

[1] Pilns pētījuma teksts atrodams šeit: http://www.saki.lv/skumlapas-raksts/368-materialanodrosinatiba, 2008. un 2007.gada pētījumi atrodami šeit: http://www.kkf.lv/#1787

[2] 2007. un 2008.gadā tādu bija 11%.

[3] Saskaņā ar tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia datiem, 2007.gadā raidījuma vidējā auditorija bija 52.3 tūkstoši (atkārtojumam – 6.4 tūkst.), 2008.gadā – 47.5 tūkstoši (atkārtojumam – 6.8 tūkst.).

[4] Salīdzinājumam auditorijas rādītāji arī citiem Igaunijas sabiedriskās televīzijas kultūras raidījumiem: „Ajalik ja ajatu”, raidījums par reliģiju un baznīcas vēsturi, filozofiju – 24 000, „Asja mõte”, raidījuma par muzeju krājumiem –22 000, „Keele vägi”, TV spēle par igauņu valodu – 50 000, „MI” – mūzikas programma – 19 000, „Pehmed ja karvased”, satīrisks leļļu šovs par ikdienas politiskajiem notikumiem – 88 000, klasiskās mūzikas koncerti – 7000-20 000, teātra izrādes – 35 000-65 000.

[5] Decembrī „Ielas garumā” skatītāju skaits pat sasniedza vidēji 154.4 tūkstošus.

[6] Pētījumā konstatēts, ka pēdējo septiņu dienu laikā kādu no „100 g kultūras” raidījumiem bija noskatījušies vien 23% latviešu un 3% cittautiešu jauniešu. 70% cittautiešu un 23% latviešu jauniešu norādīja, ka šādu raidījumu nezina Sk. Tabuns, A. (red.) (2006) Kultūras.Jaunieši.Mediji. Rīga: Latvijas Universitāte.

[7] Viens no risinājumiem, ko iepriekš piedāvāja LTV vadība, ir izveidot jaunu, trešo LTV kanālu „LTV Kultūra”, kurā tiktu izrādīti kultūras raidījumi un uz šo kanālu bija plānots pārcelt arī „100g kultūras”. Sākotnēji bija plānots šo kanālu iedarbināt jau pagājušajā gadā, tomēr ekonomikas lejupslīde un līdz ar to samazinātais LTV budžets uz kādu laiku pārvilcis svītru šiem plāniem.

[8] Sk. Tabuns, A. (red.) (2006) Kultūras.Jaunieši.Mediji. Rīga: Latvijas Universitāte.

[9] Salīdzinājumam šogad plānots pārraidīt 1707 stundas ziņu un informatīvi analītisko programmu. pdf Nacionālais pasūtījums 2010.gadam (159.29 KB)

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (77) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
spotlight

Your current acquaintances are likely to be flaming as regards to a new goods in addition currently I merely learn precisely why.Key West To Miami Beach

Tmp author
johnz308 johnz308

I love the way you write and share your niche! Very interesting and different! Keep it coming!
Wardrobe Hardware

Tmp author
johnz308 johnz308


This is very educational content and written well for a change. It's nice to see that some people still understand how to write a quality post!
Make Him Desire You

Tmp author
johnz308 johnz308

Thanks so much for this information. I have to let you know I concur on several of the points you make here and others may require some further review, but I can see your viewpoint.
The Millionaire Brain Academy Review

Tmp author
johnz308 johnz308

Thank you again for all the knowledge you distribute,Good post. I was very interested in the article, it's quite inspiring I should admit. I like visiting you site since I always come across interesting articles like this one.Great Job, I greatly appreciate that.Do Keep sharing! Regards,
Save The Marriage System

Tmp author
johnz308 johnz308

Excellent .. Amazing .. I’ll bookmark your blog and take the feeds also…I’m happy to find so many useful info here in the post, we need work out more techniques in this regard, thanks for sharing.
The Instant Switch

Tmp author
johnz308 johnz308

Great things you’ve always shared with us. Just keep writing this kind of posts.The time which was wasted in traveling for tuition now it can be used for studies.Thanks
Emotional Hook Formula Review

Tmp author
johnz308 johnz308


I havent any word to appreciate this post.....Really i am impressed from this post....the person who create this post it was a great human..thanks for shared this with us.
Emotional Hook Formula Review

Tmp author
johnz308 johnz308

This content is written very well. Your use of formatting when making your points makes your observations very clear and easy to understand. Thank you.

Language of Desire

Tmp author
johnz308 johnz308


I am happy to find your distinguished way of writing the post. Now you make it easy for me to understand and implement the concept. Thank you for the post.

Can you look better & feel better in just 9 days?

Tmp author
johnz308 johnz308


Great things you’ve always shared with us. Just keep writing this kind of posts.The time which was wasted in traveling for tuition now it can be used for studies.Thanks
Red Smoothie Detox Factor

Tmp author
johnz308 johnz308

I’ve been surfing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. In my opinion, if all webmasters and bloggers made good content as you did, the web will be a lot more useful than ever before.
buffer

Tmp author
johnz308 johnz308

Thanks for sharing the post.. parents are worlds best person in each lives of individual..they need or must succeed to sustain needs of the family.
the women men adore

Tmp author
johnz308 johnz308

Hey what a brilliant post I have come across and believe me I have been searching out for this similar kind of post for past a week and hardly came across this. Thank you very much and will look for more postings from you.

<a href='http://www.relationshipeguide.com/the-woman-men-adore-by-bob-grant-review/'>the women men adore</a>

Tmp author
johnz308 johnz308


I know your expertise on this. I must say we should have an online discussion on this. Writing only comments will close the discussion straight away! And will restrict the benefits from this information.

The Guy Magnet

Tmp author
johnz308 johnz308


I found that site very usefull and this survey is very cirious, I ' ve never seen a blog that demand a survey for this actions, very curious...

The Secret Brain System

Tmp author
johnz308 johnz308

Awesome and interesting article. Great things you've always shared with us. Thanks. Just continue composing this kind of post.
How To Read A Man

Tmp author
johnz308 johnz308

Pretty good post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed reading your blog posts. Any way I'll be subscribing to your feed and I hope you post again soon. Big thanks for the useful info.
The E-Factor Diet

Tmp author
johnz308 johnz308

I was reading your article and wondered if you had considered creating an ebook on this subject. Your writing would sell it fast. You have a lot of writing talent.
Diabetes Destroyer Review

Tmp author
johnz308 johnz308

Nice blog and absolutely outstanding. You can do something much better but i still say this perfect.Keep trying for the best.
Diabetes Destroyer

Tmp author
johnz308 johnz308


Thanks For sharing this Superb article.I use this Article to show my assignment in college.it is useful For me Great Work.
Text Your Ex Back

Tmp author
johnz308 johnz308

Keep up the good work , I read few posts on this web site and I conceive that your blog is very interesting and has sets of fantastic information.

Text" target="_new">http://www.languageofdesires.com/michael-fiore-text-your-ex-back-review-and-samples/">Text Your Ex Back

Tmp author
johnz308 johnz308

I admire what you have done here. I like the part where you say you are doing this to give back but I would assume by all the comments that this is working for you as well.
Mend the Marriage Review

Tmp author
johnz308 johnz308

nice post, keep up with this interesting work. It really is good to know that this topic is being covered also on this web site so cheers for taking time to discuss this!

Felicity Keith Language of Desire

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

very interesting post.this is my first time visit here.i found so mmany interesting stuff in your blog especially its discussion..thanks for the post!
The Bonding Code

Tmp author
johnz308 johnz308

This is a great inspiring article.I am pretty much pleased with your good work.You put really very helpful information. Keep it up. Keep blogging. Looking to reading your next post.
Pull Your Ex Back

Tmp author
johnz308 johnz308

Please let me know if you’re looking for a article writer for your site. You have some really great posts and I feel I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d absolutely love to write some material for your blog in exchange for a link back to mine. Please send me an email if interested. Thank you!
Paleo Grubs Book

Tmp author
johnz308 johnz308


I can see that you are an expert at your field! I am launching a website soon, and your information will be very useful for me.. Thanks for all your help and wishing you all the success in your business.
The Millionaire Brain

Tmp author
johnz308 johnz308

Thank you for some other informative website. The place else may just I get that kind of information written in such a perfect method? I have a venture that I am simply now running on, and I’ve been at the glance out for such info.
Secrets To Dog Training

Tmp author
johnz308 johnz308

Nice post. I learn some thing tougher on distinct blogs everyday. Most commonly it is stimulating to learn to read content from other writers and exercise a specific thing there. I’d would rather use some together with the content in my weblog no matter whether you don’t mind. Natually I’ll provide you with a link in your web weblog. Many thanks for sharing.
The Woman Men Adore

Tmp author
johnz308 johnz308


Very interesting blog. Alot of blogs I see these days don't really provide anything that I'm interested in, but I'm most definately interested in this one. Just thought that I would post and let you know.
Calling Men by Mimi Tanner

Tmp author
johnz308 johnz308

I recently found many useful information in your website especially this blog page. Among the lots of comments on your articles. Thanks for sharing.
<a href='https://www.facebook.com/callingmenguide'>Calling Men by Mimi Tanner</a>

Tmp author
johnz308 johnz308

Its a great pleasure reading your post.Its full of information I am looking for and I love to post a comment that "The content of your post is awesome" Great work.
Obsession Phrases

Tmp author
johnz308 johnz308

Good website! I truly love how it is easy on my eyes it is. I am wondering how I might be notified whenever a new post has been made. I have subscribed to your RSS which may do the trick? Have a great day!
Fat Diminisher

Tmp author
johnz308 johnz308

Keep up the good work , I read few posts on this web site and I conceive that your blog is very interesting and has sets of fantastic information.
<a href='https://www.facebook.com/fatdiminisherpdf/'>Fat Diminisher</a>

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

You know your projects stand out of the herd. There is something special about them. It seems to me all of them are really brilliant!
Unlock Your Hip Flexors

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

very interesting post.this is my first time visit here.i found so mmany interesting stuff in your blog especially its discussion..thanks for the post!
http://easyhyperlinks.com/index.asp?target=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Funlockyourhipflexors&displaytext=Unlock+Your+Hip+Flexors&submitted=True&submit=Construct+Link

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I can set up my new idea from this post. It gives in depth information. Thanks for this valuable information for all...
Wrap Him Around Your Finger

Tmp author
johnz308 johnz308


Great Article it its really informative and innovative keep us posted with new updates. its was really valuable. thanks a lot.
<a href='http://www.womenlogs.com/wrap-him-around-your-finger/'>Wrap Him Around Your Finger</a>

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I admit. I have not been on this web page in a long time... however it was another joy to see It is such an important topic and ignored by so many. even professionals. professionals. I thank you to help making people more aware of possible issues.
What Men Secretly Want

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Wonderful illustrated information. I thank you about that. No doubt it will be very useful for my future projects. Would like to see some other posts on the same subject!
Numerologist.com Review

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I can see that you are an expert at your field! I am launching a website soon. and your information will be very useful for me.. Thanks for all your help and wishing you all the success in your business.
Création website e-commerce Macon

Tmp author
johnb6174 bond

I like this post,And I guess that they having fun to read this post,they shall take a good site to make a information,thanks for sharing it to me.
How to Turn a Guy On

Tmp author
johnb6174 bond

Very good points you wrote here..Great stuff...I think you've made some truly interesting points.Keep up the good work.
Ghana Entrepreneur

Tmp author
johnb6174 bond

I really enjoyed reading this post, big fan. Keep up the good work and please tell me when can you publish more articles or where can I read more on the subject?
Pregnancy Miracle

Tmp author
johnb6174 bond

Superbly written article, if only all bloggers offered the same content as you, the internet would be a far better place..
<a href='http://www.languageofdesires.com/lisa-olson-pregnancy-miracle-review/'>Pregnancy Miracle</a>

Tmp author
johnb6174 bond

I have not any word to appreciate this post.....Really i am impressed from this post....the person who create this post it was a great human..thanks for shared this with us.
roll top baths

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Great articles and great layout. Your blog post deserves all of the positive feedback it’s been getting.
Make Women Want You

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

nice post. keep up with this interesting work. It really is good to know that this topic is being covered also on this web site so cheers for taking time to discuss this!
The Language of Desire Review

Tmp author
Shariq abbasi

I want you to thank for your time of this wonderful read!!! I definately enjoy every little bit of it and I have you bookmarked to check out new stuff of your blog a must read blog!!!!
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=MK6ll1o9yx4">service appointment scheduling software</a>

Tmp author
Mubashir Ali

I am happy to find this post Very useful for me, as it contains lot of information. I Always prefer to read The Quality and glad I found this thing in you post. Thanks
<a href="http://www.graphios.com/">chicago signs</a>

Tmp author
Shariq abbasi

Through this post, I know that your good knowledge in playing with all the pieces was very helpful. I notify that this is the first place where I find issues I've been searching for. You have a clever yet attractive way of writing. http://www.londonviptransfers.co.uk/
exclusive cars

Tmp author
Shariq abbasi

Excellent read, Positive site, where did u come up with the information on this posting?I have read a few of the articles on your website now, and I really like your style. Thanks a million and please keep up the effective work. http://www.sistemieconsulenze.it/
conversione bio

Tmp author
Shariq abbasi

https://www.kwaliteitparket.nl/pvc-vloer/mflor
mflor pvc
I discovered your site ideal for me. It consists of wonderful and useful posts. I've read many of them and also got so much from them. In my experience, you do the truly amazing.Trulyi'm impressed out of this publish.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Roberts Ķīlis - Jānim Juzefovičam 09.03.2010 01:31
Drusku stūrgalvīgi un tomēr...

manuprāt te jau ir tas strīdus ābols, ka nav pašlaik iespējams pateikt empīriski, ka 100g auditorija ir nepietiekama. salīdzinājums ar nedēļas raidījumiem ir divdomīgs, ta uz ko balstīties? uz vēlmi? savukārt skaidrāk definēt mērķauditoriju un koncepciju ir ģenerisks padoms un der gandrīz visam.

manuprāt, uzsveru manuprāt, metodoloģiski iespējams ka pat va salīdzināt TNS un kultpat aptauju, jo pa lielam jau mēra līdzīgu fenomenu - raidījuma skatīšanos. metodiskas atsķirības var pieciest pie lielākas kļūdas tolerances.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Juzefovičs 08.03.2010 15:28
Labdien!

Vispirms paldies iepriekšējo komentāru autoriem par piedalīšanos diskusijā, tomēr, reaģējot uz Roberta Ķīļa aizsākto diskusiju par avotu izmantošanu šajā rakstā, vēlos to īsi pamatot.

LTV raidījumu "100g kultūras" un "Ielas garumā", tāpat kā Igaunijas sabiedriskās televīzijas raidījuma "OP!" salīdzinājumam ir izmantoti dati par šo raidījumu vidējo auditoriju tūkstošos (reitings), nevis šo raidījumu kopējās auditorijas tūkstošis (reach). Tieši tāpēc, lai salīdzinātu dažādas regularitātes raidījumus, ir izmantotas vidējās auditorijas, nevis kopējās, un metodoloģiski tas ir korekti.

Salīdzināt kultūras patēriņa pētījuma datus un TNS datus gan tomēr nevajadzētu, jo pētījumi izmanto atšķirīgas metodoloģijas, un to es rakstā neesmu nemaz centies darīt. Kultūras patēriņa pētījums apliecina, ka 9% no aptaujātajiem (pēc pētījuma autora R.Ķīļa aprēķiniem tie ir aptuveni 160 000 Latvijas iedzīvotāju) ir atzinuši, ka reizi nedēļā vai biežāk ir skatījušies "100g kultūras", tomēr tas neko nepasaka, cik daudz no šiem cilvēkiem tiešām ir redzējuši visus nedēļas raidījumus, cik daudz ir tādu, kas skatījušies vien vienu vai divas reizes, cik daudz ir tādu, kas regulāri skatās šo raidījumu vismaz reizi nedēļā un cik tādu, kuru interese par šo raidījumu svārstās un var pat būtiski atšķirties dažādās nedēļas, utt. Tieši šādu metodoloģisku atšķirību dēļ nav nekādas nepieciešamības censties salīdzināt abus pētījumus. Tieši tapēc nav nekāda pamatojuma argumentēt, ka kultūras patēriņa pētījuma dati uzrādītu labākus "100g kultūras" auditorijas datus nekā TNS mērījumos fiksētais.

Tāpat vēlos uzsvērt, ka šī raksta mērķis nekādā ziņā nav iznīcināt raidījumu "100g kultūras", bet vērst uzmanību, ka LTV kultūras raidījumu ir krietni par maz un LTV būtu jāpalielina kopējais kultūras tematikas ētera laiks. Es argumentēju, ka "100g kultūras" auditorija ir nepietiekama, un to varētu palielināt, skaidrāk definējot raidījuma koncepciju un mērķauditoriju.

Ar cieņu, Jānis

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Roberts Ķīlis - Vita Dreijere 07.03.2010 12:03
uz kadu epastu sutit - tur bus pp slaidi
cantab3@me.com

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vita Dreijere - Roberts Ķīlis 06.03.2010 20:18
Tā bija mana iebilde par tā saucamo "analīzes līniju". Kas attiecas uz pētījumu atspoguļojumu, Jānis savā rakstā principā ir deskriptīvi aprakstījis kultūras patēriņa pētījuma datus un TNS datus, kas, kā arī jūs rakstāt, žurnālistiskā analīzē tiešām ir pilnīgi pieļaujams un uzskatu, ka pat ļoti vēlams (cita lieta, ka arī es neesmu droša, vai ir korekti salīdzināt dažāda biežuma raidījumu vidējos auditorijas rādītājus).

Tomēr Jāņa rakstā neviens secinājums nepietuvojas šim:
"Līdz ar to, minētie 70+ tūkstoši Igaunijā [TNS dati] ir patiesībā vairāk kā divreiz mazāk nekā 100g iknedēļas auditorija [Kultūras patēriņa pētījums]."
Man šķiet, ka no diviem atšķirīgas metodoloģijas pētījumiem šādu secinājumu izdarīt nevar.

Jūsu 2006., 2007.gada analīze par dažādu mainīgo saistību ar reitingiem varētu būt ļoti interesanta (pat labprāt izlasītu, ja tā kaut kur ir pieejama). Domāju, ka LTV ir ārkārtīga nepieciešamība pēc šādiem pētījumiem un nebūt ne tikai par 100 g, bet kaut vai par sleju, kas tagad darbadienās pēc 21iem.

Vispār, cik zinu, LTV arī nosaka raidījumiem sasniedzamo reitingu prasības (gan neesmu droša, vai tās tiek ievērotas). Un šeit ir jautājums - kā LTV nosaka katram raidījumam sasniedzamos reitingus un vai LTV vispār ir nojausma, kādi ir objektīvie tās raidījumu reitingu griesti? Sevišķi, ja, kā Jūs sakāt, pētījumi par potenciālo skatītāju skaitu nav pieejami

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

melanholija - Rūgtums sirdī 05.03.2010 23:45
... diemžēl tos 'vecos labos' raidījumus skatījās daži tūkstoši. Tas tomēr bija drusku par maz.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rūgtums sirdī... 05.03.2010 20:34
Nedomāju, ka autors ir gribējis "norakt" tos 100 gramus. Gluži vienkārši viņam ar šo "mēriņu" ir par maz. Man arī. Tā 25 minūšu vispārējā steidzīgā papļāpāšana ir formāls piegājiens no LTV puses - ak, jums vajag kultūras raidījumu? Re, kur ir! Piederu vecākajai paaudzei, kura atceras Sutas, Sīles, Balodes autorraidījumus. Jā, tie varbūt bija vērsti uz konkrētām mākslas jomām, bet toties tajos bija padziļināts izklāsts, un cilvēks varēja saprast, kas tas īsti ir. Pat dažu minūšu "Operas ziņas" vairs nav skatāmas. Un kur teātru izrādes? Šajos krīzes apstākļos daudziem televizors ir vienīgā izklaides iespēja. Protams, var jau atrunāties /jā, atrunāties!!!/ ar naudas trūkumu, bet, mīļie, paskatieties, cik daudz stundu ir atvēlēts sporta pārraidēm /pat ar vairākkārtējiem atkārtojumiem/. Kur tam nauda atrodas? Tāpēc esmu pilnīgi pārliecināta - LTV vada nekulturāli cilvēki. Tieši LTV jāveic kultūras popularizēšanas misija, jo neviena komerctelevīzija to nedarīs. Nevajag atrunāties ar to, ka nebūs reitingi. Tie būs, ja raidījumi būs interesanti! Radošo izdomu vajag, bet izskatās, ka LTV ir pamatīgi iesūnojusi. Piekrītu par LTV neizdarību ar pārraižu nodrošināšanu internetā - Kota TV ir atpalikusi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

solaris 04.03.2010 17:01
Iespējams daudz lielāka, it īpaši jauniešu, piekrišana 100g kultūras būtu, ja LTV, kā citas televīzijas, piedāvātu bezmaksas raidījumu noskati internetā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Roberts Ķīlis - Vita Dreijere 04.03.2010 15:03
Paldies Vita par piebildi. Es gan līdz galam nesapratu Jūsu jautājumu ( pašam interesē) par TNS un patēriņa aptaujas ciešāku savietojumu manā tekstā. Kādā nozīmē?

Par tām auditorijām. 9% noskatās raidījumu vismaz vienreiz nedēļa - 160 tūkstoši. citu raidījumu x noskatās 70+ tūkstoši vienreiz nedēļā (tik arī var, jo notiek vienreiz nedēļā). Ļoti ļoti strikti runājot varētu salīdzināt tikai identiska biežuma un iespējams ētera laika raidījumus. Pa dienam salīdzināt nevar, tuvākais kopējais nogrieznis ir nedēļa. Protams, vēl var iet pa mēnešiem, bet tad atkal problēma, ka nav zināms, cik daudz Igaunijas un citu iknedēļas raidījumu auditorija ir tie paši (jo nevar jau vienkārši skaitīt 4 reiz 70+ it kā katru reizi skatītos pilnīgi jauni). Iznāk, ka nedēļa ir tuvākā aproksimācija JA salīdzina.

Savukārt vienīgais , kā var pašlaik pateikt potenciālo skatītāju skaitu ir ar pieprasījuma vai WTP analīzi (willingness to pay), kas nav pieejama. Otrs veids - pieņemt, ka vislielākais viena raidījuma skatītāju skaits gada laikā ir arī objektīvais pieprasījums. 100g gadījumā tas laikam ir kaut kur 120 -130 tūkstoš cilvēku (TNS reitingu skaitījumā). 2006 un 2007.gadā es zinātniskas ziņkāres pēc palūdzu savākt datus pa visu sezonu - reitingi pret raidījumu saturu, vadītājiem režisoriem, redaktoriem utt un tad regresēju datus, lai iegūtu hipotēzes, kuri mainīgie saistās ar lielākiem reitingiem. Tā var iegūt arī analīzi, vismaz sākotnējo, par iespējamiem tāpēc un rīkiem, kā kāpināt vai nezaudēt skatītāju. Pēdējos gados gan tāda lieta nav darīta.

Man nav problēmas ar analīzi par nepieciešamību pēc koncepta, uzstā'dijumiem utt raidījumam vai kultūras saturām LTV. Gan jau tā arī ir. Diskomforts ir ar salīdzinājumu par to, kur vairāk skatītāju. Kaut kā tā

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vita Dreijere - Roberts Ķīlis 04.03.2010 14:00
Es nudien neesmu sociologs un varbūt tieši tāpēc man radies jautājums.
Proti, Jūs rakstāt:
"Patiesi, ir tā, ka 100g reizi nedēļā vai biežāk ir skatījušies 9% Latvijas pieaugušo iedzīvotāju, kas nozīmē vidēji kādus 160 tūkstoš cilvēkus. 100g ir četras reizes nedēļā. Protams, ja raidījums ir vienreiz nedēļā tad ir pilnīgi pieļaujams , ka to vienu reizi skatās vairāka nekā katru no četrām reizēm. Līdz ar to, minētie 70+ tūkstoši Igaunijā ir patiesībā vairāk kā divreiz mazāk nekā 100g iknedēļas auditorija."

Vai arī šī Jūsu interpretācija nav pārāk brīva?? Ja reiz skatāmies skrupulozi, es arī šeit redzu datu savietojamības problēmas, jo viena raidījuma iknedēļas auditoriju, manuprāt, arī šādā veidā nevar savietot ar iknedēļas raidījuma auditoriju. Turklāt man izskatās, ka Jums pašam izdevās savietot kultūras patēriņa aptaujas un TNS datus vēl ciešāk nekā to savā rakstā izdarījis Jānis.

Tas ir mans amatiera skatījums uz socioloģisko datu interpretāciju :)

Bet jebkurā gadījumā, abstrahējoties no iepriekš rakstītā, nevar noliegt, ka Jānis pacēla ļoti labu jautājumu - kas ir objektīvie 100 g kultūras auditorijas griesti un vai tie tiešām ir sasniegti? Un, ja nav, tad kāpēc

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Roberts Ķīlis 04.03.2010 00:10
Rakstā Jānis izmanto manis veidotā un atkārtoti veikta kultūras patēriņa pētījuma datus, salīdzinot vairāku gadu rādītājus. Vēlos vērst uzmanību uz vienu, it kā tehnisku, taču raksta kontekstā būtisku maldinājumu. Patiesi, ir tā, ka 100g reizi nedēļā vai biežāk ir skatījušies 9% Latvijas pieaugušo iedzīvotāju, kas nozīmē vidēji kādus 160 tūkstoš cilvēkus. 100g ir četras reizes nedēļā. Protams, ja raidījums ir vienreiz nedēļā tad ir pilnīgi pieļaujams , ka to vienu reizi skatās vairāka nekā katru no četrām reizēm. Līdz ar to, minētie 70+ tūkstoši Igaunijā ir patiesībā vairāk kā divreiz mazāk nekā 100g iknedēļas auditorija. Tas pats attiecas uz Ielas garumā un citiem ikNEDĒĻAS raidījumiem. Un no 11% uz 9% pāreja starp iknedēļas skatītājiem pret ļoti apjomīgo kāpumu līdz 46% kas vispār ir skatījušies raidījumu gada laikā īsti nevarēs taisīt pārliecinošu argumentu par kādu nopietnu auditorijas sarukumu. Mans nolūks nav pamācīt, jo atzīstu pilnīgas Jāņa tiesības interpretēt skaitļus kā viņš vēlas un redz lietas. Vien izmantoju savas tiesības kā tā satura līdzautoram , uz ko atsaucas Jānis, veidojot savu kvalifikāciju par auditoriju, sniegt atšķirīgu interpretāciju. Manuprāt, salīdzinājums par skatītājiem igauņu raidījumam, Ielas garumā un 100g ir nekorekts un tādēļ vērā neņemams. tas nozīmē arī viss arguments, kas balstīts uz salīdzinājuma, ir apšaubāms. Protams, ļoti strikti runājot,. TNS reitingi un kultūras patēriņa aptaujas dati nav tā īsti savietojami, taču žurnālistiskā analīze pieļaujami salīdzinājumi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ernests 03.03.2010 09:38
kultūras TV ir par maz - skaidrs, bet kāpēc jānoliek vienīgais kultūras atspoguļotājs? Skatījos Berlīnes festivāla raid.un par plaģiātismu pagājušonedēļ: nezinu gan, kur citur ko līdzīgu vēl varētu redzēt. 100g ir nostabilizējies un kļuvis reāli labāks, ja salīdzina ar tā sākumu, tāpēc liekas, ka te sarakstīts šķērsām. Vai tā atkal nav Latvijas bēda- politika.lv grib kādam no100g ieriebt?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sanita 03.03.2010 09:30
īsti nesaprotu, ko raxta autors ir gribējis pateikt, bet man 100 gr. kultūras ir vienīgais, ko vispār skatos TV, ja neskaita ziņas. Gramos ir foršas lietas - ne jau katru dienu, bet lielākā daļa ir skatāma. Nezinu, vai es skatītos nez cik padziļinātus kultūras analīzes raidījumus (lai tā paliek speciālajiem žurnāliem), tam reāli nebūtu laika, bet pusstunda dienā ir OK. Juzefovič, neņemiet nost manus 100g!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vērotājs 03.03.2010 01:41
Kas noticis ar politiku.lv, ka tiek īpaši izcelts un kritizēts visnotaļ jēdzīgs raidījums? Interesē arī to novākt?

Protams, var piekrist, ka LTV daudz daudz vairāk ir jāvelta laiks kultūrai un tiešām jācenšas uzrunāt dažādas auditorijas ar dažādu saturu, lai viss smagums nav jāiznes vienam raidījumam. Grūti gan iedomāties, kā šo domu var vēstīt, kritizējot 100g.
Grūti arī piekrist dīvainajiem secinājumiem par reitingiem un raidījuma kvalitāti. Skaidrs, ka reitingi ir skatītāju pīrāga dalīšana, kura neizbēgami 100g zaudēs Tautas balsij un bez tabu, kā tad citādi? Bet ielas garumu, ko rāda vienreiz nedēļā, nevar salīdzināt ar ikdienas raidījuma auditoriju.
Hmm, un 46% Latvijas iedzīvotāju kas ir skatījušies raidījumu - protams ar dažādu biežumu - gadā ir ĻOTI daudz. Ja parēķina no pieaugušajiem Latvijas iedzīvotājiem tad vairāk kā 800 tūkstoši, vai ne? Un ja ņem vērā, ka krievvalodīgie skatās maz, tad jau sanāk, ka 4/5 latviešu zin un ir skatījušies 100g. Nav slikti vienam raidījumam par kultūru vienā televīzijā, kas nav kā kanāls pati populārākais. manuprāt, pat tīri labi.

Saistītie raksti
Mugurkauli 255x203

Pildspalvu bizness 15 Autors:Dita Arāja

Citi autora darbi
Operacija 255x203(2)

Vārgais ielāps 3 Autors:Jānis Juzefovičs