Atslēgvārdi:

Lisabonas līguma konferences citātu top 7 3

Augstākā līmeņa konference par Lisabonas līgumu Rīgā notika jau 15.februārī, bet es ar savu blogu gaidīju uz konferences ieraksta parādīšanos internetā, lai lasītājam būtu iespēja salīdzināt ar dzīvajiem pierādījumiem ierakstā (jāsaka gan, ka diemžēl ieraksts ir tikai angļu valodā un tulkojums no latviešu valodas nav ideāls). Kas tad man ir palicis atmiņā no tā, ko pirms desmit dienām par Lisabonas līgumu teica valstsvīri, politiķi un daži nevalstisko organizāciju pārstāvji, kā arī akadēmiķi? Piedāvāju citātu topu, sākot – kā jau topiem pienākas – no lejasgala.

Iesaki citiem:

7.vieta. “Ir jāpārvar eiroapātija, nevis eiroskepse!” Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vaira Paegle. Citāts teikts kontekstā ar apgalvojumu, ka Lisabonas līgums būšot pārbaude pilsoniskajai sabiedrībai Latvijā. Man gan liekas, ka Lisabonas līgums būs vēl lielāks pārbaudījums pašas Saeimas kapacitātei, jo Lisabonas līgums dod nacionālajiem parlamentiem lielāku lomu iesaistīties ES likumdošanas procesu sākotnējā stadijā.

6.vieta. “Man būs grūti skaidrot studentiem, kā 27 valstis varēja tik nedemokrātiski pieņemt lēmumu par Lisabonas līgumu,” Latvijas Universitātes Politikas zinātnes nodaļas docents Daunis Auers.

5.vieta. “Lisabonas līguma forma netuvina Eiropas Savienību tās iedzīvotājiem, taču tā elementi noteikti tuvina Eiropas Savienību tās iedzīvotājiem. It kā pretruna, bet nav pirmā reize [kad tas tā ES notiek],” Eiropas Parlamenta deputāts Guntars Krasts.

4.vieta. “Lisabonas līgumu katrs pilsonis nelasīs un uzreiz katru rindu nevarēs saprast,” Eiropas Parlamenta deputāts Rihards Pīks.

3.vieta. “Lisabonas līgums atgādina Gaujmalas iezi, kur katrs pamanījies atstāt savu vārdu,” Eiropas Parlamenta deputāts Guntars Krasts.

2.vieta. "Kad Eiropas Komisija analizēja Lisabonas līgumu, nonāca pie secinājuma, ka tas ir citāds, arī Lielbritānija nonāca pie secinājuma, ka tas ir atšķirīgs no Konstitūcionālā līguma,” ES enerģētikas komisārs Andris Piebalgs. Gandrīz visi citi konferences runātāji gan uzsvēra, ka 95-99% procenti no Konstitucionālā līguma atrodams Lisabonas līgumā…

1.vieta. “In Europe sometimes we don’t have the best solution, sometimes we have the second best solution,” Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu, faktiski pasakot, ka Lisabonas līgums ir otrs labākais risinājums. Pirmā vieta par godīgumu!

P.S. Vēl viens citāts, kas neizskanēja konferencē, bet noteikti pretendētu uz topu. “No EU citizen after reading the Constitutional treaty has said: “Wow, where is the second volume?!”, pilnvarotais ministrs pie Austrijas pastāvīgās pārstāvniecības Eiropas Savienībā profesors Dr. Klemens Fišers, lekcijā Rīgā 21.februārī, ironizējot par to, cik Konstitucionālais līgums bija aizraujoša lasāmviela.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

DaceA 26.02.2008 10:16
Piekrītu, ka ES jāsaņemas un runāt par kopīgu ārlietu un drošības politiku (CFSP) nereti ir grūti, īpaši, ja paskatāmies uz Krievijas un Kosovas, vai Irākas gadījumiem. Ja Irākas gadījums ir salīdzinoši sens un daudz no tā ir mācījušies, tad Kosovas gadījums ir pavisam svaigs... un te nu jāsaka, ka vienotā pozīcija bija, ka nespēj vienoties. Skumji un smieklīgi vienā.

Krista - nešaubos, ka 100 gudrās galvas Saeimā ir spējīgas pateikt interesantas lietas par Lisabonas līgumu. Atceros decembra sanāksmi Eiropas lietu komisijā, kur kāda deputāte (es ceru, ka jokojot, lai gan tā neizskatījās) vaicāja, vai nav iespējams līguma parakstīšanas dienu pārcelt no 13.datuma, kas vēl pie tam ir piektdiena...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Edgars 25.02.2008 21:24
6.vietas citāts: “Man būs grūti skaidrot studentiem, kā 27 valstis varēja tik nedemokrātiski pieņemt lēmumu par Lisabonas līgumu,” Latvijas Universitātes Politikas zinātnes nodaļas docents Daunis Auers.

Nu es domāju, ka kādreiz laika kaut kas ir jāupurē, lai kaut ko sasniegtu. Es domā, ka Krievijas manipulācijas, Kosovas jautājums u.c. Eiropas Savienības izaicinājumi ir lieliski pierādījumi tam, ka nu BEIDZOT Eiropas Savienībai ir jākļūst pieaugušai un VIENOTAI - visos jautājumos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista 25.02.2008 20:43
Paldies, Dace! Iesaku šito papildināt ar pērlēm, kas nāca no mūsu 100 gudro galvu izlases, ko aptaujāja "Nekā personīga" pēdējā raidījumā. Līmenis gan bija drusku savādāks: nevis ko jūs domājiet, bet vai jūs vispār esiet dzirdējuši tādu/iepazinušies.

Citi autora darbi
7595930098 1188c7be29 z

Life with Donald Trump Autors:Dace Akule

Uzticesanas vienna konference

Par uzticēšanos 66 Autors:Dace Akule

Peru akmeni

Par globāli būtisko 1 Autors:Dace Akule

Kaleidoskops 1

Par sarežģīto pasauli 1 Autors:Dace Akule

Bilde peru

Par Peru 5 Autors:Dace Akule

11825959 10153434773260306 6968551125438830656 n

Par AirBaltic 17 Autors:Dace Akule