Atslēgvārdi:

Lindai Mūrniecei ir jāatkāpjas 25

Vakar tika apglabāts policijas kapteinis Andris Znotiņš. Gadu jaunāks par mani. Desmit gadus bijis policijas dienestā. Zārkā gūlies kā Viestura ordeņa kavalieris.

Iesaki citiem:
Andris znotins1

Andri Znotiņu „kolēģa” lode ir gluži vai pienaglojusi pie mūsu sabiedrības vienaldzības krusta. Ir gaužām daudz (daudz par daudz) to, kuri netieši ir līdzatbildīgi viņa nāvē. Katrs mūsu nodokļiem nozagtais un nošķērdētais valsts lats ir ar daļu līdzatbildības šī policista nāvē.

Taču, ne katrs var izdarīt daudz, lai šādā ārkārtas situācijā kaut par milimetru sagrieztu atpakaļ Latvijas nojukušo vērtību sistēmu un no jauna iezīmētu skaidras robežas starp to, kas ir labs un ļauns vai kas ir pareizi un kas ir nepareizi.

Iekšlietu ministre to var. Tas bija un ir viņas personisks pienākums. Lindai Mūrniecei ir politiska atbildība Latvijas sabiedrībai apliecināt, ka valsts nav kārtīs nospēlēta un bandītiem atdota. Viņai nav gari jārunā. Vārdi šeit nepalīdz. Arī jauni plāni un stratēģijas nē. Aiz cieņas pret cilvēka dzīvību un aiz mīlestības pret savu valsti šis ir brīdis, kad savākt mantas un aiziet.

Nākamais ministrs var nebūt labāks par Lindu Mūrnieci. Tiesa. Taču ne tikai vardarbība Jēkabpilī parāda, ka Linda Mūrniece pati nav bijusi labākā ministre. Šis noziegums nav kaut kāds „darba negadījums”. To ir paveikuši Iekšlietu ministrijas elitārākās vienības darbinieki. Nav nemaz tik sen tie laiki, kad šo vienību Mūrniecei nepietika prāta rīdīt virsū baukšķeniekiem, lai demonstrētu savas rūpes par kārtību valstī (precīzāk gan - savu greizo izpratni par to). Vēl vairāk – jauno grēkāzi Ķuzi Mūrniece pati vien bija izvēlējusies. Viņas īstenotos taupības pasākumus iekšlietu sistēmā, kas patiesībā acīmredzot ir likuši vadzim lūzt, pati Mūrniece aizstāvēja kā teju vai sistēmu glābjošus. Tie nu atsijāšot graudus no pelavām – paši labākie palikšot, jo esot gatavi pat bez vēdera tiesas valstij kalpot. Tieši viņas vadītajam aparātam nav pieticis juridiskas kompetences, lai tiesas priekšā aizstāvētu valsts un sabiedrības intereses atbrīvoties no korumpantiem policijas rindās.

Savukārt, iekšlietu ministres izteikumi par iedzimtiem noziedzniekiem liek ļoti nopietni šaubīties par viņas garīgajām un intelektuālajām spējām nest sava amata slodzi. Jebkur saprātīgā sabiedrībā pēc šādiem izteikumiem premjers būtu izmetis ministri ar kaunu. Ja šādu prāta aptumsumu vēl varētu izskaidrot ar skābekļa trūkumu Latvijas politiskās vides piesārņotajā gaisā, tad acīmredzamie Lindas Mūrnieces destruktīvie meli par arodbiedrības vainu nozieguma iespējamībā demonstrē, ka viņa vienkārši ir zaudējusi tādu rakstura stingrību, lai turpinātu vadīt Iekšlietu ministriju.

Bet ne jau augsti politiskās atbildības standarti un vēlētāju domas vai vēlmes ir Latvijas „rīcībpolitikas” pamatā! Ja tā būtu, tad daudzajiem svītrojumiem vēlēšanās Lindu Mūrnieci bija jāpadara par „aizšautu pīli”, kurai sabiedrības un pašas partijas iekšējā spiediena rezultātā vēlākais 25.janvārī ar blīkšķi bija jānokrīt uz zemes. Tomēr kopš koalīcijas izveides ir radies iespaids, ka Vienotībai nav sarkano līniju politikā, bet ir veseli divi lietussargi – un vienu no tiem tur Lembergs. Tieši no viņa Mūrniece krīzē izpelnījās nepārprotamu publisku atbalstu.

„Cilvēka un sabiedrības drošība ir svarīgs priekšnoteikums, lai katrs pilsonis savā valstī justos kā mājās un uzticētos savai valstij.” Utt. mums Vienotība solīja vēlēšanās. Acīmredzot Andris Znotiņš tam noticēja un kalpoja sabiedrībai līdz pēdējai lodei savā ierocī. Savukārt, Linda Mūrniece katram atlikušajam godprātīgajam Latvijas policistam tagad demonstrē, ka tas vienkārši nav tā vērts.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (25) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds anonīmajam 07.02.2011 16:53
_Cerams, ka tu (..) neskriesi spridzināt lidostas un skolās slepkavot bērnus_
===
Nu cerēsim.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

anonimais - "ahmeds" (Jānis) 06.02.2011 15:48
Tam "ahmedam" (Jānim) tāpat kā streipam.
Streips, lai arī par ko nerunātu, nonāk līdz pederastijas slavināšanai, "ahmeds" (Jānis) līdz kristietības nievāšanai.
"Ahmed" (Jāni), kristietībai nav ne vainas, pretstatā tavam islamam - sātanismam (par to liecina empīriska pieredze).
Cerams, ka tu, kristietības vidē izaugušais, bet par piedošanas vērtību nīstošu palikušais, neskriesi spridzināt lidostas un skolās slepkavot bērnus, lai iemantotu grēku izpirkšanu (islamā taču piedošanas nav, ir tikai grēku izpirkšana vai ne, demagog?), kā rezultātā tu un tavi sugas brāļi (sātana apkrāptie un ļaunumu par normu pieņēmušie) cerat uz savu pseidoparadīzi kur jums ir apsolītas miesiskās baudas... .
Kaut kā dikti "lēta" un primitīva jums tā "paradīze" un mazas jums vajadzības... .

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 04.02.2011 22:33
Cops as criminals in the Philippines http://www.atimes.com/atimes/Southeast_Asia/MB05Ae02.html

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 01.02.2011 11:44
Pat satiksmes noteikumu pārkāpšanas dēļ iekšlietu ministram būtu jāatkāpjas. Jo tajā ir viņa vaina.
Bet ja nav vainas, tad nav vainīgs un nav sevi jāsoda.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds Andrim_2 01.02.2011 11:41
Un tomēr LR iekšlietu ministrs ir kā LR hokeja komandas trenneris. LR trenneris neuzkāpj uz ledus un nevar piespiest hokejistus patiešām centīgi spēlēt. Esam redzējuši tās spēles, kurās LR komanda vienkārši atslido un spēlē pavirši.
Bet ko tad trenneris var izdarīt? Viņam vajag 22 spēlētājus, bet izvēle ir no 29. Un izvēle ir vāja.
Šī nav brazīlija, kura futbola trenneris var sastādīt 4 komandas ar visaugstākā kalibra zvaigznēm.
Un Mūrniece nevar atlasīt vislabākos policistus pie šādām aldziņām, un ir tādā LR hokeja trennera statusā. Ja spēlē - tad priecīgs, bet ja nespēlē, tad neko nepadarīsi. Apmainīt nav ar ko.
Tāpēc analoģija varbūt pat nedaudz der.
Un runājot par atkāpšanos un ĀRKĀRTĒJO. Bet vai tas ĀRKĀRTĒJAIS ir noticis Mūrnieces dēļ?
Kā gan viņa var atbildēt par to, kas var ienākt galvā kādām no tūkstošiem policistu?
Ja runa būtu par policijas sistēmas vai tradīciju kriminalitāti, tad citādi.
Piemēram, tā sistēma, ka zagta auto īpašniekam, policija piedāvā sazināties ar zagļiem un atpirkt mašīnu - šī sistēma prasa pēc atkāpšanās. Jo tā jau ir sistēma. Tas, ja LR bordeļi un točkas maksā policistiem (nezinu, minu) kā iedibinātā sistēmā, tad tas ir iemesls. Pamatota atkāpšanās būtu arī dēļ tādas sistēmas, ka LR Policija atsakās reģistrēt "bezcerīgos" noziegumus, lai saglabātu tīkamāku statistiku.
Iemesli atkāpšanai ir ministres personīgā atbildība, nekompetence vai amata pilnvaru neētiska izmantošana. Bet tas, ka daži no tūkstošiem viņai pakļautībā esošajiem vīriem izlēmuši komunistisku "Laimētavas" ienākumu pārdali, tas nav Mūrnieces vaina, bet gan katra attiecīgā indivīda personiskā atbildība.
Ja tādas lietas notiktu sistemātiski, tad Mūrniecei būtu jāatkāpjas, ja viņai nav risinājuma sistēmas maiņai. Kamēr runa ir par individuāliem gadījumiem un nevis sistēmu, tikmēr es nedomāju, ka tas ir iemesls atkāpties. Vaina nozīmē izvēli nebūt vainīgajam. Kā gan Mūrniece varēja uzzināt, kas var notikt dažu indivīdu galvās?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gunta Leona 01.02.2011 10:55
Kaut kāda ministre teica, ka piedzimstot divu veidu cilvēki - noziedznieki un nenoziedznieki. Pēc šīs teorijas laikam vajag arī divu veidu ministurus - noziedznieku ministrus un nenoziedznieku.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 01.02.2011 08:52
Ahmeds 31.01.2011 22:08 ...ja komanda zaudē, tad vainīgs trenneris....Atkāpties ministram ir jāatkāpjas, ja viņš neatļauti izmanto amatu....
-----------------------
Nē Ahmed, šoreiz Tev nekādi nepiekrītu!
Treneris ir ikdienas darba veicējs, nevis sporta kluba prezidents. Savukārt ministrs ir publiska un politiska persona, nevis nozares procesā iesaistīto darbinieku ikdienas "treneris".

Jebkura ministra atkāpšanās, jebkura šokējoša atgadījuma sakarā ir PIRMKĀRT un GALVENOKĀRT šī atgadījuma statusa apzīmēšana un demonstrācija. Tā ir goda un pietātes izrādīšana Liktenim un/vai cietušajiem.

"Ir noticis ĀRKAKĀRTĒJAIS, un nekam citam vairs nav nozīmes - manām domām un plāniem nav vērtības SALĪDZINOT AR ŠO" - to pasaka ministrs ar savu demisiju!
2) Ar demisiju ministrs saka arī šādi "Ir noticis ĀRPRĀTS, es izrādu tam personīgu cieņu - tomēr es neesmu ne Saule, ne Dievs - manā vietā nozīmēs citu, un viņš arī godprātīgi un lietpratīgi strādās. ŠĀDA NOTIKUMA PRIEKŠĀ ES NESU ŠĀDU ĒTISKU UPURI ARĪ TIEŠI SAVĀ POLITISKĀ KARJERĀ!".

Mūrniece savukārt ir demonstrējusi, ka Policista nošaušana no savu kolēģu rokas ir nieks, ne vien pret Talsu bērnu nāvi, ko vēl varētu varbūt piekrist, bet arī pretstatā kaut kādu tur apcietināto pamukšanai no cietuma.
2) Mūrniece ir visiem tēlaini paziņojusi, ka ir Saules Dieviete un neviens mirstīgais - pat ne viens vienīgs visā Latvijā - nav pat viņas pirkstiņa vērsts. Un visā mūžā nespēs to, ko spēj pat katrs

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 31.01.2011 22:08
_Alert - zombijs 31.01.2011 11:30
Notvēra laupītājus nevis pateicoties Mūrniecei un vienotībai, bet par spīti Mūrnieces neprasmei. _
======
Tas sāk atgādināt PČ Hokejā. Ja LR komanda uzvar - visi malači un atradīs skaidrojumu kāpēc trenneris ir ģēniāls.
Bet, ja komanda zaudē, tad vainīgs trenneris (ja ne tiesnesis).
Atkāpties ministram ir jāatkāpjas, ja viņš neatļauti izmanto amatu (piemēram, tāds visdrīzāk būtu gadījums ar dienesta auto un bērnu vizināšanu) vai murkšķ nejēdzības/nekompetenci (ja L. Mūrniece tik tiešām uzskata, ka par noziedzniekiem piedzimst).
Bet tas, ka starp policistiem izrādās arī nelieši, - šādas atsevišķu indivīdu morāles problēmas nav Mūrnieces vaina. Katra policista smadzenes netiek izņemtas uz vīkendu pārbaudei.
Kā gan Mūrnieces tante var zināt, kas notiek galvās visiem tiem poličiemu, kurus viņa nekad nav satikusi.
Kristietībā ir tāda doma:
Tu negrēkoji, es negrēkoju, viņš un viņa negrēkoja. Bet redzi, Ādams un Ieva sagrēkoja un tāpēc viņu vaina pieskaitīta arī mums.
Un Dievs nevar tāpat vienkārši piedot (??), tāpēc tas ir jāizpērk (kam, Dievam pašam sev?). Tā nu Dievs nomoca un nogalina savu vienīgo dēlu (Dievs - tēvs, Marija - mamma, hmm...) lai pats sev izpirktu tavu grēku, lai gan tu nemaz neesi to darījis un neesi pie tā vainīgs.
Dorogije kristieši, beidziet vainot cilvēkus pie tā, ko attiecīgais cilvēks nemaz nav darījis.
Un vai tiešām kāds uzskata, ka L. Mūrniece var izstrādāt tādu sjūper-djūper testu, kuru izpildot varēs zināt, ka cilvēkam pēc 10 gadiem galvā neielīdīs doma aplaupīt mazpilsētas "Laimētavu", kurā gadā "nopelnīts" milzu piķis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 31.01.2011 18:22
Viens kaut kur bija paironizējis, ka Mūrniecei pat asins pilīte šajā jezgā neesot trāpījusi uz mundiera. Es gribētu piebilst, ka mediķi strādājuši perfekti, kad Mūrniece nodeva asinis uzbrukumā cietušo vajadzībām.
Turklāt Bauskas epizode man nudien nepatika.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alert - zombijs 31.01.2011 11:30
Notvēra laupītājus nevis pateicoties Mūrniecei un vienotībai, bet par spīti Mūrnieces neprasmei.
Visu cieņu ceļu policistiem, kas to izdarīja.
Bet iekšlietu sistēma kopumā ir sasmakusi un korumpēta un pārkāpēji regulāri tiek piesegti. Kur paliek lietas ar dzērumā izdarīto policistu pārkāpumiem, kad tiek sabraukti citi cilvēki??????

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

FZSS 31.01.2011 11:12
galvenā nelaime, manuprāt, ka Mūrnieces kantoris ir zema IQ līmeņa iestāde. policisti dara savu darbu, bet nevar galvot kad sāksies pašdarbība. piemēri nodzīves .

kad braucot no kādas svinēšanas kādu nobrauks dzērumā.
kad kādu nosisto pataisīs par no jumta nokritušu.
kad krutku atņems kādam , bet atdos draugiem izdzert.
kad atradīs iemeslu izspiest naudu-nedeklarēti ienākumi.
kad paši piedzērušies kā lopi , degradēs sevi sabiedrības acīs.
uttt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Valodnieks 31.01.2011 10:03
Nez kāda politkorektuma dēļ par gada teicienu tika nominēts maznozīmīgais teiciens par krāniem un buldozeriem, ja daudz ietilpīgāks un ar krietni lielāku idejisko slodzi ir - pilnībā pievienojos tavam redzējumam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alejandro>"Kārlis Streips" 31.01.2011 08:42
Pievienojos Jūsu redzējumam un vērtējumam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alejandro>Andrim_2 31.01.2011 08:40
TIESISKA valsts tika izcelta tieši tāpēc, ka cienījamais bloga autors sevi allaž (daudz lielākā mērā nekā es sevi) pozicionējis kā tiesiskuma, godīguma un tamlīdzīgu cēlu parādību aizstāvi, taču rakstā no tā nav ne miņas, ir tikai muļķīgu un brīžiem nepatiesu apgalvojumu / prātulu virknējums. Jums, protams, taisnība tajā ziņā, ka skabargu otra acī ieraudzīt vieglāk, tomēr šo apgalvojumu var vienlīdz labi attiecināt gan uz "jenotiem", gan "antisorosītiem".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zombijs 31.01.2011 08:24
Piekrītu iR teiktajam. Kliegdami, ka Mūrniecei jāatkāpjas, visi aizmirst vienu faktu - policisti taču NOTVĒRA sliktos, un naudu arī. Tātad tur strādā arī godprātīgi cilvēki.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

iR 31.01.2011 02:37
Kārtējais bezjēdzīgais raksts/blogs... Ne jau Murnieces dēļ šie policijā strādājošie jaunieši gāja laupīt. Tas būtu tas pats, kad Maximas direktoram būtu jāatkāpjas no amata tāpēc, ka Maximas darbinieki apzaguši Rimi...! Kāpēc latvieši negrib paši apzināties sevi kā 'pieaugušu un neatkarīgu' cilvēku?!?
Un vispār, kāpēc visi izliekas neredzam medaļas otro pusi - tos policijas darbiniekus, kuri burtiski pašaizliedīzgi metās šāviņu krustugunīs, lai apturētu laupītājus?!? Varbūt šis ir tas iemesls, kāpēc Mūrniecei vajadzētu palikt amatā?!?
Sabiedrībai [.. baram] vienmēr liekas interesantāks sliktais, negatīvais, provokatīvais...
P.S. Un kur vispār žurnālistu cilvēciskās jūtas?! Es nevēlētos, lai manas bēres izrāda 'Kas Jauns' žurnālā, vēl jo vairāk,ka mana līķa apsegšanu izrāda 'De Facto'... Phe!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

HR 31.01.2011 00:48
Mūrniece pāris dienās ir panākusi un apsteigusi Kristovski.

Jūsuprāt, kurš no valdības ministriem būtu jāatlaiž pirmais? http://vox-populi.lv/node/150/history

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 30.01.2011 21:48
Alejandro 30.01.2011 20:01 ...apgalvojumi ir vienkārši klaji meli, par kuriem TIESISKĀ valstī...
--------------------------
Ak debesu spēki, kāda jautrība un likteņa spēku izsmiekls!!!
Fanātisks jenots, kura dzīves pamats un ikdiena ir dažādu personāžu ilggadīga, bez tiesas un pat bez pierādījumu nozākāšana, pēkšņi atcerējies par TIESISKAS valsts paražu nepieciešamību.

Ēdiet vien, mīlīši, paši savu vārīto putriņu pilnām mutēm! Uz veselību !!
Kā garšo?!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 30.01.2011 21:37
_Lindai Mūrniecei ir jāatkāpjas_
=========
Nav gan!

Ja vaino algu samazinājumā, tad jau drīzāk finansu ministru.
Bet vainot finansu ministru par LR krīzi nav īsti iederīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

beibe 30.01.2011 21:05
šis Putņa teksts tieši spēcīgs un adekvāts notikušajam

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

beibe 30.01.2011 21:03
es gan ievēroju uzkrītošu Lembja aizstāvības performanci Mūrniecei. Slinkums meklēt linkus, bet bija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alejandro 30.01.2011 20:01
Nu divi apgalvojumi ir vienkārši klaji meli, par kuriem TIESISKĀ valstī, kādu Putnis it kā vēlas Latviju redzēt, būtu jāatbild tiesas priekšā:

1. Jauno grēkāzi Ķuzi Mūrniece pati vien bija izvēlējusies... Cik man zināms, ministre nosacīti izvēlas Valsts policijas priekšnieku - nosacīti, jo kandidatūra tāpat jāapstiprina MK. RRP priekšnieka izvēle savukārt jau ir Valsts policijas priekšnieka kompetence.

2. Viņas īstenotos taupības pasākumus iekšlietu sistēmā, [...], pati Mūrniece aizstāvēja kā teju vai sistēmu glābjošus... Muļķības. Mūrniece vienmēr ir centusies panākt pēc iespējas mazākus samazinājumus, ejot pat tik tālu, ka apšaubīja vienošanās ar SVF lietderīgumu, ja būs jāveic vēl lielāki samazinājumi. Varbūt nākamajā blogā uzrakstiet, ka Mūrniece arī izraisīja ekonomisko krīzi Latvijā un visā pasaulē. Ja zodz, tad miljonu; ja melo, tad, kā pienākas.

Par "kas patiesībā acīmredzot ir likuši vadzim lūzt" - no šī var secināt, ka autors uzskata "aldziņa maziņa" par loģisku un pietiekamu pamatojumu kolēģa slepkavībai.

"Tieši no viņa Mūrniece krīzē izpelnījās nepārprotamu publisku atbalstu." Lembergs ir tikai viens no daudzajiem, kas pauda viedokli, ka Mūrniecei jāpaliek amatā.

Vārdu sakot, iesaku melīgajam histēriķim pašam atkāpties... no blogu rakstīšanas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

petruhina 30.01.2011 19:48
Nu var domāt, ka Mūrniece ir atbildīga par katra indivīda garīgajām nosliecēm. Pēc tādas mērauklas mērot Saeimai jau n-tās reizes būtu jānoliek mandāti. Labāk lai sēž un risina jaunās problēmas un pilnveido sistēmu nevis norauj tagad amatu, ieliek citu, kurš vispār mēģinās saprast kas ir kas - nav prātīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zigis - autoram 30.01.2011 19:47
vienu no tiem tur Lembergs. Tieši no viņa Mūrniece krīzē izpelnījās nepārprotamu publisku atbalstu.
---
Kad un kur Lembergs ir izteicis nepārprotamu publisku atbalstu? Vai tikai neesi kaut ko nosapņojis?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bismarks 30.01.2011 18:13
Šeit arī var paraktīt aicinājumu Lindai Mūrniecei atkāpties - diezgan.wikidot.com

Citi autora darbi
Roberts 165x152

Man ir bail 24 Autors:Roberts Putnis