Atslēgvārdi:

Ļoti labs rezultāts -- malacis Obama! 22

Labrīt, lasītāji!

Ne gluži ciešā miegā izgulēta nakts, šorīt neatgriezeniski pamodos jau mazliet pirms sešiem, jo vajadzēja iet un ieslēgt CNN. Un mirkli pēc tam -- dziļš, dziļš aizkustinājums. Amerikas Savienotās Valstis pirmo reizi vēsturē ir ievēlējušas tumšādainu prezidentu, tas ir cilvēks, uz kuru vistiešākā veidā var attiecināt jēdzienu "Afroamerikānis," jo tēvs viņam -- no Kenijas. Redzēju, kā ļoti pieklājīgu un saturīgu runu ne īpaši lielas cilvēku grupas priekšā pateica senators Džons Makkeins, viņš klātesošajiem atgādināja, ka vēlēšanas ir beigušās, bet amerikāņi visi ir amerikāņi. Savu līdzgaitnieci Sāru Peilinu viņš nosauca par "lielisku kampaņas dalībnieci," bet jādomā, ka nākamajās dienās nāksies rūgti nožēlot šīs ārprātīgi nekompetentās sievietes izvirzīšanu augstajam amatam, jo nav absolūti nekādu šaubu, ka tā Makkeinam maksāja ļoti daudz balsu. Iespējams gan, ne tik daudz, ka citādi būtu uzvarēts, jo Baraks Obama ir uzvarējis spēcīgi. Man rakstot nozīmīgajā Elektorālajā koledžā viņam ir 338 balsis (vajadzēja 270), iespējams, ka viņš galu galā saņems 378 balsis, kas būtu līdzīgs rezultāts Bila Klintona uzvarai 1996. gadā, bet vienādi vai otrādi viņš ir uzvarējis, un tas ir lieliski.

Iesaki citiem:

Paša Obamas runa, protams, izskanēja daudz, daudz lielāka pūļā priekšā, manas dzimtās pilsētas Čikāgas Granta parkā sapulcējās, tā ziņoja CNN, 125 tūkstoši cilvēku, lai dzirdētu savu uzvarošo kandidātu paziņojam, ja nu gadījumā kādam vēl ir šaubās par to, ka Amerika ir valsts, kurā katrs cilvēks var sasniegt to, ko vēlas un ir spējīgs sasniegt, ja kāds vēl šaubās par to, ka demokrātija ASV ir stipra, tad nu gan vairs par to uzdot jautājumus vairs nevar. B. Obama atgādināja arī to, ka Amerikas tauta sastāv no ļoti daudziem un dažādiem cilvēkiem, viņš pilnīgi noteikti bija pirmais uzvarošais kandidāts ASV prezidenta vēlēšanu vēsturē, kurš šajā sarakstā iekļāva arī gejus un lezbietes. Malacis.

Obama stāsies amatā nākamā gada janvārī, un viņš mantojumā saņems valsti, kurā ir dziļa ekonomiska krīze, kura pasaulē ir stipri nepopulāra, un kura, kā viņš pats arī atzina, patlaban piedalās divos karos. Daudz ko noteiks tas, kā jaunais prezidents izvēlēsies savus padomdevējus un pārstāvjus pasaulē, tajā skaitā nozīmīgs būs Valsts sekretāra (ārlietu ministra) amats. Interesanta doma -- atbalstu B. Obamam pauda šī amata kādreizējais pārstāvis Kolins Pauelss, kuram ar B. Obamu varētu būt daudz saskanīgāka politika, nekā ar melīgi kareivīgo Bušu. B. Obamam darbu atvieglos arī tas, ka abās Kongresa palātās viņa pārstāvētajai Demokrātu partijai būs ievērojams vairākums.

Šorīt Dienā ir citēts kādreizējais mūsu valsts ārlietu ministrs Valdis Birkavs, kurš apgalvo, ka par Latviju Obama nezinot "pilnīgi neko." Tā pilnīgi noteikti nav taisnība. Amerika Latvijai ir labs draugs un otrādi. Globālajā jomā cerēsim, ka B. Obamam izdosies rast miermīlīgākus risinājumus attiecībā uz Irāku un Afganistānu, arī uz Irānu, ka viņam būs skaidrs skats attiecībā uz Krieviju, ka viņš nekavējoties grozīs Buša pretīgo politiku attiecībā uz globālo sasilšanu u.tml. Tas ir svarīgi arī mums.

Prieks par šo rītu!

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (22) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fishbone 06.11.2008 10:55
Vai tiešām katrā rakstā jāpiemin "geji un lezbietes"?
========
Līdz šim biju pilnīgi pārliecināts , ka Amērikā pilnīgi visi ir geji un lezbiets. Izrādās ka tā nav .Vien niecīga daļa. Jo pretējā gadījumā K. Streipa kungs par to blogotu ik dienas. Vai ne tā? ATklājums personīgi man - ir arī citi kolorītāki seks_minoritāšu pārstāvji. Pavisam saskaitīju 26 seks _ņovirzes", kas iespējams, nemaz nav novirzes (Atzīšos kāda piemīt arī man).
Streipa kungs, vien kas Obamam no tā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fishbone 06.11.2008 10:42
vai, vai06.11.2008 08:20
streip, tagad pēc latvijas scenārija seko šādi notikumi: makeins uzskata, ka kongress jāievēl tautai un pieprasa obamas atkāpšanos. pie baltā nama sapulcēja cilvēki ar lietussargiem, laikraksts Washington Post žurnālisti organizē mītiņu un paši piedalās ar runām utml. nepatīk? tā bija un ir joprojām latvijā, pateicoties Jūsu šaurajai izpratnei par demokrātiju.

Kur Gintis Sloga ar saviem uzbraucieniem prezidentam? VArētu jau vēl! VAi vajag?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

vai, vai 06.11.2008 08:20
streip, tagad pēc latvijas scenārija seko šādi notikumi: makeins uzskata, ka kongress jāievēl tautai un pieprasa obamas atkāpšanos. pie baltā nama sapulcēja cilvēki ar lietussargiem, laikraksts Washington Post žurnālisti organizē mītiņu un paši piedalās ar runām utml. nepatīk? tā bija un ir joprojām latvijā, pateicoties Jūsu šaurajai izpratnei par demokrātiju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 06.11.2008 01:29
Ja par prezidentu balso vadoties no ādas krāsas, orientācijas, dzimuma, piederības partijai vai arī tādēļ, ka patīkama balss, smuka ģimene un izskats, tad manuprāt tas neliecina neko labu par pašiem vēlētājiem.

Domāju, ka vairumam vēlātāju tomēr bija citi motīvi nevis iepriekšnosauktie, izraugoties savu prezidentu.

Jautājums tomēr paliek aktuāls, cik viņš labi spēs savas runas īstenot praktiski politikā un cik labi spēs noganīt joprojām valsts pārvaldē esošos Buša politikas virzītājus.
Vēl būtu interesanti uzzināt viņa nostāju pret Krieviju. Ja tā būs pārāk agresīva, tad Krievija turpinās koncentrēt spēkus pie Baltijas jūras un Austrumeiropas.
Ja viņa nostāja nebūs pārliecinoša, tad Krievija to izmantos Gruzijā, lai uzspiestu tai savu politiku un turpinātu provocēt to militāri.

Ja Izraēla uzsāks konfliktu ar Irānu, tad Dievs vien zina pie kā tas novedīs... Jo Irānu ar ieročiem apgādā Krievija, bet Izraēlu - ASV.
Un šajā gadījumā McCain tomēr savā nostājā ir ļoti agresīvs pret Irānu, tādējādi provocējot arī pašu lāci, zem kura ķepas sitiena atrodās gan Austrumeiropa, gan arī Gruzija.
Ņemot to vērā, labi vien ir, ka Obama uzvarēja.

Tādas nu šobrīd ir manas subjektīvās domas...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 05.11.2008 22:29
Un mirkli pēc tam -- dziļš, dziļš aizkustinājums. Amerikas Savienotās Valstis pirmo reizi vēsturē ir ievēlējušas tumšādainu prezidentu, tas ir cilvēks, uz kuru vistiešākā veidā var attiecināt jēdzienu "Afroamerikānis," jo tēvs viņam -- no Kenijas.
---------------------
Nu laikam jau tiešām prieks par amerikāņiem , prieks ka amerikāņi paši sev un arī citiem par prieku ir parādījuši ka viņi nebūt nemaz vairs nav rasisti , kā daži citi un arī paši reizēm varbūt domā. Jautājums tikai vai tam ir paredzētas prezidenta vēlēšanas? Un jautājums ir vai parādītais ir patiesība vai arī parādītais ir tikai tas kas ir ticis rādīts , izrādīts un beigās visiem parādīts?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 05.11.2008 21:46
Kuršu vikingam -- nē, nav vis. Ja paskatīsities tajos gandrīz 100 bloga ierakstos, kurus esmu te rakstījis, Jūs konstatēsit, ka "geji un lezbietes" nav minēti ļoti lielā vairākumā. Ja Jūs savukārt esat tas, ko angļu valodā sauc par "bigot" un turklāt esat pietiekami liels nezinītis, lai kreņķētos par vienu mazu elementu un neatrastu sevī pietiekami daudz pelēkās vielas, lai kaut ko pateiktu par tēmu kā tādu, tad man Jūsu ir žēl. Jauku Jums atlikušo mūžu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kuršu Vikings 05.11.2008 18:41
Vai tiešām katrā rakstā jāpiemin "geji un lezbietes"?
http://www.zemessargs.lv

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Amizanti - Kalvim 05.11.2008 12:54
A-a, sorry, aizmirsu, ka katrā pasaules notikumā svarīgākais ir tas, kā tas atspoguļosies Latvijas-Krievijas attiecībās...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 05.11.2008 12:48
Pievienojos sveicēju pulkam un ceru, ka Obama piepildīs cilvēku lielās cerības. Amerikāņu sapnis gan reāli vairs dzīvē ir tikai tad iespējams, ja Obama sasniegs enerģijas neatkarību no arābiem un ieguldīs līdzekļus alternatīvos un ekoloģiskākos enerģijas avotos, ar ko varētu darbināt automašīnas.
Bet jebkurā gadījumā esmu gandarīts, ka ASV tomēr izbēga no lielās katastrofas, kas varēja to piemeklēt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 05.11.2008 12:44
Vēl amizantāk, ka daži uz vēlēšanām skatās kā uz "gaismas spēku" cīņu ar "tumsas spēkiem" (pēc vairākiem drūma konservatīvisma, apsēstības ar drošību un arogances gadiem...). Ka ir tie, kuri jau iepriekš zina, ar ko katra diena ieies vēsturē un spēj gara acīm skatīt vēstures neizbēgamo gaitu pretī cilvēces progresam, kā to mācīja jau Hēgelis un Markss. Un tad, ja viņu progresa izpratni vēlēšanas neapstiprina (2006.g. Saeimas vēlēšanas, 2004.g. Dž.Buša uzvara, u.c.), tad viņi vaino spoguli, bet ne jau savus pieņēmumus ;)

Mani vairāk interesē demokrātija kā dzīvs un pretrunu pilns process. Kurā nevienam nav tiesību pretendēt uz vēsturiski pareizā vai vienīgā saulveža lomu. Un Latvija kā 21.gs. demokrātisko diskusiju dalībniece - kur pirms pāris gadiem tika izdiskutēts tas pats laulību jautājums, par ko vakar sprieda arī amerikāņi dažos lielajos štatos.

Ja reiz vēlēšanas beigušās, tad nav vairs runa par "mūsējiem" un "viņējiem" - jo jāuzvar ir visai amerikāņu tautai un visiem viņu sabiedrotajiem, tātad arī mums. Ceru, ka Obama nepārdos Latviju krieviem kādā "Jaltas konferencē", kā to darīja viņa priekštecis, demokrāts, New Deal nodibinātājs un Lielās Depresijas apkarotājs Franklins D. Rūzvelts...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Amizanti 05.11.2008 12:09
Amizanti, ka brīdī, kad pēc vairākiem drūma konservatīvisma, apsēstības ar drošību un arogances gadiem brīvas pasaules liberāli noskaņotie pilsoņi var beidzot par kaut ko priecāties, kāds (šajā gadījumā - Kalvis) vienmēr atrod kādu iemeslu svinēt kādu maznozīmīgu konservatīvisma uzvaru Arizonā, it kā ar to šī diena ienāks vēsturē. Bet pa cik Kalvim šodien gribas runāt tieši par šādiem jautājumiem, atgādināšu - starp šodienas labām ziņām ir arī tāda: Obama pieminēja gejus kā līdzvērtīgus pilsoņus sava pirmajā runā jau kā President-Elect. Homoseksualitātes atzīšanai par normas sastāvdaļu brīvajās valstīs tas ir būtisks solis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

DaceA 05.11.2008 12:05
Gribu tikai pievienoties sajūsmas korim. Pieslēdzos CNN īsi pēc septiņiem no rīta, uz Obamas runas vidu, un mainošie CNN titri (rādot balsojumus pa dažādiem štatiem) uz brīdi radīja izbīli - vai tiešām Makkeins, lai gan dzīvajā skanēja "Yes, we can!" Atzīšos, es apraudājos no prieka - ka ASV tomēr nav tik rasistiska kā daži baidījās, ka "American dream" ir dzīvs, un ka liela pasaules iedzīvotāju daļa šobrīd ir vienojušies Obamas uzvaras svinībās. Neatceros citu reizi, kad prezidenta vēlēšanu runu cilvēki noskatītos ar asarām acīs. Tās ir emocijas un enerģija, kas kaut ko nozīmē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 05.11.2008 11:31
(Ziņa no CNN) Proposition Eight, which would eliminate the right of same-sex couples to marry in California, was losing -- 53 percent to 47 percent, according to the polling. If it were to pass, it would overrule a state Supreme Court ruling in May legalizing same-sex unions. ... However, similar measures succeeded in Arizona and Florida, where voters approved constitutional amendments recognizing marriage as a union between one man and one woman, CNN projected.
=======
Vēlēšanas ir sekmīgi beigušās - un lielāko uzvaru tajās ieguvusi demokrātija. T.i. sajūta par to, ka vēlētāji var mainīt notikumu gaitu - un tie paši cilvēki, kuri pirms dažiem gadiem balsoja par Dž.Bušu, tagad var nobalsot par Baraku Huseinu Obamu.

ASV ir parādījušas atzīstamu demokrātiskumu un viedokļu dažādību arī jautājumā par laulību. Laulība ir visai piņķerīga institūcija - to dažādos laikmetos cilvēki ir traktējuši gan tā, ka vīrs kļūst par ģimenes galvu (t.i. ir sava veida miniuzņēmuma direktors); gan arī ka laulātie ir "viena miesa un viens gars" (un tos tiesiski var uzskatīt par "vienotu veselu"), gan arī priekšstatu par laulību kā vienu no civiltiesisku līgumattiecību veidiem. Nerunājot nemaz par jautājumu, vai laulātie ir aicināmi būt atvērtiem auglībai, kā to māca Romas katoļu baznīca.

Kā redzams, Latvijas Satversmē pirms dažiem gadiem iekļautajai normai (laulība ir iespējama starp vīrieti un sievieti) līdzīga norma ir uzvarējusi Floridas un Arizonas pavalstu referendumos, tomēr zaudējusi Kalifornijā. Un ir labi, ka Latvija nepaliek vientuļa, bet mūsu pozīcijai pievienojas arī vairākas citas demokrātiskas sabiedrības visā pasaulē. Droši vien arī pretējā viedokļa paudēji var justies gandarīti - piemēram, par referenduma rezultātu Kalifornijā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita 05.11.2008 11:06
Neatceros, kad pēdējo reizi būtu modusies, skanot labām ziņām. Parasti radio modinātājs, kas uzstādīts uz BBC World Service, tikai lieku reizi atgādina par to, cik daudz vardarbības, alkatības un egoisma ir šodienas pasaulē. Bet, izrādās, ka tomēr ir arī ideālisms un inteliģence. Ar ko mūs visus arī apsveicu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista 05.11.2008 10:47
No sirds apsveicu visus brīvās pasaules pilsoņus ar jaunu līderi, ar ko tiešām varam lepoties :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

R 05.11.2008 10:43
Šodien tiešām atvieglojuma sajūta - pasaulē var notikt arī kaut kas nozīmīgi labs un vajadzīgs. Nav iemesla lekt griestos, bet tomēr labi, ka tā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - zosij 05.11.2008 10:04
Kā teicu, tā ir nosacītā elektorālā koledža. Nezinu, cik daudz ļaužu no IP adresēm Latvijā balsoja, bet tie noteikti bija daudz vairāk, nekā pieci.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

zoss 05.11.2008 09:52
Ja ir 5 balsis, kā var būt šāds rezultāts?
77 procentiem pret 23

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 05.11.2008 09:43
Starp citu, par starptautisko reakciju. Žurnāls The Economist pēdējo mēnešu laikā ir veicis aptauju, kurā pasaules iedzīvotājiem ir ļauts "balsot" -- no katras IP adreses vienreiz. Žurnāls pasauli ir sadalījis atbilstoši ASV "elektorālās koledžas" principam -- milzīgajai Ķīnai 1900 balsis, mazajai Latvijai -- piecas. Kā tad nobalsoja pasaule? Barakam Obamam 9115 balsis, Džonam Makkeinam -- 203. Par Makkeinu "nobalsoja" vairākums Alžīrijā, Irākā, Demokrātiskajā Kongo Republikā un Kubā. Visur citur "uzvarēja" Obama, tajā skaitā arī Latvijā -- ar 77 procentiem pret 23.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Terminators 05.11.2008 09:08
Ir jauns labs sākums pārmaiņām! :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Veiko Spolītis 05.11.2008 08:52
History MADE:) Labi nostrādāts, un patiess prieks par ASD demokrātijas stipruma kārtējo atgādinājumu! Patiesībā šis rezultāts ir labs atgādinājums arī bijušās padomijas apoloģētiem Dzintarjūras krastos un RUS ārēs. Tas norāda, ka "suverēna demokrātija" ir BLEFS, un liberāla demokrātija ir visu iespēju zeme, kur ne tikai vairākums valda, bet arī mazākumam IR KONSTITŪCIJĀ NOSTIPRINĀTAS TIESĪBAS! Ļoti ceru, ka Barrack Obama ievēlēšana un SIMBOLISKUMS ļaus no nabadzības izrauties pieaugošam skaitam ASV afroamerikāņu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

AV 05.11.2008 08:50
Apsveicu, Kārli! Man nav nekāda tieša sakara ar ASV /kā valsti/ un nevienu šīs valsts pilsoni, taču kā cilvēks "no vistālākās malas" ļoti baiļojos par šīm vēlēšanām. Republikāņu tandēms bija vienkārši...:((((((( /trūkst vārdu, lai viņus raksturotu/. Ceru, ka Obama būs ieguvums visai pasaulei. Lai viņam veicas!

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips